..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Öküzün rengini dışında, insanın rengini içinde ara. -Mevlânâ
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yanlışları Gösteren Cemresiz Ayna İstiyorum…
Servet Alkan
Şiir > Başkaldırı

Yanlışları Gösteren Cemresiz Ayna İstiyorum… Hasata eriştimi yürek,Büyük dert/Lilanın yolu Bunaltıcı gri/Hırs ve iddia…/Kendine zaman ayır Bu Senin yaptığın Gebe kalıp Yaya kaçmaktır Sevme olasılığı elenmiş künt./Hafızamdaki Mavi Beyaz kadın dövülmezmi Sanıyorsun?/Gamzelerini görmek istiyorum…! Bırak Cemre Düşsün,Sen düşme…! Kemikli kıvrımlarını bastır Kasıklarıma/çillerini Çarpıcı Turanj/güven ve sadakat…/Yanındayım Bu Senin yaptığın

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
181 
 Ha Gazze, Ha Kandil; İkisi de Çözüm Değil!.. 2 (*)  (M.Nazım Güler)

Birinci yazımın asıl amacını doğru anlayabilmek için ve ilgili olayları doğru okuyabilmek için, önce kendimizi, duygusallıktan arındırıp, olgulara, objektif bakmaya alıştırmak gerekir.
182 
 Geçici 15. Madde Tozlu Raflara Kaldırıldı  (derya eğilmez)

Geçici 15.maddenin ne olduğunu biliyormuyuz?
183 
 Cahil, Kara Cahil, Zırcahil…  (Hulki Can Duru)

Biz millet olarak lüks otomobillerle dolaşmaya, tesettürlü haşemalı ucubeliklerle plajlara çöreklenmeye, kentlerin çirkin gökdelenlerine tıkışıp kapı önlerine kokmuş pabuçlarını yığmaya, oraları güya «modernize» ederek yaşanmaz hale getirmeye bayılırız. Zengini ve fakirimizle çapulcu güruhundan farkımız yoktur, kentlisiyle köylüsüyle halkımız zır cahildir...
184 
 Bölgemizdeki Elektrik Sorunu, Neden Kesin Bir Çözüme Kavuşamıyor?  (M.Nazım Güler)

DEDAŞ, “Güneydoğu Anadolu” illerinde, herhangi bir arıza durumu yokken de, kasten elektrikleri sık sık kesince, her yerde sosyal patlamalara neden oldu. Birçok yerde tepkilerle halk, DEDAŞ binalarını taşlıyor, hatta binayı ateşe verecek kadar ileri gidilebiliyor. Halk, hakkını arıyor ve acilen çözüm istiyor.
185 
 Bu Yazının Adı Yok  (Cahit KILIÇ)

Çoğunluğu Anadolu’nun dört biryanından okuyup yetişmek isteyen köy çocuklarıydılar. Kayıtsız şartsız devlet otoritesinin hâkim kılındığı bir coğrafyada, fakir köylerinde kendi yağıyla kavrulmaya çalışan, bir dilim ekmek ile bir kaşık un çorbasına kanaat eden, üstündeki kırk yamalı urbasıyla, çoluk çocuğunu kimseye muhtaç etmemek için yaşam kavgası veren köylü babaların çocuklarıydılar.
186 
 Enflasyonun Nasıl Olup da Düştüğünü Anlama ve Hissetme Kursu - 1  (Kâmuran Esen)

" Enflasyonda sürpriz düşüş......Türkiye İstatistik Kurumu, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre tüketici enflasyonu (TÜFE) yüzde 0.30 gerilerken, üretici fiyatlarında yüzde 0.42`lik artış görüldü. "....Gazeteler
187 
 Laiklik Nedir  (osman demircan)

Allah: “ Bilsem ki günah işlemeyeceksiniz ben günah işleyip tövbe eden kullar yaratırım.” der. İşte laiklik de budur. Kişiye günah işleme özgürlüğünü vermektir. Fakat bunu yaparken bireyi günah çukuruna düşürmek onun gözüne sürekli haram lokmaları da sokmak insan hak ve özgürlüklerine sığmasa gerek.
188 
 Türklerin Soyu Kurur Mu?  (CEM AKKILIÇ)

O,aymaz gerici kafasıyla hayal edip,özlemini duyduğu tek şey;eğitimsiz,donanımsız,bir parça kuru ekmeğe mahkum kalacağı şimdiden besbelli üç cocukların,biraz büyüyüp kandırılmaya müsait hale geldiklerinde,beyinlerinin yıkanıp Atatürk’ün Cumhuriyetini yok etmeye çalışacak isyancılar yetiştirilmesinin peşinde.
189 
 İşimiz Yazmak, Gücümüz Okumak!  (Ömer Akşahan)

Seçimlerde henüz resmi propaganda başlamamış olmasına karşın adaylar yoğun bir çalışmanın içine girdiler. Ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri derken seçim büroları da bir bir açıldı. Bundan sonra ne mi olacak?
190 
 Emine Pişiren  (CEM AKKILIÇ)

Sevgili Emine hanım’TÜRK ULUSUNA YAZDIĞIM AÇIK MEKTUP’başlıklı yazınızı yayından kaldırmış olmanızı anlayamadım. Oysa ki ben sizin gardarop Atatürk’cüsü olmadığınızı biliyorum. Zaten bizzat siz söylemiştiniz bunu bana.
191 
 Kaddafi Tamam da Masum Halk ve Müslüman Halkların Geleceği Ne Olacak!  (hasan tülüceoğlu)

Şimdi dindarlığından şüphe ettiğimiz, Müslüman halkına zulmeden olarak bildiğimiz Kaddafi için Saddam benzeri yaklaşımlara sahibiz. Ama şunu hep göz ardı ediyoruz: Bu zalimleri ortadan kaldırmak için saldıran Batı, bu halklara da acımadığı gibi gerektiğinde işkenceler yapıp acımasızca öldürüyor. Bir Müslüman olarak dini perspektiften baktığımızda saldırıya uğrayıp işkencelere, katledilmelere maruz kalanlar bizim din kardeşlerimiz. Bu noktada büyük bir çıkmazdayız.
192 
 Millet İsterse Tarih Tekerrür Etmez!  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Tarih tekerrür mü ediyor? Dün:Bazı tarihçi ve sosyologlara göre Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş süreci 1853 yılında ortaya çıkan Kırım Savaşı ile başlamıştır.Bu savaşın nedeni de Ortadoğu ve Kudüs’ün yönetimidir.
193 
 Tunus Devrimi Domino Etkisi Yapar mı?  (Cahit KILIÇ)

Demek ki hiç de öyle değilmiş. İçin için birtakım sıkıntılar varmış ki, gösteriler bir aydan fazladır sürüyormuş. Olgun ve mazbut görünen Tunus halkından bu denli büyük ve şiddetli bir hareket beklemeyen uluslar arası siyâset analistleri ve dünya medyası da pek uyanamamışlar ki, olayları nerdeyse son günde gündemlerine aldılar. Onlar, haberleri gündemlerine aldıkları günün akşamı da Tunus halkı neticeyi aldı; despotu uçurdular...
194 
 Çözüm İsterken  (M.Nazım Güler)

Ortadoğu kazanı kaynaya dursun, bizim tenceredeki sorunlar da oradan tetiklenip fokurdanmaya başlayacak sanki.. Bizdeki görece açılım durdu; birileri tarafından çözüm yolları tıkatılmaya çalışılıyor.. Barış güvercini olan umudumuz can evinden vuruldu. Umutlarımızı kimler, niçin söndürmek istiyorlar; barışa giden yolları kimler mayınlıyor, savaş tamtamlarını niçin çalıyorlar?.
195 
 Barışın Turşusu Kaç Kuruş? Olmadı, Barışın Turşusu Kaç Kurşun Diyecektim.  (Taner SARGIN)

Uluslar arası tekellere hizmet eden politikacılar halkların hafızalarını törpülemek için önceleri ‘’dün dündür bu gün bu gündür ‘’ söyleminde idiler. Yunus Emre gibi kültürel değerlerimizi çalarken bir yandan da Deniz Gezmişleri’ de dönemin maceraperest yumuşak başlı ama ortamın havasına kapılmış gençler olarak ilan edebilirler.
196 
 Kenan Evren'in Burnu...  (Mustafa Yener)

Meydanlar dolup taşıyor, çılgınca alkışlıyorlardı. Hangi vatandaşa mikrofon uzatılsa; ülkeye huzur geldiğini söylüyor, 12 Eylül’e ve darbecilere övgüler düzüyordu.
197 
 Politik Yezid’lik: Suriye Kerbelası ve İbn-i Zubeyr’ler!  (Muhammed CAN)

Neynova’nın cehennemsi sıcağında o masumları lime lime doğrayıp, çadırları ateşe verip suçsuz bedenleri çiğneyenler kadar, o gün o cinayetlere seyirci kalan seyirciler de suçluydular işte!
198 
 Ekmelettin Bey Cumhurbaşkanı Olursa Bu Kitaplar Ücretsiz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Akçıların adayı kazanırsa bunu mutlaka havai fişek atarak kutlarlar. Çünkü yıllar önce AB’ye giriyoruz diye Ankara Kızılay’da güpegündüz havai fişek attıklarını hâlâ unutmadık. -Oysa Ekmelettin Bey gibi bir Türk Aydınına yakışan kutlama kitapla olandır diye düşündüm.
199 
 Hayır Dedik Arkadaşım...  (Levent Ölçer)

Hala bu işin ciddiyetini anlayamamış olanlar var. Hala bu işi önemsemeyenler var.. Bir kısım acayip yaşam formları hala bu referandumu sıradan bir sandık macerası gibi görüyor - böyle yutturmaya çalışıyor.. İzah etmeme lütfen izin verin.. Sonra da gidip şu sayfayı ziyaret edin.. Haydi uyanın lütfen. http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp
200 
 Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye  (Osman AKTAŞ)

Tarihsel süreç içinde toplumların yönetim biçimlerini incelerken, iki yönetici tipi gördüm; askeri yönetim ve siyasal yönetim... Dünyada gelişmiş, gelişmemiş, imparatorluktan site devletine, hatta eyalet yönetimine kas sisteminden klanlara kadar bütün yönetim biçimleri aynı; askeri ve siyasal...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Fanatik Beklentiler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sen Ne İşe Yararsın Ey Birleşmiş Milletler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Senaryoya Yeni Aktörler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sesli Düşünmek
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İstanbul'u Almak, İstanbul'u Vermek
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Halka Karşı Sivil Darbe
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Bir Seçim Senaryosu
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İstek İle Köstek Arasında
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Uzak Mesafe Yakın Seçim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fransa’nın Büyük Hayal Kırıklığı: Macron
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Usta İşi Gelişim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Amerika Dünyayı Kıyamete Sürüklüyor
serdar adem işler
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Siyaset Te Çoklu Organ Yetmezliği
RUTİL BİLGİNER-
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Devrimim Benim
Alp Şahin
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Santimetre Desimetre Fetömetre
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sosyal Kirlilik Sertifikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
21. Yüzyıl ve Sosyalistlerin Çıkmazı
Cemal Zöngür
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Asgari Ücret ile Sıfır Oto Hadeee Burada
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.