..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamak ne güzel şey be kardeşim. -Nâzım Hikmet
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
261 
 Türkler mi, Ermeniler mi Katletti?  (Kibar TAVASAV)

Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur . Kimsenin de Türkiye’nin toprağında ve çıkarlarında hiç gözü olmasın . Biz barış istiyoruz, kimseden bir şey istemiyoruz, kimsede Türkiye’den istemesin . Beklentimiz, isteğimiz budur …
262 
 Ayakta Tıp Eğitimi!  (sezgin bahadır tekin)

Unutmayın ki gelecek neslin sağlığı, yeni yetişen hekim adaylarının elinde..
263 
 Latin Amerikanın Unasur' U  (eyyüp yıldırmış)

Haberlerde duymuşsunuzdur “UNASUR” 2004 yılında ilk fikri temelleri oluşturulan ve kimilerine göre, Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Guyana, Paraguay, Uruguay, Bolivya, Şili, Ekvator, Peru, Surinam ve Venezüella’nın oluşturduğu bu yapılanma AB’ yi örnek alarak oluşturulmuş bir bloğ...
264 
 G. W. Bush; Yeni Binyılın Günah Keçisi…  (Bülent Efe)

Kimse silahlı kuvvetleri Bağdat’ı bombalarken neşeyle saçını taratan ‘itici’ başkan imgesini Ortadoğuluların gözünden silemez. En azından yönetici olmayan, sıradan insanların gözünden… Yine de görebildiğimiz, buzdağının ufak bir kısmı olmasın?
265 
 Kriz Teğetcileri Vuruyor  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Krizin teğetçilere dokunmaya başladığını feryatlarından anlayabileceğiniz gibi, gazetelerin internetteki emlak sayfalarına bakarak da anlayabilirsiniz.
266 
 Tarihin Çarklarını Geriye Çevirmek  (Hulki Can Duru)

Karşı devrimciler, gericiler, şeriatçılar, dinciler kendiliğinden yok olmaz. Ne ülkemizdeki gericiler, ne küresel egemenler, ne de ABD'nin Irak ve Afganistan'daki işgal güçleri tarih sahnesinden, demokratik yollardan, ya da seçimle, veya BM kararlarıyla, veya kendi istekleriyle çekilmeyecekler, yenilgiyi kabul etmeyecekler, son mevziye kadar direnecekler, savaşacaklardır. Seçim olsa bile hile yapılması yüksek bir olasılıktır..
267 
 Tarih Bize Ne Anlatıyor 6  (Öner KARADAĞ)

köşe yazısı
268 
 Bu Bilge (!) Adamlar Kaç Kişi?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Siyasi bir yazıdır.(“Bu kadar sık televizyona çıkan bu kişiler ne zaman uyurlar,ne zaman değerli fikirlerini(!) ürettikleri kitapları okurlar ve ne zaman mesleklerinin gereği olan görevlerini yaparlar?” sorusu ister istemez insanın aklına geliyor.)
269 
 Vurun İsrail'e  (CEM AKKILIÇ)

Günlerdir okuyorum, hiç durmadan ağız dolusu saydırıyorlar İsrail’e… Birde son zamanlarda bizim gerici takımında ''mazlumları oynamak'' pek moda oldu. Bunu, her şeyin çözümü olarak görüyorlar.
270 
 Herşeyin Başı Davos veya Sağlıklı Adalet  (Osman AKTAŞ)

Sağlıksız başta sağlıklı beden ve getirdiği adalet üzerine...
271 
 Onurlu Komutanıma  (CEM AKKILIÇ)

Dün bu mektubu bana sayın Kotan yollamıştı.Emekli Orgeneral ve Atatürk’cü düşünce derneği başkanı sayın Şener Eruygur’un cezaevinde tansiyona dayalı geçirdiği kaza sonrasında hastaneye kaldırılmasının ardından paşamızı ziyarete giden Hasan Kotan beyin bu anlamlı mektubunu,Türkiye’nin geldiği noktayı net bir biçimde göstermesi bakımından burada yayınlama gereği hissettim.
272 
 Al Gülüm, Ver Gülüm...  (Serdar ULUSOY)

Kızılcağaç Köyü eski Muhtarı İbrahim Akgündüz, köy tüzel kişiliğine ait olan araziyi oğluna satmış mıdır? Bu arazi satılmış ise değerinde satılmış mıdır? Kızılcaağaç Köyü Muhtarlığı 2009 Mart yerel seçimlerinden önce Hacı İbrahim Mahallesinde bulunan zeytinliği 2 bin liraya CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’den neden satın almıştır? Parası ödenmesine rağmen bu zeytinliğin tapusu neden alınmamıştır? Bu zeytinlik alımı mevzuata uygun olarak mı yapılmıştır? Eğer bu satış işleminde mevzuata uygunluk yoksa yeni seçilen köy muhtarı bu konu ile ilgili ne yapmıştır? Eğer zeytinlik satışı iptal edildiyse, CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’e ödenen 2 bin lira Kızılcaağaç köyü adına gelir makbuzu kesilmiş midir? Eğer bu makbuz kesilmediyse CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’e ödenen ve tapusu alınmayan bu arazinin parası ne olmuştur? Şahsımın ve kamuoyunun aydınlatılması ümidimle… Alındı, satıldı, alan memnun, satan memnun… Sana ne derseniz de baş tacısınız, demezsenizde başımın tacısınız.
273 
 Ordo Ab Chaos Stratejisi  (Hulki Can Duru)

Günümüzde terör ve saldırganlığın güçlenmesinin temel nedeni etnik bölücülüğün demokratik ve kültürel haklar, yerel yönetimler, özgürlükler gibi gerekçelerle koruma kalkanları altına alınarak ileri demokrasi adı altında tamamen başıboş bırakılmasıdır. Bir ülkede etnik terör devam ederken, o etnik grubun siyasal ve kültürel ögelerini bir takım sözde reformlarla kaşımaya kalkışırsanız - ki aslında bunlar reform değil sadece bölünmeyi ve parçalanmayı hızlandırıcı etmenlerdir- yapılan tüm o sözde reformlar, siz ağzınızla kuş tutsanız bile, terör örgütünün hanesine artı puan olarak yazılır, örgütün başarısı olarak yorumlanır.
274 
 Atatürk Türkiye'si - Erdoğan Türkiye'si  (Ali Erasoğlu)

Onyıllar öncesi bir askerlik gözlemimle, günümüz koşullarının kısa bir karşılaştırması...
275 
 Kürt Sorunu Yok Mudur?!  (M.Nazım Güler)

Gözlerinizi kasten ve bilerek gerçeklere kapatırsanız; evet, çevrenizde olup biten her şey yok olur gözlerinizden. Sadece Kürt sorununu tek değil, Kürtlerin kendisini de göremezsiniz çevrenizde.
276 
 Sükut İkrardan Gelirmiş...  (Emine Pişiren)

O yıllarda da geçerliydi Askeri yerlere kılık kıyafetlerdeki disiplin anlayışı, ama sakallı olan alınmamış başı kapalı olanlar içeri alınmıştı. Bu konuyu biz ne basına yansıttık ne de alenen tartışma konusu yapmıştık. Neden? Çünkü ASKER biz Türklerin kayıtsız şartsız sadakatle yürekten sevdiğimiz, bağlandığımız Mustafa Kemallerin Ocağı idi...
277 
 Pkk Şimdi Kimin Güdümünde  (Ramazan Karalar)

İskenderun’da donanma askerlerinin nöbet değişimi sırasında gerçekleşen roket saldırısı PKK’nın bu güne kadar gerçekleştirdiği şehir merkezinde bulunan askeri birime yapılan ilk saldırıdır. PKK şu ana kadar ya kırsal bölgelerde bulunan savunma zafiyeti olabilecek karakolları ya da şehir merkezlerinde sivil halkı hedef olarak seçmiştir. Ayrıca İskenderun’daki böyle bir saldırı, o noktadaki güvenlik açığının uzun zaman izlenmesi ve değerlendirilmesini gerektirecek kadar profesyonelce yapılmış bir saldırıdır.
278 
 Liberal Ekonomide Son Nokta; Piyasa Faşizmi  (Bülent Efe)

‘Özgür Eylem’ mitine yakından bakarsak, piyasa ile şekillenen kültürde satın almanın tek genel geçer aksiyon olduğunu görürüz. Seçenekler arasında, e) Hiçbiri yoktur.
279 
 Vesselam  (Serdar ULUSOY)

“ESKİ ÜLKÜCÜ” sıfatını yakıştıranlara ÜLKÜCÜ ESKİMEZ diyerek sözlerime başlamak istiyorum…
280 
 Kalaşnikoflu Çocuk  (osman demircan)

Bugün barış istediğinde bulunduğunda barış mı olacak yarın savaş istediğinde ise savaş mı çıkacak? Sen ne istersen hep o mu olacak. Elinde kalaşnikoflu çocuk sana büyüklerinden armağan elindeki bu silah mı ışıldayacak. Sen aydınlık bir dünyayı silahların gölgesinde mi kuracaksın.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Halka Karşı Sivil Darbe
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Bir Seçim Senaryosu
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İstek İle Köstek Arasında
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Uzak Mesafe Yakın Seçim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fransa’nın Büyük Hayal Kırıklığı: Macron
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Usta İşi Gelişim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Amerika Dünyayı Kıyamete Sürüklüyor
serdar adem işler
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Siyaset Te Çoklu Organ Yetmezliği
RUTİL BİLGİNER-
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Devrimim Benim
Alp Şahin
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Santimetre Desimetre Fetömetre
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sosyal Kirlilik Sertifikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
21. Yüzyıl ve Sosyalistlerin Çıkmazı
Cemal Zöngür
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Asgari Ücret ile Sıfır Oto Hadeee Burada
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Şarkın Son Savaş Pimini Çektik
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Barzani Kürdistanı Değil Kabristanı Kuruyor
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Vatan İçin Herşey
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.