..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşkın aldı benden beni. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Saye Kadın
Übeyda Nur Karadağ
Şiir > Toplumcu

Farklıdır kaderi Her şehrin Fakat her şehirde Aynıdır benim kaderim Nereye gidersem gideyim Nerede olursam olayım Saye benim adım Ben çok çaresiz, Çok yalnızım Ayten’im bir şehirde Üniversite hayallerimde Düşümde Ayrılmak istedim diye Öldürüldüm Şimdi ne gerçekleştirebileceğim Bir okul hayalim Ne de kaldı bir hayatım Benden kalan tek şey Yarım kalmış test kitaplarım ‘’Dedim ya Saye benim adım Ben çok acı çektim Çok ağ

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
261 
 Dandini Dandini Dastana, Danalar Girmiş Bostana...  (Emine Pişiren)

Ya şimdi? Eğitim ve Öğretim Kalelerimiz... Adalet ve Emniyet Kalelerimiz... Sağlık ve Sosyal Kalelerimiz kimlerin elinde? Söyler misiniz, bu nasıl bir fetih?
262 
 Vurun İsrail'e  (CEM AKKILIÇ)

Günlerdir okuyorum, hiç durmadan ağız dolusu saydırıyorlar İsrail’e… Birde son zamanlarda bizim gerici takımında ''mazlumları oynamak'' pek moda oldu. Bunu, her şeyin çözümü olarak görüyorlar.
263 
 Yumurtasız Omlet ve Direnişimize Dair  (Meryem Rabia Taşbilek)

“Bana dışarı çıkınca karpuz yemeyeceksin deseler onu bile kabul etmem çünkü ben işgal rejimini muhatap almıyorum.” Ahmet Yasin İmam Ebu Hanife'ye zalim Haccac hediyeler sunup ve devlette üzt düzey görevle yanında yer almasını teklif ettiğinde, Ebu Hanife; “Bana şu sarayın direklerini saymamı söyleseniz onu bile saymam!” diye cevap vermiştir. Ve zaten bu erdemli duruşu hasebiyle Haccac tarafından şehid edilmiştir. Oysa şimdilerde bizim mücadelemizde bu vakarlı, kendinden emin duruşa ne kadar da muhtacız! Öfkelerimiz cesaretlerimizden daha büyük. Nedense öfkemiz bile hep uzaklarda yapılan haksızlıklara ve zulümlere dair daha bir hızlı tetiklenebiliyor. Zira uzaklara dair tepkiler bir bedel ödenmeden “gösterilebiliyor” ama yakınlara dair sergilememiz gereken tavıralışlar daha somut bedeller gerektirebildiğinden aynı iştiyakı ve hareketi bu alanlarda gösteremiyoruz. Kanaatimce İsrail(in zulmü) kredi kartı veya paraya yüklenen anlam gibi. Onun yaptığı zülmün beznerini yapanlar yahut İsrail'in yaptığı zulümlere mani olmayanlar, para ve kredi kartının bir yerde birleştiği gibi aynileşiyor.
264 
 Asalım Artık Şu Saddam'ı!  (Abdi Hakir)

Asalım artık, zehirleyelim. Kurtarmalıyız bu adamı.
265 
 Chp ve Demokrasiye Dair  (Cahit KILIÇ)

Bu ülkede ne vakit özgürlükçü hareketler azıcık filizlenmeye başlasa, sesler az biraz özgürlük için yükselse; yasakçı ve dayatmacı zihniyet ayağa kalkmakta ve “Bölünüyoruz, parçalıyorlar bizi, vatanı satıyorlar! Ayağa kalk ey ehl-i vatan!” feryatları ile korku pompalayıp, ortalığı velveleye veriyorlar.
266 
 Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak  (Osman AKTAŞ)

Mustafa Albayrak’ın Umran dergisinin Haziran 2014 tarihli, 238. sayısında yayınlanan yazısının başlığı çok ilgimi çekti; “Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazarları”. Yazıyı hemen okudum. Başlık kadar içerik de ilgi çekecek kadar varmış.
267 
 Halk Meclisi Günleri  (Levent Ölçer)

Her ay bir kez vatandaşın karşısına çıkıp yüzüne karşı hesap sorulan Başbakan olması gereken kıvama gelir: YURDUNA KUL OLUR.
268 
 Türkiyede Abbasi Dönemimi?  (Muhammed CAN)

Hayat; tarihi satır satır okumak için çok kısa, ama hayatın doğru yön bulması için tarihten ders almak, onu doğru öğrenmek ve uygulamak bir o kadar da tarihin okunmasını zorunlu kılar.
269 
 "Ne Yaptın Kardeş?"  (Ramazan Karalar)

Bir süredir Türkiye, CHP lideri Deniz Baykal ile aynı partinin milletvekiline ait olduğu öne sürülen kaset skandalıyla çalkalanıyor. Buna çalkalanmak değil siyaset arenasında neredeyse tsunami etkisi yarattı da denilebilir. Partiyi asla bırakmayacağı sanılan Baykal istifasını verdi. CHP’liler istifa kararı açıklanırken gözyaşına boğuldu. Baykal için gerçek ya da timsah gözyaşları döküldü.
270 
 Yumurtayı Hangi Ucundan Atmalı?  (hasan tülüceoğlu)

Müslüman Anadolu insanı yüzlerce yıldır bollukta da darlıkta da nimetin kıymetini bilip israfa kaçmamaya çalışmıştır. Küçük bir ekmek kırıntısını bile çöpe atmak istememiştir. Gerçi bu halkın geneli hep varla yokluk arasında devletini kendisine tercih ederek yaşamıştır.
271 
 Bu Seçim de Geçmiştekiler Gibi!..  (M.Nazım Güler)

Bu seçime de, geçmişteki her seçim gibi, gerçek bir demokrasi mantığından uzak; sadece kimi demokrasi kırıntılarıyla, halklarımızın gözlerini boyama oyunlarıyla giriliyor. Bu internet çağında halkları cahil ve saf yerine koymak, cehaletin ta kendisidir.
272 
 Timsah Gözyaşları Meslek Olmuş  (Serdar ULUSOY)

Şimdi siz karar verin ve banada söleyin bakalım benim güzel ilçem Bayındır için yapılan ilkler nelerdir? Ve bu ilk ne zaman yapılmıştır ? Yapılmadıysa neden yapılmamıştır ? Yoksa sizin ağlamalarınıza güvenen vatandaştanmı ?yada ustasından ağlamasını öğrenemeyen siz yöneticilerdenmi ? Yazımın başında sölediğim gibi “ Duygusallığa bağlı olan bu ağlamalar bazen acı için olsada bazen büyük bir kandırmacadan ibarettir” Bu kadar yaşananlara rağmen her şey güllük gülistanlık gibi gösterilmesine ve bu kandırmacadan oluşan ağlamalara ne kadar inanacaksınız ? Birilerinin yalandan ağlaması benim anamı ağlatacaksa bırakın ağlamayın arkadaş…!!!
273 
 Çin Gerçeği  (Can Macit)

Çin Halk Cumhuriyetinden gelen davet üzerine, CHP Merkez Yönetim Kurulu adına İstanbul Milletvekili Sayın Bülent Tanla, 7-13 Temmuz 2004 tarihlerinde Pekin, Kunming ve Şangay’da yaptığı incelemelerden sonra bir rapor hazırlamış.
274 
 Herşeyin Başı Davos veya Sağlıklı Adalet  (Osman AKTAŞ)

Sağlıksız başta sağlıklı beden ve getirdiği adalet üzerine...
275 
 Abd: Sessiz ve Derinden  (Levent Ölçer)

“..benim Kürtlerle derdim yok. Ben PKK’ya karşıyım” diyecek oldum.. Cevabımı aldım. “valla benim derdim var arkadaşım. Ben falanca şehirliyim.. Ailemden bir şehit verdim PKK’ya.. Şehirde de her yer PKK sempatizanı ve uyuşturucu satıcısı kabadayılarının eline geçti. İş aş-huzur kalmadı. Okullarda-sokakta çocuğumuz Türkçe konuşuyor diye azar işitip itilmeye başlandı. Buralara göçmek zorunda kaldık.. Benim derdim VAR..”
276 
 28 Yıl Önce 28 Yıl Sonra  (Hardal Biber)

Toplum beklenti içindeydi. Bu beklentilerinin gerçekleşeceği günleri, arada bir kadim futbol amigolarının maç tezahuratlarından esinlenerek uydurduğumuz sloganları haykırarak, şehirlerarası otobüsler dahil ulaşım araçlarının tümü kaptıkaçtı usuluyle çalıştığından olacak, akıllı uslu bekliyorduk.
277 
 Demokrasi Güven Üstüne Kurulur  (Hidayet Ersin)

Demokrasinin temel kuralı “özgürlüğün sağlanması ve artırılmasıdır.” Her türlü özgürlüğü kısıtlayıcı çaba; kanun , tüzük, genelge, mahkeme kararı vb demokrasi karşıtıdır. Bu nedenle İran özgür bir ülke değildir. Bu nedenle Çin özgür bir ülke d
278 
 Atatürk Türkiye'si - Erdoğan Türkiye'si  (Ali Erasoğlu)

Onyıllar öncesi bir askerlik gözlemimle, günümüz koşullarının kısa bir karşılaştırması...
279 
 Patron Kim  (KAMİL BAKİ)

Bir gün mutlaka...
280 
 Atatürk'e Abdestsiz Dokunmak  (asivemavi36)

"ne gariptir bu ülkedeki her güzel şeyin taşlanması... ve Can Dündar'a Oscar ödülünü yakıştıranlara: Bir kez daha gurur duyarız...Neden olmasın?"

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Covid - 19 Günleri - 1
Mahsun YİĞİT
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kanamalı Kanal
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Bir Korku Seansında Korkulacakların Saptanması
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Evrim Teorisi
MUSTAFA ESER
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yıllık Yatırım Politikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Ey İzmir Barosu!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (2. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (1. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kalburüstü Beyanat
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Alışılan Ölümler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fanatik Beklentiler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sen Ne İşe Yararsın Ey Birleşmiş Milletler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Senaryoya Yeni Aktörler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.