..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bu hafifçe kenara itilecek bir roman değil. Daha büyük bir şiddetle uzağa fırlatılmalıdır. -Dorothy Parker
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Peren Bade,teren Zade.
Servet Alkan
Şiir > Başkaldırı

Yazdıklarım bana ne kadar uzak Yazmadıklarım ne kadar küs olabilir ki? Zevk almak düzene, evet demek,acem dudaklı yar Gizemden ayrılan kelimeler,şerbeti eksik Güz düşleri;Gölgen şiirin giriş kapısı,Peren/ Badem Umut kırıntısı/aşka emanet olanım,nefesin zekatı Batıl yorum,sancılı rütuş,keder karmaşığım Evereste koşuşturan kısraklar,sırça köşk İnsan şiirdir,şiir insana dönüşen ütopya Yazmadan önce keşke okusaydın benden başlayarak Gam/Z

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
341 
 Referandum'un Bana Öğrettikleri  (Taner SARGIN)

Referandum süresince basının: entelektüeller, iktidar ve kadınların bakış açılarını yansıtma biçimini inceleyerek size farklı bir bakış açısı sunmaya çalışacağım.
342 
 Kaşığı ile Verip Sapıyla Çıkartmak  (CEM AKKILIÇ)

Milletin malını,bedava diye millete veren,fakir zengin ayırt etmeden Temmuz sıcağında vatandaşa rüşvet gibi dağıtılan Oy kömürünün bedeli ortaya çıktı sonunda.
343 
 Atatürk Olmak!  (CEM AKKILIÇ)

DİKKAT HIRSIZ VAR! Özellikle İzEdebiyat sitesine dadanan ERDİNÇ ARAS isimli yazı hırsızı, yazılarımı çalmaktadır. Aynı şekilde başkalarının yazılarını da çalan bu sahtekar sözde köşe yazarını tanımak için altta verdiğim linkleri tarayıcınızın link satırına ekleyerek okuyunuz.
344 
 Tarihin Çarklarını Geriye Çevirmek  (Hulki Can Duru)

Karşı devrimciler, gericiler, şeriatçılar, dinciler kendiliğinden yok olmaz. Ne ülkemizdeki gericiler, ne küresel egemenler, ne de ABD'nin Irak ve Afganistan'daki işgal güçleri tarih sahnesinden, demokratik yollardan, ya da seçimle, veya BM kararlarıyla, veya kendi istekleriyle çekilmeyecekler, yenilgiyi kabul etmeyecekler, son mevziye kadar direnecekler, savaşacaklardır. Seçim olsa bile hile yapılması yüksek bir olasılıktır..
345 
 '' Muhtaç Olduğumuz Kudret Damarlarımızda . .  (Avşın Çağrı ÖZHAN)

Gelmiş geçmiş en dolu kültüre sahip olan bir millet , en kahraman ırk olmamıza rağmen , başkalarından kalan artıkları paylaşmakla ööle meşgulüz ki ; hakkımız olanları istemeyi , almayı unutmuşuz . .
346 
 Kalaşnikoflu Çocuk  (osman demircan)

Bugün barış istediğinde bulunduğunda barış mı olacak yarın savaş istediğinde ise savaş mı çıkacak? Sen ne istersen hep o mu olacak. Elinde kalaşnikoflu çocuk sana büyüklerinden armağan elindeki bu silah mı ışıldayacak. Sen aydınlık bir dünyayı silahların gölgesinde mi kuracaksın.
347 
 Primitive Kavramlarda Günü Yaşamak!  (Aydın Akdeniz)

İlkelliği, yazılı tarihin başladığı dönemin hemen gerisine atarak orada bulunan ve insanlığa ait maddi, manevi bütün birikimlerin bir karşılığı olarak tanımlarsak acaba ne kadar doğru bir tesbitte bulunmuş oluruz? İlkellik iç içe geçerek süreklilik oluşturan zaman kavramında bir şekilde burun kıvırarak sırtımızı döndüğümüz ve ait olduğu zaman ve mekâna hapsetmeye çalıştığımız bir başkalığın, alışılagelen normların dışında oluşun tanımlaması ise eğer daha şimdiden bugün bize ait olanların yarınki nesiller için, ilkelliği yadsınamayacak değerler olduğunu kabullenmemiz gerekecek.
348 
 Bekir Coşkun'un Tanrıcıl Yazısı  (Oğuz Düzgün)

Şunu öncelikle söyleyeyim ki, yazısından bahsedeceğimiz yazarın ne yaşantısıyla, ne de inancıyla ilgilenmiyoruz..
349 
 Vesselam  (Serdar ULUSOY)

“ESKİ ÜLKÜCÜ” sıfatını yakıştıranlara ÜLKÜCÜ ESKİMEZ diyerek sözlerime başlamak istiyorum…
350 
 Çözüm Derken, Çözümsüzlüğe Saplanmak!..  (M.Nazım Güler)

Kürt sorunu bir tek eğilime bırakılmayacak kadar büyük ve önemli bir sorundur. Kürt sorununun çözümünde, her eğilimden Kürtlerin sürece aktif katılımını sağlamak gerekiyor. Bunun için tüm demokratik yollar açılmalı ve çözüm yolunda herkes, her şeyi açıkça ve korkusuzca konuşabilmelidir.
351 
 2012 Nobel Barış Ödülü Avrupa Birliğine Verildi!  (Hulki Can Duru)

Bu soytarılığa en başta Avrupalılar şaşırdı. Hatta bazı çevrelerde bu ilk önce şaka gibi algılandı. Harıl harıl silah üreten, el altından terörizme destek veren, dünyadaki bütün kirli oyunların planlayıcısı ve ekonomik olarak batmakta olan böyle bir kuruluşa barışa katkılarından(!) dolayı ödül verilir mi? AB üyesi bir çok ülke Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve dünyanın bir çok bölgesinde savaşlara kalkışmadı mı, ölümlere yol açmadı mı?
352 
 Güçlü Demokrasi İçin Güçlü Yerel Basın  (Ramazan Karalar)

Türkiye’de medya denince nedense, İstanbul merkezli yayın yapan, gazeteler, televizyonlar akla gelir. Oysa artık giderek güçlenen yerel medya İstanbul’dan yayın yapan ve “ulusal medya” olarak adlandırılan medya yapılanmasına karşı kafa tutmaya başlamıştır.
353 
 Lablace'nin Şeytanı Gözüyle İnsan ve Politika..!  (Aydın Akdeniz)

Alacağı kararlarda belirleyici unsur ne idi gerçekte? Yaşamın kendine özgü o akıp giden kurgusunda önüne çıkan “özel” şartların kendisini almaya mecbur bıraktığı tavır ve duruşları kendi derinliği içerisinde yaşattığı ve aslını sorarsanız kendisinin dahi tam olarak emin olamadığı o, olası kimlik sahiplenmelerinden acaba hangisine karşılık gelmekte idi? Yaşamdan beklentilerine göre şekillenen tercihleri ve bunların toplamıyla kendisine ilişkilendirilen kimliği gerçekte hangi oranda içerisinde yaşatıp üzerine titrediği o “ ben” e ait birer gerçeklik olabilirdi? Gelecek zamanlarında olası bir “ben”i vardı. İçinde bulunduğu şu zaman diliminde basiret ve görüşüne kapalı olan ve asla doğruluğundan emin olamayacağı gelecekte ki eylemleri, niteliği belirsiz birer muamma olarak şimdiden beklemekte idi kendisini.
354 
 Er Ryan'ı Kurtarmak Ya da "Filimler ve Gerçekler... ""  (lütfi akarçay)

Ortadoğu,ABD,dünya barışı ve geleceğimiz üzerine eleştirel bir yaklaşım...
355 
 Al Gülüm, Ver Gülüm...  (Serdar ULUSOY)

Kızılcağaç Köyü eski Muhtarı İbrahim Akgündüz, köy tüzel kişiliğine ait olan araziyi oğluna satmış mıdır? Bu arazi satılmış ise değerinde satılmış mıdır? Kızılcaağaç Köyü Muhtarlığı 2009 Mart yerel seçimlerinden önce Hacı İbrahim Mahallesinde bulunan zeytinliği 2 bin liraya CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’den neden satın almıştır? Parası ödenmesine rağmen bu zeytinliğin tapusu neden alınmamıştır? Bu zeytinlik alımı mevzuata uygun olarak mı yapılmıştır? Eğer bu satış işleminde mevzuata uygunluk yoksa yeni seçilen köy muhtarı bu konu ile ilgili ne yapmıştır? Eğer zeytinlik satışı iptal edildiyse, CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’e ödenen 2 bin lira Kızılcaağaç köyü adına gelir makbuzu kesilmiş midir? Eğer bu makbuz kesilmediyse CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Biriz’e ödenen ve tapusu alınmayan bu arazinin parası ne olmuştur? Şahsımın ve kamuoyunun aydınlatılması ümidimle… Alındı, satıldı, alan memnun, satan memnun… Sana ne derseniz de baş tacısınız, demezsenizde başımın tacısınız.
356 
 Ekmelettin Bey Cumhurbaşkanı Olursa Bu Kitaplar Ücretsiz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Akçıların adayı kazanırsa bunu mutlaka havai fişek atarak kutlarlar. Çünkü yıllar önce AB’ye giriyoruz diye Ankara Kızılay’da güpegündüz havai fişek attıklarını hâlâ unutmadık. -Oysa Ekmelettin Bey gibi bir Türk Aydınına yakışan kutlama kitapla olandır diye düşündüm.
357 
 1400 Vs 85  (Demirhan Ocak)

Gelin isterseniz bu sefer el cevabı, Uganda da İsveç büyükelçiliğinin önünde yağda kızartılmış çöl faresinin, çiftini, 25 Uganda Şilingine satan Friedrich Nietzsche isimli Uganda köylüsünden alalım. İyi günler bay Nietzsche, efendim ben sizi Almanya dan arıyorum...
358 
 Türkmen Kurum ve Kuruluşlarındaki Sorunlar  (cetinbayatli)

Irak Türklerini ele alan ve günümüzdeki siyasal açmazlığın nedenlerini açıklamaya çalışan bir yazı.
359 
 Gölge Et, Ama Ne Olur Gölge Olma!  (mustafa)

insanlar ve gölgeleri
360 
 Bir Tıklamayı Çok Gören Yobaz ve Deniz Feneri  (CEM AKKILIÇ)

Yaklaşık altı ay önce bir kampanya başlatmıştım. Çoğunluğu Afrika’da olan aç insanlara yardım kampanyasıydı bu. Birleşmiş Milletler örgütünün internet aracılığıyla düzenlediği ve günde sadece bir defa tıklamayla destek verilebilen bir organizasyonu duyurup, yaymaya çalıştığım için bir dinci yobaz tarafından İncil dağıtmakla şuçlanmıştım.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Covid - 19 Günleri - 1
Mahsun YİĞİT
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kanamalı Kanal
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Bir Korku Seansında Korkulacakların Saptanması
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Evrim Teorisi
MUSTAFA ESER
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yıllık Yatırım Politikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Ey İzmir Barosu!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (2. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (1. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kalburüstü Beyanat
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Alışılan Ölümler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fanatik Beklentiler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sen Ne İşe Yararsın Ey Birleşmiş Milletler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Senaryoya Yeni Aktörler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.