..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Güven ve Güvensizlik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yırtıcılar ile Beraber Yaşadım Çok Zaman
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)

Doğada ki yırtıcıların bir çoğu zaman zaman çok tehlikeli ise de insanlar arasındaki yırtıcılar da onlardan daha az tehlikeli değil inanınki... Şimdi bu yırtıcıları hep beraber inceleyelim, irdeleyelim ve daha başka ne yapılması gerekiyorsa onu yapalım... İlkokuldaki kız arkadaşım Handan durmadan kağıt yırtardı... Birinci sınıfta başladı ta ki dördüncü sınıfa kadar bu kağıt yırtma alışkanlığından kurtulamadı kızcağız.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
 Tanzim Satışlar Sınırlı Süreli Olacakmış...  (serdar adem işler)

Çok merak ediyorum seçimlerden sonra tanzim satışlar devam edecek mi?
 Muz Kabukları Kendinize Gelin  (Ahmet Zeytinci)

Kim koyuyor arkadaş bu muz kabuklarını kaldırımlara... Hadi ben görmesem de bassam düşsem, bir yerim kırılsa, kim verecek bunun hesabını? Ya birader yedin muzu, Çikita ya da Anamur Muzu her neyse, şunu çöp bidonuna atsana arkadaşım...
 Sandıklar Neden Yavaş Açılıyor?  (serdar adem işler)

Söylenecek söz yok. Her şey meydanda...
 Sandıklar Neden Geç Açılıyor?  (serdar adem işler)

Ne zaman şeffaf olacağız? Ne zaman?
 At Sineği  (Şevket Başıbüyük)

Sokrates’in hayat hikâyesi de ilginç geldi bana... İlginç olan şey; neden Hz. İbrahim’i anlamazlar? Neden Sokrates’i anlamazlar? Ve neden -ben bile anlaşılmıyorum- anlaşılmıyoruz...
 Facede Tavla Sahtekarları  (Hakan Yozcu)

Facede tavla oynuyorsanız gözü açıklara dikkat etmek zorundasınız. Siz masumane bir şekilde hoşça vakit geçirmek için oynuyorsunuz. Ama onlar sizin bu masumiyetinizden faydalanıp haksız kazanç elde ediyorlar. Ve kısa bir süre sonra ciddi bir gelir elde ediyorlar.
 Anayasa Değişikliğinin Yarattığı Umutlar ve Uçurumları..!  (Cemal Zöngür)

Osmanlı her yerde Arap dil ve din kültürünü yayarak yaşamaya çalışırken, Cumhuriyet bunun yerine Türk Dilini resmileştirmesine rağmen, Arapça kelime istilasından Türkçeyi kurtarmamıştır.
 Huzur Ölçümü  (Hayriye Yıldız Aka)

X1 = Sağlığımız yerinde = 10 birim huzur X2 = Ailemiz yanımızda ve onlarla ilişkimiz mükemmel =10 birim huzur X3 = İşimiz var = 10 birim huzur X4 = Yeterince kazınıyoruz = 10 birim huzur X5 = İşimizi seviyoruz = 10 birim huzur X 6 = İş arkadaşlarımız ile iyi geçiniyoruz =10 birim huzur X7 = Ülkemizde suç oranı sıfıra yakın =10 birim huzur X8 = Ülkemiz 5. Derece deprem bölgesinde = 10 birim huzur
 Sadece Yazmak, Yazarlık Mıdır?  (M.Nazım Güler)

Kişi, okuyabiliyorsa, okur; yazabiliyorsa, yazar; ikisini gerçekleştirebilene de, okur-yazar, diyoruz. Yazarlık ise, ayrı bir şey, kavramlaşmış bir sıfat olmuştur. Her yazabilene “yazar” diyemeyiz. Yazarlık, yazma işlemiyle başlasa da sadece onunla sınırlı değildir; neyi yazmak, niçin yazmak, nasıl yazmak ve kimler için yazmak da çok önemlidir.
10 
 Ee, Bal Tutan Parmak Yalarmış...  (Emine Pişiren)

"Bir varmış bir yokmuş. Memleketin birinde çok zengin olduğu kadar da cimri bir karı koca varmış. Saray kadar geniş bir evde, kendileri gibi cimri bir uşaklarından başka kimseleri yokmuş."
11 
 Bitkisel İlaç Satan Şarlatanlar…  (Şevket Başıbüyük)

Siz, siz olun şu bitkisel ilaç satan şarlatanlara inanmayınız. İster doktor, ister satıcı kisveli olsun… Her ne sıfatla olursa; bitkisel ilaç tavsiye eden ve satanların ekseriyeti sağlığımızı istismar edendir, şarlatanlardır… Bitki ilaçları üzerinden, insanların sağlığını istismar ederek rant devşiren bu şarlatanlar var bu şarlatanlar… İsmi, ister “canan”, ister “maranki”, ister bilmem ne bela olsun; al birini vur ötekine… Bunlar; halka verir talkını kendi yutar salkımı…
12 
 Tahammülsüzlük, Gelecek Korkusundandır!  (M.Nazım Güler)

Kendilerine, fikir ve ilkelerine güveni olmayanlar, tahammülsüz olurlar; çünkü gelecek kaygı ve endişesi içine düşmekteler. Çünkü ilkelerinin, yalanlar üzerinde; fikirlerinin de çürük temellere dayalı olduğuna, dolayısıyla gerçeklere tahammül gösterirse, her şeyin olacağına varacağına ve bunun da kendi kariyerlerinin sonunu getireceğine inanıyorlar.
13 
 Vefa İstanbul da Bir Semt Adın Kaldı!..  (Semra Arslan)

..... oturduğumuz evlerimize bir çivi dahi çakamıyoruz çünkü plastik duvarlarımız, sonrasında o evdeki ruhlarımızı alıp sadece çıkıp gidiyoruz başka bir mekana, ruh gibi yaşamadan, çivi çakmadan bir duvara..
14 
 Delikanlımısın..? , Kıvırcıkmı..?  (Serdar ULUSOY)

Ok bir kez çıktı yaydan, geçtik düğünden toydan,Şimdi hep meydan meydan,söylenecek söz menem…Öz menem, öz menem onlar kabuk öz menem…..) Sözüm meclisten içeri üzerine alınması gerekenler bana sormadan alınabilirler diyerek başlamak istedim yazıma. Son zamanlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen Abdurrahman Çelebiler ( koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler ) kendilerini bir fasulyeden sayar oldular.Kasım kasım kasılıyorlar.Kendilerine sorsan en delikanlı bunlar, hade be ordan ne delikanlısı,olsanız olsanız kıvırcık marul olursunuz.Hiçmi delikanlı görmedik hayatımızda.
15 
 Yalanın Rengi  (Fuat Türker)

Yalanın bu denli rahat söylenebilmesinin nedeni, Allah’ın her şeyi bilen, gören ve işiten olduğu gerçeğinin unutulmasıdır. Oysa Yüce Allah, her an her şeye şahittir.
16 
 Zincirin Zayıf Halkası  (Hülya Atakan)

Hatayı kabul etmenin toplum üzerindeki etkisi olumludur. Toplum bunu bir erdem sayar. Peki bu hatanın sonucunda yüzlerce insanın yaşamı yok olmuşsa…
17 
 Kime Güvenip, Kime İnanacağız  (Saadet Toksöz)

Artık, manevi değerlerin yerini maddi değerlere bırakması sonucu insanları yönlendiren unsurların, kişisel çıkarlar doğrultusunda gelişmesi sebebiyle insanların birbirlerini kandırma yani, aldatma eğilimlerinin çok sıkça yaşandığı günümüzde, insanın kendini güvende hissetmesi ne kadar mümkün olur?
18 
 Paylaşın Benimle...  (Sihem Tachouli)

Aklıma takılan bazı "neden" sorularına yardımlarınızla cevap bulmak istiyorum...
19 
 İsyan!  (Şebnem Pişkin)

...Bu yazı hiçbir edebi kaygı duymadan, yalnızca yaşadığım bir olayı paylaşmak, sinirlerimi biraz olsun yatıştırmak maksadıyla kaleme alınmıştır...
20 
 Doğru İncedir; Ama Asla Kolay Kopmaz  (osman demircan)

Doğru incedir; ama asla kolay kopmaz. Her insan bir yola benzer. İnsanların seni nereye götürüp götürmediklerine iyi bakmak lazım. Doğru konuşan bir insan, seni kıldan ince bir yoldan yürütse de, sana keçi yününden bir kilim ördürse de, yalandan kırmızı halılar üzerinde seni yürütmesinden iyidir.

1 2 3 4  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Muz Kabukları Kendinize Gelin
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Sandıklar Neden Yavaş Açılıyor?
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Sandıklar Neden Geç Açılıyor?
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Para Nelere Kadirmiş
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Huzur Ölçümü
Hayriye Yıldız Aka
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Gençler Neden Boşluğa Düşüyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Ganimet
osman demircan
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Facede Tavla Sahtekarları
Hakan Yozcu
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Günaydın - Ben Aptalım
Orhan Bani
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Perşembe Yaylasında Yaşama Rehberi
kemal düz
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Vefa İstanbul da Bir Semt Adın Kaldı!..
Semra Arslan
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
İmkansızı Bulan Kişi
Çağlar Karataş
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Anarşia Notları 23
Veysel Menekşe
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Yalanın Rengi
Fuat Türker
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.