..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyaya geldiğinden, dünyada bulunduğundan, dünyadan gideceğinden hoşnut olan bir kimse görmedim. -Namık Kemal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Güven ve Güvensizlik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
 Anayasa Değişikliğinin Yarattığı Umutlar ve Uçurumları..!  (Cemal Zöngür)

Osmanlı her yerde Arap dil ve din kültürünü yayarak yaşamaya çalışırken, Cumhuriyet bunun yerine Türk Dilini resmileştirmesine rağmen, Arapça kelime istilasından Türkçeyi kurtarmamıştır.
 Huzur Ölçümü  (Hayriye Yıldız Aka)

X1 = Sağlığımız yerinde = 10 birim huzur X2 = Ailemiz yanımızda ve onlarla ilişkimiz mükemmel =10 birim huzur X3 = İşimiz var = 10 birim huzur X4 = Yeterince kazınıyoruz = 10 birim huzur X5 = İşimizi seviyoruz = 10 birim huzur X 6 = İş arkadaşlarımız ile iyi geçiniyoruz =10 birim huzur X7 = Ülkemizde suç oranı sıfıra yakın =10 birim huzur X8 = Ülkemiz 5. Derece deprem bölgesinde = 10 birim huzur
 At Sineği  (Şevket Başıbüyük)

Sokrates’in hayat hikâyesi de ilginç geldi bana... İlginç olan şey; neden Hz. İbrahim’i anlamazlar? Neden Sokrates’i anlamazlar? Ve neden -ben bile anlaşılmıyorum- anlaşılmıyoruz...
 Facede Tavla Sahtekarları  (Hakan Yozcu)

Facede tavla oynuyorsanız gözü açıklara dikkat etmek zorundasınız. Siz masumane bir şekilde hoşça vakit geçirmek için oynuyorsunuz. Ama onlar sizin bu masumiyetinizden faydalanıp haksız kazanç elde ediyorlar. Ve kısa bir süre sonra ciddi bir gelir elde ediyorlar.
 Bitkisel İlaç Satan Şarlatanlar…  (Şevket Başıbüyük)

Siz, siz olun şu bitkisel ilaç satan şarlatanlara inanmayınız. İster doktor, ister satıcı kisveli olsun… Her ne sıfatla olursa; bitkisel ilaç tavsiye eden ve satanların ekseriyeti sağlığımızı istismar edendir, şarlatanlardır… Bitki ilaçları üzerinden, insanların sağlığını istismar ederek rant devşiren bu şarlatanlar var bu şarlatanlar… İsmi, ister “canan”, ister “maranki”, ister bilmem ne bela olsun; al birini vur ötekine… Bunlar; halka verir talkını kendi yutar salkımı…
 Sadece Yazmak, Yazarlık Mıdır?  (M.Nazım Güler)

Kişi, okuyabiliyorsa, okur; yazabiliyorsa, yazar; ikisini gerçekleştirebilene de, okur-yazar, diyoruz. Yazarlık ise, ayrı bir şey, kavramlaşmış bir sıfat olmuştur. Her yazabilene “yazar” diyemeyiz. Yazarlık, yazma işlemiyle başlasa da sadece onunla sınırlı değildir; neyi yazmak, niçin yazmak, nasıl yazmak ve kimler için yazmak da çok önemlidir.
 Tahammülsüzlük, Gelecek Korkusundandır!  (M.Nazım Güler)

Kendilerine, fikir ve ilkelerine güveni olmayanlar, tahammülsüz olurlar; çünkü gelecek kaygı ve endişesi içine düşmekteler. Çünkü ilkelerinin, yalanlar üzerinde; fikirlerinin de çürük temellere dayalı olduğuna, dolayısıyla gerçeklere tahammül gösterirse, her şeyin olacağına varacağına ve bunun da kendi kariyerlerinin sonunu getireceğine inanıyorlar.
 Ee, Bal Tutan Parmak Yalarmış...  (Emine Pişiren)

"Bir varmış bir yokmuş. Memleketin birinde çok zengin olduğu kadar da cimri bir karı koca varmış. Saray kadar geniş bir evde, kendileri gibi cimri bir uşaklarından başka kimseleri yokmuş."
 Yalanın Rengi  (Fuat Türker)

Yalanın bu denli rahat söylenebilmesinin nedeni, Allah’ın her şeyi bilen, gören ve işiten olduğu gerçeğinin unutulmasıdır. Oysa Yüce Allah, her an her şeye şahittir.
10 
 Vefa İstanbul da Bir Semt Adın Kaldı!..  (Semra Arslan)

..... oturduğumuz evlerimize bir çivi dahi çakamıyoruz çünkü plastik duvarlarımız, sonrasında o evdeki ruhlarımızı alıp sadece çıkıp gidiyoruz başka bir mekana, ruh gibi yaşamadan, çivi çakmadan bir duvara..
11 
 Delikanlımısın..? , Kıvırcıkmı..?  (Serdar ULUSOY)

Ok bir kez çıktı yaydan, geçtik düğünden toydan,Şimdi hep meydan meydan,söylenecek söz menem…Öz menem, öz menem onlar kabuk öz menem…..) Sözüm meclisten içeri üzerine alınması gerekenler bana sormadan alınabilirler diyerek başlamak istedim yazıma. Son zamanlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen Abdurrahman Çelebiler ( koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler ) kendilerini bir fasulyeden sayar oldular.Kasım kasım kasılıyorlar.Kendilerine sorsan en delikanlı bunlar, hade be ordan ne delikanlısı,olsanız olsanız kıvırcık marul olursunuz.Hiçmi delikanlı görmedik hayatımızda.
12 
 Kime Güvenip, Kime İnanacağız  (Saadet Toksöz)

Artık, manevi değerlerin yerini maddi değerlere bırakması sonucu insanları yönlendiren unsurların, kişisel çıkarlar doğrultusunda gelişmesi sebebiyle insanların birbirlerini kandırma yani, aldatma eğilimlerinin çok sıkça yaşandığı günümüzde, insanın kendini güvende hissetmesi ne kadar mümkün olur?
13 
 Cehl-i Mürekkep  (Cahit KILIÇ)

Başlıktaki cehl-i mürekkep: Osmanlıca bir deyimdir; aslında bir çeşit insan tarifidir. Bir sonraki aşamasını da cehl-i basit diye tarif etmişler...
14 
 Doğru İncedir; Ama Asla Kolay Kopmaz  (osman demircan)

Doğru incedir; ama asla kolay kopmaz. Her insan bir yola benzer. İnsanların seni nereye götürüp götürmediklerine iyi bakmak lazım. Doğru konuşan bir insan, seni kıldan ince bir yoldan yürütse de, sana keçi yününden bir kilim ördürse de, yalandan kırmızı halılar üzerinde seni yürütmesinden iyidir.
15 
 İsyan!  (Şebnem Pişkin)

...Bu yazı hiçbir edebi kaygı duymadan, yalnızca yaşadığım bir olayı paylaşmak, sinirlerimi biraz olsun yatıştırmak maksadıyla kaleme alınmıştır...
16 
 Zincirin Zayıf Halkası  (Hülya Atakan)

Hatayı kabul etmenin toplum üzerindeki etkisi olumludur. Toplum bunu bir erdem sayar. Peki bu hatanın sonucunda yüzlerce insanın yaşamı yok olmuşsa…
17 
 Ygs (Yanıtlanması Gereken Sorular)  (KAMİL BAKİ)

Adaletin terazi şaşmaya başlayınca, ne devlet kalır ne millet.
18 
 Hadi Oradan  (osman demircan)

Yaşamak kadife bir kumaş örer gibi olması gerekirken, bir anda hayat kavgasının hoyrat eline dönüşür. Hayatın öyle bir tokadını yersin ki bıyıklarına kadar kanının aktığını görürsün.
19 
 Paylaşın Benimle...  (Sihem Tachouli)

Aklıma takılan bazı "neden" sorularına yardımlarınızla cevap bulmak istiyorum...
20 
 Gençler Neden Boşluğa Düşüyor?  (Hakan Yozcu)

Hatırlayınız, önceden çocuklar, bir alanda, bir bahçede bir araya geliyorlar, koşup, oynuyorlar ve enerjilerini harcıyorlardı. Oysa günümüzde çocukların bir araya gelip oynaması neredeyse hiç görülmüyor. Sanal alem, çocuklara kadar indi. Varsa yoksa bilgisayar. Bilgisayarın esiri olan çocuk, arkadaşıyla oynamayı da unuttu. Bu durum sadece çocuklarda değil, gençlerde hatta yetişkinlerde dahi hastalık haline geldi. İnsanlar neredeyse tüm günlerini bilgisayar başında geçiriyor. Hani amacı doğrultusunda kullansa kimse bir şey demeyecek. Memnun bile olacak.

1 2 3 4  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Muz Kabukları Kendinize Gelin
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Sandıklar Neden Yavaş Açılıyor?
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Sandıklar Neden Geç Açılıyor?
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Para Nelere Kadirmiş
serdar adem işler
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Huzur Ölçümü
Hayriye Yıldız Aka
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Gençler Neden Boşluğa Düşüyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Ganimet
osman demircan
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Facede Tavla Sahtekarları
Hakan Yozcu
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Günaydın - Ben Aptalım
Orhan Bani
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Perşembe Yaylasında Yaşama Rehberi
kemal düz
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Vefa İstanbul da Bir Semt Adın Kaldı!..
Semra Arslan
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
İmkansızı Bulan Kişi
Çağlar Karataş
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Anarşia Notları 23
Veysel Menekşe
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik
Yalanın Rengi
Fuat Türker
Eleştiri > Güven ve Güvensizlik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.