..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mektubum sanırım fazla uzun oldu, çünkü daha kısa yazmak için yeterince vaktim yoktu. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Şeytansın Ben Ademoglu
Gürkan BAYKAL
Şiir > Bireysel

Sen oradamısın.. sana sesleniyorum, duy beni, yalvartma beni, bana mahkum etme.. beynimle, kalbim arasında bir çizgidesin.. saklanma, çık artık... biliyorum oradasın. çünkü hayatımda ki, bütün fazlalık ları çıkardım geriye yanlız sen kaldın... sana sesleniyorum, kaçamazsın artık kandırma beni.. biliyorum....... .. nefretimin içindeki cehennemsin biliyorum .. ihanetimi gören gözlerimsin biliyorum .. cehennemin kapısına açıla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
141 
 Davası Sığıra Dayananın, Eli Dışkıdan Kurtulamaz  (osman demircan)

Artık inandığım bir şey var; Taksim'dekiler bu ülkeyi yönetemezler. Onlarda o alt yapıyı, zekayı, uygarlığı bulamazsınız. Onların terk derdi, rakı ve şarap... Onları sadece içki fabrikasına müdür yapabilirsiniz. O alt yapıya sahipler. Aslında Taksim'de rakı fabrikası kurulmalı. Etrafına da çam dikilmeli. Noeli de rahat kutlarlar. Ben olsam öyle yaparım. Ayrıca o savaşanların derdi ülke değil; şarap ve rakıdır. Her şehirde bir rakı fabrikası açılsa, bu insanlar da o fabrikaları yönetse iyi olur. Bunlar ülke yönetemezler.
142 
 Nuri Bilge Ceylan'ın Son Filmi: Yalnız ve Güzel Ülkem  (Necat Dilaver)

Yalnız ve güzel ülkem...
143 
 Kadınlar Tırnak, Erkekler Yumruk  (osman demircan)

Bu ülkede insana yatırım yapılmalı. İnsanı ihmal edersen insanlığından olursun. Bu ülkede kelimeler ölür, gazeteler yazar, yazarlar konuşur. Bu ülkede gülüşler ölür; alay edenler, kahkaha atanlar TV'de şov yapar. Susun. Bari hıçkırıklarımızı bize bırakın. Anamızı ağlattığınız yetmez mi? Millet
144 
 Elbise ve Adam  (ilker balçık)

Yapmayın artık bunu. İnsanları kıyafetlerine göre yargılamayın. Insanlara kıyafetine göre puan vermeyin. Bırakın sadece modacılar kendi arasında bunu yapsın.
145 
 Şayet Ölümünüze Bir Adımınız Kalmış Olsaydı...  (Emine Pişiren)

Bir damla değdi yüzüme, bakışlarımı güvercin rengindeki bulutlara çevirdim. Uyumakta olan gökyüzü kirpiklerini aralamıştı. O da ağlıyordu benim ağladığım gibi…
146 
 Bu Ülkede  (osman demircan)

Kararlıyım, tutumluyum, kendimi geliştiriyorum; fakat zor geçiniyorum. Neden biliyor musun? Çünkü Türkiye’de çalışanlar değil, çalışanların sırtından geçinenler zengin oluyor ve ben bu Müslüman ülkesinde hakkımı alamıyorum. Neden savunamıyorum? Çünkü hep şükret diyorlar; sabret diyorlar. Oysa çok sabır eşek meziyetidir. Benden bunu istiyorlar. Bizi eşek yerine koymaya devam ediyorlar, sırtımızdan geçinmeye devam etmek istiyorlar. İnsanlar Allah’ı bile bile en büyük Allahsızlığı yapıyor bu Müslüman ülkede.
147 
 Domates Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Türkiye...  (Necat Dilaver)

Yaşasın çürük domates demokrasisi... Seçimin demokrasi ile bağdaşabilmesi belli şartlara bağlıdır. Her şeyden önemlisi ‘seçen’in ussal nitelikleri ve iradesinin özgürlüğüdür. ‘Seçen’in iradesi üzerindeki maddi ve manevi baskılar, faşizm veya geri kalmışlıktan başka bir ‘seçim sonucu’ doğuramaz... Yaşasın çürük domates demokrasisi...
148 
 Anayasa Öyle Diyor  (Levent Ölçer)

Buraya kadar etti 1060.. Durun daha bitmedi. Bunu ben değil Anayasa söylüyor. Daha bitmedi..
149 
 Ampulün Patlama Süreci/ampulün Anlamı.  (Taner)

Karşısında muhalefet hedefi olan bir ana muhalefet lüksü kalmamış. Bilakis iktidar hedefi olan ve halkın gündemini yakalamış çetin bir muhalefet vardır...Kısa adı AJC olan Amerikan Yahudi Kongresi, 2004 yılı Ocak ayında New York’taki HSBC binasında düzenlenen törenle Başbakan Recep Bey’e ‘Cesaret Ödülü’ vermişti...Ampulün şifreleri çözüldü. Patladı patlayacak. Yeni güvenlik sistemi göz acaba gelecekteki yüce divan sürecini de görebiliyor mu?
150 
 Terörü Asıl Besleyen...  (Levent)

Karnı tok, sırtı pek, hayatından genel manada memnun bir adam niye dağa çıkıp eline silah alsın? En fazla olacak olan siyasi bir platformda memnuniyetsizliklerini dile getirmek olacaktır.
151 
 Cevabını Siz Verin  (osman demircan)

Hoca bir kadınla düşüp kalkmaya başlar. Bunu oğlu duyar ve isyan eder. Oğlu müdahale etmeye kalkınca, vatandaşlar bu işi Allah'a bırak der. Oğlu bu işi Allah'a bırakırsam, anamı hoca mahveder der. Bizim de işimiz hocalara ve hacılara kalmıştır. Allah yardımcımız olsun mu diyelim. Dersek sevaba mı gireriz; ya da günah mı işleriz. Cevabını siz verin. Şükretmek nereye kadar. Hocalar insana dayanma gücü bırakmamakta.
152 
 Tarih Bize Anlatıyor 18  (Öner KARADAĞ)

köşe yazılarından
153 
 Leyla Gencer'in Cenazesi  (Ali Erasoğlu)

Leyla Gencer'in cenazesine karşı iktidarın ve ona yakın çevrelerin tepkileri hakkında düşünceler...
154 
 Bölünmüş Siyasetçiler  (Levent)

Bu ülkeyi bölmek için PKK'ya ya da dış güçlere ihtiyacımız olduğuna inanmıyorum çünkü siyasetçilerimiz bu bölme işini gayet iyi götürüyor.
155 
 Kazanan Kaçak Ermeni İşçileri Kaybeden de Türk Tekel İşçileri  (Emine Pişiren)

Bile bile lades, denir bunun adına. Yürütme organı yasalar önünde eşit hak dağıtmalı ve devleti bilerek zarara uğratan kişileri ülkemin Başbakanı yasalar ve halkın önünde açıkça suç işleyenlerden hesap sormalı.
156 
 Sevgili Atam  (NEHİR)

Atatürk ü ölüm gününde üzmek istemezdim, ancak o nasıl olsa herşeyi biliyordu...TÜM ACILARI DA...
157 
 Yuxexesle Conushmayn Yüxexesle Conusmayn (Yükses Ses ile Konuşmayın)  (Serdar ULUSOY)

“SELAMIN HELLO” bende on nokta şiddetinde deprem etkisi yaratan konuşmayı aynen size aktarıyorum.Tarzan’ım kızmasın ama; tarzanca kelimelerle başlayan selamlaşma şöle devam ediyor. “ Selamın hello,ayyy…!! sen bukün ne dadlusun şegerim.Wayy bende seni sefiorum şegerim….
158 
 Başbakan ve Dilimiz  (Kâmuran Esen)

Sayın Başbakan da dilimizi bozuyor.
159 
 Hayırsızdan "Hayır" Çıkmaz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Günümüz Türkiyesinde, bu gün de referandumda “Hayır” denilecek mi, denilmeyecek mi tartışması yaşanıyor. -Bir yanda “Hayırcılar”, -Diğer yanda “Hayıra Hayır” diyenler var. Kılıçlar çekilmiş, söylenmesi gerekenler söylenmiş ya da söylenecek… Kıyasıya bir mücadele. Her şey unutulmuş, referandumla yatılıp referandumla kalkılır olmuş. Gariban vatandaş, sonuç ne çıkacak diye düşünmekten açlığını bile unutmuş. İşsiz vatandaş, iş aramayı referandum sonrasına bırakmış,
160 
 Ayıptır Söylemesi Ben Türküm  (Levent Ölçer)

Dost ve müttefikimize göre Türkiye sınırları KABUL EDİLEMEZ.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Emrah Serbes'e...
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Eh, Burası Türkiye
Emine Pişiren
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.