..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Moda denilen şey o kadar çirkindir ki onu her altı ayda bir değiştirirler." -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gülüp Geçin……
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler

Ne önemi var ki yazılanların, ne önemi kaldı ki okunacak bir beden bulamadıktan sonra kelimelerin art arda sıralanışının ve ne önemi kaldı ki bir yüreğe dokunamadıktan sonra kurulan cümlelerin uzun uzadıya uzayan paragrafların. Önemsiz geliyor artık yazmak. Bakınca akan hayata herkesin yaşam koşuşturması arasında okuyup okuyamadığını bile bilmeden bir şeyler karalamanın anlamsız olduğunu düşünüyorum çok uzun bir süredir. Oysa ki sevdaları yazmak,

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
201 
 Seçim 2007 Sonuçları ve Akp  (Mehmet Sinan Gür)

Bir keresinde sokakta konuşan kapıcılara kulak misafiri olmuştum. Bir tanesi yolsuzluklardan, rüşvetten şikâyetçi idi. Başka bir tanesi yanıt olarak şöyle dedi. “Olur, ama bu kadar da olmaz.” Yani bu kişi yolsuzluğa, rüşvete karşı değildi yalnızca yapılma derecesine karşıydı; bir aylıkla ev geçindirmeye çalışıyor olmasına rağmen. Şimdi bu kişinin eline fırsat geçerse neler yapmaz kim bilir?
202 
 Vakit, ‘öldürmek’ Değil Kazanmak İçindir  (Fuat Türker)

Hayat meşgalesi, armudun sapı, üzümün çöpü gibi konularla oyalanmak bizi bir yere vardırmaz; boş işlerdir. Boş işler de, insanı kendisiyle birlikte azaba sürükleme çabasındaki düşmanı şeytandandır.
203 
 Adayları İzledim  (Hakan Yozcu)

1984 yılında genç bir üniversite öğrencisiyken derslerin birinde Hocamız “Sunum yapan bir konuşmacı, eğer konuya tam hâkim değilse; veya konuyu tam olarak bilmiyorsa, durmadan “eeeee” diyerek bir çıkış, kurtuluş yolu arar. Bu, onun kendine güveni olmadığından ileri gelir. Bu davranış, kendisi için bir düşünme payıdır. O anda, hazırlıksız olduğu için anı kurtarmaya çalışır” demişti.
204 
 Belediye Yasaları Değişmelidir.  (Gürcan Erbaş)

Belediye Yasasında Başkanlara tanınan yetkilerin yeniden gözden geçirilmesi, sınırlandırılması ya da en aza indirilmesi gereklidir. Yazınsal basında gün be gün, bir Belediye Başkanının görevini kötüye kullandığı, yolsuzluğa karıştığı haberi ile karşılaşıyoruz. Bu konuda Belediye Meclisi üyelerine de büyük sorumluluklar düşmektedir.
205 
 Dünden ve Gündem  (Cahit KILIÇ)

Mahatma Gandhi’ye benzetilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mahatma Gandhi gibi bir pasifist ve aynı zamanda bir düşünür, bir filozof olduğu söylenemez.
206 
 Yozgatlı Şairler Alaca da Durdu Şahin İ Ziyaret Etti  (Ahmet Sargın)

Yozgatlı Şiarler alacalı Durdu şahini Ziyaret ettiler
207 
 …mış Gibi Yapmak  (NUH KENİŞ)

Her şey bitmiştir artık,onları nasıl bir hayat bekliyor karar verilmiştir demokratça.Bir de eski insanları kınarız,cahil falan diye.Onlar doğmamış çocuğa don biçiyorlardı sadece,biz ise doğmamış çocuklarımızın hayatını tırpanlıyoruz.
208 
 Duyarlılık  (KAMİL BAKİ)

Aynı tas aynı hamam, bakalım daha ne kadar?
209 
 Marul, Yumurta ve Ampul  (Hulki Can)

Küresel egemenlerin koruyucu kanatları altında olanların halk, öğrenciler, emekçiler ve aydınlarca protesto edilmesi, eleştirilmesi demokrasilerde olağandır, doğaldır. Türlü sınırsız olanakları, yazılı ve görsel araçları kullanarak küresel çevrelerin çıkarları doğrultusunda, her gün, her ortamda, her istediklerini yazan ve söyleyenlerin, özellikle akademik çevrelerde, üniversitelerde, konferanslarda konuşmalarının üniversite gençliği ve aydınlarca gerektiğinde engellenmesi "haklı", "yasal" ve "meşru" bir yöntemdir.
210 
 Balans Ayarı ve Terör  (hasan tülüceoğlu)

Şu bir gerçek ki maruz kaldığımız hain terör dışardan destek alıyor. Yine dış güçlerin yıllar önce gerçekleştirdikleri çalışmalarla az da olsa kendi etnik tabanında yer bulup destek görüyor.
211 
 İsyan Ediyorum!  (NUH KENİŞ)

İsrail bu kanlı tiyatronun aktörü,bütün dünya da uyuz seyircisi! 21. yüzyıldaymışız, Medeniyetmiş, İnsan haklarıymış, Demokrasiymiş, Küreselleşme falan filan… Bütün bunlar çocukların ölmelerini engelleyemiyorsa… Vahşetlerin önüne set çekemiyorsa… İnsanlığın gelip dayandığı son nokta buysa…
212 
 Yozgat Ta Şiir Yarışması  (Ahmet Sargın)

yozgat Sürmeli Festivali Kapsamınada şiir yarışma..
213 
 Edepsizlikler  (HARUN KABLAN)

ne yazık ki hepsi gerçek
214 
 Avrupalılara ve Müslümanlara Sesleniş  (Süleyman Karakaş)

Ey insanlık yolunda yolunu şaşırmış Avrupa! Sen de biliyor ve anlıyorsun ki, İslam’dan başka çaren yok; nüfusun tükeniyor, olanı da fuhuş, uyuşturucu ve daha bilmem ne belalar eliyle sürünüyor… Haydi! Bırak hırçınlığı!
215 
 Muhterem Bankonotlar  (Demirhan Ocak)

...çıkartılan cansız bedenini taşıyor, Dışkı, urin, bulaşık suyu ve kimyasal artık kokan cansız bedenini.....
216 
 Dershaneler Kapatılamaz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Dershaneler kapatılırsa ne olur? Kapanan dershaneler özel okula mı dönüşür? Dönüşmez de, bir an öyle olduğunu varsayalım: Bu kadar özel okula öğrenci nereden bulacaksınız? Üstelik şu anda mevcut olan özel okullar bile kontenjanlarının çok altında çalışırken… Dershaneler kapatılırsa işte asıl o zaman başbakanın söylediği merdiven altı hizmet başlayacaktır. Gizliden gizliye evlerde, özel bürolarda, etüd merkezlerinde devletin denetiminden uzak kurslar verilecektir. (Mesela devlette çalışan öğretmenlerin özel ders vermeleri de yıllardır yasak, ama amiyane tabirle şakır şakır özel ders veriliyor!) Dershanelerin kapatılması ayrıca: -Öğretmen, idareci, memur ve hizmetli olarak bu kurumlarda çalışan yüzbinlerce insanın işsiz kalmasına, -Devletin önemli ölçüde vergi gelir kaybına, -Kurs almak-vermek isteyen veli ve öğretmenlerin yasa dışı yollara başvurmalarına, -Çocukların sokak ve kahvehanelere yönelmelerine, yol açacaktır.
217 
 Kazan Günleri 1  (Hakan Yozcu)

Kazan Tataristan'ın başkenti. Türk Dünyası'nın Kültür Merkezi sayılabilecek ir şehir. Modern ve şirin bir yapıya sahip. Kazan Nehri Kıyısında kurulmuş önemli bir şehir.
218 
 Yolsuzluklar Asfalta Serildi.  (Gürcan Erbaş)

İnsan aklı düşüne düşüne buluyor doğruları. Dün gece düşünerek şu doğruya ulaştım. Seçim gelince parti liderleri, önce vatandaşına yapacakları işlerden söz eder, vaadlerini sıralardı. Ne başbakanımız, ne de onun İstanbul ve Ankara Belediye Başkan adayları böyle bir gerçek yerine kuru gürültü ve laf ebeliği ile olayları unutturmaya mı çalışıyorlar ? Siyaset tarihimizde iş, plan, proje yerine Nasreddin Hoca fıkrası anlatmak bir ilk oldu. Ne yapsın muhalefet liderleri? İstemeden uydular AKP'ye. Ama yolsuzluk bu kez de asfalta bulaştı, serildi.
219 
 İmdat!..  (NUH KENİŞ)

Yarın diye bir şey vardı benim için. Yarın güzel olacaktı,yarınlar güzel olacaktı. Güneşli günler göreceğiz çocuklar demişti ya Nazım Hikmet.
220 
 Peynir Yiyen Polis  (Yunus Emre Coşan)

Dağses Gazetesi Yazıları

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Böyle Yarışma mı Olur?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Memleketin Çivisi Çıkmış
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Şerefine İnsanoğlu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Geziyor Mu Duruyor Mu
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Protesto Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Var mı Onlardan Gerçekten
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Hayat ve Biz
Mehmet Aluç
Eleştiri > Günlük Olaylar
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Güneş Çarpması
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.