..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kürtaj sadece kendileri bir zamanlar doğmuş insanlar tarafından savunuluyor. -Ronald Reagen
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
261 
 Türkiye'de Petrol Var!  (Mehmet Sinan Gür)

Çıkarılması düşünülen petrol yasası, şeker ve tütün yasasından çok daha beter durumlara yol açacak. Bu yasa çıkarsa Bütün Türkiye olarak teslim bayrağını çektik demektir. Herkesin haberi olsun.
262 
 "Popstar"  (Polat Akyurt)

"Jüri için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok"
263 
 Halimiz Belli de İlmihalimiz Eksik  (Ramazan Karalar)

Ülkenin hali belli, vatandaşın hali belli. Her şey ayan-beyan ortada… Amma ve lakin ilmihalimiz epey eksik. Halimizden haberimiz yok, yani halimiz hakkında ilmimiz eksik. İlmihal, eğer hal ilmi ise, ne durumda olduğumuzun farkında olmak ise; hal bilgimiz çok çok yetersiz demektir. İlmihal bilgisini sadece ve sadece abdestin farzını bilmeye, guslün farzlarını saymaya indirgediğimizden beri, etrafımızda neler olup bittiğinden, hangi fırıldaklar çevrildiğinden pek haberdar değiliz vesselam!
264 
 Yakınımızda Büyük Tehlike!  (Metin TOPÇU)

Etraafımızdaki savaş tehlikesi üzerine...
265 
 Sudenaz'ı Kurtarmak  (NUH KENİŞ)

Sudenazlar ölmemeli. O tür ölümler artık filmlerde kalmalı. Bir de… Sudenaz için bütün kalpler duaya kalkmalı. Rabbim Sudenaz’ı annesine,babasına bağışla.
266 
 Küreselleşmenin Girdabında Muasır Terennümler  (M.NİHAT MALKOÇ)

Hayatın yüksek basınçlı cenderesinde sıkışıp kalan insanların yaşamına toplumsal baskılar da eklenince doğal olarak çıkmazlara sürükleniyorlar. Bunun yansımalarını hayatın her deminde soluklayabiliyoruz. Yoksa bizler de küreselleşmenin girdabında sürüklenen yığınlara mı dönüştük? Kendini kitle psikolojisinin mağduru olarak görenlerin sayısı hiç de yabana atılacak miktarda değil. Bizler bu hastalıklı çağın, düşük çocukları mıyız acaba?
267 
 Dürüst Olabilmek  (Özcan Nevres)

Dürüstlük çok zor elde edilen erdemliliktir. Ne ahlaksızlar vardır. İşleri güçleri çalmak çarpmaktır. Hele her türlü pisliği yapıp, yaptıklarını dindar görünerek örtmek isteyenler yok mu? İnanın bu tip
268 
 İnsafınız Yok Mu?  (Gürcan Erbaş)

haksızlık diz boyu.
269 
 Vatandaş Yemeden Yaşamayı Öğrenecek  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Elektriğe zam yapılıyor, vatandaş sofrasındaki peyniri kaldırıyor. -Petrole zam yapılıyor, vatandaş sofrasına koyduğu zeytin sayısını on taneden beş taneye indiriyor. -Ulaşım ücretlerine zam yapılıyor, vatandaş yemeğini yağsız pişirmeye başlıyor. -Doğalgaza zam yapılınca da vatandaş şarteli indiriyor ve mutfağın kapısına da kilidi vuruyor. Görünen o ki, vatandaşın yemeden yaşamayı öğrenmesine çok az kalmış… Ha gayret!
270 
 Cin Şişeden Çıktı, Pandora"nın Kutusu Açıldı  (Vildan Sevil)

“ İnsan hakları, ileri demokrasi, inanç özgürlüğü” dediniz. Din ve mezhep kavgaları, etnik kavgalarınızla geldiniz. Yıllarca ortaklık yaptığınız, kullandığınız diktatörler de yetmedi o derin ve iğrenç bunalımlarınızı aşmaya. Birer birer devirdiniz. Daha güdümlü, ipliği pazara çıkmamış işbirlikçiler buldunuz.
271 
 Dileniş...  (Deniz Ayvaz)

Dilenirsiniz bazen..Hayat emreder bunu..
272 
 Hissettiklerimin İfadesi İçinse İnanın Kelimeler Kifayetsiz Kalacak.  (NUH KENİŞ)

Bir kırılma mı yaşıyoruz? Nerde hatalıyız? Nasıl düzeltebiliriz? Bu haber,bana bunları düşündürdü. Hissettiklerimin ifadesi içinse inanın kelimeler kifayetsiz kalacak.
273 
 İzedebiyatta Yenilikler Tartışması Forum Notları  (Mehmet Sinan Gür)

Birkaç gün İzedebiyatın forumlarında yenilikleri ve önerileri ‘tartıştık’. İyi ki birbirimizi görmüyorduk. Görseydik kırıcılık konusunda TV’lerde izlediğimiz forumları aratmak bir yana, herhalde çok gerilerde bırakırdık. Bıraktık da zate
274 
 Denktaş'ın Heykeli Dikildi  (Hakan Yozcu)

Eroğlu: “Denktaş’ı anarken insanın gerilere gittiğini, nerelerden nerelere nasıl, kimlerle gelindiğini anımsadığını” kaydetti. “Kendisinin 1976 yılında seçime girerken Denktaş’ın kurduğu UBP çatısı altında siyasi hayata başlamaya karar verdiğini ve birlikte çok güzel ve anlamlı günler geçirdiklerini dile getiren Eroğlu, “Kendisi bize hocalık etmiştir diyebilirim” dedi.
275 
 'İştahsızım Ustam (!) ''  (NUH KENİŞ)

Karaçay der bana tavsiyen var mı? Bilmem, toklar aç halinden anlar mı? Açlıktan küçüldü fakirin karnı, Çare bulamadım, naçarım ustam.
276 
 Geçmiş Zaman Olur ki  (Özcan Nevres)

Henüz sekiz veya dokuz yaşlarında bir çocuktum. Annemle gece saat on otuz sıralarında büyük annemin evinden kendi evimize gidiyoruz. Kasabayı aydınlatan elektrik santralının motorları saat tam on
277 
 Bir Portakal Gazı Eksikti  (Mudi Beya)

Avrupa Birliği , maceramızın ne hikmetse bir de bakanı var ama, neye ve nereye baktığı belli değil. O nereye baktığı belli olmayan bakan da kızınca o biçim konuşur… Tarihe ‘ saman ithal eden adam , olarak geçen bir bakan daha var! Bu ülkenin kurbanlık sığır dışalımı yapması yetmedi, bu sığırlara bir de saman aldık dışarıdan! Peki bu bakan’ ın nereye baktığını bilen var mı? Nereye baktığını bilmesek de, bulunduğu ortamda hoşuna gitmeyen bir soru ile karşılaştığında, soruyu soran yurttaşa, “ Artislik yapma! ” dediğini biliriz…
278 
 'Çalışmak' Fiilinin Şimdiki Zaman Çekimi  (NUH KENİŞ)

Ben çalışıyorum Sen çalışıyorsun O çalışıyor .......
279 
 İşkence Suç Mu  (Özcan Nevres)

Her çocuk güzeldir. Bazı çocuklar ise çok daha güzeldir. Derler ya olacak çocuk kakasından belli olur. Minicik bir kız. İleride güzeller güzeli bir kız olacağı şimdiden belli. Deli Ali bas bas bağırırdı.
280 
 Nasıl Bir Dünya İstiyoruz 2  (ENGİN ÖZTÜRK)

dünya nereye.............

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Böyle Yarışma mı Olur?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Memleketin Çivisi Çıkmış
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Şerefine İnsanoğlu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Geziyor Mu Duruyor Mu
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Protesto Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Var mı Onlardan Gerçekten
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Hayat ve Biz
Mehmet Aluç
Eleştiri > Günlük Olaylar
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Güneş Çarpması
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.