..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat doğaya eklenmiş insandır. -Bacon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
61 
 Yazarın, Kitabın Çilesi ve Okurun Çığlığı  (Vildan Sevil)

Buram buram istihbarat kokan, dil özürlü o kitapları da aldım. Politika çoktan istihbaratlar çatışması haline gelmişti. Benim doğruları öğrenmem için bu çatışmaların taraflarının satır aralarında gezinmekten başka şansım kalmamıştı ki...Niye ille de birinin güdümünde olacaktım? Ne kadar çatışan çarpışan varsa hepsini okuyup kendi yargımı oluşturacaktım. Edebiyat beğenimden sonra bilgi edinme hakkıma da saldırı vardı.
62 
 Fış Fış Kayıkçı, Kayıkçının Küreği…  (Vildan Sevil)

Ardından, bir arkadaşımdan bir yorum düşer sayfama: Köyde söylediler... ‘Adam karizmatik ,çok yetenekli. Yesin biraz. Herkes yiyor ki...’ Donakaldım, yesin biraz’a. Nasıl bir toplumuz biz, hırsızlığa alışmış.... ‘Sen çaldın mı hiç Naci abi’ dedim. ‘O nasıl laf başbakan mıyım lan!!!!’
63 
 Hırsıza Sesleniş  (NUH KENİŞ)

Ey hırsızım, Sen bizim 200 YTL' mizi çalmadın, Inca marka dijitalimizi de çalmadın, Arabamızın camını kırıp lastiğini de patlatmadın sadece… Sen var ya sen…. 20 yıllık bir öğretmenin 40 yılda bir çıkabildiği tatilini çaldın. Çocuklarının hayallerini yarım bıraktın.
64 
 İstanbul' da Başka Mekân Kalmadımıydı?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

İdil Biret' in 11 Temmuz 2009 Topkapı Sarayı' ndaki konserine karşı tepkiler...
65 
 Elalemin Uçkuru ve Ortadoğu’da Dökülen Kan  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Evet, halk yoksuldur, halk diktatörlerin baskısı altındadır; ama halkın “devrim” yapabilmek için ne bilgisi ne de gücü vardır.
66 
 Özel Mezarlıklar: Kârlı Bir Yatırım Kapısı!  (Hulki Can Duru)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu yeni yatırım hamlesiyle iş ve istihdam kapısı açılacağı, işsizliğin önleneceği, mezar fiyatlarının düşeceği, dar gelirli vatandaşlarla kampanya ile taksit ve faizsiz krediyle mezar edinebilme olanağı sağlanacağı umuluyor.
67 
 Prova - Kasyon...  (İmdat Özcan)

En demokratik hakkımız olan şanlı bayrağımız her daim bu sema da dalgalanacak.Yarası olan varsa kendine başka bayraklar , başka semalar bulsun…
68 
 Oynatmayalım Uğurcuğum!  (Kâmuran Esen)

Futbola çok meraklıyım. Bir bayan olarak futbola olan - belki de aşırı -merakım bazılarını şaşırtır bile. Şaşırmaları, futbolun erkek oyunu olmasından kaynaklanıyor sanırım. Oysa ki ben, bayan mankenlerin sunduğu mayo defilelerine erkeklerin
69 
 Çocukluğumun Kadirli'sindeki Bayramlar  (Hakan Yozcu)

Belki de o günlerin unutulmaması bu güzel insanların o sıcacık dostluklarından, karşılıksız sevgilerini paylaşmalarından ileri geliyordu. O çocuk yüreğimle bu insanlara karşı gerçekten büyük saygı ve minnet duymuştum
70 
 Tavla Oynamak Siyasi Suç Mu?  (Hakan Yozcu)

Bir Cumhurbaşkanı, vatandaşıyla veya bir dostuyla tavla oynayamaz mı? Tabii ki de oynayabilir. Sonuçta Cumhurbaşkanı da bir insandır ve o da bir vatandaştır. Diğer ülkelere bir bakınız. Normal bir vatandaşın bırakın bir cumhurbaşkanını, bir bakanı veya bir vekili, önemli bir makama sahip olan üst düzey bir bürokratın yanına dahi yaklaşamadığını görürsünüz. Yanlarında dev bir koruma ordusu ile sizi on metreden fazla yaklaştırmaz.
71 
 Duyarsız Olmak Erdem Oldu...  (Ahmet GÜNAY)

Rahat Sıhhatli Yaşamak İstiyorsan Duyarsız Olacaksın.. O zaman Ne kâlp ne de beyin hastalığın olur.. Vurdum duymaz ol.Rahat Yaşa.. Buda yeni slogan olsun... Nasıl çok ta uydu..
72 
 Küçük Şevket Büyük Şevket"i Eleştirince…  (Şevket Başıbüyük)

Ben o yazıda, Mehmet Şevket Eygi gibi birinin; “Mehdi gelecek İsa inecek” diyerek, Hıristiyanların ve Yahudilerin inancını İslama mal ederek/Müslümanların inancı imiş gibi bir yanlışa sapmasını eleştiriyorum… Sen nasıl anlamışsın! (nerenden anladıysan…) “Kıyas kabil değil ama senin yazında sağlam bir tek Türkçe cümle aradım, inanır mısın, bulamadım.” Hey yavrum hey!... Bana ‘bir tek Türkçe bilmediğimi’ iddia eden “okuyazar”ıma bak… Ulan “#okuryazar”, senin saçının kıları sayısınca yazı yazmış ve bu sahada kalem oynatmış bir yazarım. Türkçe bilmeyenler (hem Türkçe bilmek farz mı, dilde önemli olan meramını anlatabilmek, kendini ifade edebilmek değil mi?) Sonra sen kim oluyorsun ki, “senin yazında sağlam bir tek Türkçe cümle aradım, inanır mısın, bulamadım” deme cesaretini gösterebiliyorsun? Bulamazsın çünkü sen, -muhtemelen- bana karşı taraflı ve yanlı bakış açısıyla bakıyorsun, ya da Türkçe bilmiyorsun ki cümlelerimi anlayamıyorsun. Tekrar başa dönecek olursak; Mehmet Şevket Eygi yeğenimiz olur, annesi Malatyalıdır/Malatya eşraflarından Seyyit Zapçıoğlu’nun kız kardeşinin oğludur. “Zapçıoğlu Sokak” ismini de Şehri Malatya’mıza vermiş asil bir ailenin çocuğu…
73 
 Sultanahmet Camii Avlusunda Çirkin Standlar  (Mehmet Sinan Gür)

Mimar Sedefkar Mehmet Ağa'nın kemiklerini sızlatıyoruz.
74 
 Güncellenmiş Yaşam Tüyoları  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bir devlet büyüğümüz yapılan zamlardan sonra “Bu zam değil; güncellemedir” diyor.Daha da büyük bir devletlümüz ise, bu zamlar karşısında vatandaşa bir çözüm öneriyor:”Sigarayı içmezsin olur biter; alkolü az tüketirsin olur biter. Ferrari kullanma da başka marka kullan. Fiat’a bin, Volkswagen’e bin. Böyle yaptın mı olur biter.” (Bunları duyan da sanır ki bu milletin büyük bir çoğunluğu gece-gündüz içki içiyor ve tenezül edip de Fiat’a ya da Volkswagen’e binmiyor; illaki Ferrari diyor…?)
75 
 Kendisi Dev Yüreği Küçük Adamlar  (derya eğilmez)

Ülkenin Kunta Kinteleri olan bizler çalışalım,çabalayalım karşılığında alın terimiz 12 kişiye ulufe niyetine verilsin.
76 
 Mısır’ı Patlattılar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu ülkelere getirmeyi düşündükleri demokrasiyi sakın ola ki, kendilerine layık gördükleri demokrasi gibi zannetmeyin. Kavram aynı, ama gelen rejim çok farklı bir şey. Daha iyi anlamak için Irak’a getirdikleri, milyonlarca cana mal olan ucube demokrasi(!)yi hatırlayın.
77 
 Bozuk Orman Arazisi Arıyorum  (Özcan Nevres)

Yıllardır gecekondu yapanları hayretle izliyorum. Kendime soruyorum bu cesaret ne böyle. 1972 yılında İzmir Karşıyaka?da, ESHOT sokağında bir dükkan açmıştım.
78 
 Şehitler, Deprem, 147 Uluslarüstü Şirket, Libya ve Ey İnsan!..  (Vildan Sevil)

Arap baharları, Kürt sorunsalı, savaşlar... Ölen çocuklarımız... Hepsi... Her şey... Ne için?... 147 uluslar ötesi/üstü şirketin ve işbirlikçilerinin bitmek tükenmez aç gözlülükleri ve kârları için... Para... Paranın gücü... Para, karşı devrimciyi devrimci, şeriatçıyı ileri demokrat; diktatörlüğü demokrasi, kullanılıp atılmış ya da yeterince kullanamadıkları diktatörleri de hain gösterebiliyor, kullanıldıkları sürece ne diktatördür onlar, ne de hain...
79 
 Taş Oldum Baş Yarayım  (Arzu Kulaç Sevimli)

Bu yazı acının ilk yirmi dört saatinde samimiyetle tamamlanmıştır. Aradan geçen beş günde hiç bir ekleme çıkarma yapılmamış ancak sosyal acılarımızın ve kişisel samimiyetsizliklerimizin hikayesinde bir kez olsun yanılmak dileğiyle tarafımdan altıncı gün yayınlanmıştır. Yazıyla kendini ifade etmeye çalışanlar için ülkemizde bu gün kerli ferli yazarların bile başını yiyecek kadar tehlikeli olan ironiden anlayanlara..
80 
 Düdüklü Tencere İmalatı  (Sinan Yıldırım)

Önce bir düdük lazım bize ama parasını ödeyip çalmayı hak edecek birsi de olmalı ki parayı veren düdüğü çalar klasiğini de diyebilelim bizde dimi ama. Önce müşteri, sonra düdük, en son tencere ile birlikte kapak lazım bize.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Böyle Yarışma mı Olur?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Memleketin Çivisi Çıkmış
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Şerefine İnsanoğlu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Geziyor Mu Duruyor Mu
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Protesto Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Var mı Onlardan Gerçekten
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Hayat ve Biz
Mehmet Aluç
Eleştiri > Günlük Olaylar
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.