..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşk eski bir masaldır ama her zaman yepyenidir. -Heine
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sevgilim
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Sanırım saçlarım hep uzun olacak Sen dönene kadar Sonbahar,kış, yaz Mevsimler geçiyor Zaman daralıyor Vaktimiz çok az. Sevgilim, isterim ki Geçmesin İçimdeki beklemenin verdiği o haz...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
81 
 Öğrenci Evlerindeki Çocuklarıma, Ahlak ve Namus Üzerine Naçizane Önerilerim…  (Vildan Sevil)

Kutsal aileyi bozmadan doyum sağlamanın bir yolunu daha öğreteyim size. Çok yakın dostunuz olan başka bir ailenin, bir akrabanın kadını ya da erkeği ile ilişki, oldukça kolaylık sağlayacaktır size. Eşlerin hepsi bilebilir olan biteni. Gizli, sözsüz bir anlaşmayla yürür işler. Eşlerden birisi ya da ikisi çıngar çıkaracak olursa, iftiracılıkla suçlamanız en geçerli yoldur. Yeter ki yatakta yakalanmayın. Yatakta enselenmemek bütün mesele. Unutmayın, namus iki bacak arasındadır.
82 
 Türkçe Olimpiyatları ve Kelebek Etkisi  (hasan tülüceoğlu)

Türkçe olimpiyatları, Türk okullarının, bu okuldaki öğrenci ve ailelerin birinci gündemi olmuştur. Şampiyonluğa ulaşmak için aylar öncesinden hummalı bir folklorik çalışma yapılmaktadır.
83 
 Panpiş İle İlgili Bu Haberi Hiçbir Gazete Yayımlamaya Cesaret Edemiyor  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Panpiş, yani “canımın canı” ne derse gündem oluyor, reyting rekorları kırıyor. Yüzbinlerce hayranı onu internetten merakla izliyor. Hele üstsüz ya da bikinili görüntüler varsa, bu yüzbinlerin keyfine değme gitsin…
84 
 Hovarda Milletiz Vesselam (!)  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Madenlerimizi,bankalarımızı,fabrikalarımızı kısacası Cumhuriyetin tüm ekonomik kazanımlarını ya bedavaya ya da yok pahasına ona buna veren biziz.
85 
 Teşekkür Ederim  (Muna Genç)

İlgilenene kısa bir teşekkür yazısı...
86 
 Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği  (Ahmet Sargın)

Yozgat Sarıkaya da Şiir Etkinliği vardı
87 
 Kurban Bayramı da İptal Olsun  (Mustafa Mert)

Bu yıl yaşanan büyük acılar sebebiyle önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Kurban Bayramını da iptal edelim. Hükümet ithal ettiği inekleri Van’daki vatandaşlarımıza versin. Hiç kurban kesmeyelim, kutlama yapmayalım.
88 
 Bize Hep Utanç mı Düşmeli?  (NUH KENİŞ)

Gelinlikle çıkmıştı seyahata Bacca.
Gelinlik ülkemizde kirlendi.
Gelinlik ülkemizde kana boyandı.
Bunun utancından hepimize düşen bir pay var.
Ben utandım açıkçası.
89 
 Motaş  (Şevket Başıbüyük)

MOTAŞ’ı, bu arabalarla olsaydı biz Orduzu Belediyesiyle devam ederdik. Ama etmedik… Çünkü olmadı, bu elbise bu bedene dar geldi ve çıkartıp çöpe attık… Şimdi biz çöpe attığımız bu çürümüş kirli elbiseyi ne diye bir daha biçiyorsunuz Kaldırım halkına… Yani bu demode olmuş arabalarla bu iş gitmez arkadaş. Hem olmuş olsaydı millet ücret vermeden Orduzu Belediyesi tekelindeyken biniyordu bu arabalara. E şimdi her adım atışlarında “zart” ettiren akıllı kartlar 1.500 TL alıyor. Demem o ki, bu halk hem her binişte hem 1.500 TL verecek hem de rahat bir ulaşım yapamayacak…
90 
 Tebrikler Azerbaycan  (Hakan Yozcu)

1988’den sonra Ermeniler Azerbaycanlı Türkleri, Ermeni eti yiyen insanlar gibi göstermiş ve tüm dünyaya böyle tanıtmaya çalışmıştı. Bununla ilgili belgeseller çekmiş, Azerbaycan Türklerini vahşi bir millet gibi göstermeye çalışmıştı. Sözde, Azerbaycanlı Türkler, Sumyagıt’ta Ermeni kızlarına tecavüz etmiş, sonra onları doğrayarak kebap yaparak yemişler. Ermeniler, bununla ilgili belgeseller yaparak tüm dünyaya yaymışlardı. Bu belgeseller, Türkiye ve Sovyetler dışında tüm Dünya ülkelerinde gösterilmişti. Tüm dünyada olumsuz etki yaratan bu tanıtım belgeseli Azerbaycan Türklerini de Dünyaya yanlış tanıtmış oldu.
91 
 12 Haziran Gecesi 12'ye Doğru  (Gürcan Erbaş)

Yaptıklarının arkasından dönüp bakmazsa insan. Bak bu hata imiş! deyip tamir etmek ihtiyacını duymazsa, bir kez olsun karşı tarafa hak vermezse o insan, ne kültür, ne demokrasi, ne hukuktan yanadır.
92 
 1968 Devrimci Eğitim Şurası  (Vildan Sevil)

7 Temmuz gecesi şehrin elektrikleri kesildi. O zaman da trafolara kediler mi giriyordu bilmiyoruz ama kimse "Kediler girdi" dememişti. Tarihimizde pek sık boy gösteren tekinsiz güçler, iki camiyi ve İmam Hatip Okulunu bombaladı. Elektrikler geldi, fısıltı gazetesi satışa hemen satışa sunuldu: Komünist öğretmenler bombalamıştı. 8 Temmuz sabahı, kongrenin yapılacağı Alemdar Sineması'nda yapılan aramada, koltukların altında benzin dolu şişeler bulundu. Fakir Baykurt'un açış konuşmasını yaptığı sıralarda, imam hatipli öğrenciler ve esnafın başını çektiği 10 000 kişilik bir güruh, tekbir getirerek sinemaya saldırdı.
93 
 Yakındığım Şey…  (Şevket Başıbüyük)

Kış nedeniyle kilit vurulmuş evler, lakin bir tanesi evini bu taziyeye açmamış, açma cömertliğini gösterememiş… Özetleyecek olursak; köy hayatı, bildiğiniz o eski köy hayat değil şimdi. O eski cömert insanlar, yerini cimri ve sadece kendini düşünen egoist insanlara bırakmış… Evini komşusunun taziyesine açmayacak kadar ölümü unutmuş bu insanlar. Herkes öldüğü vakit terk eder malı, serveti, evi barkı lakin bu insanlar ölmeden önce terk etmişler evlerini barkını. Daha vahimi terk ettikleri evlerini ölmüş gariban komşusunun taziyesine açmayacak kadar insanlıktan uzaklaşmışlar… Yakındım; köy değil, kar değil, fukaralık hiç değil… Bilmem anlatabildim mi?
94 
 Gündemdeki Köy İsimleri Değişimi!  (Cahit KILIÇ)

Değiştirilen köylerin adları geri verilsin tartışması var... Biz de aklımıza gelenleri yazdık işte...
95 
 Seçmenin Fıtratı…ya da Bu Nasıl Milli İrade?..  (Vildan Sevil)

Seçmenimizin, kesin olmayan sonuçlara göre yaklaşık %51.8’inin (Aslında %38 ama bu lanet seçim sistemine göre) yani 21 milyon kişinin FITRATI bir kez daha tescil edildi. Gerçi bu sayılarda önceki seçime göre düşüş olması sevindirici ama yine de az değil elbette.
96 
 Ben Her Mayıs Ölürüm (M. Vurgun)  (Vildan Sevil)

Ah… Göz göre göre gelindi bu günlere…
97 
 Güneş Doğuda Geç mi Doğar Artık?  (Elif Özcan)

SİMSİYAH GECENİN KOYNUNDAYIZ
98 
 Terörün Çaresi Var: Doğru Teşhis…  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Terör bititrilemiyor mu,yoksa bitirilmek istenmiyor mu?
99 
 Gazimağusa Sanat Tiyatrosu Ödülleri  (Hakan Yozcu)

Dombula sözcüğü Tombalanın Kıbrıs Türk Ağzındaki söyleniş biçimi. Oyun yazarı İlke Susuzlu oyunu “Kıbrıs Türk Toplumunda bozulan değer yargılarına ve boş vermişlik duygusuna sessiz kalamayacağım için kaleme aldım. Bu oyun, benim iç çığlığım. Sizlerin de duymasını istedim” diyor.
100 
 Yumurtanın Sarısı Politikacıların Kafasına Düştü Yarısı  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hafızamı yokluyorum: Yıllar önce de toplumumuzun gündeminde bir yumurta olayı vardı. Hani eski bir bakanımızın oğlu yumurta işine girmiş ve Allah o gencimize “yürü ya kulum!” demiş, o da kısa sürede köşelik olmuştu. Tabii bu olay artık çok geride kaldı ve unutuldu.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Böyle Yarışma mı Olur?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Memleketin Çivisi Çıkmış
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Şerefine İnsanoğlu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Geziyor Mu Duruyor Mu
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Protesto Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Var mı Onlardan Gerçekten
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Hayat ve Biz
Mehmet Aluç
Eleştiri > Günlük Olaylar
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Güneş Çarpması
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.