..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Geçmiş ölmedi. Henüz geçmedi bile. -William Faulkner
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İnternet
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İyi ki Doğdun Çocuk
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Kalk çocuk! Ağla haline Doğmak marifet değil Yaşa! Sen yarat Kimseler dokunmasın hayaline Diye diye büyüttüğüm çocuk İyiki doğdun Şimdi sıra sende...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > İnternet
 Yerli Film İzlemek İçin Kaliteli Bir Site  (fatih)

Yerli Film izle,Yerli Komedi
 Facebook'ta Okuduklarım - 17  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Memleket isterim-Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun,-Olursa bir şikâyet, ölümden olsun.
 ICQ Üzerinden Tanrıyla Konuşma  (Diren Yardımlı)

Dolly denen koyun, sanal bir birliktelikten doğmuştu... ama yine de doğmuştu.
 Facebook'ta Okuduklarım - 22  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Cahil okur amma alim olamaz Kâmillik ilmini herkes bilemez Veysel bu sözlerin halka yaramaz Sonra sana derler deli yalandır...
 Facebook'ta Okuduklarım - 10  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İnsan, kendine olan güveni derecesinde genç, şüphesi derecesinde yaşlıdır.Cesareti derecesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır.Ümitleri derecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır.
 Facebook'ta Okuduklarım - 23  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Şimdi sen ölüyorsun Libyalı çoçuk Senden on sene önce öldü Iraklı çoçuk Senden kırk sene önce vietnamda nepalmle yandı bir çoçuk
 Facebook'ta Okuduklarım - 11  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir.Her insanın hayatı, Tanrı"nın yazdığı bir peri masalıdır.Kalp, bütün erdemleri kendinde toplamıştır. Ama bütün kötülükler de oradadır.
 İzedebiyat Sitesindeki Bir Yılım  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu siteye ilk yazımı 29 Ocak 2010 tarihinde eklemişim. Yani, aradan tam bir sene geçmiş.
 Facebook'ta Okuduklarım - 21  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Aç gözlü ile dost olma: İkram bilmez, kural bilmez, doymak bilmez; üzülürsün.Görgüsüzle dost olma: Yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez; üzülürsün.
10 
 Facebook'ta Okuduklarım - 19  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Eğer sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa dikkat edin saksı mutlaka çatlamıştır. Erich Fromm
11 
 Wikileaks: What I Know It Leaks...  (Oğuz Düzgün)

Wikileaks'ın arkasında hangi güçler var? Wikileaks'ın sembolü ne anlama geliyor?
12 
 Facebook'ta Okuduklarım - 15  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ardında sevdalanmış onun deli dalgalarına... Hırçın hırçın kayalara vuruşuna, yüreğindeki duruluğa Demiş ki suya: Gel sevdalım ol, hayatıma anlam veren mucizem ol...
13 
 Facebook'ta Okuduklarım - 20  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

"Evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene, İşin varsa bir sıfır daha koymalısın, İş seninse ...üç sıfır daha koymalısın, İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha, Araban varsa bir sıfır, Yazlığın varsa bir sıfır daha, Daha sıralanabilir sıfırlar hanesi... Ancak, Sağlığın varsa bir koyarsın başına, o zaman bütün sıfırlar anlamlı bir değere ulaşır. Yoksa sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş yere..."
14 
 Facebook'ta Okuduklarım - 18  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Öğretilmiş çaresizlik kültüründe, bireylere neleri yapmamaları gerektiği o kadar güçlü bir şekilde öğretilir ki, o kişi o alanda yeni bir denemede bulunmayı aklından bile geçirmez. Kişi deneyip yanılmadan doğuştan kaybetmeyi kabul eder! Batılılar de neyip yanılıp çaresizliği öğrenir, bizim toplumumuz çaresizliği doğar doğmaz bize öğretir ki, deneyip yanılmayalım! Bu kadar iyi kalpli olduğumuz halde, bu kadar çaresizlikler içinde yaşamamızın temel nedeni budur!”
15 
 Facebook'ta Okuduklarım - 16  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Günlerden birgün şeytanın yolu bir köye düşmüş. Keyfi yerinde olan şeytan sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kazığa bağlı olan ineğini sağan genç bir kadını uzaktan izlemiş.
16 
 Kızılca Kıyamet: Bilişim Kıyameti  (Mevlüt Tok)

Hiç kimsenin kuşkusu olamaz... artık bundan böyle uluslararası ilişkiler eskisi gibi olmayacak. Herkes duyduğu sözlerin ne kadar gerçek olduğunu merak edecek. Sanki bir maskeli balodayız ve dansettiğimiz eşimizin maske gerisindeki gerçek yüzünü öğrenme isteği içimizi kemirecek. Hep herşeyden kuşkulanacağız. Belki bu güvensizliğin daha korkunç onuçları ortaya çıkacak. Bilişim bombardımanında taşlar bu kadar yerinden oynamışken korkarım küresel yöneticiler ve önderlerin kuşkuları bir dünya savaşına yol açmasın! Bütün savaşlar küçük bir öfke kıvılcımıyla ortaya çıkar. Bu bilişim bombası bu kızıl kıyamet bütün doğru bildiklerimizi alt üst etti. Beyinlerimizde yer sarsıntısı var. Bir yerlerden katmanlar kopacak gibi. Yerin derinliklerinden homurtular geliyor.
17 
 Facebook'ta Okuduklarım - 3  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Seçmede gerçekten zorlandım, ama bir karar da vermek zorundaydım. Bu hafta için de aşağıdakileri seçtim. İyi okumalar dilerim. Bu yazılarda şu veye bu şekilde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
18 
 Facebook'ta Okuduklarım - 5  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Sevgi yolunda kimin dilenci, kimin imparator olduğunu bilemezsiniz…
19 
 Facebook'ta Okuduklarım - 7  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

"Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir." Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.
20 
 Facebook'ta Okuduklarım - 13  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bilgiyi ya arar bulursun, ya da başkalarının bulduklarını kullanırsın. Birinci yol uzun, ikinci yol ise daha kısadır. Biz bu paylaşımda ikinci yolu seçtik. O nedenle “bilgi paylaştıkça çoğalır” anlayışı ile bize bu bilgileri iletenlere, ekleyenlere, paylaşanlara, kısacası emeği geçen herkese teşekkürler. (ÖFH)
son eklenenler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.