..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Benim yaradılışımda fevkalade olan birşey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İnternet
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Cin Biberi
İbrahim Kilik
Şiir > Taşlama (Kinaye)

Bilmeden Tadına baktığım Ağzımı yaktığın O günden beri Yâdımdan çıkmadın Oysa dedikoduyu hiç sevmem Meftunun oldum cin biberi Cinlerin Rüyasına girdiğini bilmezdim Bildiğim Dilimi yakmasaydın Seni bu denli sevmezdim Çıkar aklından olumsuz düşünceleri Seni sevmediğimi de kim söyledi Nerden aldın Bu haberi Dedikodu bunlar dedikodu Sakın inanma cin biberi Baktım Toplanmış tüm çarşı esnafı Lafın belini kırıy

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > İnternet
21 
 Gevşeyelim - Starcraft2  (Levent Ölçer)

Bilmeyenler veya çok aşina olmayanlar için tanımlayacak olursak; Starcraft alelade bir oyun değildir. Modern zamanların "adrenalin ve süratli düşünce" ile oynanan bir tür "satrancı" diye tanımlamalar duydum ve bu sözlere ben de katılıyorum.
22 
 Düşünen Kafalardan Düşünce Kırıntıları - 3  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ayak izi değildir baş izidir bu izler-Ardarda dizilsek de, kuyruk olmayız bizler
23 
 Düşünen Kafalardan Düşünce Kırıntıları - 2  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Sizden ricam buradaki örneklere benzer bildikleriniz varsa lütfen ekleyiniz/paylaşınız. Dilerseniz “yorum” kısmına yazarak bunu yapabilirsiniz ya da dilerseniz buradakilerle sizdekileri birleştirerek ayrı bir yazı olarak yayımlayabilirsiniz.
24 
 Facebook'ta Okuduklarım - 9  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi, yıldızlara, aya anlatmak. Okuduğum kitabın sayfalarında; dinlediğim şarkıların, türkülerin, şiirlerin her mısrasında seni bulmak.
25 
 Facebook'ta Okuduklarım - 12  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir..Ona bir ev verirsiniz, size bir yuva verir.. Ona sebze verirsiniz, size yemek verir..Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir..
26 
 Facebook'ta Okuduklarım - 6  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Özür dilemek, izin almaktan daha kolaydır. Uyuyan bir bebek, anne babası uykuya dalınca uyanır. ( Ana baba sesi çocuk için güvencedir.) Bir şey tamir ederken elin tamamen yağlandığında burnun kaşınır.
27 
 Facebook'ta Okuduklarım - 14  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

“Ey Ogul! Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallik sana... Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suclamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanilgi bize; hoş görmek sana.. Gecimsizlikler, catişmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazliklar bize; adalet sana.. Kötü göz, şom agiz, haksiz yorum bize; bagişlama sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.. üşengeclik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana.. “Şeyh Edebali’den ’’
28 
 Facebook'ta Okuduklarım - 4  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Profesör tebessümle: ‘Hayatımız ne Kadar dolu olursa olsun, her zaman dostlarımız ve sevdiklerimizle bir fincan Kahve içecek kadar yer vardır!!!’
29 
 Facebook'ta Okuduklarım - 2  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Facebook'ta bu hafta en çok beğendiklerimden bazılarını gene sizlerle paylaşmak istedim. Bazı yazılar çeşitli nedenlerle gözden kaçabiliyor, oysa o yazılarda çok değerli, hatta hayati öneme haiz bazı bilgiler bulunabiliyor. Zamanınız varsa lütfen bakın! Saygılarımla. Ö.F.H
30 
 Facebook'ta Okuduklarım - 1  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Sevgili Dostlar, Facebook'ta çok güzel paylaşımlar çıkıyor insanın karşısına; ancak bunlar adeta akıp gidiyor geride herhangi bir iz bırakmadan. O nedenle son bir hafta okuduklarımdan bazılarını sizlerle de paylaşmak istedim. Zamanınız varsa okumanızı tavsiye ederim. Bazen bir yazı, bazen bir cümle, hatta bazen de bir tek kelime insana yeni bir pencere, yeni bir kapı belki de yeni bir dünya açar. Saygılarımla.
31 
 Düşünen Kafalardan Düşünce Kırıntıları  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Buradaki örnekler birer “düşünce kırıntısı, ama etkileri oldukça fazla. Çünkü alınacak o kadar çok ders var ki!.. Sizden ricam buradaki örneklere benzer bildikleriniz varsa lütfen ekleyiniz/paylaşınız. Dilerseniz “yorum” kısmına yazarak bunu yapabilirsiniz ya da dilerseniz buradakilerle sizdekileri birleştirerek ayrı bir yazı olarak yayımlayabilirsiniz.
32 
 Facebook'ta Okuduklarım - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ömer Hayyam Ezeli sırları ne sen bilirsin ne de ben Bu muammayı ne sen okuyabilirsin ne de ben Perde ardında sen ben dedikodusu var amma... Perde kalktı mı ne sen kalırsın ne de ben...
33 
 Sosyal Medya Kültürü ve Türkiye  (Cemal Zöngür)

İcat edilenlerin daha çok olumlu olması açısından, aklı başındaki ülkeler şu ilkeyle hareket ederler. Halkını doğru ve bilimsel temelde öz değerleriyle birlikte evrensel gerçekliklere göre eğitip kültürel alt yapı sağlama alınır.
son eklenenler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.