..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir takım şeyler görürsünüz ve "Niye?" diye sorarsınız. Ben ise bir takım şeyler düşlerim ve "Niye olmasın?" diye sorarım. -George Bernard Shaw
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sağlık
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Sağlık
 Biyolojik Silah mı, Doğal Felaket Mi: Kene  (Orhan TURAN)

Türkiye’de ‘virüslü kene’ teşhisini ilk defa 2003 yılında ortaya koyan Türk doktoru Sami Kartı’ya göre ABD Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı virüsünü taşıyan kenelerle ilgili ‘Biyolojik Silah olabilir mi sorusunu tartışırken Türkiye, virüsün tanısını yeni bulmuştu
 Veremle Savaş  (M.NİHAT MALKOÇ)

Hastalıklar insanların yakasını bir türlü bırakmıyor.Gerçi hastalıklar ilâhî imtihan için bir vasıta ve vesiledir.Allah,bu şekilde insanların sabrını ve tahammülünü ölçmektedir.
 Davud-ı Antaki (Antakyalı Davut)  (kemal düz)

antakya yöresinde bulunan bitkilerden yararlanarak yazdığı şifalı bitkilerin kitapları günümüzde pek çok araştırıcıya kaynak olmaktadır.
 Bireysel Özgürlük ve Homoseksüellik  (Mehmet Sinan Gür)

Kişisel olarak o insanlardan hoşlanmadığımı söylemeliyim. Ancak konu onlardan hoşlanıp hoşlanmamak değil, onların kendilerin ifade özgürlükleri olup olmadığıdır.
 Atatürk Korkusu (Ak) Sendromu  (Hulki Can Duru)

Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na girişinin yıldönümü olan 13 Mart 2011 günü düzenlenen törende bir ilk gerçekleşmiş ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okunurken bazı paragraflar kasıtlı olarak okunmadan atlanmıştır.
 Biberiye Bitkisinin Faydaları  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu sene Çanakkale’deki şehitlikleri gezerken bolca biberiye bitkisine rastladım. Hazine bulmuş gibi sevindim ve biraz topladım. Tabii bunu yaparken kopardığım biberiyeler için üzüldüğümü de söylemeliyim. Canlarını acıtıyormuşum gibi geldi bana.
 Kaliteli Yaşam Sırları  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hergün en az 3 kişiye gülümseyin ve tanımadığınız en az 1 kişiye "GÜNAYDIN" deyin.Başkalarının senin hakkında ne düşündüğü seni ilgilendirmez.
 Astım Hastaları Misvaklı Diş Macunu Kullanın  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bazı cahillerin “bunlar doğal bitkiler, hiçbir zararı olmaz!” yalanlarına inanmayın. Bitkiler ya da doğal bazı şeyler hastalıkların iyileşmesine katkı sağlayabilir, ancak doğru miktarda ve zamanda kullanmak şartıyla. Bu alternatif tıp ürünlerinin birbirleri ile ve ilaçlarla oluşturacağı etkileşimler sonucu ölümlere varan üzücü olaylar meydana gelebilmektedir. Mesela greyfurtun bazı ilaçların etkisini azalttığı ve etkileşime girdiği gerçeği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 Yavaşça Ölmek İstemiyorum  (Emine Pişiren)

Dis macunlarinin temel maddesi FLUORID, aslinda ilac endustrisi tarafindan da kullanilan bir tur sakinlestirici etkin maddesi... Fluorid’le ilgili ilk deneyler Nazi Almanya’sinda yapiliyor... Nazi bilim adamlari, icme suyuna karistirdiklari fluoridle cesitli deneyler yapiyorlar ve fluoridin beynin bazi bolgelerini uyusturdugunu; kisilerin direnme, dayanma gucunu kirdigini saptiyorlar... Bu bulus, Nazi toplama kamplarinda kullaniliyor. Icme sularina fluorid karıstırılarak, toplama kamplarindaki kisiler, sakinlestiriliyor, uyusturuluyor ve uyumlu kisilikler haline getiriliyor.
10 
 Kanserin Son Kurbanı: Neriman Üçüncü  (M.NİHAT MALKOÇ)

Karadeniz’de kanser vakaları artarak devam ediyor; tabir caizse canları kırıp geçiriyor kanser... Çernobil faciasının Karadeniz’de kanseri tetiklediği iddiaları her ne kadar resmi sağlık çevrelerince inkâr edilse de, bu coğrafyada yaşananlar farklı bir görüntü çiziyor. Nice değerimizi alıp götürdü kanser… Buna kader deyip geçmek ne kadar doğru acaba?
11 
 Bir Tiryakinin Son Sözleri  (M.NİHAT MALKOÇ)

Sigarayla dostluk kurduğum ilk günler her şey ne kadar da güzel görünmüştü bana. Şunu itiraf edeyim ki aslında sigaradan keyif filan da almıyordum. Çevremde sigara tüttürenlerin cakasına kurban oldum da denebilir. Sanki o laneti içince büyüyordu insanlar… Çevremizdekiler onlara daha farklı bakıyordu. Büyük olmanın alâmeti gibi algılanıyordu sigarayı ağızda tutmak, öylece konuşmak… Etraftaki kızlara hava atmanın yolu da sanki sigaradan geçiyordu. Bu duygularla ellerim titreyerek, cebimde biriken bozuk paraları büfeciye uzattım. Filtresiz bir Bitlis istemiştim burma bıyıklı, sert mizaçlı adamdan. Paketi uzatırken de küçümser bakışlarla baştan aşağı süzmüştü beni. Bu benim sigaraya adım atışımın ilk merhalesiydi. Yaşım kemale ermediği için gerçekleri göremiyordum.
12 
 Sağlık Dolu Günler Geçirmek İçin "Kefir" İçin!  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İki dakikanızı ayırıp bu yazıyı okursanız,belki de uzun süredir üstesinden gelemediğiniz bir sağlık probleminizi bertaraf etmiş olacaksınız...
13 
 Strese Karşı İlk Yardım Çantası  (Mehmet SALİH)

Frances M. Stern ‘e göre Stres Saldırısına karşı İLK YARDIM ÇANTASI , aşağıda ki sırayla kullanılan dört teknikten oluşur:
14 
 İnternet - Evliliği  (Müfide Decdeli)

Allah insanı,kötülüklerden ve kötü kişilerin şerlerinden muhafaza ve emin eylesin.Amin.
15 
 Uzatın Ellerinizi  (Gürcan Erbaş)

Bir genç kızımızın yaşamı, bizim elimize, vicdanımıza bakıyor.
16 
 Eski Ben Yeni Ben Yine Eskiyen  (Müfide Decdeli)

En zararlı alışkanlıkmış meğer sigara.
17 
 Ummadığım Taş  (Müfide Decdeli)

Son dönemlerde can sıkıcı mevzuatların,zaman ve takat tüketmeye yarar,zararlara sebep veren yanlışlışlarından,bahislerim.
18 
 Umutluyum  (Müfide Decdeli)

Bu gün ilkkemoterapi tedavisine gireceğim. İnsanı bilmediğ durumlar merak ve heyecan içine koyarlar,ben öyle merak ve heyecan içindeyim işte. İnşallah iyi geçer.
19 
 Araştırma Göğüs Hastanesi  (Müfide Decdeli)

Sağlık hizmeti,bekleyip umduğum hastane görevlilerinden,umduğumu beklediğimi bulamadığım gibi,haksızca azarlanmalarım oldu. Belden aşağım felç duruma geldiği halde,çıkış günümden önce,yatacak başka hasta var diye hastaneden atar gibi çıkardılar. İlk defa başıma böyle bir haller geldi.Çok üzgünüm. Bu olayları şiirleştirdi. Saygılarım cümleye...
20 
 Esirgeyen Bağışlayan Allahın Adı İle  (Müfide Decdeli)

Bir süredir hastayım..
son eklenenler
Uzatın Ellerinizi
Gürcan Erbaş
İnceleme > Sağlık
Umutluyum
Müfide Decdeli
İnceleme > Sağlık

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.