..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Egoistlerin en güzel yanı başkaları hakkında konuşmuyor olmaları. -Lucille S. Harper
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aralık
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Sadece dur Düşün bir aralık Sanki daha iyiydi herşey Geçen sene bu aralık Uyudu uyandı yapraklar Sen sustun Ben soldum Olmadı Öldük Öldük biz bu aralık.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
161 
 Başımızın Eti Hamur Ahmet  (ASİL SONER DEMİR)

Kafesinden yeni çıkmışçasına önce bakar şöyle bir gözlerinin içine , ardından eski şaşkınlığına geri dönüverir ...
162 
 Rakı Ucuz Olsa Da, Çoluk - Çocuğa da İçirsek!..  (Mehmet Atılgan)

Sahtecilikte üzerimize yok... Sahte rakı olayı bizim sahtecilik ustalığımıza yakışmadı..
163 
 Kırkaltılık  (Mehmet Önder)

Yalnız boyacı ustası da tedirgin, enişteye soruyor: - Kayınbiraderin dönüp gelmez değil mi? - ?
164 
 Galaksinin Neresindensiniz  (Ahmet Zeytinci)

Elli yüz sene sonra belki yüze elli sene sonra insanlar birbirlerine şöyle sorular soruyor olabilirler kanımca... Galaksi'in neresindensiniz? Ben Mars'danım canım. Ya siz, Ben de Jüpiter'liyim. Jüpiter'in neresinden, içinden mi? Hemşehri de çıkabiliriz de ondan sorduydum... Yok dış mahallelerindenim ben, ufak bir villa yaptıydım zamanında da orada...
165 
 Anamdan İnciler/ Marimar ve Neco Baba  (Necmettin Yalcinkaya)

Anamın bir şey dikkatini çekmiş olmalı ki, ‘’Hayırdır Neco Baba’’ dedi gülerek. ‘’ Attan inip eşeğe binmişsin… Marlbora gitmiş yerine kısa Samsun gelmiş’’
166 
 Aziz Nesin" İn Uluslar Arası Edebiyat Arenasında Ün Kazanmasındacinuçen Tanrıkorur" Un Payı  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Mizah ustası Aziz Nesin' in "FİL HAMDİ" isimli öyküsünün İtalya' da aldığı ALTIN PALMİYE ödülünde, bu öyküyü henüz öğrenci iken büyük bestekâr Cinuçen Tanrıkorur' un yaptığına dair bir anekdot üzerine yazılan deneme...
167 
 Bir Koltuk Nasıl Devrilmez  (Ahmet Zeytinci)

Koltuğu devirmek o kadar da kolay değildir... Hele de o koltuğa daha önceden oturan başkan, (her neyin başkanı ise) kendini koltuğa bağlamış ya da Japon Yapıştırıcı ile yapıştırmış olabilir... Koltuğu devirmek isteyenler gece gece makama gelip de koltuğu devirmek isterlerse bile koltuk sahipleri koltuğu, makamdan kalktıktan sonra büyükçe bir kasaya kilitlemiş olabilirler... O kasayı da başka bir kasanın içine, başka kasanın içindekini de daha başka bir kasanın içine, onu da.... Üüüüf bu ne yahu kutu kutu pense mi oynuyoruz?
168 
 Küfelik Adem  (Ahmet Zekai Yıldız)

Adem peygamberden milyonlarca yıl sonra bir Adem gelir dünyaya. İnce yüzü, sivri burnu ve yer yer kırmızı lekelerin bulunduğu suratında, gökkuşağı renklerine ev sahipliği yapan iki küçük menevişli gözleriyle ve ters hilal şekli çizen dudakları ona saf bir insan görünümü veriyordu. Aslında iyi bir insandı Adem. Ama alkol almadığı zamanlar.
169 
 Üç Kadın ve Ahmet  (Sinan Yıldırım)

Üç kadın toplanmışlar havadan sudan konuşmuyorlardı tabi. Onlar için hava gibi, su gibi gerekli olan, vazgeçemedikleri dedikodularını yapıyorlardı. - Ya duydunuz mu Ayşe’nin kocası Yeşimle aldatıyormuş, - Yok canım yapmaz Ahmet öyle bir şey, bir birlerini çok sever onlar. Ne zorluklarla evlendiler.
170 
 Jartiyer  (zumrut sarikartal)

Uzun, dantelli ve kulotsuz olması, bacagı kavrayan silikonları ile jartiyere ihtiyaç duymaması hemen beni tavlamıştı. Aşık olmuştum o ince çoraplara .
171 
 Şans  (Faik Murat Müftüler)

İzEdebiyat'daki ilk mizah yazım. Türlü sitelerde yayınlanmış başka mizah denemelerim de var. Çok da edebi formatta olmayan bu yazım bakalım yakışacak mı İzEdebiyat'a. Biraz utana sıkıla yayınlıyorum. Umarım yüzümü kara çıkarmaz.
172 
 Ak Kreş  (Cengiz Arabacı)

Cumhurbaşbakan. Böyle büyüüük bi adam işte, cumhurbaşkanından bile büyük. Ben büyüyünce ondan olcam.
173 
 Kredi Kartınızı Yine de Atmayın  (Ahmet Zeytinci)

Değişik işlerde kullanmalıyım bu en son kredi kartını diye de düşünmüyor değildi. Kitap okumayı seviyordu Şevket Bey. Bir gün o iptal edilmiş ve borcunu taksit taksit ödemeye çalıştığı kredi kartını kitap ayracı olarak kullandı. Ne güzel, iptal edilse bile, bir kredi kartı kullanımdan kalktığı halde işe yaramıştı. Başka bir gün, evden çıkarken, aklı başından gitmiş, kapıyı çekivermişti, anahtar içeride. Hemen kafasında şimşekler çaktı. Daha önce bir arkadaşı kapı da kalınca kredi kartı ile kapının dilini attırarak açı vermişti kapıyı, o da öyle yaptı, biraz uğraşsa da kapıyı açı vermişti işte...
174 
 Lastiğin Kralı  (Mehmet Önder)

Ali amca duydukları karşısında şüpheye düştü. Aşağıya indi baktı; bir şey anlayamadı. Okuldan çıkan başka çocuklara baktırdı; okuttu. Sonuç değişmiyordu: Fısık da fısık.
175 
 Yıldız Yağmuru  (Mehmet Önder)

Küçük bir ilçede yaşıyoruz ya, belediye hoparlöründen yapılan duyuru, doğal olarak herkesin ilgisini çekti. Gönüllerde yatan aslanların çoğu, kuyruklarını bir ters yüz edip havalandırdılar
176 
 Minibüs  (şenol durmuş)

Şoförün arka sırsaında, cam kenarında oturan yaşlı bir yolcu şoförün isyan dolu cümlelerinden az da olsa korkuya kapıldı..Gözlüğü, takma dişleri titremişti.."Ah be evladım biraz sakin olsana gençlik işte sabırsızlar, hey gidi gençlik hey"
177 
 Hasta Ziyareti  (Mehmet Önder)

Gündüz Yunan askeri gelir, hayvan haşat, yiyecek içecek ne varsa toplarmış ya; gece de rahat yokmuş. Hava kararır kararmaz bu kez çeteler düze iner, onlar toplarmış ne var ne yok. Bir de erkeksiz ev görmeyegörsünmüş namussuzlar.
178 
 Biz Mutluluğumuzu Minibüsçü Sezai Abiye Borçluyuz  (Ahmet Zeytinci)

Hepimiz delikanlı olduk zamanında. Kanımızın kaynadığı, yüreğimizin pır pır ettiği zamanlar oldu. Her delikanlı gibi biz de sevdalandık birilerine... Sevdik be işte! Anlayın arkadaş
179 
 Bana Yardım Edin  (şenol durmuş)

Hedeflerim, ideallerim vardı. Amatör olarak yapmış olduğum internet yazarlığında çıtayı yükseltmek, profesyonel yazar olmak, kitap bastırmak, sonra kitaplarımı senaryolaştırmak, Orhan Kemal Ödülünü almak, ün, unvan sahibi olmak istiyordum.
180 
 Öğret - Men  (Utku Kocak)

Öğretmenlerin çoğu insan değildir (Yazının tümünde kendini öğretmenliğe adamış öğretmenlerden bahsetmiyorum.) Aslında onlar birer uzaylıdır.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kod Adı Ayfer
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Dolares Yenge Duş Alıyor
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Göz Yaşartan Muhabbetler
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Onların Aşkı Bitmez
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Hiç Göstermiyorsunuz
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Sinekten Yağ Nasıl Çıkar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tilkiler Yaylası
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uçan Kuşa Borcun Varmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Her Türlü Memnuniyet
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.