..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Eğer bir kelebeği sevebiliyorsak, tırtıllara da değer vermemiz gerekir. -Antonie de Saint-Exupery
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik Roman
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Gün Uyanırsan
Ö.Gökhan Ergüven
Şiir > Bireysel

Okyanusları geçersinde İki damla boğar seni Şimdi anladım dersin Anladığını sandığın onca şeye gülerek Ne bu dağ ne deniz Ne bu gök Kırgın yürekleriyle kuşların tertemiz Vazgeçmek nedir bilmedi Yorgun ömrümüz Artık ne vuslat hayalimiz Ne bir teselli geçmişten Uyanırsan bir gün derin uykundan Dön bir bak Senin için feda edilenlere Yalnız ve güzel ülkemiz

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Fantastik Roman
61 
 Tılsımlı Boker - 1  (Uğur Can Dalga)

Bufmero Buftaranın yanına sokuldu ve onu Boker oynamaya davet etti. İki parmağının arasına sıkıştırdığı kadehin içinde ne olduğu bardak ağaç kovuğuna ulaşıp da tuzla buz olduğunda anlaşıldı. Yarım kadeh Bufın özütü... Hani şu kaktüsvari bitki... Dilde bıraktığı tad için nice bufalolar yakılır, bir kadeh fazla Bufın içmek için başbufalonun hazlı hizmetkârlarının tırnakları aşkla törpülenir.
62 
 Mawera Hanı  (ergin)

Kafile hayli çetin bir yolculuk yapmaktadır. Hamrawat Nehrinin ulu kollarından birinin kenarına inşa edilmiş eski bir handa, Avar diyarına yapacakları 10 günlük uzun yolculuk öncesi son bir kez dinlenmek amacıyla dururlar. Yazı grubumuzun o gece handa geçirdikleri keyifli satleri konu alıyor.
63 
 Lusifer'in Lambası - 3. Bölüm - Bir Kahramanın Ölümü  (Diren Yardımlı)

Benden korkmuyordu artık, çünkü benim ondan korkmadığımı fark etmişti. Hem polisin ve yaşamın düşmanıydım ben; tıpkı onun gibi. Hayat ona çoktan küsmüştü belki, ama belki de ilk defa hayata kendisinden daha küskün biriyle karşılaşıyordu.
64 
 Cypraqual: Kolye 8. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Daha çok ilkbahar görülür ve o, han için yaramaz ve sevimli bir çocuk gibiydi.Yazın da hiç ayrılmadığı oluyordu ki çoğunlukla han onu ağırlamaktan keyif duyardı.Sonbahar da sohbet koyulaştıkça kalkamayan kadınlar gibi gitmek istemedi mi gitmezdi.
65 
 Tanrı'yı Ağlatan Fahişe (2. Bölüm)  (Tonyy Wiseman Wondredal)

Ne mutludur suçsuz bakire dostları unutulan dünyada dünyanın unuttuğu...
66 
 Onuncu Enerji  (Selin Arslanoğulları)

Zoe'nin hikayesi devam ediyor
67 
 Od / Aşk, Ateş Demekti  (Ercan Körpe)

Kutsal dağlara sırtını yaslayan şine usu obasının kutlu gecesinde ansızın batıdan çıkagelen gözleri dönmüş istilacı mahlûkatın saldırısıyla başlayan soluksuz bir var olma mücadelesi. Denizler hâkimi dost talaylara bir an önce ulaşmaktan başka seçenekleri olmayan ve zamanı geride bırakmak zorunda kalan bir ekip. Yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide tehlikelere meydan okuyan kahramanlar veya kahraman görünenler. Destanlarımız, Anadolu mitolojileri ve şamanizmden beslenen, bugüne kadar hiç denenmemiş bir roman “OD”. İÇİNDEKİLER: Şamanizm ile Yoğrulmuş Doğala Özdeş Fantastik Kurgu, % 100 Katkısız ve Katıksız Aşk, İntikam, Dostluk, Kin, Özveri, İhanet, Sadakat, Tutku, Hırs ve Diğerleri BAZI ROMAN KARAKTERLERİNİN YORUMLARI: “Hayatımın en korkunç anlarını yaşadım, özellikle o ölümcül tercih anı adeta beynime kazındı…” Kamkagan “Ayrılığın ve kaybedilenlerin ıstırabını yüreğim taşımaz oldu…” Sagu “Kadınlara karşı ezberim bozuldu…” Salur Kazan “Asıl büyücü o, yazarın kendisi…” Bilge Ak Kübek
68 
 Tanrı'yı Ağlatan Fahişe (1. Bölüm)  (Tonyy Wiseman Wondredal)

Ne mutludur suçsuz bakire dostları unutulan dünyada dünyanın unuttuğu...
69 
 Usta Bir Kalemden Mağaranın Kamburu Eleştirisi  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Romanı okuyup bitirdikten sonra şöyle bir düşündüm. Eserdeki mağara bir bakıma dünya, bir bakıma da insanın kendisidir. Kat kat aşağılara inerek kötülüklere gark olması, Kur’anı Kerim’in ifadesiyle “esfeli safilin” olması kişinin kendi elindedir. Yazarın, büyücünün ağzından söylettiği gibi; “Karanlık da ışık da insanın ruhundadır” (s. 13); “Akıl hep iyi, güzel, doğru ve yararlı olanı bulmaz; bunların tersi de aklın ürünüdür” (s. 48)...
70 
 Cypraqual: Kolye 5. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Sarmaşıklar bu mahlukun teninde gezintiye çıkarken yalnız takılmayıp üzerlerinde küçük küçük akrepleri de götürüyordu.Onlar yeteri kadar dolaştıktan sonra durdukları yerde katılaşarak sarmaşıkların dış derilerini kapladı.Elf, bu yeni ucubeyle uğraşırken Sawnhall da takip edilmediklerini düşündükleri iskeletlerin yerden çıkan parmaklarıyla cebelleşiyord
71 
 Cypraqual: Kolye 2. Bölüm 2. Kısım  (Osman Altınbaş)

Diğerlerinden onları ayıran ve özel kılan en önemli özellikleri ise pis bir koku yaymalarıdır.Bu, onların hem savunmasında hem de saldırılarında etkilidir.Kendi türleri için zararsız olan bu salgı,diğer canlılar için zehirli ve solundukça ölümcüllüğü de artar ki bu yüzden ejderhalar onları hizmetkar olarak kullanmaz.
72 
 Cypraqual: Kolye 4. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Sawnhall büyücüye nazire yaparcasına duvara bir tane daha attı ve o da diğeri gibi yapışıp içine gömüldü.Üçlü, bunu fark edip hayretle bakakaldılar.Aynı yere bir tane daha attılar ve o da gömüldü.Ardında üçü de kurukafaların gömüldüğü duvarın o bölümüne yapıştı.
73 
 Bugün Bütün Tabutlar Sahipli 3. Bölüm  (kuzey darıcı ...)

Artık karşıdan geçerken sağa sola bakmıyorum , yanlış anlama ölümüme susadığım için değil, sağa sola bakmıyorum insanlara bakıyorum, onlar durunca duruyor , geçerlerken geçiyorum, rahat geldiği için değil , böyle alıştım
74 
 Cypraqual: Kolye 2. Bölüm 1. Kısım  (Osman Altınbaş)

Arkadaşı da boş durmuyor çorbada benim de tuzum olsun babında onun için bir yumruk darbesi lütfunda bulunmaktan kaçınmıyordu zira bu konuda kendisi bazen çok cömert olabiliyordu.
75 
 Bugün Bütün Tabutlar Sahipli 1. Bölüm  (kuzey darıcı ...)

sanırım çoğalmasının vakti gelmişti hücrelerinin , anlaşılamadığı sürede huzursuz olmasa da yinede yanına tanıdık birilerini bekledi piyerin hikayesi ... sadece piyer e mi mal ettik bunu ?
76 
 Tanrı'yı Ağlatan Fahişe (4. Bölüm)  (Tonyy Wiseman Wondredal)

Ne mutludur suçsuz bakire dostları Unutulan dünyada dünyanın unuttuğu
77 
 Bugün Bütün Tabutlar Sahipli 2. Bölüm  (kuzey darıcı ...)

dikkat tüm olaylar kozayla ilintilidir
78 
 Morseos'un Taş Basamakları  (ergin)

Yazmakta olduğum romandan bir alıntıdır. Keyfili okumalar.
79 
 Katil  (Kardan adam)

İçerideyken tanışmıştı Halil ağa ile.Tam bir mafya babasıydı.Onlarca kere hapiste yatıp çıkmış bir toplum düşmanıydı.Ona sahte bir yakınlık göstermiş, biraz da yardım etmişti ama kaypak bir adamdı aslında.Halil ağa erken çıkmıştı hapisten çıkarken d
80 
 Ufuktaki Şehir II. Bölüm  (Burak 'Finrod' Mollamehmetoğlu)

...Öncelikle uzundu… Upuzun. Simmu’nun baktığı yerden boyu adeta göğe değin yükseliyordu...
son eklenenler
Ülgen
Sinem Bağcivan
Roman > Fantastik Roman
Ülgen
Sinem Bağcivan
Roman > Fantastik Roman
Şizofrenin Kamburu
Okuyan Adam
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.