..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sanatçının işlevsel tanımı bilinci neşelendirmektir. -Max Eastman
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Dinsel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ağlayacaksan Oynamayalım
Ö.Gökhan Ergüven
Öykü > Bireysel

Bazı çiçekler vardır yalnız deniz kenarlarında betonun arasından fışkırır. Bazı kuşlar vardır. Çığlıkları ve yüzleri gülüşleri yansıtır.Bazı yolculuklar vardır dönülmez geri… Normal olarak tabi insan hepsini özlüyor. Benim normal bir hayatı özlediğim gibi. Ne güzel olurdu değilmi sevgilimle bir evimiz olsaydı. Ben işe gitseydim. O çorba yapsaydı. Çizgili pijama falan. Tabi büyük insanların acısını anlamak zordur. Karanlık ve derin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Dinsel
 Sevgi Tokluğuna Yaşamak...  (ERDEN ERKİN)

Dinimiz reenkarnasyonu kabul etmiyordu. Kuranı Kerimin Bakara Suresinin 28. Ayetine aykırıydı bu. ERDEN ERKİN...
 Ölümüne Aşklar  (ERDEN ERKİN)

İnsanlar arasında ilk aşk, Adem ile Havva arasında başladı. Adem, Havva' ya öyle bir tutkuyla bağlandı ki, şeytanın Havva' yı kandırdığını; yasak meyve olan elmayı yiyerek cennetten kovulacağını ve bir daha birebir Tanrı ile konuşamayacağını anlayamadı. H
 Aldatanlar ve Aldatılanlar  (mehmet avcı)

Her alanda aldananlar ve aldatılanlar
 Dinlenme Tesisi (Hac - Mahal)  (ömer kırat)

Uzaylılar bizi mi ziyaret ediyorlar yoksa dini bir görevi mi yerine getiriyorlar ya da sadece dinleniyorlar mı?
 A Playlist Story  (ömer kırat)

Balıkçılar neden filozuftur? Yoksa onlara sürekli "rastgele" dendiği için mi?
 Bir Otobüs Yolculuğu  (Fuat Türker)

Bir an düşündüm; cennet, cehennem konusunda ne çok espriler yapılıyor, fıkralar anlatılıyor, karikatürler çiziliyor. İnsan özellikle sonsuz azap mekanının kenarında iken de bu konuda espri yapabilir ve bu fıkralara gülebilir mi?..
 Kur'an Ayetlerinden  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Babillilerin âdetlerine göre; bayramlarda herkes bir yerde toplaşarak bayramlaşıyordu. Hiç kimse evinde oturmazdı. O gün, Hz. İbrahim, evinden çıkmamaya karar verdi ve hadi gidelim, diye gelen komşularına iştirak etmek istemedi.
 Nil Kraliçesi.  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Kudüs'den yükselen devasa alevler kızıl bulutlar halinde gökyüzünü kapladı. Fırtınalar nefes oldu, üfürdü bulutları Mısır'a doğru. Mısır'ın zalim firavununu sarayının kalın duvarları koruyamadı, küle döndü duvar taşları. Firavun ve onun soyundan gelen tüm kıptiler kızgın küllere gömüldü.
 Erenler ve Hanımlar!  (Mustafa Cilasun)

Önderimiz, hiç tereddüt etmeden, uğruna başımızı koyacağımız, o kutlu insanın, kâinatın sonuna kadar, mesajının silinemeyeceği efendimizin, asrıydı.
10 
 Bir Hafızın Öyküsü  (Coşkun ERDOĞAN)

"Ey Rabbim senin kelamın için yanıp tutuşan, yoluna yapışıp kelamına sımsıkı sarılan kulunu sen son nefesinde yalnız bırakır mısın hiç?"
11 
 Bir Tutamlık Bulut  (Veysel Başer)

Seni görmek istedim. Sağ olsun, bir meleğin güvencesinde gönderdi beni grup berzahı.
12 
 Yumurtalı Tavuk veya Tavuklu Yumurta  (ömer kırat)

Büyüklerin cevap veremediği çocukça bir soru: Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar?
13 
 Yokluğun Varlığı (Mutluluk 3. Bölüm)  (UĞUR BOZKURT)

Hikayede, mazi ile istikbalin sanat yapısını birleştirme gayreti olarak tanımlanabilir veya geçmişin klasikleşmiş sanatını, gerçeği anlayabilme yolunda etkili şekilde kullanmanın mümkün olabilir mi? Sorusuna bir cevap niteliğinde mütevazı bir çalışmadır. Hikaye de hayatı tanıma, hakikati kavrama, yaratılış ruhunu hissetmenin klasik bir yolu gösterilmeye çalışılmıştır. Canlılığın sadece insanlar ve hayvanlar âleminden olarak örülü bilinmemesi gerektiği, aslında baktığımız fakat göremediğimiz birçok güzelliğin farkına varıp günlük yaşamımızda uygulayabilmenin çabasıdır. Hikayede, tüm canlıların konuşturulması, kişileştirilmesi söz konusu edilmiştir. Tamamıyla mecazi ve simgesel anlatımlar ön plana çıkmıştır. Manayı anlamak için insanın kendi içine dönmesi gerekir lakin kendi içine dönmesi için çevresinde saklı hakikatleri görmesi lazımdır. Görünen suretlerin içine nüfuz eden içsel tanımlamaları okuyabilme gayretidir. Aşkın insan üzerindeki binlerce rengini farklı bir bakış açısıyla yada meteryalist dünyanın bize unutturduğu aşkı yeniden hatırlamak...
14 
 Dımıştad Yatırı Şeyh Maksud Kimdir?  (M.Nazım Güler)

Dımıştad Yatırı Şeyh Maksud’ un asıl adı Seyid Ali’dir. Babasının adı Seyid Muhammed’ tir. Onun sekizinci atası olan Seyid Hasan, kardeşi Seyid Mustafa ve Seyid Halid ile daha önce Dikan Köyünde oturuyorlardı. Ne yazık ki, bu köyün yeri henüz tam tespit edilemedi. Ancak Seyid Halid, Dikan Köyünde kalarak, orada yaşamayı tercih ederken, diğer iki kardeşi Seyid Hasan ve Seyid Mustafa oradan ayrılarak, bilinmeyen bir nedenle Qedişt (Kadışt-Kırım) Köyüne gelip yerleşiyorlar.
15 
 İlk Gece Korkusu  (ömer kırat)

Geçen yaz yazdığım bir yazım.
16 
 Sodom - Gomorra - Endonezya Tanrı Üçgeni  (ömer kırat)

Endonezya'da yaşanan doğal afetler zinciri fenomeni ve umutsuzca fenomeni açıklamaya çabalayışım.
17 
 Buğulu Camlar  (korhan koral)

Mesel tarzı öykülerimden
18 
 Matitas Manastırı  (ömer kırat)

Develer berber iken, pireler tellal iken, insanoğlu hala ortaçağ masallarına inanıyorken...
19 
 Şizofrenlikten Sadaka İle Kurtuluş...  (Aynur Özer)

Çocukluğu­mun Derviş Babası, yularını tuttuğu bir deve ile birlikte bana doğru geliyordu. İyice yaklaştığında: "Yusuf um, evladım," dedi ."Deven hazır binebilirsin." Yattığım yerden güçlükle doğrulup onun yardımıyla deveme bindiğimde, susuzluğum ve hastalığım bir anda geçmişti....
20 
 Boyun Eğen Kutlu Kadın  (Fuat Türker)

Rabb’imiz Hz. Musa’nın annesini, zorluk durumunda gösterdiği kayıtsız şartsız itaati, Allah’a olan bağlılığı ve tevekkülü ile tüm iman sahipleri için önemli bir örnek kılmıştır.
son eklenenler
Buluş
Onur Tekin
Öykü > Dinsel
Gıybet
Ayşe Kaya
Öykü > Dinsel
Buğulu Camlar
korhan koral
Öykü > Dinsel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.