..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Varmıdır Yar Benim Gibi
Rasim Yılmaz
Şiir > Aşk ve Romantizm

Varmıdır Yar Benim Gibi Yanlış yönü gösterince şu feleğin tabelası Her yol bir gün ayrılığa çıkar deme sakın bana. Kırk yamalı şu yüreğin sevda başının belası İçten içe yer bitirir yıkar deme sakın bana. Yar yüreği kanatırken merhem arar yarasına Sevgi sözcükleri sığmaz iki satır arasına. Yazılmak istersin ama sende vuslat sırasına Küle dönmez aşk ateşi yakar deme sakın bana. Durdum hüzün teknesinde umudu sevdayla kardım Derdime d

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
21 
 Ses Kokusu  (Serpil Başak)

Biliyor musun, sesin çok güzel kokuyor” dedi, bir gün. Kalakaldım. Aptallaştım. İki üç kez, içimden yineledim, dediklerini. Yine de anlamsız bir boşluğu delemedi söz.
22 
 14 Şubat Öyküsü - 4  (Simten K. Ataç)

♥ÖNEMLİ ♥ Bir serinin son yazısıdır bu.
Eğer ilk defa okuyorsanız lütfen öncelikle serinin diğer yazılarıyla başlayın okumaya

14 Şubat Öyküsü - 1 için lütfen buraya tıklayın

14 Şubat Öyküsü -2 için lütfen buraya tıklayın

14 Şubat Öyküsü-3 için lütfen buraya tıklayın

23 
 Ritsa Gölü Efsanesi  (Hakan Yozcu)

“Bir zamanlar Ritsa Gölü’nün yerinde bir vadi ve onun içinden akan bir ırmak varmış. Bu vadinin masalsı yamaçlarındaki meralarda, dünyalar güzeli bir kız yaşarmış. Adı Ritsa olan bu kızın Agepsta, Atsetuk ve Psegishi adında üç erkek kardeşi varmış. Erkek kardeşleri gündüz ormanda avlanır, akşam olunca da kulübede toplanırlarmış. Ritsa onlara yemekler hazırlar ve şarkılar söylermiş.
24 
 Ebru 2 - Hazineler Hep Viranelerde Saklıdır  (Abdullah Mehmed Özçam)

"Ben de öyle sanmıştım bir zamanlar. Senin günün birinde bu kadar zengin olacağını bilseydim belki sonsuza kadar kendimi de seni de kandırabilirdim, ama nerde bende o akıl?" "Peki küçükken sana hiç öğretmediler mi, hikaye, masal kitaplarında okumadın mı hiç?" "Neyi?" "Hazineler hep viranelerde saklıdır."
25 
 Sevgiliye Mektup  (HaKaN YaLçInKaYa)

YARDIM ET ALLAH'IM BANA YARDIM ET...
26 
 Küskün  (Mehmet Nacar)

''Madem küstün, dargındın, neden geldin ağladın? Rıhtımda boynu bükük, bana mendil salladın...'' Bu şarkının sahibi de bizim ayrılığımızı yaşamış. Anımsar mısın?............
27 
 Sessizce Veda Son Bölüm  (Nuran Bulak)

Sıra dışı yaşanan duygular, sıradan insanlar için bir şey ifade etmiyor. Ne beklediğiniz yardımı görebiliyorsunuz ne sizi anlamalarını ne de dinlemelerini. Anlatamıyorsunuz, aşk başlı başına çaresizlik ben de çaresizim görmüyor musunuz diyemiyorsunuz. Sadece susuyorsunuz...
28 
 Neden Gitti  (Ucuz Sevgi)

Biri Giderse Diğeri Ölürüm Sanırmış
29 
 Coşkun Irmak - 11 (Son Bölüm)  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Coşkun, geçen her dakikanın onu istenmediği bu sona doğru biraz daha yaklaştırdığını biliyordu. Bunu engellemek için çareler düşünüyorsa da bir çözüm yolu bulamıyordu. Galiba kabullenmekten başka bir çaresi yoktu! Irmak’ın varlığını düşünerek, onunla geçirdiği mutlu anları hatırlayarak teselli bulmaya çalışıyordu. Fakat birden bu mutlu anlar kayboluyor ve tekrar zihnini Irmak’ın olmadığı acımasız bir hayat görüntüsü kaplıyordu. Hazdan eleme, elemden hazdan geçiş yapıp duruyordu.
30 
 Söyle Bana Aşk mı? (- I - )  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

- gel, / benim yüreğim seninkinden az yalnız değil, gel, / az hasretli değil, gel, / sevdaların hepsi sana ait, / sen onları toplamadan / onlar seni toplayacak / gel...
31 
 Bir Kız Kaçınca  (A.KADİR AYTAÇ)

Günler böyle böyle geçerken, koyunların kırpılma zamanı geldi. İmece usulü bir haftada hepsi kırpıldı köyde. Hali vakti yerinde olmayanlara birer yapağı gönderildi. Sıcak bir günün ardından akşam serinliği çökmüştü. Niğdeli kuyuya gitti. Akşam suyunu çekecekti. Biraz sonra Eşemen geldi yanına.
32 
 Sevgilim, Gelinliğini Ödünç Verir misin?  (Aydan Okurer)

Bavullarımızı bagaja yerleştirip taksiye bindiğimizde içim içime sığmıyordu. Tarık’ın yanağına kocaman bir öpücük kondururken “öyle sevinçliyim ki!” diye kıkırdadım. “Biraz sonra evimizde olacağız.” “Allah Allah! Hepi topu bir haftacık yoktuk.” dedi yarı şaşkın, yarı kırgın gülümseyerek. “Yoksa balayımızın bittiğine seviniyor musun? Ne de çabuk bıktın benden!” “Ay, saçmalama!” diyerek kaykıldım üstüne. “Hem daha ay bitmedi ki! Süzme bal damlayan üç haftamız var daha yaşanacak. Mmmm! Yeme de yanında yat!”
33 
 Üşür Yüreğimde İstanbul  (İbrahim Kilik)

Bazen, bir Nedim gazelinde tebessüm edersin. An gelir Itri’nin tellerinde nağme nağme inlersin. Güzellik seni ihtiva ettiği için mesrur, özetisin sümbülün,lâlenin…/ O yüzden güller lâl,,,,,
34 
 Onu Ölesiye Sevmişti  (Özcan Nevres)

Seni Terk etmek mi? Ben seni ölesiye sevdim. Ölene dek te seveceğim. Evlilik pazara kadar değil, mezara kadardır. Yaşadığımız sürece biz sevgili olacağız. Yakında bebeğimiz olacak.
35 
 Bir Garip Misafir.  (Engin M.Gürcan)

Konuşmuyordu,Konuşmıyacak mısın dedim.Sesim duvardan duvara çarpıp bana tekrar geri geldi.Cevap alamayacağımı anladıktan sonra yemesi için biraz yiyecek birazda su getirdim.Ne getirdiklerime baktı nede bana.O yüzdende yemesi içinde ısrar etmedim.Öylece
36 
 Çocukların Çığlığından Göklerin Tılsımına  (Vildan Sevil)

Güneş, alacakaranlığını bırakıp gitmişti. Mars, yüzünün yarısını saklayan Ay’ın peşine düşmüştü. Bu zamanlarda, hep böyle yapar, Ay’a iyice yaklaşırdı. İkisi de göz kırptı, bu garip kuşlara. Onlar da gülerek selamladılar, bu kadim, vuslatsız aşıkları.
37 
 Coşkun Irmak - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Yatağına yattı yatmasına da, uyumak ne mümkün! Sağa döndü olmadı, sola döndü olmadı, yüzükoyun ve sırtüstü uyumayı denedi gene olmadı. İki saat sonra kendinden geçti, uyumuştu. Ancak bu uyuma uzun sürmedi. Rahatsızlık veren, kâbus dolu bir uykudan sonra gözlerini açtığında ortalığın zifiri karanlık olduğunu anladı. Gözleri uykusuzluktan nerdeyse kapanacak gibiydi, ama Hayrettin uyumak istemiyordu, direniyordu. Gözlerini açık tutmak için dakikalarca uğraşınca, karanlığa uyum sağladığını hayal meyal de olsa odadaki eşyaları seçebildiğini fark etti.
38 
 Carmen ve İrlandalı Kızın Sohbeti  (Aylin)

Cehennemin kapısındayım ben şimdi. Evet evet cehennem olmalı burası.
39 
 Ayrılık(lar)  (PELİN KARCI)

Beklenmedik bir anda gelen ayrılık insanı sarsıyor. Ama bundan daha zor olan bir şey var ki, o da ayrılığı kabullenmek...
40 
 Mutluluk Sadece Senin Yanında Olmakmış, Anladım  (ÇAĞLA GÖKDENİZ)

Bir keresinde annem, ''bazen, insanlar birbirlerini o kadar çok sever ki, sorun onlarda olmaz. Sorun sevgilerini taşıyamamakta olur güzel kızım.'' dediğinde... Allah'ın bana benim taşıyamayacağımdan fazla aşk verdiğini düşünür, O'na da kızardım.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kiraz Mevsimi - 1
Safiye Karaağaç
Öykü > Aşk ve Romantizm
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 2. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 1. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2017 | © , 2017
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.