..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Geçmiş ölmedi. Henüz geçmedi bile. -William Faulkner
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Cemre Suya Düştüğünde
Abdurrahman Boyacı
Şiir > Lirik

Ben giderken bir kedi geçmeli sokaktan Dedikodum yapılmalı karşı berberde Aşağı okulda çocuk sesleri Kaldırımda ölmüş serçe Akşam telaşında babalar Ve ekmek dolabı manavın Hınca hınç dolu olmalı Cemre suya düştüğünde gitmeliyim Don vurmadan badem çiçeklerini Hafiften bir yağmur yağmalı şehre Gökkubbemde toprak kokusu Ardımda bir kaç damla yaş Kararsız bir kaç bakış Her şeyden habersiz annem Görünce mutlu olmalı Gizli bir niyaz

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
421 
 Cumba  (ozan)

.... Yeni aldığı yazlığında ikinci, günüydü adamın. Kahvaltısını yapmış, her sabah vazgeçmediği alışkanlığı olan Türk kahvesini yudumlamaktaydı ağır ağır. Birden gözü denize takıldı, huzur dedi, şekersiz kahvenin ağzında bıraktığı kekremsi tatla. Alabildğine duru, cam kadar şeffaf ve tanıklık ettiği tarihe yakışır bir sakinlik, göz kırpıyor, güneş parıltılarıyla, cunda sahilinde deniz. O an, efsanevi deniz kızı belirse sahilde, hiç kimse şaşırmazdı.
422 
 Şeb - İ Yelda  (Erdem Asıbostan)

Bir zamanlar hükmettiğim kelimelerimi sana gönderdim. Şimdi onlarsız bir yitik kandilim. Onlarla birlikte gitti, tüm bildiklerim.
423 
 Defolu Aşklar Sergisi - 2 -  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Kız ayrılığın bu kadar acısız olmasına inanamadı. Olaya melodram havası katmak için sevgilisine gece telefon mesajı yazdı. “Beni durup dururken neden terk ettin. Hayatında başka bir kız varsa açık söyle. Ben bu acıya dayanamıyorum. İntihar etmeyi düşünüyo
424 
 Kül Kaldı  (Nezihe ALTUĞ)

Bizim ailede; ihtirasları yüzünden etrafını muzdarip eden çoktur. Ben; beklide bu yüzden hislerimden ziyade aklımla yaşamak istedim. İnsanın sevdiği bir ev olunca kendisine mahsus bir hayatı olur. Etrafımdaki her şeye kendi içimdeki saadet duygus
425 
 Şarkılar Mezem  (Mehmet Nacar)

Sevdadan büyük yemin, unutulmaktan ağır kahır, özlemden keskin zehir var mı?..
426 
 Cennet  (Seyda Kesikoğlu)

İşte başarmıştı! Sonunda bütün dertler bitmiş, tüm sorunları çözülmüştü! Bir insan bundan öte ne isteyebilirdi ki! Artık ölümsüzdü Leyla; ölmeyecek, hiçbir acı çekmeyecekti. Cennetteydi işte, artık cennetteydi. Ama...
427 
 Sonbahara Düşen "Umut" Tanesi  (Ayşegül Tezcan)

Hiç dokunmasa da sonbahara, o haince ilerliyordu bedeninin yeşermemiş bahçelerinde… Ömrünün her deminde gece bakışlı, bu esmer mevsim çok zordu. Kurumuş yaprak gibi döküldü Sevda hanım’ın umutsuz elleri iki yana… Kanayan gözyaşı yağmur oldu, bezgin nefesi yaralı bir rüzgar. Gecelerce inledi kalbi kırık sızıları, yalnız yatağında. Soldu gözleri gül gibi, sarıldı dökülen yapraklarına. Şarkılar gazel oldu, günler perişan. Yüreğindeki ormanları ateşe verdi sevdalı kadın. Yine de insafa gelmedi sonbahar, yalanından bezmedi bir türlü.
428 
 Sevgi ve Beklemek  (onur göndem)

insan hayatta kaç kez gerçek sevgiyle karşılaşır?yada kaç kez gerçek sevgiye yaklaşabilir?sevginin, paylaşmanın,aşkın değeri neyle ölçülebilir?yada kim sevdiğini sonsuza kadar bekleyebilir?bitmek tükenmek bilmeyen bir sevginin öyküsü bu...
429 
 Yağmur İncitiyor  (Utku Gürtunca)

Soğuk üşütürken, yağmur damlalarından kaçmak için şemsiyenin altına sığınırken fark ediyorum; orada sonsuza kadar kalmalıydım! Yüzümüzü, bedenimizi birbirimizde saklayabilmeliydik. Sağda solda görülen suratları belli olmayan ve birbirlerine sarılan sevgililer kadar normal olabilmeliydik.
430 
 Mabedimdir Kalbinin Yedi Adım Gerisi  (MUSTAFA ARASAN)

Yelkenlerini aç. İnce bir fırtına tutacak bizi. Sürükleniriz bir yerlere belki... Ben seninle yaşıyorum, mabedimde, senin kalbinle, 19 yaşımda. Ben sana geliyorum her gece, yerini yurdunu bilmesem de geliyorum sana her gece.
431 
 Aldırma Sen  (Burcu)

Sevmek, aşık olmak, sevilmek bir olmak ne güzeldi seninle... Şimdi yoksun ,yoklugunla bir oldum. Senmişsin gibi sevgili.
432 
 Veda Senfonisi  (BURCU SAN)

Uzun süren bir sevda masalıydı onunki..Sevdiğini tanrılaştırmıştı içinde..Tapıyordu adeta kutsal bir varlık gibi ona..Bir gün geldi..ve inancını yitirmeye başladı yüreğindeki tanrıya..
433 
 Yeşil Bir Sessizlik Anı  (Candan Selman)

Her şey harika gidiyordu. Ta ki o uğursuz pazartesiye kadar. Her zaman ki gibi Fırat salatayı hazırlarken, o da ocaktaki yemeği karıştırıyordu. Salondaki teypte çalan Charlie Parker şarkısı, Fırat’ın cep telefonu melodisiyle tüm güzelliğini yitirdi.
434 
 Yandım Selim ve Bıçkın Osman - 8  (Seda Han Doukas)

Kolbaşı olarak Afet Fatma ne derse o olacaktı. Olacaktı olmasına ama, mendilin kime verileceği konusunda sıkıntı vardı. Selim’e verilmesi en iyi çözüm gibi görünse de, aralarında çıkacak olası kavganın sonu pek tatlı bitmeyecekti. Osman, Selim’i çiğ çiğ yerdi ve buna da kimsenin sesi çıkmazdı.
435 
 Bir Anımı Aradım Sensiz Geçen  (Mehmet Cem UYSAL)

"Yatağımdaki kıza seni anlattım dün gece de. Elleri usul usul omuzlarıma masaj yaparken dinledi seni. Diğerleri gibi…"
436 
 ve Aylar Sonra Suçlu Sevgiliye Mektup  (kal ya da gitme)

aşk acı çekmekmiş meğerse...
437 
 Atkı  (Aydan Selman)

Herkes tanıdı atkılarını, atkılar da ısıttı onları. Boğaz’ın serin rüzgarında öpüşürken, sadece köprü ışıkları, Venüs bir de atkıları şahit oldu olanlara.
438 
 Kız Kulesi ve İstanbul  (Mert Şenyuva)

Dünyada her duyguyu barındıran ender kentlerden biri olan İstanbul’da “Karşılıksız Aşkın” semboluydu Kız Kulesi …
439 
 İlk Aşk  (Özcan Nevres)

Henüz on altı, on yedi yaşlarındaydı. Kısa kollu gömleğinin kollarına sığmayan kaslı kollarıyla, kıvır kıvır saçlarıyla ve gözünün üzerine dökülen kakülüyle, daha o çocuk denilecek yaşta bile genç kızların oldukça ilgisini çekerdi
440 
 Yandım Selim ve Bıçkın Osman - 9  (Seda Han Doukas)

Osman’ın yüz ifadesinin değiştiğini gören Fatma, Simay’a işaret çaktı. Aralarında anlaştıkları üzere, Osman’ın işkillendiği vasıl olursa, o vakit diğer taktiğe geçilecekti.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kiraz Mevsimi - 1
Safiye Karaağaç
Öykü > Aşk ve Romantizm
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 2. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 1. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2017 | © , 2017
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.