..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir klasik herkesin okumuş olmayı istediği ancak kimsenin okumayı istemediği eserdir. -Mark Twain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

El Bel Baal 2
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Özel mülkiyetli köleci sistemle birlikte ilahların pabucu dama atılmağa başlandı. İlahlar totem meslekli totem gruplar manifestosundan (sözleşmelerinden), toplumsal sentezleri ortaya çıkarmışlardı. İlahlar totem meslekli ittifak yapan grupların üreten ilişkilerini ve paylaşımlarını düzenliyorlardı. Somut ve objektiftiler. Bu nedenle, sentezleri ortaya koyan ön ittifaklı kurallar; ittifakların iman ahdi olmuştular. Köleci sisteme kadar mevcut ür

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
441 
 Bir Nehir Misali  (ışıl uluocak)

Yaşanmış bir aşkın öyküsü.
442 
 Onbeşinci Gün  (onur orkun kara)

günler günlerden daha kısa. kısık sesinde..
443 
 Bir Düş.. Sadece Bir Düş(tün)  (Baran Yurdakul)

Başı ve sonu belli olmayan bir düş. Görülmeyen çıplak gözle. Tutulmayan elle. Paylaşılamayan kimseyle. Ve acı. Ve gözyaşı dolu. Ve sensiz bir düştü, uçtu, hepsi bu...
444 
 İsyan  (Aytekin Ateş)

Ama yinede, aslında gitmek istemedin biliyorum serseri.
445 
 Öğrenecek ve Öğretecek Hikâyesi Olanlara  (Bedia Belkıs BALCILAR)

Ali içerideki kanepeye uzanmıştı... Kalbinde değişik bir sızı vardı. İçin için yanıyordu. Kim bilir, Elif şimdi nasıldır ve ne yapıyordur? Tam o sırada kapı yavaşça açıldı. İçeriye usulca birisi girdi. Bu Elif’ten başkası değildi… Ali'nin kalbi hızla çarpmaya başladı. “Nasıl oldu da geldin Elif?” diyecek oldu, soramadı. Kelimeler boğazına düğümleniyor, konuşmak istiyor ama konuşamıyordu. Elif ile gönülden gönle akarcasına konuşmaya başladılar. —Elif sen... Buradasın, gelmişsin... — Geldim evet. — Aslında biliyordum geleceğini. İçime doğmuş gibiydi... — Sen çağırmadın mı beni? — Evet, gelmeni çok istedim. Bu sırada Ali uzandığı yerden doğrulmuştu... Genç kıza doğru adım atmak istiyor ama bir türlü ayakları olduğu yerden kımıldamıyordu. Elif bir iki adım yaklaştı ve Ali’nin gözlerinin içine bakarak, kalpten kalbe akan kelimelerle dudakları kıpırtısız vaziyette, — Geldim işte, buradayım… Yanındayım, dedi. O sırada genç kız, elini Ali'nin kalbinin üzerine koydu. Ali bir an, sinesinden hızlı bir tren geçtiğini hissetti. Tüm ılıklığıyla Elif'in eli tam kalbinin üzerindeydi. Elif, "Biliyor musun insanın yaratılış sebebi aşk olmalı" dedi ve gülümsedi. Ali kalbine söz geçiremiyordu. "Elif..." diyebildi sadece. Ne bir adım ileri, ne de geri atabiliyordu adımlarını. Kalbinde gezinen duygu şerbeti öyle bir aromaya dönüşmüştü ki, sanki tek bir kelime bu büyülü atmosferi bozacak gibi hissediyordu. Sustu Ali... Elif ile kalpten kalbe konuşmaya devam edeceği sırada bir sesle irkildi.
446 
 Aşk Darlığı  (ASLI)

Aşkların, dostlukların, parçalanışların, kaybedişlerin en çok yaşandığı yer ömrün ortası. Hayatın belki de en önemli parçası olan aşklar da çoğunlukla bu dönemde yaşanır. Tıpkı İris’in yaşadığı gibi…
447 
 Biber Dolması  (kemal pismisoglu)

sıradan bir akşam yemeğinde geçen, oldukça sıradan iki doktor çiftin sıra dışı aşklarını anlatan sımsıcak, iç gıcıklayıcı bir öykü, yazı bittiğinde yüzünüzde tatlı bir gülümsemenin olacağını garanti edebilirim. şuan mutlu ve umutlu değilseniz, okuyun, ve yaşam enerjiniz artsın.
448 
 Sabun Kokusu ve Güzel Buena  (İnan EKER)

Daracık taş yollarında yürümeye başladığımız Şirince, bizi başka diyarlara alıp götüren zeytin ve sabun kokularıyla karşılıyordu. Bu tüm yaşamımın en güzel "Merhaba"sıydı.
449 
 Geç Kalan Mektuplar  (Aytekin Ateş)

Birkaç saattir, içimde günlerdir kelimelerinin yokluğuyla zayıflamış kalbim, her ‘an’ ı ‘anı’ ya dönüştürürken, dayanamıyor sensizliğe. Aradan geçen iki haftaya rağmen hâlâ yazmadın bana. Belki de yazamadın, boş ver, artık bir önemi de yok…
450 
 Sen ve Sevgilin...  (Bayram Gökmen)

Biz üç kişiydik.. Sen, ben ve sevgilin.
451 
 Yalnızlığın Aleni Tarihi  (Mehmet Ulaş ORAL)

Bir tarih yazılıyor her gece bu sokaklarda. Sen yoksun, özel olan hiçbir şey yok! Koca ve subjektif bir tarih yazılıyor. Her gece yazılıyor “YALNIZLIĞIN ALENİ TARİHİ”.
452 
 Yandım Selim ve Bıçkın Osman - 7  (Seda Han Doukas)

Fettan Efsun, bakışları Osman’a çivili, olduğu yerde dona kalmıştı. Afet Fatma yerinden hızlıca doğruldu, Efsun’a odayı gösterdi, siniye bırakılan keseyi cebine indirdi ve yardımcısına, emirleri yerine getirmesi için işaret etti. Yirmi senelik çengilik hayatında bunun gibi nice vak`alara rast gelmiş, nasıl halledeceği konusunda ustalaşmıştı.
453 
 Aşkın Bedeli  (Seyfi Çelikkaya)

Hülya, arkadaşının sözünü tuttu. Bir daha Ahmet ile görüşmedi ama, onu her zaman ilk gün ki gibi sevdi. İstem dışı oluşturduğu ortam, onu sevdiği, unutamadığı ama kendisinden sadece yararlanmak için yaklaşan Ahmet’i aklına getirdi.
454 
 Çırak  (ayşe başak )

Yasin Usta şekerleme faslını geçip derin uykuya kavuşmak üzere. Çırak, elini hafifçe omzuna koyuyor. Yavaşça sıkıyor. Usta, aralıyor göz kapaklarını azıcık daha uyusa, kafasını eğmiş olduğu sol omzu ıslanacak ağzından akan sularla. Sersemliyor önce, mavi gözlerini kocaman açıp hiddetle soruyor:
455 
 Özlemim Yolum Oldu  (Ayşegül Tezcan)

Gittin… Gittin canımın canı… Yarım bıraktın beni… Yaralı… Sevgisiz kısır bir yürekle, yarım kaldım… Yarsız kaldım işte… Bir ömür boyu sevgisiz… Sevgilisiz… Issız…
456 
 Sessizce 1. Bölüm  (Nuran Bulak)

Sıradan bir gündü, hani yazmaya böyle başlanmaz biliyorum lakin hakikaten sıradan, hiç bir özelliği olmayan bir gündü. Hani ne kuşların cıvıldaştığı bir İlkbahar günü, ne ağustos böceklerinin karınca ile didiştiği, güneşin tam tepede olduğu sıcak yaz günü, ne de soğuğun iliklere kadar işlediği bir kış günü idi.
457 
 Kelime Oyunu  (nermin)

Her yeni güne merhaba derken hayat, dışarıda kaç insan paylaşır yalnızlığını, ya da kaç insanı konuk edersin kalbindeki özlem sofrasına? Yakamadığın tek bir sigaranın hayal kırıklığından sonra sabaha kadar yaktığın kaç sigaranın zevkine vardın acaba? Hala onca kelimelerle anlamlı cümleler kurmak için dolaşırken kalemin beyaz kağıtlarda ve her seferinde yenilgiyi yüklenirken omuzların, böyle beklemek niye? Keşfedilmek, aranılmayı ummak niye? İhanetin perdesi kırmızıyken kırmızı aşkın tutkusuna kapılma arzusu niye?..
458 
 Senin Bilmediklerin  (kal ya da gitme)

seviyorum seni..
459 
 Küçük Uğur Böceğim  (Hasan Pamuk)

aradığım bir ışıktı sıvasta işıl işıl yanan kutup yıldızından daha fazla parlayan
460 
 Aptallık Ömür Boyu  (Polat OKTAY)

...mikrofonda bir anons yaptı arkadaşı. -bu şarkı aramızdaki tüm aptallara,yalnızlık pardon aptallık ömür boyu.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Acemi Çapkın
Seyfullah ÇALIŞKAN
Öykü > Aşk ve Romantizm
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 2. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 1. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2017 | © , 2017
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.