..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam hoştur, ölüm rahat ve huzurludur. Zor olan geçiştir. -Asimov
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Deneysel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Şiirleştirilmiş Ay Günahları…
Servet Alkan
Şiir > Lirik

Ben hiç yalnız kalmadım,Hep sen vardın yanımda Mahut ruhlarımız buluştuğunda,her gece Sessizliğin iyi bir öğretmen,Ruh Kaşifi Ayrılık kısalıyor,Şiire dönüşüyorsun Sen kokuyor birden/Tenin Öyle olunca. Ben hiç yokluk çekmedim,Hep sen vardın katığımda Yılankavi hatların korkutmadı beni….her öğünde Şiir çıkartıcı anını bekliyorum,Gardiyan vakitte Yokluk kısalıyor,Servete dönüşüyorsun Sen dokuyor birden/Terin Öyle olunca. Ben hiç Ölüm görm

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Deneysel
101 
 Zaman, Mekan - Patates, Soğan 3  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Zurnacı Metin Bursa’daki Kamberler Mahallesindeki evinden saat tam onda çıktı. On gündür hiç iş çıkmamıştı. Her yıl kış gelince böyle olurdu. Sadece kış mevsimine denk gelen seçimlerde bu durum tamamen değişirdi. Akşam kahvede Davulcu Hüseyin “Yarın işe çıkıyoruz, sipsileri akşamdan suya bırak, yumuşasınlar ” demişti.
102 
 Sultanahmet'ten Bir Sesleniş  (tugba demır)

Bir konağın, bir Gül Goncasıydım ben önce, çok önce. Eteklerimi sallandıra sallandıra yürürdüm konakta, yeşil boyalıydı konağımız, beyaz çerçeveli pencereleri, annecimin elleriyle işlediği beyaz işlerle hayat bulurdu. Cumbalı misafir odasıda görülmeye değerdi doğrusu, diğer konakların hanımları pek kıskanırlardı anacımın elişlerini, kanaviçelerini, sarma işlerini, hasetle bakarlardı her geldiklerinde. Banada becerikli Hayrinüsa Hanımın becerikli gül Goncası derlerdi, pek afilliydim o zamanlar, öyle diyorsunuz şimdilerde değil mi? Afilli, havalı gibi hiç bilmediğim bilmek istemeyeceğim kelimelerle konuşuyor yaşıtlarım şimdilerde. Ruhum Şad olsun iyi ki bu devirde yaşamamışım.
103 
 Kötülük Narı  (evren gelen)

Baban namaz kılmanı söylüyor kendisini ilgilendirmez İLGİLENDİRMEZ…
104 
 Bir... Bir...Bir...Bir...  (Öykü Yüzer)

Küçük, budist, mutsuz, derisi sarımtırak, narin, kukulu kızlar, kızlar, kızlar…
105 
 Suzan  (Aylin)

Ah! Suzan! Ne işimiz var bu havada çoluk çocuk burada?
106 
 Alaca Bulaca 2  (seyfullah ÇALIŞKAN)

- Ben o ırzı kırıtan şikayetçiyim, ayakkabıcıdan. - Kimmiş bu ayakkabıcı, neyin nesiymiş. - Ben ne bileyim asker ağa. Kırmızı Anadol bi pikabı var. İşte o adam, bizim köye her hafta gelir. - Hayda, bulduk püsküllü belayı. Abi kırmızı kamyonetli adam diye bir şey var mı
107 
 Karanlık ve Gece Benim Şiirimdi - 5 (Son)  (seyfullah ÇALIŞKAN)

İki kez evlenmişti ve bir kızı vardı. Kızı evlendiği iki erkekten de değil, yalnızlığına ortak ettiği başka bir genç adamdandı. Kızına şimdi babası bakıyordu. Önümüzdeki yıl okula başlayacaktı. İlk eşiyle liseyi bırakıp evlenmişti. Mahallesinin afili delikanlılarından biriydi. Evlenmiş demek dile kolay ona henüz çocuk yaşta kaçmıştı. Hayat o yaşlarda herkes için tozpembeydi. Delikanlı Karşıyaka- Konak vapurlarında çaycılık yapıyordu. Kaçtığında yaşı küçük olduğu için polis yakalayıp evine geri getirmiş, onu ailesine teslim etmişti.
108 
 İçimdeki Elektrik Kesildi...  (müge eralp kaya)

İçimde elektrikler kesildi sanki...
109 
 Mağaranın Kamburu - 4  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Düz yolda freni küçümseyen sürücü,eğri yolda ondan medet umar. Önyargıları yok etmeye uğraşacak kadar aptal değilim;çünkü yok edilebilselerdi zaten önyargı olmazlardı.
110 
 Eğer Ben Öykü Olsaydım  (Ezgi Koç)

Yürekler çok dövülmüş bir köpek yavrusu gibi. Acı ağlatmaz artık. Bütün bu düzensiz düzene bu kadar kolay alet olmak bu yüzden.Rüyalara girmiyor artık kalem satan çocuklar ya da satacak kalemi olmayanlar.
111 
 Sahneden İndim  (Aslı Orhon)

Oldukça hareketli ve stresli işinden ayrılıp çocuğu ile daha fazla zaman geçirmeye karar verdiğinde bundan sonraki hayatında fazlası ile tatmin olacağına inanıyordu. Ama öyle olmadı...
112 
 Tuhaf Bir Koku Var Havada  (Ayrım)

Evet seni seviyormuşum şimdi anladım. Seni sevdiğimi nasıl bilebileceğimi bilmiyordum, ama şimdi anladım evet seviyormuşum, üzgünüm söyleyemedim, zamanında söylemedim, çünkü seni sevdiğimi bilmiyordum, hiç kimseyi ne kadar sevdiğim hakkında bir fikrim yoktu, senin beni sevdiğini nasıl anladığını da anlayamıyordum, bu yüzden inanmakta zorlanıyordum, evet sen üzülünce üzülüyordum, haber alamayınca başına bişey gelmiş olmasından korkuyordum, ama yine de sevginin bu olduğunu sanmıyordum, zaten de bu değilmiş şimdi anladım, seni bidaha hiç göremeyeceğimi hissettiğim an anladım, sana dokunduğumda da bazen böyle hissederdim, ama o zaman bunun sevgi olduğunu bilmezdim, içimi bir korku kaplardı tüylerim dikleşirdi, kollarımın arasındayken, içiçe geçmiş iki vücutken bana üşüdün mü derdin. Yoo derdim. İşte o anlarda seni seviyormuşum.
113 
 Aşkın Sırat Köprüsünde Tango  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

Sadece birbirimizin gözlerine baktık. Ne müziğin sesi, ne figürlerin canlılığı, ne de rüzgâr kaçırabildi o anı. An’ı kıpırdatan bir tek yürek çarpıntısı oldu. Kalktım, kendi gözlerimden onun gözlerine yol aldım.
114 
 Sigara&çakmak  (Hüseyin Uludüz)

Sigara aslında aşıktır çakmağa . Çakmak aşık mıdır? bilinmez
115 
 O - 3  (gülçin dağhan)

ihtiraslar içinde...
116 
 Deneysel Bir Kısa Öykü  (Bilal Ayberk AYDOĞDU)

Okuyun anlarsınız :)
117 
 Kendini Yiyen Adam  (didem )

O kadar açmış ki kendini yemiş adamın biri… “Niye” demişler, niye yaptın bunu, yok muydu başka bir şey,,, başka herhangi bir şey??? Adam bön bön bakmış bunu soranlara,,, “başka yiyecek şey var mıydı?” demiş,,, yiyebilir miydim başka birşey,,, kendimi bitirmek yerine onları yiyebilir miydim?...
118 
 Diğer Tarafa Kirişi Kır 1. Yürümek Zamanı  (selim koç)

"Onlardan birisi olarak vardın.yankıların ardından geliyordun."
119 
 Söyleyecek Sözü Az Olan Adam 1  (Ahmet CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

"Söyleyecek Sözü Az Olan Adam" yaklaşık olarak 1997 den beri, aklımda olan üç perdelik bir tiyatro eseridir aslında. Fikir olarak filizlenmesinden bu yana, iki sefer birinci perdesi yazıldı; ancak bir türlü adına yakışan tokluk duygusunu hissettirmedi bana.Derken, derken günlük yaşam ve her zaman baskın olan şiir yazma eğilimi sebebiyle, uzaklarda yatılı okula yollanmış bir evlat gibi,kaldı durdu aklımın bir köşesinde. İnsan gerçekte çok çok zor bir varlıktır bence.Bu dediğim konu olarak insanı işlemek için de, yazdığı şeyin öz eleştiri ve beğenisini yapmak adına da geçerli. Sonuç itibari ile, bir yerinden başlamak gerekiyor. Bugün verdiğim bir karar sonucu, adı geçen eserin eskizlerini; öyküsel formda yayınlamaya başlıyorum. Siz okuyucuya şimdiden, hoşgörüsü için teşekkürü bir vazife bilirim.Zira eskiz okuduğunuzu bildiğiniz için, küçük hataları ve gecikmeleri, anlayışla karşılayacağınız umudu içindeyim.Saygı ve selamlar..
120 
 Yeraltının Daha Altı  (selim koç)

"Ruhumun buruşmuş mozaiğini çöpe attı herhangi bir peygamber sonluluğu."

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Efendisiz
selim çok
Öykü > Deneysel
İğde Sokağı
Hacer AKTAŞ
Öykü > Deneysel
81. Çizgi
selim çok
Öykü > Deneysel
Yardım
MUHAMMET ALİ YÜKSEL
Öykü > Deneysel
Selver
Seyfullah ÇALIŞKAN
Öykü > Deneysel
Deep 5. 10
selim çok
Öykü > Deneysel
Dark 6. 11
selim çok
Öykü > Deneysel
Alcohol!
selim çok
Öykü > Deneysel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.