..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yedi iklim dört köşeyi dolandım / Meğer dünya her tarafta bir imiş. -Dadaloğlu
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Deneysel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Deneysel
141 
 Alt Kimlik - Üst Kimlik  (Bayram Leventoğlu)

Bazılarının kafası karışık, karışık kafalarıyla karıştırıyorlar ve gaye kafa karıştırmaksa becerdiler.
142 
 İhtiyarlara Yer Yok...  (evren gelen)

zaman hiçbirşeyi aynı bırakmıyor değişmen değişimin kendisi...
143 
 Mağaranın Kamburu - 5  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Bize acı veren ölümün kendisi değil de tek başımıza ölecek olmamızdır. Bir insanın yaşamdan bekledikleri ne kadar çoksa ömrü de o kadar uzun olur.
144 
 Mağaranın Kamburu - 12  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu arada çevrem de çok değişti tabii ki. Son derece kaliteli ve zengin insanlarla tanıştım. Bambaşka bir arkadaş-dost çevresi oluştu kendiliğinden. Çok güzel bayanlar da var aralarında. Hele yeni tanıştığım bir bayan var ki, nasıl anlatsam! Mükemmel bir yaratık. Otuziki yaşında, kocası öleli iki sene olmuş. Adam ölünce kadına yüklü bir miras kalmış, ama o gene de çalışıyor. Bir bankada müdüre. Bizim kredide çok faydası oldu. Bana karşı ilgisi de var. Tabii benim de ona karşı…
145 
 Pitbull  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Oradan kaçabildiğim kadar hızla kaçtım. Kulağıma gaipten sesler geliyordu: “Kaçma, kaçtıkça, sıra sana gelecek!…”
146 
 Gözlem  (selim koç)

bir haykırış olsa rüzgara yazsa adını rüzgar onu fizana götürse.
147 
 Bankada Havale Beklerken Çıkan Üçüncü Dünya Savaşı!  (nezir keskin)

"Yolunuz Haydarpaşa garına düşerse, sol tarafta, denize kadar uzanan yüksekçe bir taş duvarın denize yakın kısmında, gelişigüzel büyümüş ağaçların ve yeşilliklerin arasına gizlemiş o tarihi vagonu göreceksiniz! Biraz daha dikkatle bakarsanız, kim bilir, belki, o, dünyayı pek de ipine sallamayan, o pejmürde kılıklı özgür adamı da görebilirsiniz! Kim bilir?"
148 
 Delfi Tiyatroda Tutulma  (selim koç)

"yollar tuzak,bulutlar önemsiz,gitarlar fırtına"
149 
 Hayatımın Kitabı  (Alp Çetiner)

Deri kaplı ince lacivert kitap, söylediklerinin hepsi doğru ama yeter artık, konuşma, sus.
150 
 Korsan Mağazada Hırsızlık Önlemi  (süha özmen)

Süha Özmen 1969 yılında Ankara'da doğdu.Ortaöğrenimimi babasının asker olması nedeniyle Anadolu ve Trakya'da çeşitli okullarda tamamladı. 1988 yılında bir daha taşınmamak üzere İstanbul'a yerleşti .İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Özel Şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.Edebiyat ve Tarih, özellikle de ekonomi ve siyaset konularına ilgisi yüksek düzeyde.
151 
 Hüsnü Bakkaliye’nin Kızı Aliye  (Cem Mahlas)

Bir gün yazar aşık olduğumu yazdı, ben de aşık oldum.
152 
 Özlem  (Arzu Menteşeoğlu)

Dalgın dalgın yürürken, hızım birden kesilip yalpaladım. Birisine çarpmış olmalıyım. Öyle dalgındım ki, ...
153 
 Cigare  (Hakan BENLİ)

Köydün işinde üylerdin, tas koralardın arasında caman, bızık bir col bardı. Ceri kayaman tasman toluydu. Köy tavdın tibinde boldugundan bolsa kerek köydün köbü yeri bulay tasman kaya edi. Bu coldun üstünde kuytu bir cerde eki bala pısgan fısıltaşıp bişiyler gonuşupyatırlardı.
154 
 Başka  (Çağrı Fatih Gür)

Dortmund’a ayak bastığım günün akşamında, ne gariptir ki, değişmeye başladım. Dortmund o gece çok soğuktu ve bu soğuk böbreklerimi lime lime ediyordu. Soğukta değişmeye başlamak ancak çok güçlü, kararlı ve ne yaptığını bilen insanların işidir.
155 
 Mağaranın Kamburu - 17  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Seninle tanışmadan önce yazdıklarından bir bölüm: ”…artık karanlıkları sever oldum;halbuki önceleri nefret ederdim. Saklamak istediklerimi gömebileceğim ve görüşmek istemediklerimden kaçabileceğim en güvenli yer… Sessiz, dinlendirici , sorgusuz… Ben, baharın kızıydım, bahar gibi canlıydım… Şimdi ise karanlıkların kızıyım. Halimden yakınmıyorum, pişmanlık ise hiç duymuyorum. Umutsuzluğumu öfkeye dönüştürmesini becerdim. Baharımı karanlık yapanlarla alay ediyorum, onlarla adeta oynuyorum. Onbeş yaşımda iken bana felaketi yaşatan erkeğin hemcinslerinden hesap soruyorum. Uzaktan akrabamızdı. Ondokuz yaşındaydı, yani benden büyüktü. O nedenle abi derdim ona. Zaman zaman arabasıyla beni gezdirirdi. Gene bir gün birlikte gezmeye çıktık. Bir piknik alanı gibi yerde arabayı park etti. İndik ve çimenlerin üzerine oturduk. Bizden başka etrafta hiç kimse görünmüyordu. El şakası yapıyorduk birbirimize. Elimi tuttu, beni kendisine çekip kucağına oturttu. Dakikalarca böyle durduk. Bu durum hoşuma gitmedi değil, ama ya sonra ben istemediğim halde bana sahşp olması?... Bağıramadım bile, her şey kısa bir sürede olup bitti. Benimle yaşım tuttuğunda mutlaka evleneceğini söyledi. Bir sene sonra askere gitti. Askerden döndüğünde ben onsekizime girmiştim. Babası ona bir market açtı. Burayı işletmeye başladı. Defalarca bana evlenme teklif etti; kabul etmedim. O yaptığı şey dolayısıyla kendimi devamlı aşağılanmış hissediyordum ve bunu bana yapan bir insanla artık beraber olamazdım.”
156 
 Mağaranın Kamburu - 14  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Eve akşam her zamanki saatde gittim.Villanın önüne arabayı park ederken camdan bana gülerek el salladığını gördüm. Ben de el salladım. O gün, bana karşı oldukça mültefitti. Akşam yemeğini yedikten sonra banyoya girdi. O banyoda iken sehpa üzerinde unuttuğu cep telefonunu karıştırdım. Halbuki cep telefonunu pek ortalık yerlerde bırakmazdı. Konuştuktan sonra hemen çantasına koyardı. Telefonun mesajlar kısmında içeriğinden sevgilisinden geldiği belli olan onlarca mesaj vardı. Birkaç tanesini okuyup, telefonu aldığım yere bıraktım. Oldukça sakin görünmeye çalışıyordum. O’na bir şeyler belli etmemek için çok dikkatli davranıyordum. Saçlarını da kurttuktan sonra geldi kanepede yanıma oturdu. Sağ elini omuzuma atıp sevgi dolu sözler fısıldadı. Ben de aynı şekilde mukabelede bulundum ve “Sevgilim, bu gün çok güzel, zevkli bir gece geçireceğiz. Ölünceye kadar unutamayacağın bir gece olacak inan! Bir arkadaştan oldukça güzel bir film aldım. Önce istersen filmi izleyelim. Senin de beğeneceğini umuyorum.”, dedim.
157 
 Mevsimler  (selim koç)

"danset benimle ey kurulu olana karşı gelen kurumsallık"
158 
 Bir Doktorun İçi  (evren gelen)

Kan içinde önlüğün yok üstünde o böbürlenmiş halin de yok doğal olarak siyah bir gömlek altında kareli bir etek üzerine bir damla kahve damlamış...
159 
 Gerçek mi?  (pelin saraç)

Duygularımı neden bu şekilde ifade ettiğim hakkında gerçekten bir fikrim yok.
160 
 Bir Masaldır Belki de Hayat  (pervin özbıçakçı)

Noktalama işareti olsaydım mutlaka üç nokta olurdu adım. Hani, başı belli, sonu bilinmeze açılan.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Efendisiz
selim çok
Öykü > Deneysel
İğde Sokağı
Hacer AKTAŞ
Öykü > Deneysel
81. Çizgi
selim çok
Öykü > Deneysel
Yardım
MUHAMMET ALİ YÜKSEL
Öykü > Deneysel
Selver
Seyfullah ÇALIŞKAN
Öykü > Deneysel
Deep 5. 10
selim çok
Öykü > Deneysel
Dark 6. 11
selim çok
Öykü > Deneysel
Alcohol!
selim çok
Öykü > Deneysel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.