..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir dünya yurttaşıyım. -Sokrates
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahilin Sevimli, Kızı
Behçet Bilgiç
Şiir > Aşk ve Romantizm

Sapladın okunu, şu sol yanıma Başladı gönlümde, derin bir sızı Can suyu oldun sen, inan canıma Sen sahilin asi,l sevimli kızı Kapatmıştım çoktan, gönül kapımı Bak kırıp geçtin, kapanmaz artık Bozulmazım derken, bozdun çapımı Paramparça kalbim, bak dökük yırtık Son baharım derken, sen çıkıverdin İlk baharım olup, girdin kalbime Yanan alev gibi, bak yakıverdin Perişan eyledin, bak şu halime Güller karanfiller, güzeldir amma İzmir

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
181 
 Ah İbrahim/ Kara Gözlü İbrahim/ Göklerden mi Geldin?/ Yıldızlardan Mı?..  (Vildan Sevil)

Dışarda kalan, yalınayak başı kabak, kıçları açıkta, elinde bir dilim kuru ekmekle koşturan diğer çocuklara ya en büyük çocuk ya da aileden birileri bakar. Bebek geldiğinde bu çocuklardan beş yaşından küçüğü varsa o da annenin yanındadır. Çoğunlukla mutlaka vardır bir çocuk daha. İki çocuk arasında yaş farkı, iki üç yılı geçmez genellikle.
182 
 Köyümde Düğün Var (Dı)  (Numan Kurt)

"Ve 'Dom!' der davulun Uzaktan hoş gelen sesi Ona eşlik eder köyün öbür ucundan duyulan Zurnanın nefesi
183 
 Laçin İle Sona  (vahdettin yılmaz)

İki yaşlı insan : Laçin ve Sona. Yörenin ciddi sosyal ilişkilerine karşı Hayyamcı bir coşumculuk içinde. Yaşlarından beklenmeyecek erotik takılmaları,hoşgörüleri nedeniyle gençlerle örtüşen arkadaşlıklar. Ve harika bir doğa. Çok açık söylemeselerde,daldalarda derlerki : Adem peygamber çift sürerken sabanının ucuna bir insan iskeleti takılmış.Eyvah,demiş.Adem'den önce de Adam varmış. İşte yaşam felsefesi bu,okuyacağınız öyküde.
184 
 İki Eski Kayakçının Son Mektupları  (Hulki Can)

Bir zamanlar uzak dağların buzulsu kokularını taşıyan, karları savuran, hülyalı fırtınaların durmadan kaynaştığı çok yüksek tepelikler, geniş yaylalar vardı. Bu bomboş tepelerin en yüksek noktası Erciyes Tanrı katına basamak, Tekir yaylası tapınak, kayak da yaşamın ta kendisiydi. Ne alınlarda çizgi, ne gönüllerde kaygı vardı. Rüzgarlar kanatları, karlı dağlar yuvalarıydı.
185 
 İnatla Aşk  (Serpil Başak)

"Biliyorum, limon gibi sıktım sabrınızı. Tükettim ve atıl ettim okuma dürtünüzü. Özür, özür, özür! Galiba ben de, dibine düşmüş bir armudum ve dalından koptuğuma benziyorum. Hangi yazı türüne girer bu anlattıklarım? Ya da, düşer mi bir kalemin torbasından izlek diye? Uçlarına aşk kalemi asılmış iki kanadın mavi rüzgârlar yazmak için çırpınıp durmasını anlatmak; kimin aklına, ne estirir? Bilmiyorum. Ben, sadece babamı anlatmak istedim.)
186 
 Dön Geri Bak  (Numan Kurt)

O köyü sevdim Ve der ki dilimin ünlü ozanı Parmak üzümü tadında şiirlerin yazanı Cahit Külebi: "Orda, derenin içinde İki üç akçakavak Tekerler döner, başım döner Kavaklar yeşeriyor, dön geri bak"
187 
 Deli Kızın Dönüşü  (asivemavi36)

aslında herkesten bir parça hatıra var kırlangıç dizisinde, hepimizin yaşamından kesitler...buda onlardan biri
188 
 Giritli Nevres Cafer Ağa  (Özcan Nevres)

Nevres Cafer Ağa on iki yıl cepheden cepheye sürülmesine ve çektiği onca çileye rağmen savaşa doymamış bir adamdı
189 
 Önce Gerçekler, Sonra Özlemler ve Hayaller  (Numan Kurt)

Üç yıl kadar önce ne bilgisayarım vardı ne de yazı yazmak gibi bir uğraşım.Köyümüz adına bir sitenin kurulduğunu öğrenince site kurucusu arkadaşım Turgut Temizyürek’in de isteğiyle “KÖYÜMÜ ANARIM” adlı ilk yazımı yazdım
190 
 Alişen Emmi'nin Dükkânı  (Numan Kurt)

Rahmetli dedem ilginç bir adamdı. Yaşar Kemal'in "Yer Demir Gök Bakır" adlı romanındaki Koca Halil gibi neredeyse köyün hepsine küserdi
191 
 Kar Neden Yağar Kar?  (ece ergüzeloğlu)

Kar altında yürümekten bir tek tipi olduğu zamanlar vazgeçerdim. Zorlandığımdan, üşüdüğümden ya da rahatsız olduğumdan değil! Doğa ananın en güzel gösterilerinden birinin tipi esnasında ortaya çıktığı düşündüğümden vazgeçerdim.
192 
 İskorpit Balığı  (Enes Çinkay)

İskorpit balığının zehirli olduğunu biliyordum ancak, panzehirinin işemek olduğunu bilmiyordum.
193 
 Müdür Koltuğunda Yatan Fare  (Numan Kurt)

-Öğretmenim, ben koymuştum o ölü fareyi müdire hanımın koltuğuna, dedi Nihal
194 
 Bir Rüya Ömür Boyu Sürer mi?  (İnci Çiçekoğlu)

Güneşi kim buzla kapladı?Her kimse çıksın ortaya! Sıcak günlerin umudunu insanlara bahşeden sonra da hiç acımadan kalplerinin sıcaklığını çekip alan, insanları sarı günlerin altında tir tir titreten kimse hüküm giymeli!Hüküm giydirilmeli! Sizin hiç uyanm
195 
 Niyetçi  (Gürcan Erbaş)

Çocukluk- gençlik arası yıllardan birinde yaşananlardan...
196 
 Çocukluğumun Yeşil Durağı  (R. Eylül Aktaş)

Çocukluğumun yeşil sokağı, annemin sabun kokulu elleri, yanaklarıma batan babamın kirli sakalı, güvende olduğum, sığındığım, bahçesinde güller açan evim... Her yolculuk bir şekilde götürür beni oralara. Yaşlı ceviz ağacına tırmanıp dalların yaprak
197 
 Anadolu Ruhu  (Hasan Bahar)

Anadolu'da her zaman dünyayı şaşırtacak bir hoşgörü vardır. Bu konuda Prof.Dr. Hütteroth'la yapılan bir konuşmadan yola çıkarak bir örnek anlatılmaktadır.
198 
 Meşe Kokusu  (Nazmi Metin)

Bir çocuğun duyduğu ağaç sevgisini ve koruma mücadelesini anlatan satırlar
199 
 Ankara' da Nisan  (eyyüp yıldırmış)

Ankara yine bildik akşamlarından birine hazırlanıyor. Aylardan nisan, nisanın daha ilk günleri... O ani hava kararmalarının, fark edene dek sırılsıklam olduğunuz deli ikindi yağmurlarının, hüküm sürdüğü aydayız yani. Neden böyle yapar, niye çılgınca yağar hiç anlayamadığım o malum yağmura inat yine tedbirsiz yoldayım...
200 
 Kıymet Anne  (Ali Rıza Aksin)

İlk ayı geride bıraktım. Andırın dönüşü, Münir'e uğradım. Öğrencilerimin eksik kitaplarının siparişini verdim. Münir çaya davet etti beni.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mihriban
Esma Uysal
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.