..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şiir, duyguların dilidir. -W. Winter
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sevgilim
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Sanırım saçlarım hep uzun olacak Sen dönene kadar Sonbahar,kış, yaz Mevsimler geçiyor Zaman daralıyor Vaktimiz çok az. Sevgilim, isterim ki Geçmesin İçimdeki beklemenin verdiği o haz...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
201 
 Davetsiz Konuk - - - Son Bölüm - - -  (Emine Pişiren)

Genç kadının bir suçlu gibi pişmanlık içersindeki bu ruhsal görüntüsü karşısında bende meraklanmıştım. Yine de onu teselli etme gereğini duyumsadım:
202 
 "Şıp" Diye Sevmişim Ben  (Numan Kurt)

Alnındaki teri, elindeki çekiciyle Dedemi anarım …………………
203 
 Son On Saattir Yemek Yemedim  (Efe Erdem)

”Geliyorum yaa..! Durduramazsınız beni. Takip ederim, peşinizden gelirim.” “Bilemiyorum” diyor Atakan “Akşam geri dönemeyebilirsin ama” Benim bakış açımdan ise her şey dönüyor. Yüzümü yıkamam gerek, kendime gelmeliyim. Ayağa kalkıyorum ama üç-boyutlu mekan kavrayışımı yitirdiğimi fark ediyorum. Atakan koluma girip fısıldıyor; “Gelsin mi?” “Nerden bileyim. Senin kız arkadaşın, senin evin” Dünya gözlerimin önünde süzülüyor. Ara sıra görüş alanıma Ayça’nın zıplayan poposu girip çıkıyor.
204 
 Bir Anı Defteri Buldum - 7  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Yıllarca kaldığı müzeden çıkarılıp sefere konulan trmvayın içinde, Bahariye’ye doğru yol alıyorum. Aracın içindeki yolcuların çoğu orta yaşın üzerinde, genç denebilecek sadece bir-iki kişi var. Tramvay rahatsız edici bir metalik ses çıkararak ilerliyor. Her durağa yaklaştığında duramayacak, frenleri tutmayacak sanıyorum, ama zorla da olsa duruyor ve beni yanıltıyor. Yeniden kalkması ise umulandan biraz daha uzun sürüyor.
205 
 N'olur Anne,bizde Kurbanlık Alalım  (Mustafa Arif Razgartlı)

Kurban bayramı gelmekteydi. Komşularımız aldıkları kurbanlıkların sırtlarını ve alınlarını kınalamışlar bahçelerinde, sokakta dolaştırırken biz iki kardeş onlara gipta ile bakıyorduk. Aklımızdan geçen “acaba babam bizede kurbanlık alacakmı ?” sorusuydu.
206 
 Tip Tip Tipsizler…  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Biz de, “6.Filo Defol!” diye sloganlar atarak, Amerikalı askerleri denize döken üniversiteli abilerimiz gibi bir eylem düzenlemiştik işte: “İŞÇİ MEMUR ELELE, GENEL GREVDE!”
207 
 Gazetecilik Günlerim  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Ordu şehrine bir kişiyi bile tanıyamamanın ürkekliği ile, yalnızca telefonla anlaşma yaptığım Ordu’nun mahalli gazetesi Karadeniz 52’nin bürosuna geldiğimde, yayın yönetmeni, Uğur Gürsoy’un, hırçın Karadeniz’in sahilinde, inci gibi kordon boyundaki pastaneye Hürriyet Muhabiri Erol Ataşan’la birlikte on dakikalık yolu bir saate gitmiştik. Erol Ataşan, şişmanca, bodur boylu, yüzünde hiç eksik olmayan güler yüzü, çok konuşkan, Karadeniz mavisi gözleriyle Ordululara kendisini sevdirmiş ve kanıtlamış bir gazeteciydi. On dakikalık yolu da, bir saatte almamızın sebebi de bunda gizliydi.
208 
 Yalnız Bir Yıldız  (eyyüp yıldırmış)

Ne var poşette (ağzından kötü bir söz çıkacaktı ama tuttu dilini) Hiç akşam için nevale. Daha fazla soru ile karşılaşmamak için devam etti. Simit, poğaça…
209 
 Yoksulun Gönlü Zengin  (Numan Kurt)

Bir poyraz eser ki el ayak şişer, bir kar yağar ki diz boyu.Evimiz aşağı mahallede. İçi yırtık, yıpranmış kitaplarla dolu, örgü çantalarımız omuzumuzda, ayaklarımızda soğukkuyular okula gideriz.
210 
 İbriğim Olmadan Asla!  (asivemavi36)

Evimizden bir misafir daha eksildi. İbrik eksildi evlerden İbrikçiler eksildi zanaatkarların içinden.... Sonra tenekeciler çarşısında birkaç dükkan daha kapandı açılmamak üzere.
211 
 Üniforma  (Mehmet Sinan Gür)

Bu kısa bir askerlik anısı ve öyküsüdür.
212 
 Sevgiliye Mektuplar 3 - Çocuklar Yok ve Kuşlar, Çiçekler  (Arda Edip)

Bir çocuk geçiyor penceremin önünden. Baktığım gözlerinde sen oluyorsun bir kez daha, bir kez daha. Biliyor musun, her gün onlarca çocuk geçer penceremin önünden. Onlarca çocuk durur oynar her gün penceremin dibinde. Onlarca çocuk geçer, oynar onlarca çocuk, onlarca sen yüzlerinde.
213 
 Yunnak, Değirmen, Kömbe  (Numan Kurt)

“Şimdi Gölyeri,Kuruhüyük kaldı mı?” demiştim bir yazımda.
214 
 Saklamıyorum Artık...  (duygu bektaş)

Soğuk kış gecelerinde,buz gibi yatakta ısınmak için sarılırken ,fare korkusuyla daha da bir sokuluyorduk birbirimize.Bir süre sonra hamam gibi olana yatağımızda nöbet başlıyordu.Sevmiyordum nöbeti o zamanlar uyku daha tatlı geliyordu,zaten nöbette de ikiyüzü tamamlayamayan hep ben oluyordum.
215 
 Bir Anı Defteri Buldum - 1  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Çok sayıda sitede yayımlanan ve onbinlerce kere tıklanan bir öykü.Beğenerek okunduğu söyleniyor...
216 
 Realite  (Haydar Köprülüoğlu)

İnsan unsuru mesafe alırken inanılmaz hatalar yapıyor. Terörün tohumlarını eken bu hatalardır. Terörün sonu gelecektir. Yeter ki insan üstüne oynanan oyunlarda Ülke adaleti hata yapmasın. Saygılar.
217 
 Dilimde Abim, Kalbimde Babamsin Artik  (Gülbahar Okumus)

Bir gercek , yasanmis bir hayat. Kader bir baba ogulu karsi karsiya getirdi. Sebep sadece birine göre namus, töre, birine göre ise kardesinin hayatiydi
218 
 Benim Anam  (Numan Kurt)

" Senin yanmayan öpülesi ellerin Duaya açılırdı bizim için Toprak kokulu yüzünde Küçük gözlerinde Sessizliği sevginin "
219 
 Cunda Adası'nda Bir Kuşluk Vakti  (Abdullah Mehmed Özçam)

Ağustos’un ilk günleriydi, sevgilimle Ayvalık’ta buluşacaktık, ben İstanbul’dan, o İzmir’den geldi, Ayvalığın merkezinde bir pastanede buluştuk, kahvaltı ettik. Daha önce kararlaştırdığımız gibi Cunda adasına gitmek üzere yola çıktık.
220 
 Ekmek Kavgası ve Helal Kazancının Güzelliği ve Tatlılığı  (suat engin yılmz)

ben kendi kazancım ile sünnet oldum erkek dört kardeş en büyükleri bendim 11 yaşında idim annem , çocukluk çağından çıktığım dönemlerde "çoçukları sünnet ettiremeyeceğiz " kaygılanırdı .

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mihriban
Esma Uysal
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.