..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Şiirleştirilmiş Ay Günahları…
Servet Alkan
Şiir > Lirik

Ben hiç yalnız kalmadım,Hep sen vardın yanımda Mahut ruhlarımız buluştuğunda,her gece Sessizliğin iyi bir öğretmen,Ruh Kaşifi Ayrılık kısalıyor,Şiire dönüşüyorsun Sen kokuyor birden/Tenin Öyle olunca. Ben hiç yokluk çekmedim,Hep sen vardın katığımda Yılankavi hatların korkutmadı beni….her öğünde Şiir çıkartıcı anını bekliyorum,Gardiyan vakitte Yokluk kısalıyor,Servete dönüşüyorsun Sen dokuyor birden/Terin Öyle olunca. Ben hiç Ölüm görm

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
261 
 Toprak Kokan, Kanatsız Meleğim.  (Elif Yıldız)

İçime sığdıramadığım herşeyi, sana anlatırdım. Şimdi mezarına anlatmak zorunda kalıyorum...
262 
   (Serpil Başak)

263 
 Kuala Lumpur Yolu  (Cengiz Özder)

Singapur'dan Kuala Lumpur'a bir tren yolculuğunda...
264 
 Topuk Dikeniyle Yaşamak  (Hakan Yozcu)

aat 10.00'a kadar gelen giden olmadı. 10.00'u biraz geçe kapıda görevli bir genç belirdi. "1 Numara!" diye bağırdı. Ve "Benim" diyen kişiyi kapının önünde beklemeye aldı. 5-10 dakika sonra doktor geldi. Saat tam 10.15. Sakin bir şekilde sıramızın gelmesini bekledik.
265 
 Yola Çıktık Bir Kere (2)  (Aysel AKSÜMER )

Yaz gelince yüklüklere kaldırılan ağır yorganlar gibi gökyüzü de tüm ağırlığını bir sonraki yıl kullanmak üzere kışa bırakmıştı. Gökyüzü açık bulutları ile sere serpe uzanmışlar gibiydi. Onlar da sanki ince bir pikeyi bile kaldıramayacak kadar özgür ve hafif olmak istiyorlardı.
266 
 Eleman Aranıyor - 2  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu öyküdeki olaylar yaşanmış gerçeklerdir.Şahısların isimleri ise tabii ki değiştirilmiştir...
267 
 Musa' Yı Sevgi Öldürdü  (eyyüp yıldırmış)

Musa bu ne zaman ne yapacağını kestirmek zordur. Bazen neşe içinde, bazen Karadeniz de batan gemileri sahiplenir. Aynı dönem aynı okulun iki ayrı bölümünde iki toy taşra öğrencisi... Musa ve ben... Gözümüz açılmadan elimizde valiz Ankara yollarındayız. Kayıt sırasında tanıdım ilk kez onu. Tanışma o tanışma, uzun süren bir arkadaşlığın ilk adımları bu kayıt sırasında atıldı...
268 
 Bir Başkadır Benim Kasabam Gezlevi  (harun şeker)

Aşık Ömer'in köyünde neler yaşanıyor.Burası neresi
269 
 Sevinç Gözyaşları  (Ülkü Ahıska)

Öğretmenliğimin ilk yıllarına ait, unutamadığım bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.
270 
 Kış Günlüğü  (Orkun Levent BOYA)

Bir de; inceden bir yağmur düşüyor mangalın üstüne. Hani, senin o çok iyi bildiğin ve çok sevdiğin çisi türünden Ankara yağmuru var ya...
271 
 Büyük Veda Gecesi  (Batuhan Bozkurt)

Bardan grup halinde çıktık. Tolga,Tanz,Buket,Öztürk,Ülkü,Pelin…vs.Yolda yürürken hafif yalpalıyor,sonra tekrar dengemi sağlıyordum.Uykumu yenmiştim.Bara girdik ve içerisi çok kalabalıktı.Kapalı bir mekan değildi allahtan.Havuz kenarındaydı herkes.Kendime fazla güvenemediğimden havuzdan uzak durdum.Bara doğru seyirttim ve bir soğuk bira istedim. Sonra kenarda bir yerlerde durup dans edenleri izledim çakırkeyf gözlerle.Buket sokuldu yanıma…Tuvaleti gözüme daha hoş gözüktü.Neden olmasın ki dedim kendi kendime.Neden?
272 
 Son Kez Açtı Krizantemler...  (Nuri Ziya Aral)

Yatacağım yerin gösterilmesini beklerken aldığım sabahın köründeki içki önerisi, canımı fena sıkmıştı. Kötü kötü bakarak, anlaşılmaz bir şeyler homurdandım. “Tamam, tamam...” diyerek kesti homurdanma mı. “İçkileri ben hazırlarım, hem niye çekingen davranıyorsun ki? Dur da, sana giyecek rahat bir şeyler getireyim.” Az sonra, kendi üzerindekilere benzeyen, sırtına Ejderha resmi işlenmiş mosmor bir şeyle dönmüştü. Elime tutuşturduktan sonra da karşıma geçip, merakla izlemeye koyuldu. İçimden küfrederek, ceketimi çıkarmıştım. Sonra da, kravatımı ve gömleğimi... “Fanila veya atlet kullanmıyor musun?” diye sordu, elimden aldığı gömleği bir askıya geçirirken. Mini bir Kimono görünümündeki garip üstlüğü giyerek mırıldandım. “Hayır.” “Üşümüyor musun peki?” “Hayır.” Gömleğimi ve ceketimi bir askıya yerleştirerek portmantoya asmış ve kollarını göğsünde kavuşturarak, beni izlemeye dönmüştü yine. Elimdeki uçkurlu zımbırtıyı omzuma atarak, kemerimi ve pantolon düğmelerini çözmeye koyuldum ben de. Beni izleyen meraklı bakışlarından biraz utanıp kendimi striptizci gibi hissedince de, “Bilsen iyi olur...” diye mırıldandım. “Ben, don da kullanmam.” “Kal orada...” diyerek bağırmıştı birden. “Soyunup dökünerek, tahrik edeceğini sanma sakın...” “Hiç öyle bir niyetim yok. Uyarmıştım, kötü mü ettim?” “Uzatma... İçkileri hazırlamaya gidiyorum, giyinmen bitince de salona gel.”
273 
 Hayatın Dipnotları  (irem)

Neler kaybettik bir düşünseniz.....
274 
 Hastanedeydim (Son)  (Emine Pişiren)

-“Asıl siz tedavi olun,” dedi hemşire. Derin bir soluk aldım. Refakatçi ve meraklı hastaları daha fazla kendime seyirci yapmadım. Uzaklaştım oradan. Odaya vardığımda...
275 
 Garanti Ahmet  (Y. Kemal Erener)

Yalnız bir gerçek var; ülkemizde askerlik gibi, kolejlere hazırlık dönemi de her anne ve baba için "Mecburi hizmet".
276 
 Uzun Gecler  (onur orkun kara)

Bol yıldızlı bir yayla gecesi, taşların arasına çamur konularak yapılan binalar... Bizimkisi yöresel faşizim oldu bazı yerlerde özelikle kuzeyde karadeniz kıyılarında kütükleri üst üste koymak suretiyle yapılır evler.
277 
 Bir Anı Defteri Buldum - 2  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Öyküdeki anı defterinin gerçek olup olmadığı çokca sorulan bir soru.Gerçek veya değil...Ne farkeder ki!
278 
 Sevilen Şehrin Son Notası  (Ali Berkay Bircan)

trene binmek, geride bırakılan şehir, gidilen şehir, üzerine bir yazı.
279 
 Memed  (SİNAN KARAKAŞ)

Sanırım yaşı yirmisini aşmıyordu,
280 
 Tahir Amca…  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Karıncaezmez, “babanı benim kadar seven bir dostuyla tanıştıracağım seni,” dediği zaman kafam karıştı. “Onun asıl adı Tahir; ama sen onu Fakir Baykurt olarak tanıyorsundur.” “Fakir Baykurt mu? Şu meşhur yazar mı?”

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mihriban
Esma Uysal
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.