..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez. -Joe Louis
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahilin Sevimli, Kızı
Behçet Bilgiç
Şiir > Aşk ve Romantizm

Sapladın okunu, şu sol yanıma Başladı gönlümde, derin bir sızı Can suyu oldun sen, inan canıma Sen sahilin asi,l sevimli kızı Kapatmıştım çoktan, gönül kapımı Bak kırıp geçtin, kapanmaz artık Bozulmazım derken, bozdun çapımı Paramparça kalbim, bak dökük yırtık Son baharım derken, sen çıkıverdin İlk baharım olup, girdin kalbime Yanan alev gibi, bak yakıverdin Perişan eyledin, bak şu halime Güller karanfiller, güzeldir amma İzmir

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
641 
 Mesai Saatleri İçerisinde Kamyon Çarpsın İsteği  (Hıdır Murat Doğan)

“Merdivenlerde çarpışıp, kitaplarını düşüren iki andavallının yoluna devam etmesi gibidir aslında hayat. O senin dediğin, anca filmlerde olur…”
642 
 hüzün duvarları  (melike uysal)

hüzün, keder ve bekleyiş dolu bir yaşam onunkisi...
643 
 Cehennemim, Migrenim  (Nursun Karaburun)

Yalnızsındır, omzunu yaslayacak kimse yoktur yanında. İnanasın gelmez önce, yavaş yavaş itiraf etmeye başlarsın. İşte kabulundur tekrar edersin içinden ‘migren’, ‘migren’...
644 
 unuttum  (salim yılmaz)

12 ler bir daha yaşanmasın bir ilkokul öğretmeninin 12 lerin yaşananlarından bazılarını penceresinden yansıtmasını okumaktasınız. kurgu değildir
645 
 Pabuç  (nil)

iyilik ve kötülük hakkında bir öngörü
646 
 Bir Şubat Gecesi İstiklal Caddesi ve Günlerden Cumartesi Saat Sabahın Dördüydü  (Mudi Beya)

Deneylerle sabittir ki, emek tarafının kalabalık grupla katıldığı durumlarda görüşmelerde tıkanmalar baş gösteriyordu çoğu kez… Bunu biraz açmak gerekirse, , ilgili şube tarafından belirlenerek görüşmelere katılan herhangi bir işçi, iş yerindeki yerel yöneticilerin ağzından bal damlayan tutumuyla, işveren adına görüşmelere katılan üst düzey yöneticilerin kuruş hesabı yaparak ortaya, ‘ toplam maliyet, çıkaran tutumuna sınıfsal bakamadığından duygusal tepkiler ortaya koyarak işin çıkmaza girmesine yol açıyordu…
647 
 Deli Ertan  (Özcan Nevres)

Sıska mı sıska, uzunca boylu bir delikanlıydı Ertan. Kentin en zengin ailesinin tek evladı ve tek varisiydi
648 
 At Gitsin  (Uçiskazdika)

Hepimizin yaşamımızda bir kez olsun yaşayacağımız bir an.
649 
 Peynire Sinen Muz Aroması  (Uğur Can Dalga)

Şöyle bir silkelendim, kendime geldim ve çay istedim. Sonra da tostumu ısırdım. Geçmişe akmaya bayılırım. Bilinçaltı çeneleri ben uğraşayım, onu didik didik edeyim, cürretkar bir tavırla canına okuyayım diye var.
650 
 Savaştıgım Anlar  (aylin)

Cayımı yudumlarken esliginde de sıgara dumanım cabası... Karsımda küme küme oturmuş, tek oturmuş kafası dumanlı beyinler, ilaclı vücutlar.... Neydı kı insanları bu hale getiren? Neydi beni onların icine atan....? Hayretle baktıgım bu ınsanları merak edıyo
651 
 geleceğiz  (salim yılmaz)

BÖYLE Mİ OLMALIYDI? 12 den 12 ye milyon kere milyon yaşanmaması gereken yaşanılanlardan yüreklere akanların anısına
652 
 4 mayıs zeytinburnu  (salim yılmaz)

resmi görevliler linç girişiminde bulundular
653 
 Ceketsiz Sülo  (Özcan Nevres)

O bir kadir gecesi kendisine içki verilmemesi nedeniyle soğuğa dayanamayarak öldü
654 
 Kül Çöreğinin Yolculuğu  (Kâmuran Esen)

Mudurnu Kül Çöreğinin Gerçek Öyküsüdür bu.
655 
 Varşova'nın Bağları  (özer özer)

sıradan bir Varşova gecesi
656 
 Dışarıda Onu Bekleyen Bir Yaşamda Rolü Yoktu...  (Emine Pişiren)

O anda Cibran fısıldadı adeta: “Eğer biri sana gülerse ona acıyabilirsin; ama sen ona gülersen kendini asla bağışlama!” Onu az önce hafife almıştım. Kızdım biraz da kendime! O hala gözlerimden onay bekliyordu. Bende onu masamıza davet ettim:
657 
 O Annene Söyle, Çocuğun Aklına Bunları Sokmasın (3)  (Emine Pişiren)

Çocuk yüzünde masum kırılganlık donup kalmıştı. Konuyu daha fazla uzatıp, onu da bıktırmadan konuştu yaşlı kadın: “Aslında şimdi kendini buldurman çok kolay yolları var. Gel sana öğreteyim.” Torun hevesle yaklaştı anneannesine: “Bana öğreteceksin değil mi, anneanne. Gerçekten çok korktum. Ya kaybolursam ben!”
658 
 O Annene Söyle, Çocuğun Aklına Bunları Sokmasın (2)  (Emine Pişiren)

Görünen o ki, çocuk sorusuna sıkı sıkı asılmış durumdadır; çocuğun ninesi onun başını okşayıp, yüzüne yalansız bir buruk gülüş kondurdu: “Çocuğu kaçıranlar, kötü insanlar. Onun organlarını çıkartıp başka ülkelere satıyorlar. Aman oğlum, sakın yalnız başına dolaşma. Ortalık çok kötü. Bir yere gideceğin zaman anne ve babandan izin al. Seni yalnız görürler, kaçırırlar çocuğum.”
659 
 O Annene Söyle, Çocuğun Aklına Bunları Sokmasın (1)  (Emine Pişiren)

Çocuk 6 yaşındadır. Annesi ve babası sevgililer günü kutlaması için dışarı çıkmıştı. Çocuk ve 3 yaşındaki kardeşi doğal olarak güvenilir bir yakını olan dede ve ninesine bırakılmıştır. Kardeşi erken uyumuştur. Okula yeni başlayan büyük torun ile anneanne baş başa vermiş televizyonda uygun bir filim arayışındadırlar. Bir ara nine yüksek sesle, "Allah kahretsin senin gibi pislikleri!" diye söylenir.
660 
 O Annene Söyle, Çocuğun Aklına Bunları Sokmasın (Son Bölüm)  (Emine Pişiren)

Bakışlarımız ana yolun sağ tarafında otostop çeken liseli gençleri gördüler. Toruna ne söylese mantıklı gelecekti? Geçen haftaki nine torun arasında geçen söyleşi bir çırpıda aklından ince ince süzülmüştü: “Hani sana organ mafyasından bahsetmiştim ya…Hani kaçırılma, falan…” Çocuk heyecanla anımsadı o konuşmayı: “Evet, anne anneciğim. “ “İşte şu gençler bile kaçırılabilir oğlum. Kötü niyetli insanlar, araçlarıyla buradan geçerken, onları arabalarına alıp kaçırırlar…”

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mihriban
Esma Uysal
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.