..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her gün yeniden doğmalı. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Başkaldırı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Hüznümüz Kahverengi
İbrahim Kilik
Şiir > Yaşam

O gül gider iz kalır fincanın kenarında Kahvenin telvesine kırk yılın acısı sır Güle üftade yanar ayrılığın narında Kırk hesaba vursan da etmez tümü bir asır Hüznümüz kahve rengi mevsimse artık hazan Yine de besliyoruz biz Leyla’ya hüsnü zan Vefa bir semtin adı arama insanlarda Hüzün mahreçli mevsim en ağır mihmanımız Yâda efsane düşer kahve kokan anlarda Divanları doldurur nigârla bir anımız Hüznümüz kahve rengi mevsimse artık hazan

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Başkaldırı
201 
 Yaşamaya Çalışma Umududur Hayaller  (kerem yüce)

''Saat 18:50 civarı;kitabevinin kapısından bir kelebek süzüldü içeriye,kanatlarından birisi yaralı,pembe pantolonlu küçük bir kelebek...Cezmi Ersöz'ün ''Hayallerini Yak Evi Isıt'' adlı kitabını istiyordu titreyen sesiyle;yüreğinin sahillerinde eserken fırtınalar,belli ki üşüyordu.
202 
 Ölen Ağaç  (Salih Kurt)

Sonra sinirleniyor bana hayat. Kin kusmaya başlıyor birden. Yeşil yaprakları kuruyup dökülüyor, dallarını insanın ulaşabileceğinden daha yaşlı otlar bürüyor ve çelik gibi sertleşiyor girintili gövdesi. Kaçmamam için sıkmaya başlıyor beni. Kuru dallarından
203 
 Eğlenelim!  (Alp Çetiner)

Burada İNSANLAR – EĞLENMESİNİ – BİLMİYOR. Oysa yaşamak eğlenmektir, çalışmak eğlenmek. Üretmek, paylaşmak, koşuşturmak, gülmek, koklamak, düşünmek, yardım etmek, yaratmak eğlenmektir. Ama öyle görünüyor ki burada bu gizli yasayı pek bilen yok.
204 
 Sefaletin Batağında  (Özcan Nevres)

Dün Cumartesi Pazarından alışverişimizi yaptıktan sonra, aldıklarımızı arabamızın bagajına yerleştirirken, arabamızın yanında genç bir kadın durdu. Bir eliyle üç yaşlarındaki çocuğunu elinden tutarken, koluyla bebeğine sarılmış, parmaklarıyla minik mavi r
205 
 Onlar Da İnsan  (Özcan Nevres)

Senin dövdüğün adam kaç yaşında biliyor musun?Kaç yaşında olduğunu ne bileyim ben? Hem yaşından bana ne?
206 
 Timsah Kıkı İle Hacer  (Serdar Yıldırım)

Timsah Kıkı, Nil Nehri’nin kıyısında dinlenirken, duyduğu çığlıklarla yerinden fırladı. Hemen bir kayanın üstüne çıkıp etrafına bakındı. Bir çocuk akıntıya kapılmış sürüklenirken, karşı kıyıda insanlar koşarak çocuğu izliyordu.
207 
 Body Bizarre  (Betty Blue)

https://www.youtube.com/watch?v=ahn_fVEF9e8
208 
 Baba Kerim...  (KERİM ÖZBEKLER)

Hicri 1075 miladi 1665 senelerinde dağda görülmüştür, eşkiyalık yapan zeybeklerdendir. Başlangıçta meşhur olmamakla beraber sonradan iyice azıtmış ve ismini duyurmuştur, Sultanhisar'ın Salavatlı Kasabasından 1-2 kişiyi öldürdüğü bilinmektedir. Takibine memur edilen Dünya Ağa Kerim Çetesinide pusuya düşürerek ortadan kaldırmıştır, bunun üzerine Dünya Ağa başka zeybekleklerle birleşmiştir. Baba Kerim zamanında çevreye öylesine büyük korkular salmıştır ki Sultanhisar Kadısı başta olmak üzere bir çok kişi Aydın'a göçmek zorunda kalmıştır, onu bunu soyarak ve haraç alarak epey zengin olmuştur.
209 
 Abalı Zeybek...  (KERİM ÖZBEKLER)

Beşparmak Dağları'nda dolaştı, çevresine büyük korkular sardı. Sonunda Giritli bir zaptiye tarafından öldürüldü, Aydın'ın ünlü efelerinden birisidir.
210 
 Alanya'lı Molla Ahmet...  (KERİM ÖZBEKLER)

Çakıcı Mehmet Efe'den sonra Aydın'ın en güçlü efelerinden birisidir, Osmanoğulları Devleti'nin son günlerinde görülen efelerin bir çoğu bu çetede yer almıştır. Molla Ahmet, en çok Çine-Nazilli-Bozdoğan-Karacasu bölgelerinde dolaşmıştır. Yunan İşgali'nden önce kendisi vurulmuş, kızanları ikiye ayrılmıştır.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
son eklenenler
Baba Kerim...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Abalı Zeybek...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Body Bizarre
Betty Blue
Öykü > Başkaldırı
Öldürmek
İbrahim Halil Almas
Öykü > Başkaldırı
Futbolcu Ayka
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı
Tavuk Sote
Fatma Kara (Fatoş Kara)
Öykü > Başkaldırı
son Defa
Fatma Kara
Öykü > Başkaldırı
Reddediyoruz!
Abuzer Yalçın
Öykü > Başkaldırı
Ademler ve Havvalar
ayşe kılınç
Öykü > Başkaldırı
Sevgisiz Sevgi
Hakan Yozcu
Öykü > Başkaldırı
Lama ve Puma
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı
İnsan Yiyen Bitki
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.