..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir önyargıyı yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur. -Einstein
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Başkaldırı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Manifesto
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

her bulan kaybetti her bulunan kayboldu her zulüm inletti her zâlim inledi gece durdu gün devrildi her sahip öldü de öldü her köle dirildi ..

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Başkaldırı
21 
 Küçük Oğul  (Necmettin Yalcinkaya)

Yerde debelenen oğlunu aldı kucağına baba. Bağrına basmak istedi onu. Saçlarını koklamaya başladı. Akan gözyaşlarını, oğlu görmesin diye içmek istiyordu
22 
 Bir Gulyabani Hikayesi  (Cumhur Çırnaz)

Kazdağı altın arama çalışmalarına dair yazdığım kısa bir hikaye...
23 
 Cahil  (Mehmet Serhat Bıçak)

İnsanlar korkularını karıştırdılar. Tepe gözlerden, gul yabanilerden sonra arıdan, sinekten korkmaya başladılar. İlginçtir, insandan korkmaya başladılar. Haddini bilmek ne kadar güzel...
24 
 Ademler ve Havvalar  (ayşe kılınç)

Kadın neydi?Nedemekti?Erkek olmak ya...peki insan olmak?
25 
 Çocuk  (Necmettin Yalcinkaya)

Çocuktu anlamazdı acının ne demek olduğunu. O acıyı yalnız kendisi biliyor sanıyordu. Onu da gürül gürül yanan bir sobadan öğretmişlerdi ona. Her şeye aklı eremezdi. Yine de istediğini yapmakta serbestti. Öylesi bir hakkı kendinde görüyordu nedense...
26 
 Haksızlığa Sabretmek!  (Mustafa Cilasun)

Görüşebildiğim insanların geneli biliyoruz fakat çaresiz kalıyoruz diyorlardı. Tabi ki bu gerekçeler de manasızdı, sabırla sineme çekildim ve çalışmaya devam ederek, sırlarıma havale ettim.
27 
 Hıdır-ilyas  (Necmettin Yalcinkaya)

Boyunlarına asılı olan yağlı ilmik bile engelleyemedi bu yiğit iki devrimci gencin haklı haykırışını… Yıldızlar utandı, ay yüzünü sakladı.
28 
  1.Bölüm: Çatal Yürek  (Hüsrev Özel)

Vilayetteki sinemalara yabancı film olarak önceleri sadece Hint filmleri gelirken, sonra Amerikan ve Avrupa menşeli filmler gelmeğe başlıyordu. Fakat yerli senaryolara alıştığım için, yabancı filmler bana, sanki tam olayların ortasında bitiyormuş gibi g
29 
 Bildiğim ve Şahidi Olduklarım  (Haydar Köprülüoğlu)

Yazılanların, yorumu okuyucuya bırakılan pek çok, hem de Piza kulesi kadar doğru konular vardır. Saygılar.
30 
 Geceye Kan Karışır  (Dilara Yiğit)

Son kezde sigara içmeli diyorum boş olan eve. Kan kokusu karışıyor sigarama. Sonsuzluğa karışacak ruhumu mutlu eden tek varlık olduğu için minnettarlık duyduğumu söylüyorum parmaklarımın arasındakine bakarak.
31 
 Yazıklar Olsun Türk Edebiyatına  (Şenol Durmuş)

Yazıyı kaleme almamda ki en büyük etken edebiyatımızda şair ve yazarların toplumda ki suç işleyen insanlara mahkumlara, yani hırsızlara, katillere, esrarkeşlere bakış açılarında ki acımasız duruştur. Üstelik onları bir vebalı gibi görmeleri, sefil iğrenç yaratıklar diye yaftalayıp toplum dışına iterek adeta tekme tokat dışlayarak sanki bu insanlar yokmuşçasına gibi bir tavır almalarıdır.
32 
 Zeus'un Kızı;hayal Balığı  (Aysun Güven)

Vitrinin üzerinde duran ,tamamı camdan mavi melek balığı kızım tarafından çizgi filmdeki, hayalleri gerçek yapan hayal balığına benzetilmişti. -Anne bu hayal balığına benziyor ! -Evet kızım doğru zaten hayal balığı. -Neden ? -Bizim de hayallerimiz var çünkü. -Neden ? -Peki senin hiç hayallerin yok mu ? -Ben Deniz Kızı olmak istiyorum. Bir de Tinker Bell gibi havalarda uçabilmek. -Bak gördün mü işte bizim de hayallerimiz var senin gibi .Biz de şimdi senin tam eksikliğini kavrayamadığın barışı,mutluluğu hayal ediyoruz kızım. Şaşkın bakışlarla bana bakan kızımın kafasını biraz karıştırdığımın farkındaydım. Önce benim hayallerim olması biraz tuhafına gitmişti. -Neden bu kadar şaşırdın biz büyüklerin hayalleri olamaz mı? -Anne siz büyüksünüz.Her istediğinizi yapabilirsiniz. -Peki anne ben de büyüyünce hayallerim olacak mı ? -Eğer benim gibi kalbinin ufacık bir köşesinde bir çocuk saklayabilirsen olabilir. -Gerçekten mi? -Evet öyle olmasaydı ben seninle nasıl yataklarda zıplardım, bahçede saklambaç oynayabilirdim ,seninle dans edebilirdim, içimdeki küçücük yerde sakladığım çocuk olmasa ,hayallerim olmasa …….. Artık gözlerinde bir parıltı vardı.
33 
 Küçük Kız  (Necmettin Yalcinkaya)

“ Baba“ diye yineledi. “Gün boyu siz yokken, çok düşündüm ben. Kararım kesindir! Vazgeçirmeye kalkmayın beni.“ Sustu. Gözleri dolu dolu olmuştu, dudakları titriyordu. “Ben Okumak İstiyorum!“ dedi, suskunluğunu bozarak.“Okumak istiyorum!“
34 
 Lama ve Puma  (Serdar Yıldırım)

Güney Amerika Kıtası'ndaki And Dağları'nda bir lama yaşıyormuş. Bu lamanın adı Heman'mış. Heman bazen sürüyle birlikte otlar, bazen yalnız gezermiş. Hayat güzelmiş, yaşamak güzelmiş, otlamak güzelmiş. Nereden gelmiş bilinmez bir puma ( Dağ aslanı ) ortaya çıkmış. Puma avlanmaya başlamış. Lamalar sağa sola kaçışmışlar ama puma her defasında bir lamayı yakalamış.
35 
 Lucifer'in Şarkısı  (silgi)

ANLAM BİTTİ...! Lucifer, sadece bir kutu dolusu çamur kaldı, ve hayatı yeniden yoğuracak TANRI YOK ARTIK LUCİFER...
36 
 Saz Çalan Kazım  (Serdar Yıldırım)

Köyün birinde köylünün birinin kaz sürüsü vardı. Zaten adamda kaz çobanıydı ve adı Kazım’dı. Koyun güder gibi kaz güdüyordu. Kaz çobanı önüne katmış kazları giderken durup türkü söylemeye başlayınca kazlar etrafına toplanıyor ve onu dinliyorlardı. Böyle sazsız, cazsız, müziksiz türkü söylemek Kazım’ı mutsuz ediyordu. Kazım bir gün arkadaşlarından izin alarak köyden ayrıldı ve şehre saz almaya gitti.
37 
 uranyum aşıkları  (...)

"Ben de kansermişim, akciğer hem de"
38 
 Örtüler  (lacivertiğnedenlik)

Caracalla yüksek bir tepeden vadiye bakıyordu.Uzun boylu oldukça yakışıklı sayılırdı.Kayalıklarda iç hesaplaşmasını yapıyordu.Domna onu pers prensesiyle evlendirmek istiyordu ama onun gönlü İyon’un kardeşi Nerva’ daydı.Bir çok kez onunla evlenmek istediyse de Nerva tarafında reddedildi.Nerva Makedon kralı makrekus ile evlendi.
39 
 Bir Feryadın Yansıması…  (Mustafa Cilasun)

Feryat ediyordu Mine… Kendini yerden yere atıyordu… Yürekler dayanmıyordu artık yankılanan bu feryada.
40 
 Genetik Sapma  (seyt kemal sakan)

oyunun dışına çıktığında dilin kemiği ortaya çıkar. kemal sakan

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Baba Kerim...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Abalı Zeybek...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Body Bizarre
Betty Blue
Öykü > Başkaldırı
Öldürmek
İbrahim Halil Almas
Öykü > Başkaldırı
Futbolcu Ayka
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı
Tavuk Sote
Fatma Kara (Fatoş Kara)
Öykü > Başkaldırı
son Defa
Fatma Kara
Öykü > Başkaldırı
Reddediyoruz!
Abuzer Yalçın
Öykü > Başkaldırı
Ademler ve Havvalar
ayşe kılınç
Öykü > Başkaldırı
Sevgisiz Sevgi
Hakan Yozcu
Öykü > Başkaldırı
Lama ve Puma
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı
İnsan Yiyen Bitki
Serdar Yıldırım
Öykü > Başkaldırı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.