..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşk eski bir masaldır ama her zaman yepyenidir. -Heine
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kod Adı Ayfer
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Gelelim lise yıllarımıza, yetmişli yılların sonlarına. Matematik ile aramın iyi olmadığı gün gibi aşikâr haliyle okuduğum lisenin ikinci sınıfına geçtiğim zaman edebiyat bölümünde okuyacağım. Bana hesap kitap, tanjant, kotanjant, sinüs kosinüs sormasınlar beş yüz sayfa kitap okuma ödevi versinler hiç problem değil. X+1= 0 ise x = - 1 bir de bunu kazımıştım kafama. Başımızda kavak yelleri ile daha bir sürü ağacın yelleri

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
41 
 Yeşilgözlü Şeytan'ın Gecesi  (Levent)

“Zamanın bir yerinde seni yeniden bulacağım, seni yeniden kucaklayacağım aşkım.” Zehir bu yeminin ona edilmediğini bildiği halde umursamadı. Rolünü memnuniyetle oynadı. Yanağındaki ele nazikçe uzandı. Ellerin teması önlenemez biçimde iki ruhu birbirine dokundurmuştu. Farkında olmadan dudaklar buluştu. Gecenin içinde zaman durmuştu adeta.
42 
 Ne Delikmiş Ama!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Yatak odası, apartmanların arka tarafına bakıyordu. Oldukçada genişti. Gazete kâğıdı rengi duvarlar yatak odası takımının açık kahverengiyle uyumluydu. Elbise dolabındaki ayna ise loş odayı yinede aydınlatmaya yetiyordu. Pablo Picasso’nun henüz yirmili yaşlardayken çizdiği ve ressamın o dönem sevgilisi Louise Lenoır’ı yatakta çıplak ve birbirine sarılmış olarak gösterdiği “Etreinte” tablosunun çakmasının bir örneği yatağın başucunda erotik duruyordu.
43 
 Cami Konuşur Mu?  (Özgür Yenigün)

Zaten merakıyla savaş içerisinde olan Cem, adına cami denilen bilinmezliği duyduğunda yenilgiyi kabul etmiş ve elinde kalan üç beş askerle birlikte teslim olmuştu merakına.
44 
 Şaşkın Palyaçolar  (Bilge Akay)

Soylu, Cervantes'in Don Quijote kitabını soruyordu. İstekte bulunan ve isteğin kendisi o denli gerçek dışıydı ki, Bay x rahatlıkla karşısındaki adamın zihninde yarattığı bir imgeden başka bir şey olmayacağını düşündü ardından tekrar kitaba gömüldü.
45 
 Yaşam Hasatlayan Smir  (Levent Ölçer)

Daros'un güçlü kollarını bedeninde hissetmek Baia'nın başını döndürmüştü. Daha önce de, şu son altı ayda pek çok defa fırsatlar kollayıp fırsatlar yaratarak yalnız kalmıştılar. Kendilerine mahremiyet sağlayacak yerler ve zamanlar ayarlamıştılar ama şu an bir başkaydı. Her şey kendiliğinden oluyordu. Bu beraber son geceleriydi. Yarın gece Kızıl Dolunay vardı.
46 
 Çiğ Söz…  (Şevket Başıbüyük)

Bana göre ne yazarsan yaz, kaleminden çıkan kelimeler ham çıkmamalı. Söz, yazarın yüreğinden demlendikten sonra mürekkep olup akmalı kâğıda: Yani demlenmeli, tıpkı çayın demlendiği gibi. Veya köpük köpük içmeye hazır Türk kahvesi gibi olmalı ve öyle yazıya geçmeli. Tiryakisi de bunu anlamalı, anlıyor da… Söz, kelimelere dönüşmeli kâğıdın üzerinde. Kelimeler, rahmet bulutları gibi kümelenmeli, sonra; susuzluktan şerha şerha çatlamış toprağın dudaklarına değmeli.
47 
 Yazdıklarıma İnanmanızı İstemiyorum Kuşağı  (selim koç)

"şaşırmayın yanılgıma.yanılmak benim yükleme haddimi belirler her zaman"
48 
 Eski Dünya Masalları - Bölüm 1  (İhsan Cihangir)

Öykü, uzun bir geçmişin öyküsü
49 
 Cennette Bir Sabah  (Levent)

“Ortadoğu dünyanın enerji kaynağıdır. Ona hükmeden dünyada çok büyük bir güce sahiptir. Hakimiyeti için son beş yıldır yürütülen büyük plan önlenemez biçimde nihayetini buldu. Birinci Hanedanın büyük güçleri bir şekilde pasifize edilmiş olmalı ve sonrasında dünya bu son darbeye alıştırıldı. İkinci Hanedan kendisine suret olarak Rusya ve eski doğu bloğu ülkeleri ile Türkiye ve İran’ı seçmiş sanırım.
50 
 Amma Hikaye!  (Şebnem Pişkin)

“İşte her şey böyle başladı…” diyen yüzlerce hikaye okumuşsunuzdur. Bu onlardan biri olmayacak. Her şeyin nasıl başlamış olduğuyla ilgili bir ipucu bile bulamayacaksınız. Her şeyin sandığınız gibi bir başlangıç, bir gelişme ve bir sonuçtan oluşmadığına tanıklık edeceksiniz. İşte böyle bir hikaye başlıyor. Amma Hikaye! diyeceğiniz bir hikaye…
51 
 Balkondaki Adam  (Hulki Can)

Sanki kuzey demirçeken iğinden güney demiritene, devingen doğudan durağan batıya, uçlarından tüm ışınımların, dönence, enlem ve boylamların, yerküre ve suküre üzerine durmadan ateş saçan büyük bir bulut geliyordu.
52 
 Yasak Meyve  (Ulaş Tuzak)

İnci gibi parlıyordu dalında iken, sanki değerli bir taşmış gibi yaprakların arasında.. koparmaya kıyamazsın aslında ama biraz açlıktan, biraz meyvenin şehvetinden olsa gerek dayanamayıp atıyorsun elini dalların arasındaki o cezp edici meyveye.. o kadar arzulu bir uzanış ki bu, oklasalar şimdi kolumu vazgeçirtemezler bu maceradan.. evet dokunabildim nihayet, başka bişey gelmiyor elimden onu koparmaktan başka..
53 
 Çok Boyutlu Hikaye  (Oğuz Düzgün)

Adam yürüyordu evine doğru. Korkuyordu biraz da.
54 
 Karanlık Köle  (mehmet burak yüksel)

Sevdiklerimiz ellerimizden alınırken, iki savaşçımızı büyücüyle savaşması için görevlendirdik. Kara Köle mutlaka efendisi ruh toplayacısı büyücü ile birlikte yokedilmeli.
55 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (6. Bölüm)  (Levent Ölçer)

Sıkı bir vuruş indi Althar'ın üzerine. Kalkanı ile durdurdu cüce. Kolu vuruşun gücünü hissetti ama Althar sarsılmadı. Aynen bir vuruşla kalkanını devin bel kemiğine yandan geçirdi ve süratle yanından dönüp geçerken bir de elindeki silahını diz kapağına vurdu. Berelenen bel kemiği ve parçalanan dizi yüzünden etdevinin dengesi bozuldu, sendeledi. Güçlükle ayakta kaldı. Cüce bir vuruş ile belkemiğini yine yokladı ve yine süratle yer değiştirip sağlam dizin üzerine kapandı. Bir ışık tebliği çaktı. Bir kutsal ateş topu daha gönderdi. Devin özü inledi. Dev hala dövüşme çabasındaydı. Sakatlanmıştı ama hala özünde güç vardı. Dayanıklılık tılsımıyla işlenmiş devlerden biriydi bu.
56 
 Uçuruma Atılan Taşlar  (Hacer Aktaş)

Işık olmayınca suret de olmuyordu.Ama suret olmayınca karanlık oluyordu.Ve karanlık;mavi gül dalları arasında uzun gece yürüyüşleri yapan hayal perisinin kendisinden ne bir eksikti ne de bir fazla.Sadece karanlıktı ve karanlık onun ta kendisiydi. Uçurum.Taş.Ses.Ses(sizlik).
57 
 Yaşam Hasatlayan Smir (2)  (Levent Ölçer)

Kızıl Dolunay ve Smir'in öyküsü sürüyor. Bu bölümle birlikte 30 sayfa etti. Son bölüm birkaç gün içinde geliyor. 18 yaşından küçüklere tavsiye etmiyorum (şimdi kesin okurlar..)
58 
 Gizemli Mavi  (Nur Gayretli)

"Konu kızı Mavi Şahinel." Faruk Şahinel duraksadı. Bu adı duymayalı o kadar çok olmuştu ki. Kalbine yıllar önce gömdüğü acısı yeniden alevlendi, gözyaşları halinde gösterdi kendini...
59 
 Oyun Bitti! Tekrar Oyna?  (Cengiz Arabacı)

Göğüslerine kadar düşen uzun, dolgun, siyah saçları, yeşile çalan mavi gözleri, dolgun dudakları ve top modellere dudak ısırtan düzgün fiziğiyle kendini beğenmekte oldukça haklıydı.
60 
 Bekareti Bozulmuş Kahkahalar Orkestrası  (selim çok)

domino oynayan hayallere vanilyalı votka karışımı süt içirip bayılttım.kahvenin heryerine işedim.süresiz kapatılmasına neden oldum zannediyordum.oysa süresiz kapatılma nedeninin merihli hamamböcekleri olduğunu söylediler.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Olfeus
Levent Koçak
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik
Merhemci
Gök Taner
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.