..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her devrim yokolup gidiyor ve peşinden yalnızca yeni bir bürokrasinin artıklarını bırakıyor. -Kafka
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Frida Kahlo
Ersin KURT
Şiir > Modern

Fevkalade sanatına ayrıca değinirim Güzeldi çirkindi onu da tartışırız Ben, şu an sadece iki metreden uzun Boynunu konuşmak istiyorum Doğallığına hayran olduğum Frida Kahlo'nun Sevdiceğim, Kaşları basit kuş figürü Çocukluğumun.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
661 
 Ayak Takımıysan Ezilirsin  (osman demircan)

Ayak takımıysan ezilirsin.Bu yüzden ayak altında dolanmamalısın.Ayağa kalkmalı yüreğini ve bileğini güçlü tutmalısın.Yoksa kendini ilah sananların dünyaya yaydıkları ayak kokusunu duymak zorunda kalırsın.Bu yüzden kendini yüceltmelisin.
662 
 Vatan Haininden Hainine Fark Var  (Ahmet Zeytinci)

Vatan hainliği, öyle yenilir yutulur lokma değildir. O kara lekeyi alnına bir kere süren, ahirete de vatan haini damgası ile gider. Bunun yanı, ortası yoktur. İnsan ya vatanını sevecektir son nefesine kadar ya da hainlikten geri durmayacaktır. Tarih kitapları hiç bir zaman aklayamaz vatan hainlerini... Zemzem suyu ile yıkansalar bile o pislik üzerilerinden ve ruhlarında bir yerlere gitmeyecektir... ''Vatan sevgisi imandandır.'' O zaman şunu rahatça söyleyebiliriz. Vatana hainlik yapanlar ise, imansızların ta kendileridir...
663 
 Gündemdekiler  (Özcan Nevres)

Zira o insanların ataları ne İngilizlerle, ne de gökten zembille iner gibi öz topraklarına yerleşen Rumlara karşı en küçük bir direnme göstermemişler.
664 
 Seçim ve Ben  (Sedat Akıncı)

Düşüncenin amacı nedir? Düşüncenin diyalektik hareketini, nesnel gerçekliğin diyalektik hareketine uydurmak....
665 
 Danışık'tan Dip Notlar  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
666 
 İşletme Fakültelerine Yeni Ders Konulma Tavsiyesi  (süha özmen)

Süha Özmen 1969 yılında Ankara'da doğdu.Ortaöğrenimimi babasının asker olması nedeniyle Anadolu ve Trakya'da çeşitli okullarda tamamladı. 1988 yılında bir daha taşınmamak üzere İstanbul'a yerleşti .İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Özel Şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.Edebiyat ve Tarih, özellikle de ekonomi ve siyaset konularına ilgisi yüksek düzeyde.
667 
 Hayatın İki Yüzü  (mustafa öztürk)

amatörce bir yazı....
668 
 Bazı Şeyleri Kendimiz İçin Yapmayacağız  (Ahmet Zeytinci)

Sürekli içilen alkol ve sigaranın vücudu ne kadar yıprattığını, yaşlanmanızı hızlandırdığını, nefes darlığına ve tansiyona yol açtığını artık herkes biliyor, söylemeye bile gerek yok. Belki çok küçük yaşta başladınız, alkol ve sigaraya, ama şimdi artık evlisiniz, iki üç belki daha fazla çocuklarınız var. Çok erken bir zamanda çekip giderseniz bu dünyadan yazık değil mi onlara, geride kalanlara? Eşinizin hatırı sayılır bir mesleği bile olsa, tek başına üç dört çocuğun hakkından gelebilmek kolay bir şey mi?
669 
 Faydacılık  (Sedat Akıncı)

Işık ve karanlık..Güç ve güçsüzlük...İyilik ve kötülük..
670 
 Gelenek, İletişim ve Kültür - 2  (Nilüfer Aydur)

Aynılıklar, insanın duyumsadığı şaşırtan farklılıklar nedeniyle kendisini araştırmaya iten sorularının tükenmesine; sonuç olarak, soru geleneğini kaybeden insanın, olanı-biteni sorgusuzca kabul etmeye alışmasına sebep olmaktadır. Görünen o ki, küresel anlamda farklılıklarla beslenen geleneğin yerini; bir tür yasa kabul edilen, üstelik sorgulanmaksızın uygulanmasını ve şekline riayet edilmesini bekleyen ritüelleri de içinde barındıran, KÜRESEL TÖRE almaktadır.
671 
 Zeus'un Kızı; Kadının Vazgeçilmezi  (Aysun Güven)

Geri dönmeyi istemeden verilen hayatlardır arzulanan.
672 
 Açık - İtiniz  (Kerem Yüce)

Hoşgeldiniz,kapının önünde vitrine bakarken dalıp gittiniz,buyrun içeri gelin,nasıl yardımcı olabilirim,ne istemiştiniz?
673 
 Dil Dev (İ) Rimi  (ENGİN ÖZTÜRK)

SAHİPSİZ GÜNÜMÜZ GENÇLİĞİ İLK MEYVESİNİ DİLDE VERDİ.
674 
 Kıskançlığın Soğuk Nefesi Ensenizde Mi?  (BELGİN ERYAVUZ)

Yazılarını severek takip ettiğim Ahmet Altan “Kıskanmak ve içinizdeki bıçak” isimli deneme yazısında bakın kıskançlığı nasıl özetliyor. “Şeytanın yarattığı gökkuşağı gibidir kıskançlık. İçinde siyahtan mora doğru her türlü karanlık rengi
675 
 Çürük Elma  (Şükran Kaba)

Rahmetli Babam; “Çok şükür, çocuklarımın boğazından haram lokma geçirmedim.” dediğinde, Osmanlı bir kadın olan rahmetli babaannem bu sözler karşısında gözleri dolarak; “Haram lokmanın günahı ocak söndürür, sakın evlatlarına böyle yük bırakma.” derdi. Çocuk saflığımızla ne demek istediklerini kestiremesek de, haramın kötü bir şey olduğunu anlardık.
676 
 Kelebek Etkisi  (dilek çevik)

avucumun içinde çırpınmaktan yorgun düşmüş bir kelebek can çekişiyor
677 
 Bu da Beyin Çiftliği  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Dağ, dağa küsmüşte dağın haberi olmamış! ABD Dış İşleri Komisyonu’nda kabul edilen sözde Ermeni tasarısı nedeniyle elçimizin geri çağrılması ardından bu ülkeye yapılacak ziyaretler de rafa kaldırılmıştı… Raf tozlandı.. Şimdi uçaklar hazır kıta… Ne diyelim göbeğimizden bağlı, Amerika ayrılığına ancak bir ay dayanabildik!... Hayırlı Yolculuklar!.. Yurtta barış, dünyada barış…
678 
 Dilimdeki Kırımtılar  (Nail SUN)

Martılara ve Kırlangıçlara yürek bakışı
679 
 Buyurun Kürsüye  (Ertuğrul ERDOĞAN)

BUYURUN KÜRSÜYE Atasını bağrına basan, doğduğum, büyüdüğüm ve yıllarımı verdiğim Ankara’ya ailemle indiğimde hava soğuk ve karlar ise henüz erimemişti. İçimizdeki Atatürk aşkıyla Anıtkabir’i ziyaret ettiğimizde, genci, yaşlısı, başörtülüsü, türbanlısı, hatta çarşaflısı, mozolenin önünde saygıyla eğilerek, müzenin ihtişamında tarihin başarılarla dolu yolculuğu içindeydi.
680 
 Eğitim Şart!  (Şahingöz)

Bunlar hepimizin bildiği temel konular, ama tekrar bir keyifli vurgulama yapmaktan bir zarar gelmez!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Hissiyatım
Merve Kalkan
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.