..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgular görmezden gelindikleri için var olmaya son vermiyorlar. -Huxley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Nebahat
Gürkan BAYKAL
Şiir > Erotik

Fahişeliğin sanatını yazmış kadınlar Kaltak yokuşunu çıkarken Yosmalar alkış tutmuş mor mendiller le Ud sesleri nagmelerle süslenmiş Gelir evlerin camından Oynaşmalar göz süzmeleri Gençler ne anlar yosmaların avından Yosmalar süslenmiş dolaşır parfüm kokulu Gençlik işte bu Üç beş kuruşa aşk dolu Kimi şanslı babadan kese dolu Kimisi gerçek aşkı arar Anadolu lu Kaltak yokuşunda aşk başkadır İstiyene bahar istemiyene şubat Yokuşun sonu

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Türkiye
281 
 Manidar Sözcüğü Üzerine Sayıklamalar  (Kâmuran Esen)

Son zamanlarda siyasilerin sık sık kullandığı bir sözcük var: Manidar…..Özellikle iktidar çevreleri, işlerine gelmeyen bir durumla karşılaştıklarında veya kendilerine sorulmasını istemedikleri bir soru sorulduğunda, “zamanlama manidar,” diyerek, işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Gün geçmiyor ki bir siyasi; yolsuzlukların araştırılmasını ve ortaya çıkarılmasını, birilerinin davranışını, konuşmasını, eleştirisini manidar bulmasın.
282 
 Kozaklı ve Çöp  (Yusuf Ter)

Gördük, gezdik, yapılacak olanları yaptık, gittiğimiz gibi akşama doğru Yağlı Kozaklı arasındayız, gündüz gördüğümüz tarlaların altın tozu dökülen sap köklerin yerlerinde yeller esiyordu.
283 
 Elimde Kalemleşen Mızıkama Yağmurlaştım...  (emre_onbey)

Hiç anlatmadım değil mi? Gümüş güvercinlerin takla atarken yere düşercesine dalga geçmelerini...
284 
 Sosyal Yaşam Çekirdeği  (Murat M. UĞURLU)

Toplumsal dönüşümde köylülüğün ve köylülerin geçmişten gelen önemi ve yeri.
285 
 Biraz Öfkelenin Be!  (Levent Ölçer)

Öfkelenin biraz be... Ulan ne bu suskunluk, bu umursamazlık, bu kendi havasında çalıp oynamak. Ne bu ilgisizlik, bu duyarsızlık. Ulan Allah rızası için birazcık öfkelenin, birazcık silkelenin be. Hiç ruh kalmadı, hiç mi yürek kalmadı? Yok mu lan?
286 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

“Oy” sen nelere kadirsin… Kıymetini bil. Artık öyle, kömürle, çekle, makarna, un gibi erzak dolu torbayla, ucuza da gitmiyorsun!...
287 
 Hakan Kocayınca...  (Şahingöz)

Şahingöz bazen kimsenin aklına gelmeyen farklı şeyler söyler!Ama lütfen onu mazur görün. Maksat zeki okuyucuyu biraz gülümsetmek!.
288 
 Milli Onurumuz Nereye?  (Mehmet SALİH)

Büyük Atatürk dış ilişkilerde olmazsa olmaz koşulumuz ‘’MÜTEKABİLİYETTİR’’ demişti. Yani, karşılıklı olmak
289 
 Güle Güle  (Ethem Doğruyol)

Türk-İslam dünyasının şövalye ruhlu siyasetçisi güle güle. Almak, verenin hakkıdır. Aldık ve kabul ettik; ama biliyorsun değil mi gönül hüzünlenir ve göz yaşarır? Bunu bilerek ağlayacağız. Parçayı görene düşen bütünü görene teslim olmaktır. İçimizdeki yangın ancak böyle serinleyecek.
290 
 Türkiye'de İki Kutuplu Medeniyet  (osman demircan)

Türkiye iki kutuplu bir ülke. Aslında çok kutupluluktan da bahsedebiliriz ama temel olarak iki taneden bahsedebiliriz. Bir yanda elitlerin oluşturduğu resmi kültür diğer yanda halk kültürü.
291 
 Cumhuriyetimiz Kutlu, Bağımsızlığımız Daim Olsun  (Fuat Türker)

Mehmed Akif in dediği gibi yedi düvel saldırsa da bu cephe sarsılmayacaktır, sarsılmamıştır. İstiklal, Hakk’a tapan milletindir ancak... Cumhuriyetimiz kutlu, istiklalimiz daim olsun...
292 
 29 Ekim Yürüyüşü  (Levent Ölçer)

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
293 
 Soma'da Hepimiz Suçluyuz!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Şimdi Soma’da meydana gelen feci olay için, şöyle oldu böyle oldu, diye laf kalabalığı yapmayacağım. Kulağı olan, gözü olan tüm gerçekleri kendince kabul ettiği haber alma organlarından dinleyip, izlediler… Önce ölenlere rahmet, yaralılara şifa ve tüm ulusumuza baş sağlığı dileyerek gerçeklere dalmak istiyorum… Evet, başlıkta da okudunuz, Soma olayında hepimiz suçluyuz! Kimse ahkâm kesmesin! Neden mi?
294 
 Cumhurbaşkanlarımız Ne Yapıyor?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Klasik ampuller artık çöpe!... 1 Eylül’den itibaren yerini daha aydınlık veren beyaz ampullere bırakacak!... “ Kürt Açılımı” ise okyanus demeden alabildiğine yol alıyor!.. Cumhurbaşkanımızdan sade vatandaşımıza kadar herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı… Orijinal CNN’de 21 Ağustos 2009 tarihi saat 20.47’de Türkiye’nin bazı doğu illerini de içinde gösteren sözüm ona “Kürdistan” adı altında bir harita yayımladı.
295 
 Kapatın Kapıları  (murat temüroglu)

BU ÜLKE YILLARDIR HÇ KİMSEYE VEDE HİÇ BİRŞEYE MUHTAÇ OLMAMIŞ VEDE BOYUN EĞMEMİŞTİR.EĞMEYECEKTİRDE.
296 
 Türkiye Karşıtlarına Gereken Cevabı Verm  (Şahingöz)

Gerçek yurtseverler, bilinçli yurttaşlar; AB de ülkemize karşı çıkanlar karşısında ezilmemek için gelin bu tavrı koyun!
297 
 Kürt Olmak  (osman tatlı)

Ortalığı karıştıranların, bilmesi gereken ve unutmaması gereken kötülüğü doğuran aslı astarı olmayan faşizan düşünce ve eylemlerin sonsuza kadar baki kalmayacağı ve bir gün bu zalimliğe ve zulme dur diyecek birilerinin varlığıdır.
298 
 Fosillerin Yeri Müze  (Levent Ölçer)

Yalanlarınıza doydum, kusmaktan yoruldum. İğrençsiniz. Bu kadar pisliği, bu kadar yalanı nereden buluyorsunuz? Aynanın karşısında kendinize nasıl katlanabiliyorsunuz?
299 
 Kerpiç Ev Kalmasın!  (Gürcan Erbaş)

İstiyorum ki Anadolu'da bebelerim, analarım, kardaşlarım depremden ölmesin artık. Herşey bir adımla başlar.
300 
 Bu Ne Yaman Çelişki  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bu Ne Yaman Çelişki! Kamyonların arkasındadır güzel yurdum insanının ilginç düşünceleri… Aracınızla keyifle yol aldığınızda önünüzdeki kamyonu tam sollarken “Bas gaza, frene, debriyaja, götür ver parayı vergiye, stopaja” veya bir başka kamyonda “ dünya delikanlı olsaydı, yuvarlak olmazdı” yazılarını okuduğunuzda, gülümsersiniz. İşte size bu yazımda yurdumun İnsanlarından küçük bir manzara sunacağım. Yalnız okuduğunuzda kamyonların arkasındaki yazılanlara güldüğünüz gibi gülmeyecek, oldukça düşünüp hayıflanacak, hatta kızacaksınız bile! Buyurun yolculuğa:

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sidikli Görkem
Erkut Altay
Deneme > Türkiye
15 Temmuz
Sinem Bağcivan
Deneme > Türkiye
Gelin Ağaçlar
Veysel Başer
Deneme > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.