..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İyi bir aşk mektubu yazmak için, neler yazacağını bilmeden oturman, kalktığında da ne yazdığını bilmemen gerekir. -Rouesseua
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

El Bel Baal 2
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Özel mülkiyetli köleci sistemle birlikte ilahların pabucu dama atılmağa başlandı. İlahlar totem meslekli totem gruplar manifestosundan (sözleşmelerinden), toplumsal sentezleri ortaya çıkarmışlardı. İlahlar totem meslekli ittifak yapan grupların üreten ilişkilerini ve paylaşımlarını düzenliyorlardı. Somut ve objektiftiler. Bu nedenle, sentezleri ortaya koyan ön ittifaklı kurallar; ittifakların iman ahdi olmuştular. Köleci sisteme kadar mevcut ür

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Türkiye
61 
 Dudakların Hala Kırmızıyken Öp  (Levent)

..düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum.. Sonra geleceği düşünüyorum. Aydınlık uzak, çok uzak. Gündemin kalemime düşen gölgeleri..
62 
 İnsanlık  (H.Deniz Hatipoğlu)

Dünya değişirken, bizlerde gelişmek zorundayız.. Başkalarının düşüncelerine saygı duyarak, onların önüne set çekmeden daha yeni icraatlar sunarak yani; çalışarak....
63 
 Halikarnas Balıkçısı, Murathan Mungan, Turizm Haftası ve Kel  (Nükhet Everi)

Ne güzel aydır Nisan! En sevdiğim ay... Nasıl sevmem? 11 Nisan doğum günüm ve Şanlıurfa’nın kurtuluşu, 17 Nisan Halikarnas Balıkçısı’nın doğum günü, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası, 20 Nisan Birecik (Şanlıurfa) Kelaynak Festivali, 21 Nisan
64 
 Vurgun Sistemi  (mehmet avcı)

toplumda,devlet eliyle teşvik edilen zengin olma hevesi ve hastalığı kansere dönüşmüş,tedavisi olmayan bu süreç iyileşme adına tüm gayri meşruyu mübah kılmaya başlamıştır.
65 
 Sonrasız Kadınlar  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Sizlere bu yazımda Lakin Yayınları’ndan yeni çıkan üçüncü kitabımdan bahsetmek istiyorum. “SONRASIZ KADINLAR”ın içinde Türkiye’de kadın şiddetiyle hunharca yok edilen kadınlarımızın birbirinden ilginç otuz gerçek hikâyeleri var… Arka kapakta, “Bu kitabı okumadıkça ‘kadınlar anlaşılamaz” diyorum… Gün geçmiyor ki, medyada, kadın cinayetlerinden haberler olmasın! Toplumumuzun önemli yaralarından olan Kadına Şiddet konusunu daha derinden hissetmek için isterseniz sözü daha fazla uzatmadan kitabımdaki notumu sizlerle paylaşmak istiyorum:
66 
 Türkçe Olimpiyatları ve Kazanımlarımız  (Adem KALINSAZ)

"Kiminin saçı siyah, Kiminin saçı sarı... Ankara'da buluştu, Dünyanın çocukları."
67 
 Yugoslavya Sendromu: Türkiye'yi Yok Etmek!  (Hulki Can)

"Açılım bitti" diyen siyasetçiler, aydınlar ve köşe yazarları yanılıyor. Açılım süreci büyük bir hızla, büyük bir aymazlık ve meydan okumayla sürdürülecektir. Hatta daha beteri gelecektir.
68 
 Zeus'un Kızı; Taksim'deki Gökkuşağı (Kitabımın İsmi)  (Aysun Güven)

Aralık 2009 dan beri beraberim İz edebiyat ile. Teşekkürlerimi sunuyorum. Tanışmasamsa uzun süreli sohbetlerimiz olmuş gibi. Bugün otuz yıldır yazdıklarımı topladığım bir kitabım var. Cumartesi günü 09.01.2015 saat 15,00-17,00 arası Adana Kitap Fuarında olacağım. Sizlerle tanışmaktan onur duyarım.
69 
 Seçimler Ertelenebilir  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Erken seçim taslağı YSK tarafından hazır. 1 Kasım 2015. Ve teamüller gereği CHP'ye hükumet kurma görevi Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘Beştepe’nin yolunu bilmiyorlar’ gerekçesiyle verilmedi... Cumhurbaşkanının açıkladığı, "Yönetim sistemi fiili olarak değişmiştir." sözleri doğrultusunda hayallerindeki fiili durum da başlatılmış oldu! Yıllardır Cumhuriyetle hesaplaşma içinde olanlar, Anayasayı filan takmadan AKP'nin iktidarda kalması için tüm kozlarını bu seçim döneminde de kullanacaktır! CHP ve MHP Seçim hükumetinde olmayacakmış... Onlarda bu geçici ...
70 
 Kars'ın Kurtuluşu ve Kâzım Karabekir Paşa  (Cahit KILIÇ)

Bugün 30 Ekim. Kars’ın kurtuluşunun yıl dönümü. 29 Ekim günü bütün yurtta olduğu gibi Kars’ta da kutlandıktan sonra; ertesi gün için yani 30 Ekim gününde kutlanacak bir başka bayrama hazırlık yapılır
71 
 Türklerin Kısa Yoldan Köşeyi Dönme Sevdası?  (Levent)

Şimdi söyleyin bana, böyle bir ülkenin halkı-vatandaşı olarak çalışarak, kazanarak, üreterek, çabalayarak zengin olmak bir yana, açlık sınırını aşıp onurlu insanca, mütevazi bir hayat yaşamak hayal değil mi?
72 
 Sayın Başbakan, Edebiyattaki Mübalağa Sanatını Bilmiyor Mu?  (Kâmuran Esen)

Mübalağa sanatı, sık sık kullandığımız bir sanattır. Ha! Bundan anlayan olur, anlamayan olur. Bir anlamadı diye, mübalağa sanatını yok sayamayız.
73 
 Bir Eşek Hikâyesi  (Kâmuran Esen)

Böyle bayram kutlaması olur mu?
74 
 Tarihin Sayfaları 27 - Mayıs  (H.Deniz Hatipoğlu)

Bugün Tarihimize Kara leke olarak geçen 27 Mayıs Darbesinin 50.yıl dönümü. Buradan Demokrasi Mücadelesi uğruna dar ağacına götürülen Adnan Menderes Ve Arkadaşlarını Rahmetle ve minnetle anıyoruz..
75 
 Ey Canım Kurban Vatanım  (H.Deniz Hatipoğlu)

CANIM KURBAN VATANIM -------------------------------------------------------------------------------- ey canım kurban vatanım seni kim alabilir ki benden ruhuma tecellin doğmamdaki sebebindir Atamın yolu üzerindeki toprağımdır sen duy sesimizi sen sesle emi kör cahil insanlardan vatanı dalgınlıkla satanların hem bölücülerin hem seni tanımayan vicdansızların kör zihniyetli okumuş cahillerin ve.... ne olursa olsun sen canımdan kanımsın bayrağım seni ezdirmem , ezan seslerini indirmem kanım aktıkça sen bende aşkım vatanım seni bilmezler şehitleri görmeyenler sanırlar medeniyet uzakta.. ey anadolum ey dostluk pınarım içim acıyor , ruhum isyanda lanet terör, anaları yakmakta milleyetçiliğimizi şahsi emeller almakta... öfkeliyim bu cahilliğe bu cennet vatanımın kıymetinin bilinmediğine.. hdeniz hatipoglu bursa17ekimcumaikibinsekiz --------------------------------------------------------------------------------
76 
 Kurt Sorunu Yada"turkiye Sorunu"  (agrin jiyan)

Cunku herkes kendi menfaati çerçevesinde dusunuyor sorunu ve oyle cevap veriyor! Hiç kimse kendi yaptigi hatalari gormuyor herkes baskasinin hatalarini ve ayiplarini ariyor. Hangi hatasini yakalasamda tokat gibi yuzuune vursam der gibi insanlar...
77 
 Bundan Tam 60 Yıl Önce Hristiyan Bir Kadın İçin Daha Sağ İken Türkiye" de Mevlit Okunduğunu Biliyormuydunuz?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

İlginç bir mevlit...
78 
 Bir Gazinin Ricası  (Mustafa Şakarcan)

Gazilerimizi doğru tanıyalım ki. ... Vatan ve millet sevgisi gibi kutsal duyguıları sömü- renlerin ince (!) oyunlarını anlayabilelim.
79 
 Gezi Notları: Bursa İzlenimleri - II  (Adem KALINSAZ)

Bursa Ulu Camii’ndeki ziyaretimizi tamamlayıp Tophane’ye doğru tırmanmaktayız. Önümüzde Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Balibey Han var.
80 
 Fikrim Seninle Gurur Duyuyorum!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bunca kötü haberden sonra güzel bir haberi paylaşayım; Uzun süredir görüşemediğim çocukluk arkadaşım Fikri’yi Facebook’ta yakaladım. Kendisi şu an grip, serum, hepatit aşılarının üretildiği Fransa’nın Lyon şehrindeki PASTEUR Firmasının üst yönetiminde Başkan Yardımcısı. Balkanlar, Doğu Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Türkiye’den sorumlu olan arkadaşımla eski günlerimizi yâd eyledikten sonra bakın neler söyledi; “Türkiye’de bana bağlıyken ve böyle bir fırsat varken bir tohum atalım dedik. Belki tutar diye… Gelecekte her aşıyı ülkemizde üretiriz. Fabrikamızı İstanbul’da Kurtköy’de kurduk.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sidikli Görkem
Erkut Altay
Deneme > Türkiye
15 Temmuz
Sinem Bağcivan
Deneme > Türkiye
Gelin Ağaçlar
Veysel Başer
Deneme > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.