..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsanlığın hangi filizi köreltilmek istenmişse, tersine o filiz daha gür büyümüştür. -Freud
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
201 
 Sevgilim...  (aLغyna` Fatma Erdem)

Sen gittin… Giderken benden aldıklarınla kendine kaleler yaptın, bana ait onlar bile diyemedim, bilirsin hiçbir zaman hayır demek yoktu sana… Ben hala hatırlıyorum seni, gözlerin gülüşün ve sesin, öyle bir ses ki kilometreceler uzağına koşarak beni getiren ve hayal kırıklığım.
202 
 Bileklerindeki Malleolları Severim  (osman demircan)

Karanlıktayım, alkollüyüm, sinir ilaçlarını içmiş vaziyetteyim, damarıma enjekte edilen morfinleyim, bileklerimdeki kesiklerleyim... En kötü haldeyim, hayatın torpido gözündeyim. Bir şehrin manzarası en güzel yamacı gibi karşıma çıkma.
203 
 Sen hayatın bir ucundasın  (Birkan ASKAN)

Sen hayatın bir ucundasın,ben bir ucunda. Düşüncesiz,ezbersiz ve hiçbir acıdan geçmemiş bir şekilde değil. Sevdiğini asla bulamayacaksın hayatında ve sevdiğin seni hiçbir zaman değerini bilerek sevmeyecek....
204 
 Anlamsız Replik  (SİNEM SEMERCİ)

Zaman geçiyor. Büyüdükçe büyüyor suskunluğu gecelerin. Cümleler tükendikçe tükeniyor adına aşk dediğimiz o yanılsama, susuyoruz kelimeler kayboluyor, susuyoruz, suskunluk kocaman duvarlar örüyor aramıza...
205 
 Kalanlar ve Gidenler  (Müşerref özdaş)

Kimi zaman zor gelir gitmek.Kimi zaman da zor gelen kalmaktır.Yaşamımız tercihlerimizin toplamıdır.Ve bazen yaşamımız ayrılıklar toplamıdır.Yarım kalan şiirleri,yarım kalan öyküleri barındırır.
206 
 Duygu Komşuluğu  (Aysel AKSÜMER )

Bazı günler, dün akşam ne yemiştik, bugün günlerden neydi, ayın kaçıydı hatta biz hangi aydaydık yahu! gibi utanası sorular soran bizler, nedense iç dünyamızın günlüğünü tutmaya gelince hafıza profesörü kesiliriz. Hele canımızı yakan olayları mumyalamakta üstümüze yok. Öyle arada bir de değil sık sık geçmişe döner bizi rahatsız eden neyse o karede takılır kalırız. Sebep olanı da taşlarız, haşlarız sonra başlarız dövünmeye, sövmeye. Aslında ne çok ihtiyacı vardır ruhumuzun sevmeye ve sevilmeye.
207 
 Hep Dönülmez Bir Yerleri Ararız  (adnan durmaz)

Daha ne duruyorsun sen böyle ölgün bir yorgunlukta geçen demlere ağlarken Dereler menderesler yararak ırmaklara koşmakta Bir kısrak kulunlar ovada salkımsöğüdün altında Sevişir eşkin bir rüzgar çırılçıplak meyve gebesi dallarla Daha ne duruyorsun gücenik bir yüzle kendi karanlığında ağlayan baykuşlar gibi Bilirim kendini gerçekleştirememiş her yüz güceniktir Ve zordur toparlamak deli suların dağlardan getirip ovaya serptiği kozalakları Ve kurumuş yaprakları toplamak zordur Onu rüzgara bırakmalı bence Çünkü imkansızdır onu temizlemek en iyisi Kalsın öylece zaten yeniden çiçeğe durur bu ağaçlar
208 
 Kocaman Bir Çığlığım  (osman demircan)

İhanet, ikiyüzlülük, vefasızlık yoğun bir kar yağışı... Bir ölümcül acının tam altındayım. Parmaklarım donmakta, ayaklarım kaymakta, ellerim beni kurtaramamakta. Kocaman bir çığlığım. Bağırsam çığ altında kalırım, sussam donarım. Bir beyaz masumiyetin içinde bir ben miyim suçlu? Gözlerimdeki karı atmaktan yorulur bakışlarım. Ağlasam gözyaşlarım buz, nefesim ayaz olur. Üşürüm ölümcül yalnızlığın içinde. Kimse duymaz sesimi. Her yer kardan dağ, buzdan nehir... Bütün yollar bana kapalı. Yüreğimin, beynimin buz kestiği ayazda ve kışta, bir acının keskinliğinde soluğum kesilmekte. Ufkumda hiç güneş görünmemekte. Tüm insanlar ya dalları kar dolu ağaç, ya da sesimi duyunca üstüme çöken bir çığ.
209 
 Sana!  (aLغyna` Fatma Erdem)

Bu üvey mutluluk daha kaç gün beni yaşatır bilmiyorum,bilincimde sana dair flu görüntülerden daha fazlası kalmadı.
210 
 Akrep Yelkovan Kadar Hızlıdır Sana İnat.  (Gökhan Güldemir)

Kendi ihtiyaçları olduğunda seni kibarca içeri alanlar, sen aradığında seni tek tuşla meşgule alırlar. Tek "tuş olan" nedense hep sen olursun.
211 
 Sonbahar Üzerine Geç Kalmış Bir Yazı  (Ayşe)

Sonbahar neden aşk acısı çekenlerin mevsimidir?
212 
 Sıkılıyorum Baba!.. Ya da "Modern Bir Çocuğun Anatomisi"...  (lütfi akarçay)

Babalar,çocuklar ve ayrı dünyalar..
213 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (4) (Kuyunun Dibi... )  (Rüya Bayram )

Bazen affedilemez durumlara da düştüğümüz olur. Affedilmeyen kendimiz, affedemeyen de kendimiz.. Zayıflık mı evet, iyilikten mi tabii, zaman zaman bunun aptallık olduğunu görmemiz de uzun sürmez.. Bunu anladığın anda bir kuyunun dibindesin.
214 
 Dikmek  (Oğuz Tepe)

Dar alandaydık. Neden dar alıyor diye sormadık. Sadece dar alana baktık. Genişçe bir yerden…
215 
 Can Yitiği  (lal-i handan)

Bir ismi kaldı aklımda. Bir de bakışlarındaki yazgı. O bana yasaklı, ben onda saklı. Bir unutuş cümlesinin baş harfiydi ismi. Şimdi gül fırtınası gönlümde; bir can yitiği…
216 
 Günümüzün Dürüstlük Anlayışı Sorunsalı  (Müşerref ÖZDAŞ)

Geçmişten uzaklaşırsak kendimizden de uzaklaşacağız korkusunu taşırıyoruz belki. Ancak kıyıdan uzaklaşmayı göze alabilirsek yeni kıtalara varabiliriz ve yeni keşiflerde bulunabiliriz. Kendimizi bulmaktır aslında bu yolculuk.
217 
 Bizler Gerçekten Çocuk Olmuşuz  (derya eğilmez)

Neredeyse on gündür hastayım.Önce grip ile başlayan rahatsızlığım nezle ile devam ediyor,sürekli burnumu çekiyordum. Geçirdiğim rahatsızlık psikolojimi de bozmuştu.
218 
 Aynı Dili Konuşmak  (Ömer Akşahan)

İletişim kazalarına yol açan şeyin kendimize ayna tutmaktan kaçmak olduğunu size söyleyen biri olmuştur muhakkak.
219 
 Kısa Cümle Bilgisi - 1 -  (NUH KENİŞ)

Kaç kalp onardım bir pişmanlık cümlesiyle. Kaç pişmanlık cümlesi, onardı kalbimi bilemezsiniz. Onarmanın ötesinde bir kalp inşa eder bir cümle bazen, kırdığı gibi.
220 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (9) (Kalpten Kalbe Nasihatlerden... )  (Rüya Bayram )

Dönülmez akşamın ufkundan dönüyor bir kez daha sana... Sana ait olmayacağını bildiğin birşey için tutuşmak cennet ile cehennem arasında git gel gibi. İşte o yüzden med cezir diyorum ben sizdeki bu duruma. İçindeki aşk ile cennete düştüğünü sanıp gerçeklerle cehennemi boyluyorsun.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler
Öznemiz İnsan
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Yorulur Mu Bir İnsan?
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler
Kibris ve Sen
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Yüzleşme
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.