..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sanatçı, toplumda uzun çalışma ve çabalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır. -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahilin Sevimli, Kızı
Behçet Bilgiç
Şiir > Aşk ve Romantizm

Sapladın okunu, şu sol yanıma Başladı gönlümde, derin bir sızı Can suyu oldun sen, inan canıma Sen sahilin asi,l sevimli kızı Kapatmıştım çoktan, gönül kapımı Bak kırıp geçtin, kapanmaz artık Bozulmazım derken, bozdun çapımı Paramparça kalbim, bak dökük yırtık Son baharım derken, sen çıkıverdin İlk baharım olup, girdin kalbime Yanan alev gibi, bak yakıverdin Perişan eyledin, bak şu halime Güller karanfiller, güzeldir amma İzmir

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
321 
 En Zor Denklem=aşk  (siyah)

göğün renginin mavi olmadığını, denizin dalgalı olmadığını, ağacın yeşilinin aslında bir yanılsama olduğunu anlayabiliyorsa... işte gerçek mutluluk ordadır...
322 
 Düşler de Ölür  (adnan durmaz)

Kalbimizin o gizli yerinde, bize ait, sadece bizim bildiğimiz düş ülkeleri, düş bahçeleri...Umudun toprağına ekilen düşler daha bir bağlar bizi. Zaman acımasız elleriyle güzü savurduğunda, nice yapraklar dökülür kalbimize. Umut bitince nice düş ölür... Düş öldükçe, düşleyeni de yavaş yavaş öldürür Kalbimizin o gizli yerinde, bize ait, sadece bizim bildiğimiz düş ülkeleri, düş bahçeleri her defasında yeniden tarumar olunca, giderek kaybolur, bu dünyada isteklerini gerçekleştirme umudu. Bizden bir şeyler gider yaşamımızdan giden her insanla… Her kaybedişte bir şeyler kaybolur azmimizden, yeniden deneme kararlılıklarımızdan… Her gidenden bir şeyler kalır bize acıya dair ve hep kanayacak olan… Gecelerin ortasında yapayalnız kalırsın
323 
 Aşkta Verilen Tüm Sözler Yalan  (ufuk közleme)

Yıllar önce karşılaşıp çok sevdiğin,sonradan kaybettiğin bir hayalin peşindesin hala.Gerçek hayatta olmayacak bir sevda arıyorsun.Bu son kanıtıydı yalancı aşkların…Seni incitip kıranlara inat ve kendi seviyen bir çoğundan üstünken sen yolunda devam etmelisin.Çok sevmediğin ama gerçekten sevildiğin bir kalbi beklemelisin bundan sonra.
324 
 Gençler'e Bak Gençler'e  (Cahit Yetgin)

GENÇLER’E BAK GENÇLERE......! Her insan yaşadığı müddetçe gençlik dönemini evresini geçirmek zorunda.Sert bir geçiş.Büluğ çağı.Delikanlı.Kız olsun erkek olsun fark etmiyor.Kabahatleri yok.Kabahat Toplumun ve aile yapısından.Örf ,adet, anane gelenek görenek,sevgi ve saygının dejenerasyona uğraması.GENÇLİĞİ başı boş bırakınca,ne eğitime, ne eğilmeye,ne bükülmeye gelmeyen nereye toslayacağı mechul bir yere, göz göre göre ellerimiz bağlı seyredip duruyoruz.BANA DEĞMEYEN YILAN BİN SENE BEKLEMEZ.Mutlaka zehirini birilerine şırınga edecektir.Çünkü yılan nesli'de çok.
325 
 Zeus'un Kızı;doğaçlama  (Aysun Güven)

Dünyanın tüm servetinin, sadece %1 nüfüsunda bulunduğunu söylüyor radyo. Sadece bunu söyleyip susmuş gibi. Kocaman bir sessizlik, ardından yayılan dalgalar gibi aklıma, durdurulamayan savaşları getiriyor. Tüm bunlar, koca evrende, bir iğne deliği kadar olmayan biz için büyük değildir de nedir ?
326 
 Oğlum ,  (Avşın Çağrı ÖZHAN)

Bu dünyada ; sıcaktan eli yanacağını , soğuktan üşüyeceğini veya en basitinden niçin kaldırımdan yürümesi gerektiğini benim öğretmem gereken yeni bir insan var . Düşünün ki ayakkabılarını bile nasıl bağlayacağını ben öğreteceğim .
327 
 Okunmak İçin Yazılmadı Bunlar  (bilgeperi)

Hep bekleriz geleceği, o bilinmeyen, gizemli gelecekte neler vardır kim bilir? Oysa yaşanıp tükenen zamanda da bilinmeyenler yok muydu? Bilinilir olan.
328 
 Kıymeti Harbiye  (İnan ARSLANBOĞAN)

Kime git desem, kalası var bu viranede. Kim ki bir akşam vakti soyunup hazırlansa bana, indirse çiçekli elbisesinin ince omuz askısını gösteriyorum ona cehennemimi …
329 
 Küçük Yerde Yaşamanın Zorlukları  (Kâmuran Esen)

"Seveyim derken öldürmek" diye, buna denir.
330 
 Oyunbozanız.  (Oğuz Tepe)

Karanlık vurur duvarlara ve azalırız. Sessizce terk edip giden gölgelere, yalnızlığımıza kucak açtığımızda yeniden kavuşuruz.
331 
 Maneviyat Vs Maddiyat...  (Saltukalp İnan)

İnsanlara verdiğimiz ve insanlardan gördüğümüz değeri belirleyen öğeler maddi dünyanın içinden ne kadar olmalıdır? Ben buna olabildiğince az diye cevap veriyorum.. Çünkü hayattan şu ana kadar şunu öğrendim ki elimizde olan tek şey hislerimiz ve düşüncelerimiz.. Bunun dışında kalan herşey hayat izin verdiğince gelişir, oluşur..
332 
 Annem  (Avşın Çağrı ÖZHAN)

İnsanın elinden gelenin daha fazlasının peşinde olması nasıl bir duygudur ve daha önemlisi bu çaba senin içinse , asıl senin hissettiğin nasıl bir duygudur ? Çok karmaşık geliyor bana aslında .
333 
 Kuytu Bir Köşede...  (Oğuz Tepe)

Kuytu Bir Köşede...
334 
 İlk Kapı... İlk Anahtar... Son Kilit...  (FERHAT ŞEKER)

Bir yürek bu kadar eşit bölünebilir miydi, dolunay bir daha hiç görünmemecesine tutulabilir miydi, seninle onun arasına giren gece beni daha ne kadar düşündürebilirdi. Kendi içimde, kendime kalan son kara parçasının üzerinde düşünüyorum şimdi olan biten
335 
 Hayat Kimine...  (ayşe kaya)

Sevildiğini duymak her insanı mutlu eder. Peki sevdiğini söylemek kolay mı? Eğer sevdiğiimiz hayattaysa iş biraz daha kolay ama ya diilse, yada bu son günleriyse de biz bunun farkında değilsek?
336 
 Nereden Bileceksiniz?  (HAMZA EKİZ)

bilmezsinz ki?
337 
 Artı ve Eksi  (Cahit Yetgin)

ARTI VE EKSİ (38 ) Hayatımızda artı ve eksi kelimelerini sık sık kullanırız.Bu gün kullanacağımız yer.İnsan’ın kendine veya kendisi gibi diğer insanlara zaman zaman verdiği değerlendirdiği NOT dan yani ARTILAR dan EKSİ lerden bahsedeceğim.
338 
 Artık Gelme...  (Elif Demiröz)

Çok kez giden bir sevgilinin geri dönmesi için ağıt yakar yürekler... Dilekler, dualar ona yeniden kavuşmak içindir. Oysa benim yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var, sevgi de olsa, aşk da olsa, eğer size acı veriyorsa, silip atın hayatınızdan...
339 
 Eyy, Benim Diğer Yarım!..  (Emine Pişiren)

Kadın okuyucularım lütfen kızmasın bu yazıma...Ama bu bir gerçek!..Zor beğeniyoruz, değil mi?
340 
 Aşkı Sende Buldum  (sena peker)

Aşk hep yanlış taninmiş. Sizde bakin cumlelerime aşki bulacaksiniz...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler
Öznemiz İnsan
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Yorulur Mu Bir İnsan?
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler
Kibris ve Sen
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Yüzleşme
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.