..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsanın en iyi tarafı ürperebilmesidir. -Andre Gide
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
381 
 Son Dakika Golü.  (Taner Türker)

Tanrıya atılan galibiyet golü.
382 
 Bayram Ziyaretleri  (sedat)

Düşündüm, neden bizler kişiliklerimiz arasına maddiyatı sokuyoruz. Hiç olmazsa bayram gibi özel günlerde, sadece yüreklerimizle birbirimizi kutluyalım. Daha doğru olmazmı? Ne dersiniz. Belki bir başlangıç olur bu temennim.
383 
 Son Liman  (meral yıldızhan)

Son Liman Yeni rotada gemiyi cok tehlikeli ama -tabi- ayni zamanda cok heyecanli denizler bekliyor; Yolculugun ilk baslarinda, gunes isitirken, deniz duzken, hava sicak, beyaz yelkenler serin ruzgarlarla dolup gemi bir marti gibi sicak denizlere suzulurken, yolcular sarhos, gemiciler sevincli, kaptan hoyratca dumeni istedigi yone oynatirken, denizin ilik sulari govdeyi oksayip yikarken gemi mutluluktan ucacaktir. Ama daha sonra, acik denizlerde, korumasiz sularda, havalar degismeye baslayip ilk yagmurlar yaginca, islanan yelkenler agirlasip sarkmaya basladiginda, ilk once yolcular homurdanacak, sonra tayfalar sizlanacak, kaptan kaslarini catacak, gemi usumeye baslayacak.. Hele -aslinda- kiyilar ve ic denizler icin olan geminin dayanamayacagi acik deniz firtinalari ciktiginda, yelkenler sidetli ruzgarlarda patladiginda, direkler dayanamayip kirildiginda, gelen ilk limanda yolcular, bir sonrakinde tayfalar, ve daha sonrakinde kaptan ve en sonunda ambarlarindaki son yiyecek kirintilarini yemekte olan fareler kactiginda, gemi "son liman"ini aradiginda, ister hic gormedigi bir ulkenin hic ugramadigi bir limani olsun, ister issiz bir adanin kuytu bir koyu olsun, isterse okyanusun karanlik derin bir cukuru olsun orada bekliyor olacagim.. Yeni rotanda iyi yolculuklar ! byMeral YILDIZHAN
384 
 Ayrılığa Beş Kala...  (ugur lalek)

Karşıdan gelen o değildir. İçinizde gelmesini çok istediğiniz kişinin, gelmemesinin hesabını sorgularken aslında sadece kendi kendinizi avutmanın haklı gururunu yaşarsınız.
385 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (13) (Sevmelerden Vazgeçip Sövmelere İntikal Edişten... )  (Rüya Bayram )

"Bazen hayat suyu kesik musluk gibi oluyor..Aç kapa defalarca aç tıss yok.. Bekle dur birgün tekrar akacak diye, ama su yolunu çoktan değiştirmiş, sen orada susuzlukla paslanıyorsun.. Yine öfke doluyum haksızlıklara, duyarsızlıklara, yine fırtınalarda savruluyorum..Ve yine kendimi adresini arayan bir mektup yazarken buluyorum.."
386 
 Öfkeni Göster,sana Kim Olduğunu Söyleyeyim  (Nihal AKKUŞ)

ÖFKENİ GÖSTER,SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM
387 
 Çocuk Kalamadık Ama...  (HAMZA EKİZ)

GEÇMİŞ YILLARA DUYULAN DERİN BİR ÖZLEM....
388 
 Gelinler ve Damatlar  (H.Deniz Hatipoğlu)

Anne ve baba çocuğunu bağlı yetiştirdiği vakit hiçbir zaman yalnız kalmaz, oysa bağımlı birey yetiştirdiğinde hiçbir zaman o çocuk iyi bir aile kuramaz…”
389 
 ve Aslında Hepimiz Kalabalıklarda Yüzen Yalnız Çoğunluklarızdır...  (Edibe Toğaç)

İnsan yalnız doğar yalnız yaşar ve yalnız ölür... Unutulmaması gereken nokta budur aslında... Örneği insanlardan vermeye gerek yok artık , Cansız gibi duran bir çok canlıyı farkettikten sonra...
390 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (2) (Bardağın Boş Tarafından... )  (Rüya Bayram )

Bütün melekler mi matemde bu neyin karanlığı, aralayın şu bulutları güneşe hasretliğim var
391 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (6) (Cümlenin Sonu... )  (Rüya Bayram )

Bir cümle hayatımızı değiştirebillir işittiğimiz ya da söylediğimiz. Bir cümle bizi başka biri yapabilir. Bir cümle uzakları yakına, bir cümle yakınları uzağa taşıyabilir
392 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (20) (Antikacı Dükkanından... )  (Rüya Bayram )

Gönlümle baş başa düşündüm demin; / Artık bir sihirsiz nefes gibisin. / Şimdi tâ içinde bomboş kalbimin / Akisleri sönen bir ses gibisin. Mâziye karışıp sevda yeminim, / Bir anda unuttum seni, eminim / Kalbimde kalbine yok bile kinim / Bence artık sen de herkes gibisin. Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor / Onlardan kalbime sevda geçmiyor / Ben yordum ruhumu biraz da sen yor / Çünkü bence şimdi herkes gibisin Yolunu beklerken daha dün gece / Kaçıyorum bugün senden gizlice / Kalbime baktım da işte iyice / Anladım ki sen de herkes gibisin Büsbütün unuttum seni eminim / Maziye karıştı şimdi yeminim / Kalbimde senin için yok bile kinim / Bence sen de şimdi herkes gibisin Gün gelir ömrün kısalığına inat ruhun sonsuzluğuna yazdığın, antika dükkanında en önde koca koca yer verdiğin kişiler Nazım'ın dizelerindeki gibi herkes gibi birilerine dönüşür.
393 
 Nedensellik  (yeliz genç)

kendimize en çok sorduğumuz sorudur aslında ve cevabını vermeye çalışsakta yalana bizi en çok sürükleyen soru..
394 
 Ben Sağırım Kandır Beni!  (Hascen)

"Duymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur."
395 
 Karı - Koca Kavgasına Son!  (Zeynep Küçük)

Bu tüyoları benden aldığınızı kimselere söylemeyin. Aman efendim ne demek; teşekküre değmez. Dostluk öldü mü?
396 
 Asitli İçecek  (pelin yetkin)

Anlamsız hayatım anlamlaşmaya başlıyor yataktan çıkınca. Bugün bırakıyorum seni sevmeyi ve bugün bırakıyorum bu asitli içeceği. Dönmeyeceğim biliyorum..
397 
 Ne Önemi Var  (taci)

sacma sapan düşünce yazısı........
398 
 Kalbin Erişemeyeceği Yerdedir Aşk  (osman demircan)

Birbirimizi seviyoruz evet. Kalplerimiz birbirimiz için çarpıyor buna da evet; ama birbirimizi gönülden sevmiyoruz. İşte bu yüzden birbirlerini sevenler hep başkalarına gönül veriyor. Neden mi? Çünkü birbirini gönülden seven yok. Birbirine gönülden bağlı olan yok. Her şeyi kalbimize yüklüyoruz. Oysa gönlün başardığını kalp başaramaz.
399 
 Nişa Oyunu  (Ömür İsfendiyaroğlu)

Gece'nin duyguları açığa çıkaran gizemli karanlığı... Kalabalıklar arasında keşfedilen duygular.
400 
 Eğitim Öğretim ve Meslek  (Cahit Yetgin)

EĞİTİM ÖĞRETİM VE MESLEK İnsan oğlu yaşamı boyunca atadan duydukları ve gördükleri ile hayatı yaşamış, her nesil kendi çapında bir şeyler katmış nihayet günümüzde eğitim aileden başladığı bulunduğu çevrenin, dini, ırkı ve de örflerin adetlerin etkisiyle önemsenmiş anaokulu,ilköğretim,lise,üniversite ve lisans üstü akademik eğitim öğretimden sonra hem meslek,hem ünvan,mevki,makam ve kariyer elde edilmiş olmasına rağmen;

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler
Öznemiz İnsan
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Yorulur Mu Bir İnsan?
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler
Kibris ve Sen
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Yüzleşme
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.