..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Sevgi bilmekten doğar." -Mevlana
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bu Sabahtan Sonra.
Leon Leon
Şiir > Yeraltı

BU SABAHTAN SONRA. Bir gittiğini bilsem di! Öyle dedim bu sabaha kadar. Yolculuğum başlayacaktı, boşlukta. Nereye gittiğimi bilmeden. Alışacaktım, açlığına, Kör kuyularda seferi başlayacaktı, Yolculuğumun. Bir gittiğimi bilsem di, senden. Bu sabaha kadar. Zamanımız geldi sevgilim. Ya da ben öyle hissettim, bilmem! Havayı kokladım yatağımda yine, Gözlerim kapalı. Elimi uzattım öylece, Saçlarını bıraktığın, yanımdaki yastığa.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
441 
 - Sitem - Merve Mutlu  (merve)

Günlerden hangi gün...Saat yine sabahın kaçı oldu...Gidiyorsan sağlıcakla kal sevgilim...Yok hayır kalıyorsan...ucundan tut!Yükünü ağırlaştırdığın bavullarımın... ( Size temin ederim ki, 'zaman' herşeyin ilacıdır.)
442 
 Ne Önemi Var  (taci)

sacma sapan düşünce yazısı........
443 
 Çöp Kutusu  (mine çançooğlu)

Çöp kutusunda kayboşmuş bebeğim sen yinede susmuşsun...
444 
 Tanımak Üzerine  (osman tatlı)

Peki, yanlış tanıdığınızı doğru tanıyorum diye kendinize inandırmanız ya da düşünmenizi nasıl yorumlamak gerekiyor. Yani tanıyorum diye, değer verdiğimiz ya da değer vermediğimiz insana yaptığımız yakıştırmalar bir zulüm çeşidi değil midir? Değer verdiğimiz insanın zamanla değersizleşmesi, değersiz dediğimiz insanın zamanla değerli hala gelmesini nasıl açıklayabiliriz?
445 
 İyi ki Var Can Dostlar  (Didem Duruöz)

Yıllar önce Erol Amcam yazılarımın bazılarını okuduğunda benden bir rica da bulunmuştu. Hoşgörü ile ilgili bir yazı yazmamı istemişti. Amcacığım sanırım biraz geç de olsa yaptım. Hoşgörü ile ilgili yazımı sonunda tamamladım. Üstelik en özel can dostlarım olan sevgili anneciğim, babacığım, biricik ablamın hep yaşamlarında örnek olarak bana tanıttıkları hoşgörünün sevinçlerininin tadına yaşamımda da bakmaya başladım. Geçmişimde bu günümde, şu anımı paylaşan, geleceğimde tanışacağım tüm can dostlarım iyi ki varsınız. İz edebiyat yazarlarına yeni katılan Y. Aynur Öztürk’ ü size tanıtırken can dostum olduğunu belirtmiştim. Can dostlarımın yüreğimdeki, ruhumdaki yerini sizlere azıcık da olsa anlatmak istedim. Bakmasını görmesini bilirse. Kendinden kaçmazsa. İçten ve samimi olursa. Birey her an her yerde. Bir can dostla tanışma şansına sahiptir. İnsan yeter ki istesin. Karşısındaki bireyi olduğu gibi kabul etsin. Onda gördüğü güzellikleri. Onun kendisi için önemini. Ona hem sözleriyle hem de davranışlarıyla hissettirsin. Gözlerden gelen anlayış kalbe ulaştığında ruhlar tanışmaya başlar. Ve o gözler artık birbirini her gördüğünde iyi ki geldin iyi ki varsın diyerek bakarlar.Benim için can dost: Yanında maskesiz olabildiğim. Yanında ruhumu çıplak bırakabildiğim.Kendimi ifade ettiğimde öncelikle kendi içseslerini susturup. Düşünce hatalarından hem kendilerini hem beni koruyup. Beni anlama niyetinde olan. Sorunuma çözüm bulmak yerine. Kendi sesimi, ruhumun sesini duymama destek olan. Kendimi tanımama,anlamama kaynak olan. Kendi çözümümü kendimde bulmama rehber olan. Koşulsuzca sevildiğimi. Olduğum halimle hatalarımla, yanlışlarımla kabul edildiğimi sezdiğim.Kendimi güvende, özgür, mutlu hissettiğim.Kendi oluş anlarını içlerinden geldiği zaman. İçlerinden geldiği şekilde benimle paylaşan. Zor zamanımda yanımda olan. Olamadığı anlarda bile yanımda olmayı istediğini bildiğim sezdiğim bireylerdir. Can dostlarım benim en büyük hazinemdir. Yaralarımı gözlerinin önüne. Hatta yeri geldiğinde ayaklarının altına serdiğimde. Onları sevgiyle kucaklayan. Ne yaşarsan yaşa. Ne düşünürsen düşün. Ne hissedersen hisset. Ya da ne yapmazsan yapma. Sen benim için özel, önemli ve değerlisin sözlerini. Bana ruhumda hissettiren bireylerdir. Yaralarımın üzerine basmamakla kalmaz. Sihirli parmaklarının dokunuşlarıyla. İyileşmesini kolaylaştırırlar. İçlerinden geldiği anlarda. Kendi yaralarını benim avuçlarıma bırakırlar. Şifa kadınlar ve şifa adamlar sadece kendileri olarak. Oldukları gibi sevildiklerini hissederek. Beraberce yaşam yolunda farklı merdivenlerde bir basamak yukarı çıkarlar.
446 
 Çocuk Kalamadık Ama...  (HAMZA EKİZ)

GEÇMİŞ YILLARA DUYULAN DERİN BİR ÖZLEM....
447 
 Ters Taraftan Kadın ve Erkek  (kemal pismisoglu)

GOLLOM'UN KALEMİNDEN YENİ BİR YAPIT kadına erkek, erkeğe ise kadın gözü ile bakan bir yazı. Birbirimiz için neden değerli olduğumuzu anlamamıza yardımcı olacak türden.
448 
 Adam...  (Oğuz Tepe)

Etrafın ıssızdır.Çorak ve sıkıcı.Limanına gemiler uğramaz.O gemiler ki şölen zamanlarında süslü püslüdürler.Dikili ağacın yoktur.Olmasını çok istemişsindir ama yoktur.Yamacından kaymakta olan toprak,dost sandıklarındır.
449 
 A, Ş, K!  (Bilal Çalışkan)

"Aşk"ın tanımı
450 
 Oyun Bitmemeli.  (Oğuz Tepe)

Bütün görkemiyle devam etmeli
451 
 Hayat Kimine...  (ayşe kaya)

Sevildiğini duymak her insanı mutlu eder. Peki sevdiğini söylemek kolay mı? Eğer sevdiğiimiz hayattaysa iş biraz daha kolay ama ya diilse, yada bu son günleriyse de biz bunun farkında değilsek?
452 
 İlişkiler, Değişim ve Değiştirip Kendileştirdiğimiz İnsancıklar  (Melike Karaca)

Çünkü siz, mükemmellik adına kandırılıp bu yolda koşarken ruhunuzu beklemeyenlerdensiniz... Çünkü siz bir erkeğin saçlarını,rimellerini,hayallerini ,ayakkabılarını,rujunu elinden almadınız..
453 
 Adresi Belli Olmayan Mektuplar (2) (Bardağın Boş Tarafından... )  (Rüya Bayram )

Bütün melekler mi matemde bu neyin karanlığı, aralayın şu bulutları güneşe hasretliğim var
454 
 Sancılarla Ayrılık  (Ayşen Akıncı)

Geldim,sana geldim sevdiğim...
455 
 Karanlık İhanet...  (aLغyna` Fatma Erdem)

Zor olan ihanet değildi,zor olan aşk'a bu denli yakınken bu kadar kirlenmekti, ağlamaya yeminli olmaktı, karalığı üstüme giymemdi,sen ne hissettin bilmiyorum ama ben bana sen gibi dokunana hiç rastlamadım...
456 
 Mevsimin İlk Çiçeği  (Baha Oktav)

Kardeşim birşeyler yazmış...Adı bir şeyler ancak okuyunca ne çok şey barındırdığı ortada...Aynen yayınlıyorum...
457 
 Bitişler Başlangıçlar  (SERAY ANIL)

Bitti demek kolaydır, bitirmek zor, biteni unutmaksa imkansız...
458 
 Hayat Arkadaşım...Sana....  (Arzu Menteşeoğlu)

Henüz hayat arkadaşım karşıma çıkmadan önce kaleme alınmış bir iç döküştür.... ve ilk evlilik yıldönümümüze az bir zaman kala tekrar elime geçti ve beklentilerimden çok daha fazlasını bulduğumu gözlerim yaşararak düşündüm ve bu yazı ilk yıl dönününüzde be
459 
 İki Gökçe Arasında Kalmak  (Gökçe Dölek)

25.nisan cumartesi... 03:00 25'ini 26'sına bağlamakta o kadar zorlandım ki... Hastane kokusu, senin kokun ve ihanetin kokusu birbirine karışmıştı. Ben mi kendimi aldatıyorum sen mi beni bilmiyorum.
460 
 Susma İhanetime  (aLeyna Fatma Erdem)

Kaç ihanette kabuk bağLadı yüreğim bilemiyorum, ben aldatıyordum, sen ise susuyordun, işe yarar bişeydi bu susmak, ben ağLıyordum sen ise gambazlıyordun beni annem'e ...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler
Öznemiz İnsan
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Yorulur Mu Bir İnsan?
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler
Kibris ve Sen
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.