..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek sanat, gizlenmesini bilen sanattır. -Anatole France
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bugün Çay Çaydan Öte
İbrahim Kilik
Şiir > Umut

Çay Bugün Çaydan Öte Suyun rengi kıskandı yediveren gülleri Gecenin sinesinde yapraklara çiy düştü Efsaneleşti bu dem güllerin kâkülleri Ateş yaktı kavurdu gündüz vakti zerdüştü Bugün çay çaydan öte adı demlik güzeli Bengisu ikliminde incecik yârin eli Leyla sükût içinde suya serdi saçını Gecenin siyahını aldı telaş bu mevsim Cam bu mevsimde taktı efsanevi tacını Gül misalin gülüşü naz mevsimine isim Bugün çay çaydan öte adı dem

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
501 
 Dün Gece Bir Rüya Gördüm - 2  (Kâmuran Esen)

Gerçeklerle hiç ilgisi olmayan bir rüya.
502 
 Yazılarım - 5  (Serap Demirtürk Özaltun - SERAP HOCA)

Dışardan gelen güçle değil, özündekinde ara hayat ırmağının coşkusunu....Bir sevgi bağında üzümler der...koruksa...bekle olgunlaşsın..ama bil ki...senin gözlerindeki ışıktır hayatı aydınlatan...Kaynağından gelir özsu...Unutma... yumruğun kadardır gücün diye korkma, o yumruğun içindeki azimdir önemli olan...Yaşamak...zoru başarmak...bu olsa gerek.
503 
 Mutluluk Anahtarlarına Örnekler  (Didem)

Kişiler çocukluktan ergenliğe geçiş aşamasında kendi kimliklerini aramaya başlıyorlar. Bildiklerinin zıtlarını öğrenip, karşılaştırmak ve kendi doğrularına ulaşmak istiyorlar. Çocuklukta tanrı ve tanrıça olarak gördükleri anne ve babalarının doğrularına ulaşma isteği içlerinde yer alsa da, -çoğunlukla alışkanlıktan gösterilen- bireyselliğe saygıdan uzak davranışlar yüzünden ergenler, kendileri olabilmek için, onlara ters düşünceleri konuşup, onların doğrularına uymayan davranışlarda bulunuyorlar. Ergenler hem kendilerine model aldıkları kişiye benzemek, hem de onlardan farklı olmak istiyorlar. Bunun yolu da çatışmalardan geçiyor.Ergenin kendi kimliğini bulabilmek için çatışmalarını yaşayarak çözmeye ihtiyacı var. Ebeveynler, belli bir yaşa gelmiş, bilgi, birikim, deneyime sahip ve kişiliklerini oluşturmuş kişiler. Çocukları için her zaman en iyiyi istiyor ve kendi bildiği doğrular doğrultusunda, çocuklarının en iyiye ulaşmalarına yardımcı olmak istiyorlar. Yaşadıkları olumsuz tecrübeleri, çocuklarının yaşamamasını istiyorlar. Bu nedenle kendi doğrularını çocuklarına kabul ettirmekte ısrarcı olabiliyorlar.Israrlar ve yaklaşım yüzünden ergen kendisine saygı duyulmadığını düşündüğü, hissettiği zaman, söylenenin anlamı, içeriği yerine söyleniş tarzı genci etkilediği için bilginin doğruluğu geçerliliğini gencin gözünde yitiriyor. İki tarafda haklıyken, haksız konuma düşürüldüğünü düşündüğünde ve hissettiğinde uzlaşmanın temeli olan birbirini anlamanın önüne bir set çekilmiş oluyor. Aslında, iki tarafında birbirinden beklediği saygı ve kendileri olduklarında da sevildiklerini hissedebilmek. Ve ailelerin kendi ailelerinden bildikleri, bekledikleri koşulsuz itaat ve her zaman kazanma hakkının kendilerinde olduğu inancı, iki tarafında kazanmasını sağlayacak davranışları arama isteğine ket vuruyor.
504 
 Perdeler Yanıyor  (Aylin Çiftçi)

Kalbindeki cennette çalan iki notalık tınının eşliğindeki dansın coşkusuyla, daha yükseklere uçarsın ve sevgi sarhoşluğuyla sızar kalırsın. Bir süre sonra uyandığında içindeki perdeler yanar ve bir masal ya da bir öykü bitiverir en olmadık yerde.
505 
 İlişmek midir ilişki yoksa ilişki diye bişi zaten yok mudur  (Gültekin BAYIR)

İlişki diye bişey yoktur aslında. Modern çağda ilişki denen şey bir tarafın ilgisini ve beğenisini karşıdakine itiraf edebilme safhasıyla başlayıp sonra ballandıra ballandıra nalatıp karşısındakini kandırmasıyla güçlenip ve taraflardan birinin diğerine..
506 
 Sıradan Bir Kültür Adamının Sıradışı Yaşamı  (kemal düz)

memed ilkokula başlar; çalışkandır, başarılıdır; öğretmenlerinin sevgisini, takdirini kazanır. okuldan eve gelirken; onu, siyah göğüslüklü, beyaz yakalı, siyah bez çantalı, kara lastik ayakkabılı gören anneler, anne adayları; özenirler, şevkat ve sevgi gösterirler ona:
507 
 Son Dakika Golü.  (Taner Türker)

Tanrıya atılan galibiyet golü.
508 
 En Çok İncittiklerimiz  (deniz)

en çok üzdüklerimiz her zaman yanımızda olanlardır.
509 
 Bıraktığın Miras Hala Kalemimde  (Fatih Mehmet Mirza)

Buhranları kapılmış bir yazar belki de bir şairin kaleminden dökülen kelimelerim ben kuşkusuz. Hayal ettiklerim ve yaşadıklarım biraz da yaşamak istediklerimi anlatıyorum bugün mektubumda Sana. Okumayacağını bilerek, Sevgiyle, AŞK’la ve Saygı ile aktarıyorum duygularımı, uçları kırışmış bu mahzun kâğıda.
510 
 Sen Şiir Sevmezsin.  (Emrah Demir)

Vaziyet özeti, anlamanın belirtimi, geç kalınmıştı epey...
511 
 Severek Üzülmek  (Koralp)

Ben paranoyak mıyım demeyin,aşıksan paranoyaksın arkadaş! Onun her dediğinden,her hareketinden,her bakışından bir anlam çıkartmıyor musun? "Aaa,oğlum mesaj atmış bana,bişey hisstmese atmaz" ya da bir kankanız gelir,ki kanka kelimesinden dehiç hoşlaşmam;dejenere topluluk edebiyatı işte, "Kanka,hatun sana karşı boş değil,görmedin mi nasıl bakıyordu sana? " şeklinde bir yaklaşımda da mı bulunmadı hiç?
512 
 Gerilla Aşk  (BARIŞ BİLGİ)

Haftalarca süren ve gerilla savaşına dönen ilişkimiz. Gündüzleri kuytu yerlerde pusuya yatıp geceleri yalnızlığa indirdiğimiz vur kaç saldırıları.
513 
 Gönderilmiş Mektup / Ss - 31  (Nesrin Gocmen)

Benim gönlüm pamuk ipliğiyle bağlı, ya da çok ince cam gibi şimdi... Küçücük bir dokunuştan korkmaktayım.. Davranışlarım, yaşam şeklim, düşüncelerim, sevgim, öfkem, hiçbir şeyim, hiçbir şeyim normal değil ötekilere göre. Sevdanoyak biri, ya
514 
 Düşümde Bir Adam Var...  (aLغyna` Fatma Erdem)

Bir sana ses edemezdim, bir de acı acı çarpan yüreğime,ezilirdim gözlerime baktığında, ellerime dokunduğunda tüm iştahım rafa kalkardı,konuşamazdım yüzüne,utanırdım.
515 
 Sevda  (Birol Karakuzu)

madem sevmek buymuş sonu ayrılıksa eğer son çare kefenini vereceksin ona hediye...
516 
 Çay - 2 / Sen Gittin ve Herkes Ölmeye Başladı  (Caner Almaz)

Çaya şükredenler serisi, 2.
517 
 Kağıt Kalem Kadın Erkek  (Çağlar Sertakar)

Yazanın yazıldığı, yazılanı yazan
518 
 Unutamadık...  (Oğuz Tepe)

Unutmak,unutmamak
519 
 Aldanır İnsafsız  (aLغyna` Fatma Erdem)

Gecelerin gölgelerinden sonra, 'Hiç' kendimi bir başka 'Hiç'e' yakıştırmadım,gökleri siyah bildim,aksini idda edeni karşıma çıkarmadım, uykularımda ihanet nedir bilmedim, ihanet edecek hiç bir asli hukukum yoktu gözlerine bakmaktan başka ...
520 
 Deniz Kızı ve Balıkadam...  (Bahar)

DENİZ KIZI VE BALIKADAM...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Namlu
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
Bin Hezeyan
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
*aşk*
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler
Kalp...
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Ben Benim
Ebubekir Aslan
Deneme > İlişkiler
Dağılalım
Ersin KURT
Deneme > İlişkiler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.