..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Müzik söylenemeyeni, ama sessiz de kalınamayanı anlatıyor. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Çeyiz Sandıkları
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Ve kadın dönüp baktı etrafına Hayat hiçte Nazım ın sözleri gibi Narin değildi aslında Ya da bir elinde ayna Bir elinde cımbız tadında Zor yollardan geçmişti Aşk sandıklarıyla Kalakalmıştı Kısacık saçları Yorgun bakışları Bir de Çeyiz sandıklarıyla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
541 
 Sevecek ve Öleceğiz  (Orhan TURAN)

Ahşap bir bağ evinin eyvanından bakacaktık oysa ağaçlara; Sigara kokmayan dudaktan, kuşku çekmemiş gözlerden tadacaktık; Yalansız ve katıksız bir aşk bulacaktık yüreğimizde...
542 
 İçimdekilerle Hesaplaşmalar Bitmemiş  (Bulut)

Yeni birşey yazmak istedim ama konu henüz bitmemiş, kendimle hesaplaşmaya devam ettim bu yazıda da.
543 
 Gitme Sevgili...  (Deniz Bayır)

Hepimiz çekmedik mi aşk acısını? Yaşamadık mı sanki bu çaresizliği, vazgeçememezliği... Kaybedişlerimiz hiç mi olmadı, hiç mi arkasından gözyaşı döküp beklediğimiz olmadı??
544 
 Anlatmak Anlaşılmak  (Mustafa Günay)

545 
 Şehirlerarasında  (Serap Tan)

Yola gidebilir, yoldan gelebilir insan. Şehirlerarasında tüketebilir ömrünün yirmili yaşlarını, bazen de tamamını. Gün geçtikçe uzaklarda çoğalan özlemle baş edemeyebilir. Kendi samimiyetsizliğinden bihaber, özür dilercesine geri dönebilir. ‘Ayrılık, bedensel uzaklıktan ibarettir’ şekeriyle kandırmaktan vazgeçebilir sevdiklerini. Geri dönebilir.
546 
 - Aşkım!  (olcay tokmak)

Günlük aşklar
547 
 Sürtük.  (erdal divriklioğlu)

İlk gafiller tarafından vurulduğu aşk!.Ve ilk gafiller tarafından yazıldı sürtük ve süregelen hikaye
548 
 Neden Fakiriz Acaba..?  (Cahit Yetgin)

NEDEN FAKİRİZ ACABA….? Değerli okuyucum;FAKİRLİĞİN karşılığı ZENGİNLİK.İnsanoğlu olarak fakirliği,yaşlılığı,çirkinliği kimse sevmez, üzerine kondurmak istemez.Her şeyin zenginlikle hal olunacağı na yüzde yüz inanırız.Toplumda paran kadar adamsın,zenginliğin insanı konuşturduğunu,oturmasını kalkmasını,yürümesini değiştirdiğini,cakası,arabası, havası dahi göreni imrendirdiği para ,para, para.GERÇEK BÖYLEMİ bakalım.Bu tez doğrumu.
549 
 Fotoğraftaki Mutluluk  (İnci Çiçekoğlu)

Mutluluğun ta kendisi!Dört kişilik bir ailenin büyük kızının evlilik hikayesi anlatılmakta.Gülümseyerek okuyacağınız,yaşanmış bir olay.
550 
 Hala Alışamadım...  (aLغyna` Fatma Erdem)

Şimdi kendimi kalabalığın içinde yanlız hissediyorum, çünkü ben yarım-ım sen`sizim, cünkü ben kendimi kaybettim, ve cünkü yokluğuna hala alışamadı yorganın altındaki ben.
551 
 Tercih...  (Oğuz Tepe)

Tercihler....
552 
 Şizofren Dosta  (melike catal)

Yazı,iki arkadaştan birinin,dostukları üzerine kurulu hayalleri,hiçe sayıp ,menfate yolculuğu sırasında,diger dostun duyduğu acıyı ve yoluna devamedişini anlatmaktadır.
553 
 Sen...  (Burcu)

Umudum hep kendimdeydi...
554 
 Kadın İcadı : Bekletme Müessesesi  (Avşın Çağrı ÖZHAN)

Esas olan neyi veya kimi beklediğinizdir . Beklemeyi beklenir kılan , beklenenin , o boş , bazen de soğukta geçen zamanın çok üzerinde bir kıymeti olmasıdır .
555 
 Zaman Yabancısı  (SABRİYE NİŞANCI)

Babam bana hayatı öğretir. Nasihat ederdi. Birine selam verdiğinde ilk önce gülümseyeceksin, gülümsemenle selam vereceksin önce, birinin elini sıktığında parmak uçlarınla değil, kuvvetle sıkacaksın, güven vereceksin elini sıktığın kişiye. Dürüst olacaksın. Bir dediği bir dediğini tutmayan insanlardan olmayacaksın, kendine güveneceksin ve insanlarında sana güvenmelerini sağlayacaksın
556 
 Vaad Edilen Mutluluklar...  (Edibe Toğaç)

Bir düşünün yan çizmeleriniz sizi ne kadar mutlu ne kadar mutsuz kılıyor,düşünüyorumda şayet kendimizi dümdüz olduğumuz gibi insanlara tanıtmış olsaydık eminim çok daha fazla mutlu olurduk.
557 
 Yıkıcı Eleştiriler  (Didem)

(Küçüklükten beri, çevremizdekiler genelde, duygularını ifade etmeyi bilmediği için.) Bizde, içimizdeki kalp kırıklığını, hayalimizi, hedef haline getirmenin bizim için önemini, içimizi açtığımız dostumuza bile söylemeyiz. Hatta gözpınarlarımızda biriken gözyaşlarını çaktırmadan, elimizin tersiyle siler, konuyu değiştiririz. İlk denemeler genelde kötü olduğundan, olumsuz eleştiriler her taraftan bizi kuşatır. İçimizdeki öğrenme, başarma arzusu bir kibrit ışığı gibi sönmeye başlar. Çoğumuz bizi mutlu eden çalışmalarımızdan, çoğunlukla yıkıcı eleştiriler yüzünden uzaklaşırız. Kendimiz de, o işi başaramayacağımızı düşünmeye başladığımız için, kendimize duyduğumuz güvende azalmaya başlar. Aldığımız olumsuz tepki, diğer dostlarımıza açılmamızı da zorlaştırır. Benliğimizin içinde yer alan ve büyümeye başlayan hayalimiz, hayalkırıklığıyla olduğu yerde büzüşüp kalır. Kendimizi rutin işlere verir ve bilmeden, bizi eleştiren dostumuzla aramıza, bir duvarı oluşturacak olan o ilk tuğlayı yerleştiririz. Duygularımızı ifade etmediğimiz sürece, o tuğla aramızda yer alacak, zaman zaman birimizin, zaman zaman diğerimizin ayaklarına dolanacak ve ilişkimizde, nedenini anlayamadığımız tökezlemelere neden olacaktır. Hepimizin günü kurtarmak ve başkalarının onayını almak adına yaptığımız davranışlar ve duygularımızı dürüstçe ifade edemeyişimiz, aynı zamanda kendimiz olabilmemizi de engelleyecektir.
558 
 Ömrüm  (ÇAĞLA GÖKDENİZ)

Halden hale tutuşurken, rollerden rol beğenirken, senaryoyu değiştiremeyeceğimi sezdiğimde.Yoo, hayır kabul ettiğimde
559 
 Hem Yargıç Hem Suçlu  (Hira Selma Kalkan)

Vicdan nerde?
560 
 Aptal ve Zeki  (osman demircan)

Zeki insanları alt etmenin en kestirme yolu onları detaylarla yormaktır.Kurnaz ve o derece de aptal insanlar detayları çok severler.Çünkü küçük hesap peşindedirler.Oysa zeki insanlar büyük düşünürler ve zor problemleri çözmek isterler.Maalesef en kolay ve basit olasılığı akıllarına getiremezler.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler
Öznemiz İnsan
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Yorulur Mu Bir İnsan?
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler
Kibris ve Sen
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.