..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kitabının bir kopyasını gönderdiğin için sağol. Onu okumakla hiç zaman yitirmeyeceğim. -Moses Hadas
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sende Kaldı Yüreğim Kır Çiçeğim
Hüseyin İbiş
Şiir > Anı

SENDE KALDI YÜREĞİM KIR ÇİÇEĞİM 14-03-2009 Seni sevmek hayat demek biriciğim, Aşkın kıymetini bilmek gözbebeğim, Gülyüzüne bakıp bakıp gülmek sevda çiçeğim, Aklımı sende bıraktım gülyüzlü meleğim. Hayatımı renklendiren çiçeğimsin, İçimdeki sonsuz güzelliğim sevdiğimsin, Sevmeyi sevilmeyi öğrettin her şeyimsin, Benim vazgeçilmezim gönlümün sahibisin. Ben mutlu olmayı gözlerinle öğrendim, Gülüyor sayende dert ortağım gözlerim, Ben san

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
141 
 Kadına Dair  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Bir kurşunla vurulmak, bir kadına vurulmaktan daha az tehlikelidir ... Atakan Korkmaz
142 
 Bir Delinin Günlüğü  (Yeter Özhal)

"Bak dostum, sana bir şey söyleyeyim mi? Benim kafamda dönüp duran duygulara sen bir isim taktın ya, hah işte o taktığın isim sensin! Masanın üstünde hararetle bana söylenerek yazdığın reçetedeki ilaçları al, k..çına sok! Benim o ilaçları içmeye niyetim yok aslan parçası. Seni gölgelerinden korkan normal insan seni!"
143 
 Bir Bilmecedir Yalnızlık  (Umut Kazan)

Hayatınızda ne kadar boşluk bıraktınız? Ve bu boşlukları içine gözyaşı değdirmeden doldurabilir misiniz? Kupkuru bir gününüz oldu mu? Yada bir bayram günü saygı ile öptüğünüz bir elden aldığınız mendile hiç ağladınız mı?
144 
 Büyüyeceksin... Öğreneceksin  (Aylin)

Henüz küçüksün ama büyüyeceksin.
145 
 Annedir "O"  (Burcu Özdamar)

Her şeyimizi borçlu olduğumuz annelerimize, kalbimizden kopan kelimelerimiz armağan olsun...
146 
 Sevgi Bekler mi?  (Müşerref ÖZDAŞ)

Yönümüzü nasıl belirleyeceğiz yarınlara yürürken? Pusulamız şaşarsa, yabancı kıyılara savurursa bir dev dalga bizi?...
147 
 Dostlar...  (David Durak ARSLAN)

Şimdi susma zamanı dostlar. Susalım, konuşmayalım. Kürsüden, ekrandan, gazeteden, radyodan, sanaldan, meydandan, megafondan, mikrofondan oturduğumuz koltuktan, telefondan, postadan, balkondan, kapıdan, bacadan, pencereden, … rastgele konuşmayalım. Kurşun gibi delici, hançer gibi kesici cümlelerle birbirimizi yaralamayalım.
148 
 Kibris ve Sen  (Alp Şahin)

Yasadigim su guzel ada hakkinda binbir tane sey soylediler… Kimi cok fazla kalma, korelirsin dedi. Kimi tatil yeri orasi, gercek hayatta bunaltici dedi. Kimiyse haydi yine iyisin alkol ucuzmus orada bak keyfine dedi. Her birey, her farkli kafa bir sey dedi de dedi fakat hicbiri gercek anlamda goremedi Kibris’i…Tipki gercek seni anlayamadiklari gibi.
149 
 Vice Versa  (Alp Şahin)

Derin mevzudan yani asktan girerek baslayalim konumuza… Iki taraf vardir. Aci cekip sevenler ve aci cektirip devam edenler… Bunlar ying yang gibi kendi iclerinde doner dolasir. Bazen aci cekip seversin, bazen de aci cektirip devam edersin.
150 
 Unuttum Seni  (mehmet avcı)

sevgini yıllarca namuslu bir şekilde taşıdığımı unuttum
151 
 Her Yeni Başlangıç Sen Değilsin  (Selami Ceylan)

Gecenin içinde, gözlerimde yangınlar, dört duvara sığmayan umutlar yüreğimde patlayacaklar. Karabasanlar üzerime geldikçe çoğalırım binlerce.
152 
 Nasıl Bir Sevdaya Sevdalıyız Biz?  (HAMZA EKİZ)

SEVDALANIRIZ... AMA HİÇ DÜŞÜNDÜKMÜ ASLINDA NEYE SVdEaLAYIZ?
153 
 Herşeyin Bir Nedeni Var Ama Unutmayın Bir de Sonucu...  (Rüya Bayram )

Her neden bir sonuç doğuruyor sonra o sonuç yeni bir nedene yer açıyor. Dünyanın yuvarlak olması gibi dönüp dolaşıp aynı yere varıyor ama neyseki bir yerde bitip aşağıya düşüp bizi bir sona terketmiyor.
154 
 Zamanım Olunca Seni Sevebilirim  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Örneğin işten sonra sevebilirim seni. Yağmurdan sonra, yada yorgun bir günün sonunda. Üç günde bir telefon etsem yeter. Bir yılda üç gün sevebilirim seni. Kibrit kutusu, oyuncak bebek, pul yada telefon kartı koleksiyonu yapar gibi.
155 
 Bir Bayanın, Bir Erkeği Evliliğe İkna Etmesi İçin Ne Yapması Gerekiyor?  (Ayhan Kanat)

Günlük bayan erkek ilişkileri ilgili bir yazıdır.
156 
 Bir Aldanışın Ardından  (Didem Duruöz)

Çocukluğumdan beri hayatımda, tanımak istediğim ancak sevilmeme korkusuyla uzak durma kararı aldığım, böylece tanıyamadığım değerli kişiler oldu. Bir de aynı şekilde, benden uzaklaşmayı tercih eden bazı arkadaşlarım, dostlarım oldu. Zamanla edindiğim farkındalıklarla, istemeden bu kişileri kendimden, benim uzaklaştırdığımı anladım. Her biriyle yaşadığım tüm anlar için şanslıyım. Onlara kızdığım, olanları anlamlandıramadığım, hatayı kendimde ancak yanlış yollarda aradığım, zamanlar oldu. Şimdi sadece, birlikte geçirdiğimiz güzel anları, sevgiyle hatırlıyorum. Kimbilir dünya küçük, günün birinde belki onlardan birileriyle tekrar karşılaşırım. Karşılaşmasam bile hepsinin kalbimde ve zihnimde özel bir yeri var.Benden uzakta olan sevdiklerime, benim için önemlerini hissettirmeyi başaramamış da olsam, onlarla , kavga da etmiş olsam, vefasız da davranmış olsam, terk etmiş ya da terk edilmiş de olsam, birbirimizi anlayamadığımız anların, artık hiçbir önemi yok gözümde. Onları düşününce sadece bir ışık parlıyor gözlerimde ve yüreğimde. Her aldatma sevgililer arasında gerçekleşmez. Sizi bırakıp giden, yerinize başkasını seçen bir dostta, bazen insana kendini aldatılmış hissettirir. Nedense insan, kendisi ile ilgili, iyi olan her şey, sonsuza kadar sürsün ister. Sürekli dünyanın kendi çevresinde dönmesini bekler. Oysa sevgi gerektiğinde, sevdiğinin gitmesine izin vermek ya da yeri geldiğinde bırakıp gidebilmektir. Varlığın ona huzur sağlamıyorsa, artık seninle mutlu olamıyor, seninle paylaşacak bir şey bulamıyorsa. Ya da içinde yüzdüğün hüzün denizinde kendisinin de boğulduğunu hissediyordu, başka birine yönelmesini anlayışla karşılamak gerekir.
157 
 Şah  (Ebru)

Haksız düzenlerinizi ve yalnız sizin yararınıza işleyen adaletinizi kabul etmiyorum!
158 
 Aşk mı? Alışkanlık mı?  (Müşerref ÖZDAŞ)

Yarın, seviyor iseniz ve sevginizi tüketmemiş iseniz “ Seni Seviyorum.” der misiniz? Zorlanmadan ve içinizden gelerek… Yürekten söylenmiş bir sevgi sözü olduğunu hissettirerek. Ben bugünden söyleyeyim: “ Sevdiceğim, seni seviyorum.” Yaşamıma anlam katanım. Yüreğinden öpüyorum seni.
159 
 Hayat, Gereksiz İlişkiler Yumağıdır  (osman demircan)

Hayat sevmediklerimizi karşımıza çıkarır hep, ne zaman ki sevdiğimiz birine rastlarız o zaman da iş işten geçmiş olur. Bir insanın sevmediği insanlar arasında yaşaması tam bir işkencedir. Bu işkence sevilen bir insanla karşılaşıldığında son bulur; ama sonradan gelen mutluluk da mutluluk olmaz. Böyle bir yaşantı, insanın yüreğine çakılan bir çividir. Yüreğimize her gelen çerçeveli bir fotoğrafını asar. Yüreğimiz öyle kanar ki, her kan damlası her bir resmi kaplar. O zaman anlarız ki, yüreğimize her giren onca kişi aslında bizi incitmiştir. Hayat gereksiz ilişkiler yumağı haline gelmiştir.
160 
 Müzik– Cats  (Mehmet Sinan Gür)

Her kedi bir insandır. Bu benzetme kedilerin değişken ve özellikle bencil karakterinden ötürü yapılır. Aslında her insan bir kedidir. CATS, müziğe büyülenenlere ve kedi sevenlere.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Ucu Yanık Mektuplar
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Namlu
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
Bin Hezeyan
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
*aşk*
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler
Kalp...
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Ben Benim
Ebubekir Aslan
Deneme > İlişkiler
Dağılalım
Ersin KURT
Deneme > İlişkiler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.