..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"...Ve hepimiz az ya da çok rüyacı değil miyiz!" -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yüzleşme
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahilin Sevimli, Kızı
Behçet Bilgiç
Şiir > Aşk ve Romantizm

Sapladın okunu, şu sol yanıma Başladı gönlümde, derin bir sızı Can suyu oldun sen, inan canıma Sen sahilin asi,l sevimli kızı Kapatmıştım çoktan, gönül kapımı Bak kırıp geçtin, kapanmaz artık Bozulmazım derken, bozdun çapımı Paramparça kalbim, bak dökük yırtık Son baharım derken, sen çıkıverdin İlk baharım olup, girdin kalbime Yanan alev gibi, bak yakıverdin Perişan eyledin, bak şu halime Güller karanfiller, güzeldir amma İzmir

[DEVAMI]

 

 


 

 




Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Yüzleşme
221 
 Dolunay/ertesi/öncesi  (Cezbe Derketo)

....Kendi tenhalığımda ceplerime sevdiğim şairlerin dizelerini doldururum, bir dua, karanlığıma bir ışık, geçişlerime ilaç niyetine. Rol yapmam daha doğrusu yapamam. Nasır tutmayan parmaklarımı nasırlıymış gibi gösteremem ya da düşsel bir boyutun pembe çizgili yollarında yürüyormuşum gibi yazamam. ....
222 
 Balad  (ufuk ,ataman)

Kayıp geceler kabusunda sürmeli bir ölü dirilir kendi cenazesine,ölmediğini bilmek ister tanıdık yüzlere merhaba der. Ama boş bir anlamsızlık yüklüdür hepsinde.Çünkü ölüsevicilik pek matahtır bu riya yüklü toprak kokan yerde. Suya çağrılır ölü bir müddet, sonra sonsuz susuzluğa gönderilir bir ölü, çağrısız alemlere.
223 
 Sekiz Saniye Yansımalarım B  (Didem Duruöz)

Affet sadece kendini, gerisi ardından gelir! Affet önce kalbinin kırılmasına, ruhunda yara açılmasına izin verişini. Unut düşünme, bunlara aracı olan kişileri. Sadece şunu bil ki her şey sende başlar sende biter. Desem de biliyorum istesen de istesem de tanrıça da tanrı da değilsin. Her sorunu oluşmadan engelleyemezsin. Ancak niyetinin, niyetlerinin farkında olmayı yaşam biçimin olarak seçebilirsin. Kendini gerektiğinde sadece başkalarından değil kendinden de korumayı bilmelisin.
224 
 Korkunun Bütün Kentleri - 2  (Yusuf Ziya)

Sevgiyle açılan kalbe, korkuyla girmek ancak şairlerin işidir.
225 
 Yeni Kadınım Yalnızlığım  (reyan yüksel)

Bunca çabuk yitirmeseydik yaşadıklarımızı, çekip gitmeseydi bunca ya da git o halde demeseydim ben, durur muydu acaba? Paylaşır mıydı yaşamımı eskisi gibi yine? Ne zaman başladı bu duygu ya da hep buradaydı da O gidince mi vardım farkına yeni kadınım yalnızlığımın?
226 
 Annesini Öldüren Çocukları Asla Affetmeyeceğim  (çiğdem taş )

sevgilimin gözlerini sansürledim onu öyle öptüm. birini gerçekten sevmeye çalışıyorsanız gözlerine bakmayın. ama gözlerinden öpün. gerçekten sevmeyince insan gözünden öpemiyor kimseyi. ve bir gün gözünden öptüğünüz adam. 'çırılçıplak olmadan birleşemeyeceğin bir kadınım ben' dediğinizde. 'soyunayım mı?' diyorsa ordan hemen uzaklaşın. yoksa ölmek isteyebilirsiniz.
227 
 Ölüm  (Bahadır ÖZBÜTÜN)

Ben ölürüm zaman zaman, her zaman...
228 
 İçimizdeki Çocuk  (Gizem Yemenci)

Neden ağladığımızı kimse anlayamaz bizden başka biz bile bu kadar zor kavrarken.
229 
 Hesaplaşma  (ayşe kaya)

kıymetimizi bilmeyenlerin biz neden biliyoruz kıymetini
230 
 Bendim O...  (Bensan Çetinkaya )

Bahçemizde ağaçlar vardı . Elma ağacından kiraza salıncak kurmuştu babam . Her sallanışta patır patır dökülürdü çürük elmalar. Öğrenmiştik sağlamlık ve direnç arasındaki ilişkiyi... Sallanırdık ve rüzgarla uçuşurdu sarı buklelerim. Gökyüzünü seyre dalardım. Daha çok küçüktüm bulutların aslında birer hava boşluğu olduğunu öğrenmem ve evet bu benim ilk hayal kırıklığımdı.
231 
 Türkülerle Yaşamak -1-  (Tayyibe Atay)

Pir Sultan’ı yeniden yakarım gönlümde...
232 
 Anason Kokulu Direnişim  (Dilara Yiğit)

olmuyor o intihar hissi uyandıran yitiklik hala yakalayamıyor kendini. ansızın çocuksu bir gülümsemeyle keşfediyorum o eksikliğimi. sadece aşklar değil beni terk eden, zamanında beni terk ettiğini hatırlıyorum. ayna buluyorum ve karşısına oturuyorum,
233 
 Bir Harf Binlerce İğnesini Batırır Tenine  (Selin Arslanoğulları)

Duymak istemeyen kulaklarda sözcüklerin pas tutar. Ve güvendiğin kararlar seni sırtından bıçaklarken işsiz beyinler düşüncelerini kötüler. Benim dediğin her ne varsa yok olup gider değer bilmeyen gönüllerde. Ve aklını çeler öfke, sabır seni terk eder, asılıp kalırsın kendi kelimelerinle.
234 
 Kendini İyileştiren Bir Yara Gibi  (Meryem Rabia Taşbilek)

"Bundan önceki hayatımın içinden geçiyorum önceki hayatımdaki çölden geçiyorum şimdi iki yanında yükselen uzun binalara aldırmadan burası çöldü biliyorum o zaman da çöldü bu zamanda binaların örtemediği çölü görüyorum eski bedenimde aldığım öldürücü yaralar yalnızca birer leke şimdiki bedenimde yatağan, saldırma, ok mızrak fal gibi sakli duruyor derinimde kutsal kitaplara dilini veren şiir birer leke dilimde bir zamanlar gördüğüm bir rüya bu şimdi içinden geçiyorum görmüştüm görmüştüm görüyorum" Yanımdan tekerleklerine boncuklar dizildiği için ilginç ritimlerde sesler çıkartan bisikletiyle minik bir çocuk geçiyor. Tekerlek döndükçe kum saati ters düz oluyor. Tekerlek zamanı öğütüyor. Kendimi ritme kaptırıp arkasından bağlanmış bir teneke gibi sürükleniyorum. Bilinç altımın akıntılarından birine, bir kanala giriyorum. Ve orada içime dolan çim kokusunu, hatıra kumbaramın gıcırtılı sesi eşliğinde yüzüme çarpan vernik kokusuna bağlıyorum.
235 
 Nazım´ın Saman Sarısı´ndan  (Murat Kayali)

Okşuyordu duvarı, sen susuyorsun… Sus! Fırtına yaratma, ne yapmalı sorma… Yoksa, sevgilinin her gece ölüşünün resmine bakabilirmisin… Hayat iki kişilik değil! Ben olmasam yalnızlığa dayanabilirmisin… Sus, düşünme bile….
236 
 "Hayat Bir Kutu Çikolatadır. İçinden Ne Çıkacağını Bilemezsin". Forrest Gump  (Özlem Salman)

“Kavramlardan bahsedebilmek için insanın otuz beş yaşına gelmiş olması gerekir. Onun öncesinde kavramlardan bahsetmek, soyutlama yapabilmek doğal olarak mümkün değildir”*
237 
 Geven Otu  (Tayyibe Atay)

"hayat ve insan; seviyorum ikinizi de!.."
238 
 Herkes Bir Şekilde Herkesleşti  (ömer yavuzcan)

fotoğraflarda bile yalnızım..
239 
 Duygularını Aldıran Adam İle Söyleşi - 1  (Soner Başkale)

Sebebini bilmiyorum ama burun kemiğim sızlıyor şu anda. Annem sinüzittir dese de pek inanasım gelmiyor açıkçası. Zira bu romatizma mı ki ardından yağmur gelsin. Gözlerim yağmur...
240 
 Ayna Ayna Anladım ki Herkes Yalancı Bu Dünyada  (ezgi UMUT)

Gözlerin yüreğinin aynasıydı; görmek istediklerimdi sunduğun güzellikler, görmemi istediğindi, ben o aynada yalanlarını gördüm; oysa ayna gerçeklerin elbet bir gün yansımasıydı, bunu anladığımda sen kendi yalanlarının yansımasında öldün….

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51  Sonraki Sayfa




son eklenenler
Kayıp
Betty Blue
Deneme > Yüzleşme
Aşı Mevsimi
ayse hudi
Deneme > Yüzleşme
Erkek Yüreğim
Ebubekir Aslan
Deneme > Yüzleşme
Nefesimden Suçluyum
eylül
Deneme > Yüzleşme
Anlamı Yok
eylül
Deneme > Yüzleşme
Sana Dair
Fırat oturmak
Deneme > Yüzleşme
Hayatın Bir Yerinde
eylül
Deneme > Yüzleşme
Kibir
Alp Şahin
Deneme > Yüzleşme
Değerler ve Erdemler
eylül
Deneme > Yüzleşme
Hayat, İşte Bu
eylül
Deneme > Yüzleşme

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.