..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bazen evrende yalnız olduğumuzu düşünürüm, bazen de olmadığmızı. Her iki durumda da bu düşünce beni afallatır. -Arthur C. Clarke
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Aşk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Şiirleştirilmiş Ay Günahları…
Servet Alkan
Şiir > Lirik

Ben hiç yalnız kalmadım,Hep sen vardın yanımda Mahut ruhlarımız buluştuğunda,her gece Sessizliğin iyi bir öğretmen,Ruh Kaşifi Ayrılık kısalıyor,Şiire dönüşüyorsun Sen kokuyor birden/Tenin Öyle olunca. Ben hiç yokluk çekmedim,Hep sen vardın katığımda Yılankavi hatların korkutmadı beni….her öğünde Şiir çıkartıcı anını bekliyorum,Gardiyan vakitte Yokluk kısalıyor,Servete dönüşüyorsun Sen dokuyor birden/Terin Öyle olunca. Ben hiç Ölüm görm

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk
741 
 Gitmişse Bitmiş... Sevgili..!  (Zeynep YABANCI)

çaresiz kalmış sokakların boynu bükük sokak lambalarında da yaşanır hayat tamamen yalnızsan ve kalmamışsa gidecek hiçbir şey..
742 
 Artık revaçta olmayan aşk mı edebiyat mı?  (ESRA BAYKAL)

“ Artık aşk pek tutulmuyor. O’nu ozanlar öldürdü. O kadar çok aşktan bahsettiler ki, artık kimse inanmıyor.”
743 
 Bakışlarına Tutulmuş Balık Gibiyim  (osman demircan)

Bazen mavi, bazen mor renge dönüşüyorum. Sonra hayatın griliğinde kayboluyorum. Aşk hayatın griliğine karşı koymaktır. Aşkı kaybettiğimde renklerimi yitiriyorum. İşte sizlere aşka dair renkli sözler: Sana kök salsam. Sen de erik çiçeği gibi açsan. Çiçeği burnunda aşk yaşasak. Hızla düşen uçak gibi senin yüreğine düşsem. Senin için nasıl paramparça olduğumu yüreğinde hissetsen. Soba dumanından zehirlenmek ne ki aşkın gırtlağımda soba borusu. Her kelimenin ucu kalemin ucundan sivridir. Aşk en sivridir.
744 
 Olur Ya...  (Hilal Akdemir)

vardır elbet bir sebebi...
745 
 Nefes Alamıyorum  (nurdan saydam)

SEVGİ SIHHATTİR
746 
 Satırlardan Dökülen Damlalar 09/09/09  (SELİN EROL)

gözlerin istanbul gibiydi nice cevherler var keşfedemediğim ....
747 
 Yine Sensiz...  (Agathon)

Masa üstü hikayeleri gibiydin bazen. Bir fincan kahve, bos bir vazo veya titrek ellerime sıkıstırdığım bir sigaraydın belki de. Adını koyamadığım bir hayattın, ne siyah ne de beyaz!
748 
 İki Aradaki Ben'de...  (leyla karaca)

En derin nağmeyle çal bu gece…korkmadan vur o yüregimdeki perişan köz’e…vur hey gece…vur da canlansın ölüler surette...ölen canlar degildir ,sadece bir sayfa…bir yaprak, varlık defterinden bir köşe…yalnız bırak kussun içimdeki hece….ne kadar gücü var görsün,düşsün o en tepeden bu zirve.....
749 
 Aşk Yakar Bütün Teskereleri  (Gülcihan Atalay)

En çok neyi yakıştıramadımki kendime... Aşk acısı çekmeyi mi, yaralanmayı mı, gülüp geçmeyi beceremedim diye mi öfkelendim. Belki de “aşk kısa süreli bir ahenkti” gerçekten ama ben çocuksu bir saflıkla, belki dalgınlıkla, belki de bile bile...
750 
 Varmıdır?  (barış durak)

sizde bir kendinize sorun varmıdır acaba
751 
 Gül Rengi Şafaklara Düşen Çiy Damlası  (İbrahim Kilik)

Gül açan şafaklarda , dibacesinde gül olan taze bir başlangıçtır sevdan… Zaman yelesi alev alev bir yılkı koşan. Yolun sonunda sen varsan, her meşakkate katlanır bu emanet can.
752 
 Sevgi Allah'a Yakınlaştıkça Artar  (Fuat Türker)

Sürekli nefsinin isteklerini tatmine çalışan insan, hırs yaşar, sıkıntı duyar, yıpranır. Güven ve huzur yerine, her an endişe, korku ve tedirginlik içinde bir hayat sürdürür. Sahip oldukları kendi elde ettiği şeyler değil, Allah’ın lütfudur; ancak o bunun bilincinde değildir. Bu nedenle tevekkülsüzdür, her an maddi ya da manevi kayba uğramaktan duyduğu korku ruhsal dengesini alt üst eder.
753 
 Aşk Sözleri  (Oğuz Tokdemir)

Beğendiğim yazarların aşk sözlerinden kısa sözler
754 
 Dağ  (osman demircan)

Kelepçeye ne gerek var. Elim kolum bağlı. Ben yalnızlığa mahkumum. Sen olsan olsan bir gardiyan olursun. Oysa ben bütün zincirleri kırmak isterim. Sen ise sadece hapsetmek istersin beni senin zindan gibi karanlık dünyana. Senin kapasiten budur. Bir mum yaksam karanlığı yok etmek için, rüzgar olursun.
755 
 Aylardan Ağustos / Kurtar Beni "" Benden ""  (İsmail Sarıgene)

Hatırlıyor musun senden önce kör topaldım ben, denizlerinde yürüttün beni. Yarı çıplak gövdeydim ben , yüreğinin sevda gömleğini giydirdin bana.Dilsizdim..Umut cümlelerini doladın dilime..Tanımsızdım bir o kadar hüviyetsiz...Kimliğini “ mevcudiyetime “ adadın sen..Senden önce yoktum.Vardım da yoktum aslında..Ya da sureti “aslına “ teveccüh eden bir adamdım ben. Gölge oyunlardan bir figüran. Adressizdim. Sokaklarım yoktu kaldırım taşlarımdan öte..Ama sen yüreğinin başkentinde ağırladın beni..Şimdi bu sevdayı çıktığı komadan çıkarma zamanı. Tut ellerimi bulutları tutar gibi. Kapat gözlerini..Sabah uyandığında hiçbir şey olmamış gibi sesime uzan..
756 
 Kıvranış  (A.Latif İRVEN)

katedrallerde, kiliselerde sözü edilen, şeytanın asli görevini üstlenen, hiç tanınmamış ama kızgın yürek yangınlarının hayallerde yarattığı, tanrıçaları kıskandıran güzellerin neye benzediğini biliyorum artık...
757 
 Terkedilişin Anatomisi  (melike uysal)

Evet biz terk edildik sayın okuyucu, kahvemde bende … Müsaadenizle uyumaya çalışacağız ama bilirsiniz kafein uyutmaz
758 
 Aldatmak Bozuk Para Gibidir  (osman demircan)

Öyle bir duygusun ki hangi ten bana yaşattığın özlemi, aşkı, tazeliği, sıcaklığı hissettirebilir. Senin yanında kınalı bir kuzuyum Allah’ına kurban olduğum. Seni severken çöpleri karıştıran ve onun bunun artığıyla beslenmeye çalışan bir köpek nasıl olabilirim. Sen sevgilileriyle övünen erkek olmayı değil, karım diyerek mutlu olan erkek olmayı öğretirken bana, bir çatı altında bir avizenin iki lambası gibi yanmayı seninle yaşayabilirim ancak.
759 
 Sebepsiz Boşluk  (Muhammet Avcı)

Kan çanağı gözlerimle sana dair cümleler üflüyorum. Sigara dumanından dizeler uçuruyorum havaya. Duman ki o bir haberci, duman ki bazen yangının alameti, bazen sönmenin. Çay dökülesice güzel duryor öylece kül tablasında. Sana dair sıkıntılardan yandığından habersiz. Ben sana o bana yanar. Yanarız…
760 
 Bir Bilselerdi!..  (Fuat Türker)

Hatasız olmak sadece her şeyden müstağni olan Allah’a aittir. İnsanlar ise hata yapabilen varlıklardır. Ancak Allah, bu konuda da "tevbeleri kabul eden "olduğunu bildirerek büyük bir kolaylık vermekte ve insanlara kurtuluş imkanı sağlamaktadır. Bu da Allah’a duyulan sevginin çok önemli nedenlerinden biridir.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Yarınlar İçin
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Tahayyül Mülküm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hayat Hikayesi
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Gökyüzü Gözlüm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sevgi Nesin Sen?
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hasar Tespit Raporu
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
"Sevme Sanatı"
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Kanat Sesleri
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Zihnimizdeki Zor Hayat
Onur Ömer Dara
Deneme > Sevgi ve Aşk
Nefes
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.