..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İşimden büyük tat aldığımı söylemeliyim." -John Steinbeck
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Şeytansın Ben Ademoglu
Gürkan BAYKAL
Şiir > Bireysel

Sen oradamısın.. sana sesleniyorum, duy beni, yalvartma beni, bana mahkum etme.. beynimle, kalbim arasında bir çizgidesin.. saklanma, çık artık... biliyorum oradasın. çünkü hayatımda ki, bütün fazlalık ları çıkardım geriye yanlız sen kaldın... sana sesleniyorum, kaçamazsın artık kandırma beni.. biliyorum....... .. nefretimin içindeki cehennemsin biliyorum .. ihanetimi gören gözlerimsin biliyorum .. cehennemin kapısına açıla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
201 
 Özgürlüğün Farkına Varabilmek  (derya eğilmez)

özgürlüğümüzün farkında olduğumuz sürece özgürüz ama kendi sınırlarımızı da aşmadan.
202 
 Yeni Hayata Merhaba  (Hakan Yozcu)

Salonsuzluğa , dar bir kadroya r ve bütçe yetersizliğine rağmen güzel işler çıkardık. Sahnelediğimiz oyunlar çok beğenildi. Ödüller almaya başladık. 5 yılda 17 ödül aldık. Türkiye’ye turnelere gittik. Ankara’da Uluslar arası Tiyatro Festivaline katıldık. Türkiye basınında bizden büyük övgülerle söz edildi. Ceyhan ve Kadirli’ye turneye gittik… Türk Devletleri Tiyatro Birliği’nin kurucuları arasında yer aldık. Antalya, Bakü, Kazan gibi şehirlerde KKTC’yi temsil ettim. Buralarda Kıbrıs Türk Tiyatrosunu anlattım. Bütün bunlar tanınmamız açısından olumlu ve güzel şeylerdi. Birçok insan tanıdım.
203 
 Sonsuz Okyanuslar  (pelin)

Bir okyanus saklayın içinizde, sonsuz olsun. Yağmurlar yağdırın üstüne ve nehirlerle hissettirin herkese…
204 
 Nerede O Eski Ramazanlar  (derya eğilmez)

Ramazanın o büyülü atmosferi ve uhrevi havası çocukluk yıllarımda daha çok etkilerdi beni.
205 
 Uğur Mumcu"yu Anmanın Anlamı  (Nazmi Metin)

Türk Basınının yürekli kalemi Uğur Mumcu anısına
206 
 Sonbahar  (Ülkenur Kaynar)

Sonbahar sonları
207 
 Bizim Evin Halleri…  (Gülgün Karaoğlu)

Her evin kokusu… Tadı… Duruşu farklıdır… Herkesin oluşturduğu, ya da oluşturmak istediği bir doku vardır… Düzen konusu pek içime sinmese de, ki genç köpek kızımız ve delikanlı oğlumuzdan kaynaklanmaktadır, yine de evimin dokusu ruhum ile paralel olabilmiştir son yıllarda…
208 
 Yaşanarak Görülecek "Şeyler"  (funda kipural)

Büyüdük bak bu yüzden daha kolay oluyor unutmak. En çok kulaklarım hassaslaştı, duymaya çalışıyorlar herşeyi, ama biraz saçma bu, neden duymalılar ki herşeyi.
209 
 Bu Merhumu Nasıl Bilirdiniz?  (Fatih KAYABAŞI)

Ne yalan söyleyeyim be Hocam. Osman’ı çok iyi tanır ve hiç de iyi bilmezdim. Derdi, işi, gücü; akşamüzeri Hasan Ağabeyin bakkalının önüne sinsice geçerek, bir de altına gökkuşağı rengindeki ilginç tasarımlı o tabureyi çekmenin rahatlılığıyla kızları incelemekti veya argoca bir tabirle inceden inceye onları dikizlemekti.
210 
 Çöplükte Geçen Bir Rüya...  (Anıl YÜCEL)

Hayatınızda hiç çöpten ekmek toplayan birini gördünüz mü?
211 
 Sensizliğin Güncesi  (çiğdem taş )

Ben seni özlemeye dayanamazken, hasretini taşımak çok ağır geldi. Bu kadar güçsüz olduğumu hiç bilmiyordum. Susar kalırdım ya seni seviyorumlarına, aşkım, bitanem, çiçeğimlerine bak şimdi susamıyorum. Hasretine akıyorum..
212 
 Hüzün  (Ülkenur Kaynar)

Arkadaşlarımı seviyorum.
213 
 Düşük Yasaklansın!  (Aslı Orhon)

Karnında durup dönen kaşındırıcı bir bulantı ile uyandığında, hafif bir gülümseme kapladı yüzünü Seda’nın. Hafiften bir baş dönmesi ile yataktan kalktığında ise gülümsemesi daha da arttı. Bunun iyiye bir haber olduğunu farkındaydı...
214 
 İki Toplumsal Yara  (Hişyar Arıkan)

Memleketin yoğun ve hızlı değişen gündeminden dolayı, ilgi alanımızın dışında kalan, ama son zamanlarda üçüncü sayfa haberleriyle daha sık gözümüze çarpmaya başlayan ve aslında toplumsal yara olan iki olgu karşısında duyarsız kalmak elde değil. Biri, artık münferit olarak algılamaya başladığımız “ kan davaları”, diğeri de, neredeyse çocuk denecek yaştaki kızlara yapılan “ tecavüz” olayları
215 
 Beyaz Balina  (Mehmet Akif Uçar)

Çeşitli haber kanallarından izlediğimiz ve takip ettiğimiz kadarıyla Türkiye’den 3, Yunanistan’dan 1, İrlanda’dan 1, İngiltere’den 2, Cezayir’den 1 ve Kuveyt’ten de 1 olmak üzere toplam 9 gemiden oluşan ve adına da Hılfül Fudül diyebileceğimiz bir yardım filosu, Allah’ın izniyle bu gece saat 24,00 sularında Antalya limanından hareket edip Gazze limanına doğru süzüle süzüle yol almaya başlayacaktır.
216 
 Altı Nokta Körler Dernegi...  (mustafa deliorman)

TEKEL EMEKCİLERİNİN DİRENİSLERİNE DESTEK OLAN BU GÜZÜİDE DERNEGİMİZİN YAPMIS OLDUGU DESTEGE İSTİNADEN KALEME ALDIGIM YAZIDIR...
217 
 Hainler ve Kahramanlar  (Mustafa Kılıç)

Bu yazıyı sayın başbakan sözde demokratik açılım için yatığı nutuklarda Nazım Hikmet'i,Ahmet Kaya'yı andığında yazdım.Yılarca bu sanatçılarımız dışlandı tek istediğim onların adlarının,fikirlerinin siyaset adına sömürülmekten vazgeçilmesidir.gerçekten bizim değerlerimiz oldukları için adları zikredilsin başka şeyler için değil.
218 
 Günün İncisi  (Gürcan Erbaş)

Her gün işlenecek bir konu veren ilgililere teşekkür ederiz.
219 
 Halimize Çok Şükür!  (melike uysal)

Her gelene eyvallah edebilmek, ondan gelenin hoş gelmesi. Yine de her şeye rağmen mutluluğu bir yerinden yakalamak, koymak oturma odasında ki sehpanın üzerine.Ya da bir komidinin. Şükür böyle bir şey. Mutluluğun en önemli melekesi.
220 
 Armut Dersen Çıkmam!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Almanya Baden-Württemberg eyaleti Tarım Bakanı, içinde “ Amitraz” adlı tarım ilacının altı kat fazla çıkması nedeniyle dört bin ton iyi armudumuzu imha ettirdi! Helal olsun! Adamlar, koltuklarının hakkını veriyorlar. Vatandaşlarının sağlığını koruma adına ülkesinde tüm önlemleri alıp, denetimlerini gereği gibi yapıyorlar!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.