..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Fırtınalar insanın denizi sevmesine engel olamaz. -Maurois
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

El Bel Baal 2
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Özel mülkiyetli köleci sistemle birlikte ilahların pabucu dama atılmağa başlandı. İlahlar totem meslekli totem gruplar manifestosundan (sözleşmelerinden), toplumsal sentezleri ortaya çıkarmışlardı. İlahlar totem meslekli ittifak yapan grupların üreten ilişkilerini ve paylaşımlarını düzenliyorlardı. Somut ve objektiftiler. Bu nedenle, sentezleri ortaya koyan ön ittifaklı kurallar; ittifakların iman ahdi olmuştular. Köleci sisteme kadar mevcut ür

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
221 
 Güzin Abla  (tugba demır)

Kendimde bir Güzin Abla durumu seziyorum zaman zaman. Neden böyle hissetiğimi sorarsanız bir çok örnek verebilirim. Dominant ve anaç görüntümünde bunda faydası var sanırım. Hemen aklıma gelenlerden biri; Spora başladığım dönemlerden birinde spor hocası olan arkadaş henüz ilk dersin sonunda oturmuş dinleniyorken, Sevgilisinden ve sevgilisiyle olan sorunlarından bahsetmeye başladı.
222 
 Bizim Evin Halleri... 3  (Gülgün Karaoğlu)

Oğlumun arkadaşlarına söyledim dün akşam, ara sıra sizlerden söz edebilirim diye, gülüştüler… Oooo Gülgün Teyze, ünlü mü yapacaksın bizi diye… Okullar başladığından beri bizde pek yatmaz oldular. Yoksa genelde Oğulcan’ın, ki kendisi oğlum olur, dışında en az bir, iki genç vardır evde kalan.
223 
 Not Defteri - 13 -  (Tuna Başar)

Etrafında gerçek dostları olanlar, yalancı dostlardan kendini arındırmayı başaranlar, zaman ve para gibi maddi kayıplar yaşamazlar. Gerçek dostları olanlar, genelde kısa süreli depresyon ve can sıkıntıları yaşayıp, dostları sayesinde bunların da üstesinden gelirler.
224 
 Türk"e Kurşun Yağdırmak  (Mehmet Akif Uçar)

Tarih boyunca hiçbir toplum ya da hiçbir devlet, Türklere karşı baş kaldıramamış ve hiçbir şekilde Türk’ü aşağılamak gibi bir ukalalığa girişememiştir. Zira Türkler onuruyla, şerefiyle, kahramanlığıyla ve cesaretiyle bilinen en köklü ve en nadide uluslardan biridir.
225 
 Dikili Ekin Dergisi'nin Mart 2014 Tarihli 76. Sayısı Yayınlandı...  (KERİM ÖZBEKLER)

DİKİLİ EKİN DERGİSİ'NİN MART 2014 TARİHLİ 76.SAYISININ TANITIMI.
226 
 Zeus'un Kızı; İksiyon  (Aysun Güven)

Bulutlar, kendisine çarpan tekerleğin etkisiyle sürekli yer değiştirirler biliyor musunuz? İhanetin tekerleği. Dünya sonsuz olmadığına göre kötülüğün de bir sonu olmalı. Umarım sonsuz değildir o da.
227 
 Dünya Bana Sen İnsansın Diyecek  (osman demircan)

Bu şehirde evliya yanındakine tuzak kuracak, eşkıya yanındakine kumpas kuracak... Bu şehirde yaşamak kime ne sağlayacak? Bu şehirde herkes konuşacak, ama kimse ben insanım demeyecek... Bu şehirde insanlık nasıl sağlanacak? Dünyada mutlaka bir deniz kenarı bulacağım. Siz tüm sahilleri sahiplenmeye çalışsanız da. Bir martı çığlığı bile yetecek içimdeki duyguyu anlatmaya.
228 
 İçinde Acı Geçmeyen Yazılar  (Şevket Başıbüyük)

Ben de çok isterdim içinde “acı” geçmeyen yazılar yazmayı. Suya-sabuna dokunmadan… Ezilenlerin feryadını duymadan… Komşusu açken uyuyabilen… Vurdumduymaz bir hayat yaşamayı ben de denemek isterdim. Söylenenlere aldırmadan yazılar yazmayı hem çok isterdim, lakin gördüğün/gördüğünüz gibi beceremiyorum.
229 
 Ruh'a Dokunuş  (Ozan)

Sessiz bir ortamda okunacak en güzel yazı..
230 
 Yalkın’ın Yeri  (Hakan Yozcu)

alkın’ın elinde bir düdük olurdu. Bunu, yanından hiç ayırmazdı. Yoldan geçen her araca bu düdüğü çıkarır ve gidene kadar çalardı. Araçta kim olursa olsun onun için fark etmezdi. Kendisi “Buradan geçerken, buraya uğramayan, selam vermeyen, bakmayan bu düdüğü yer” derdi. Daha ziyade eski bürokratlardan, emekliye ayrılmış memur kesiminden, yakınlarda çalışan kişilerden gelen olurdu buraya. Özellikle polis memurlarının birçoğu buraya kahve içmeye gelirdi. Ve Yalkın bunların hepsini tanıyor ve hepsine de ilişiyordu. İlişmediği yoktu ki… Yalkın’ı Yalkın yapan işte bu özelliği idi.
231 
 Hatırlıyorum...  (Mehmet SALİH)

Hatırlıyorum, sevgilim tam 15 sene öncesiydi.
232 
 Zamansız Ayrılılardı Hep Can Acıtan  (gülçin dağhan)

ahhhh ayrılık amannnnn ayrılık
233 
 Onlar  (Can Macit)

Aslında onlara teşekkür borçluyuz! Çünkü yıllar sonra “Türk “ olduğumuzu hatırlamamıza yardımcı oldular.
234 
 Ah Müezzin Efendi Ah!  (Alpdoğan Pul)

Yeni taşındığım evimde sabahlara alışmak zor oldu bir süre. Sabah dediysem harbiden sabah, öyle saat dokuz-on değil. Zaten o saatler sabah değil kuşluktur ya neyse
235 
 Ülkü Hanım'dan Mektup Var  (Hakan Yozcu)

Karşılıklı susuyorduk…. Bekliyor ve susuyorduk… Öyle susuyorduk ki çöllerde kaktüsler bile susuyordu. Öyle duruyorduk ki dünya dönmeyi bırakıyordu, duruyordu….Felekler yedi katın yedisinde de duruyordu
236 
 Ben Ne Arıyorum?  (yaşamın kıyısında)

Hiç usanmadan beklemekle başladı herşey...
237 
 Kutular ve Bulutlar  (Melike Karaca)

Hicbir yaz boyle uzun surmedi hayatimda.Uzun ve her gunu olayli geciyor.Es kaza benle ilgili bir eksin yoksa gundemde onemli olaylar oluyor,birseyler degisiyor,birseyler kok saliyor. 25 senedir bu hayatta varim ama 25 seneye siganlari ayaklarimin altina koysam boyum bir 50 senelik yasanmisliga uzardi.
238 
 O Kadar Para Verdik, Kardeşim!  (Mehmet SALİH)

Gülümsüyorum, gülümsüyorum ve biliyorum ki her şey daha iyi olacak. Olmalı da artık ya! Bu bitirdiğim 5. olumlu bakış kitabı.
239 
 Yozgat Sorgun Kapaklı Köyü Şiir Şöleni  (Ahmet Sargın)

Yozgat Sorgun Kapaklı Köyü Şiir Eğlence ve Müzik Programı
240 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü - 17  (Kâmuran Esen)

Tarihimizi, Ulusal Kimliğimizi Yok Saymak

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.