..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilgi sakalla ölçülmez. -Moliere
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

El Bel Baal 2
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Özel mülkiyetli köleci sistemle birlikte ilahların pabucu dama atılmağa başlandı. İlahlar totem meslekli totem gruplar manifestosundan (sözleşmelerinden), toplumsal sentezleri ortaya çıkarmışlardı. İlahlar totem meslekli ittifak yapan grupların üreten ilişkilerini ve paylaşımlarını düzenliyorlardı. Somut ve objektiftiler. Bu nedenle, sentezleri ortaya koyan ön ittifaklı kurallar; ittifakların iman ahdi olmuştular. Köleci sisteme kadar mevcut ür

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
321 
 Yolun Işık Olsun Barış!  (Nükhet Everi)

Sanırım hayatta yapılabilecek en güzel şey, tanıdığınız, sevdiğiniz herkese onları ne kadar sevdiğinizi yaşarken söylemeniz. Onlar gittikten sonra bir işe yaramıyor. Bugün gidin kimi seviyorsanız ona bunu bir şekilde söyleyin işte, ne bileyim. Şaşırtın onu, mutlu edin. Karşılığı gelmese de.
322 
 Cevabını Bilen Beri Gelsin  (nalan gök)

Öfke çok güçlü bir duygu, içerde kaldıkça insanı hırslandıran, irinleşen, kusmuklaşan bir duygu.Cerahat haline getirmeden dışarı atmak lazım.
323 
 Kpss Gençliği  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
324 
 Yeni Yazı  (Yürüyen Adam)

YENİ BİR YAZI BU...Yazdığım şey kelimeler, “sadece insanın geliştirdiği eşsiz dil”in imgeleri birden bire dökülüveriyor ekrana. Çook eskiden beri.
325 
 Ağırlık  (elif yıldız)

ellerime hiç yakışmayan bir sigara, soluğumda emanet bir nefes, üşüyen ayaklarımın tek sebebi, acı olan ne varsa bu dünyada hepsi -hakettiğin ya da haketmediğin ne farkeder- içimde, çok derinlerimde hissettiğim, ağırlığı belirsiz bir kütle, susuzluk belki de ne yaparsam yapayım dindiremediğim, ağlasamda günlerce ve gecelerce indiremediğim gözlerimden.
326 
 Sokak...  (Hatice Öztürk)

Bir ses duyuyorum çok uzaktan... Sonu mutlu biten kaliteli bir romantik komedi filmi izlemişizdir... Bir şeyler bulmuşuzdur kendimizden, mutlu olmamıza yetmiştir ya hani... Filmin bitiminde kadife sesli, sesi sanki uzaktan gelen bir erkek şarkıcı yalnızca gitar eşliğinde söyler şarkıyı. Müzik akar gider, film biter... Arkasında huzur bırakan bir romantik komedi filmi gibi bu sokağı izlemek...
327 
 Ütopya  (deniz)

her insanın bir ütopyaya ihtiyacı var...
328 
 Falım Sallandı  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Adağını kes, fakir fukaraya dağıt. Onların yüzü suyu hürmetine, hayır duasına sevdiğine kavuşursun belki. Koy paranı cebine. Senden para almayacağım. Esnemekten öldürdün be kızım beni. Çok nazar var sende. Çok...
329 
 Ne Hayat Mükemmel Ne de Biz...  (kontrollü şizofren)

.Yaşamak güzel,ama dörtdörtlük de değil hani.Ve hayatın çözemediğim garip bir tarzı var. Her şeyin ters gittiğini düşündüğünüz ve her şey yüzünüzde patladığı zaman,beklenmedik anda yardım edebiliyor.Ya da, her şey yolunda gittiğini ve ayaklarınız yere basmayıp hayal aleminde oldugunuz zaman,sarsıcı bir şekilde sizi uyandırıyor.Sanırım işte buna hayat deniyor
330 
 Bir Zihniyetin 19 Mayıs Kutlamaları  (Şevket Başıbüyük)

Milli Bayramlarımızdan bir olan, bir 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda… 19 Mayıs 2012, Samsun’da… Samsun 19 Mayıs Stadı’ndaki törende… Bir kadın bir erkekle güreşerek 19 Mayıs’ı kutluyormuş…
331 
 Buda N'eydi?  (Fatihcan)

Bedbahtçanaydı..
332 
 Sibel Üresin ve Cüneyt Özdemir  (Kâmuran Esen)

“Kırk yıllık Kâni olur mu Yani?”
333 
 Not Defteri - 2 -  (Tuna Başar)

Hiç farkına varmadığımız tesadüflerle dolu hayat. Biz göremiyoruz, fakat ilginç bir şekilde hayatımız belli etkileşimler üzerinden şekilleniyor. Bir film olsa hayatımız, bu filmi izleyenler yaşanan tesadüfler yüzünden filmin ne kadar ilgi çekici olduğunu fark edip, büyük bir merakla izlemeye devam ederlerdi filmi. Bu tesadüfleri bir de biz görebilsek!
334 
 Seçimler ve Yaşamlar  (EBRU AKGÜN)

İnsanoğlu çalışmak sevmiyor. Ama niye zorla kendini çalışmaya yönelten bir düzen kuruyor. İçimden ilk üretim faaliyetini gerçekleştiren manitu kuluna sövmek geliyor.
335 
 Zaman ve Kapanmayan Yaralar  (deniz)

zaman bizi kanatmak zorunda mı? bize zarar vermeden geçip gidemez mi? yaralarımızı sarmaya izin veremez mi?
336 
 Her An Kapı Çalabilir  (osman demircan)

Her an kapı çalabilir içeri azrail girmezse jandarma girebilir. Çocuklarına söyle ağlamasınlar. Eşine söyle kadın olmak zor; erkeğini elinden alabilirler. Bütün kapılar kapanabilir de. Sonra bir tekmeyle içeri polisler girebilir. Bileklerine kelepçe takabilirler alnına bir kurşun sıkabilirler; erkek olmak zor. Yüreğini ezebilirler.
337 
 Yollar Büyüdü  (Aliye İnci Çiçekoğlu)

Çok kısa.. Hepimizin yaşadığı sıradan olayların günlük dilinde yazılışı.
338 
 Hayatla Başlayan Cümleler  (pelin)

hayatın tüm anlamsızlıkların içinde bir anlam yakalamanın gerekliliğini anlatan kısa bir yazı...
339 
 Hayat Dersi  (ALİ YERLİ)

Ben ders vermeye kalkınca dersi ben aldım. Benim gibi hayat dersi vermek isteyen bir öğretmene de ders vermişler geçen hafta.
340 
 Kifayetsiz  (deniz)

Sözcüklerin kifayetsizliği...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.