..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçeği arayan bir insan, öncelikle her şeyden gücü yettiğince kuşku duymalıdır. -Descartes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
381 
 Hikayesi Olan Şeyler Yaptım  (Kenan Kuli)

Yön duygum yoktur benim?Çabuk kaybolurum ?Kutup yıldızının yerini yanlış öğrenmişim küçükken. Eskiden her şehirde kaybolurdum hep bu yüzden..
382 
 Nişanyan"ın Gidişatı, Şaron"un Akibeti…  (Şevket Başıbüyük)

Taraf gazetesi eski yazarı Sevan Nişanyan’na sesleniyorum; “Eceli gelen it cami duvarına terslermiş…” Nişanyan’a bu dünyada tek bir duam(!) var… Umarım akıbeti; Ariel Şaron gibi olsun… Ne tam ölsün, ne de yaşasın. Fişle nabızları attırılsın ama ölmesin… Yaşamı süresince canıyla gerektiği gibi cezasını çeksin…
383 
 Günlükler - 2 - / Ağustos 2008  (Tuna Başar)

Bir aşkın ayrıntılarını saklamanın hüznü peşimi hiç bırakmadı: sinema biletleri, yemek fişleri, gidilen lokantalarda peçetelere yazılan küçük hatırlatma notları, özel tarihler, birlikte yürünen sokaklara verilen isimler, hediyeler, onun için yazılan şiirler, otobüs biletleri... Elimde kocaman bir kutuyla, şimdi, yıllar önce onun yaşadığı evde, ondan geriye kalan küçük ayrıntılar ve ölümün yaklaştığını hatırlatan saat sesiyle geçmişin izini sürüyorum.
384 
 Ciddiyetsizlik  (Özcan Nevres)

Yalnızca Çeşme mi böyle rüzgarı bol olan? Belki de Çandarlı Çeşme'den daha çok rüzgar almaktadır
385 
 Kazan Günleri 4  (Hakan Yozcu)

“ Kültür ve sanatın, yerinde ve doğru amaçla kullanılırsa en büyük güç olacağını, bu gücü de hiç kimsenin kıramayacağını” belirttim. “Özellikle devletlerin yapacağı ikili ilişkilerin önemli olduğunu, birbirleriyle ne kadar çok temas kurarlarsa ilişkilerin o kadar çok artacağını” dile getirdim.
386 
 Yoksayma...  (EBRU AKGÜN)

Biz güvenli arabalarımızda evlerimize giderken, yol kenarında travestiler vardı ve biz kafamızı çevirip bakmayacak kadar kanıksamıştık onları, belki de yoksaymak işimize geliyordu.
387 
 Otobüsteki Eski Zaman Romalı'sı  (Arzu Menteşeoğlu)

Ben ilginç bir tip bulmanın heyecanıyla, onu incelediğimi fark etmesinden de korkarak arada bir pencereden dışarıya bakıyormuş gibi yapıp incelememi sürdürmekte olayım...
388 
 Yüksek Sesle Susuyorum.  (Sarper SAĞLAM)

"Meselelerle yüzleşemediğimi" de düşünmedim değil ! "Zayıf karakterli biri oluşuna mazeret arama." dedim kaç defa kendime. Ama ortada güpegündüz bir hakikat durmakta: Biz insanlar, ateşîn varlıklarız.
389 
 Euro 2008 Biz Geliyoruz!  (NUH KENİŞ)

Bugün Bosna-Hersek maçına çıkıyoruz. Mutlu sona doğru son maç,son adım,son doksan dakika.
390 
 Maçka Yolları Taşlı Benim Yârim Estetik Kaşlı  (meral gül)

İşin aslı biliyor musunuz ne yaptırırsak yaptıralım ruhumuza ve kalbimize botoks yaptırmadıktan sonra değişen hiç bir şey yok.
391 
 12 Subat  (a.bekir turan)

güncelere devam
392 
 Tatile Girerken  (Hakan Yozcu)

Genelde tatil denilince derslerden uzak kalmak, kitapları bir yana bırakmak, gazete ve dergilere asla bakmamak, geç saatlere kadar oyalanmak, gezmek tozmak, gecenin ilerleyen vakitlerine kadar uykusuz kalmak ve ertesi günü de geç vakitlere kadar yataktan kalkmamak olarak değerlendirilir. Oysa bu çok yanlış bir düşüncedir.
393 
 Nerden...  (hayal)

Maalesef nerden olmanın hiçbir önemi yok ki. Dünyanın herhangi bir yerinden olabilirim. Yeter ki kaybolmamış olayım.
394 
 Mercek Altında Yaşam Teorileri  (lerna kürkçüoğlu)

Herkesin bir parçası olağanüstü hayalgücünü kullanmaya ayrılmıştır.Ama önemli olan içtekilerin dışa vurulup kullanılabilir kılınması....
395 
 ? Zınısım Adnıkraf Nuzunuğuduyu  (NUH KENİŞ)

Amaç belli… Bulanık bir iklim yaşatılmak isteniyor güzel Türkiye’me. Yine puslu hava isteyenler var. Yine ‘sisler bulvarı’nda ‘her an her şey olabilir’in tezgahı açılmış.
396 
 Bozuk Para  (Ece Ruşen)

biyolojik yaşıma inanamazdım nüfus kağıdımda yazmıyor olsaydı. yaşlandığımı gördüm aynada. aynalar mı yalancı yoksa o pembe kağıt mı? yoo hayır asla ruh yaşı o doğum yılıyla ölçülemez. basbayağı yaşlandım işte...
397 
 Yalan Aslında Tüm Sevdalar  (derin9)

bakarsın,görürsün,yaşarsın...sonuç yine bitmeler,yine gitmeler ve yine anlam veremediğimiz başlangıçlar..sonucu bile bile neden dalarız ki her yeni sevdaya?
398 
 Alıp Başımı Gitsem Mutlu İllere…  (Şevket Başıbüyük)

Alıp başımı Sinop’a gidesim geldi… O ki, ‘Türkiye’nin en mutlu ili’. Sinop, bekle beni… Hemen değilse bile, bir gün… Mutlaka geleceğim...
399 
 Ülkemden Manzaralar  (Özcan Nevres)

Maaşlarına bir çırpıda sekiz yüz milyon lira zam yapan millet vekillerimiz hiç mi televizyon izlemiyorlar
400 
 Günlükler - 3 - / Ekim 2008  (Tuna Başar)

İnsan hayatında ilk defa yaşadığı ve bir daha kolay kolay yaşayamayacağını düşündüğü bir duygudan vazgeçer mi? Vazgeçmesi ahmaklık olmaz mı?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.