..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir şey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sevgilim
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Sanırım saçlarım hep uzun olacak Sen dönene kadar Sonbahar,kış, yaz Mevsimler geçiyor Zaman daralıyor Vaktimiz çok az. Sevgilim, isterim ki Geçmesin İçimdeki beklemenin verdiği o haz...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
41 
 Baharın Rengidir Lila!  (GÖNÜL SEVİNÇ)

Her şey lila bugün.Lila bahar rengi,Kıyafetlerimin rengi Ağaçtaki çiçeklerin rengi, Elimdeki kitabın rengi… Lila baharın rengi...
42 
 Nkl Sanat Gecesi  (Hakan Yozcu)

Deli Hasan rolünseki Özmert Kıran’ı izlerken yıllar öncesine gittim. 1980’li yıllardaNKL’de oynadığım yıllar bir film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. Edebiyat Öğretmenimiz Kemal Çobanoğlu’nun büyük bir özveri ile yönettiği “Cumhuriyet Çocukları”, “Cimri” ve “Hastalık Hastası” oyunları geldi. Çok zevkli ve eğlenceli anlar yaşamıştık. Kemal Hoca sayesinde tiyatro sevdasına yakalanmıştık.
43 
 Sinir Olduğum Tipler - 4  (Kâmuran Esen)

Öğünen tipler.
44 
 Mehmet Ersöz’ün Ardından  (Hakan Yozcu)

Mehmet, hiç küsmezdi. Çünkü kalbi hep iyilik ile doluydu… Okulda bir gün küçük bir kavgamız oldu. Küstüm ben ona. O ise gelmiş arkamdan beni kucaklayarak “Valla sen bana küssen de ben sana küsmem. Ben senden asla vazgeçmem. Seni gardaş bildim. Kovsan da yine gitmem” demişti. Ben de biraz nazlandıktan sonra Ona sarılmış “Biz kardeşiz, bizi hiçbir şey ayıramaz” demiştim.
45 
 Demokrasi Güneş Gibidir  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Sabahın erken saatlerinde spordayım. Koşu yoluna girdiğimde şortlusu, türbanlısı, pardösülüsü yürüyordu… Yan yana yürüyenlerse nefes nefese koyu bir sohbetteydiler. Gazetecilikten kalan alışkanlığımla kulağım arkada… Türkiye’nin gündemi sanki burada… Politikadan, kış hazırlıklarına, okula başlayacak çocukların giyim kuşamlarından tutunda, şikeye, yurt dışından aradığını söyleyen bir şirketin ‘ev adres’ini istemesine sinirlenenler mi, dersiniz… Daha neler neler…
46 
 Meyhi Keyf  (Hakan Yozcu)

Lefkoşa gecelerine yabancıyım. Nerede eğlenilir, nerede yenip içilir pek bilmem. Gerçi eğlenceye düşkün biri olduğum söylenemez, ama yemek yemeği çok severim. Bu nedenle dostlarım bana “Seni yedirmektense, giydirmek daha iyi” derler.
47 
 Erdoğan"ın Başına Talih Kuşu Kondu…  (Şevket Başıbüyük)

Benim için her masalda bir mesaj ve çıkartılacak ders vardı lakin bir tanesini daha çok seviyordum… “Talih Kuşu…” Literatürde buna; “başına devlet kuşu kondu” derlerdi. Peki, bu deyim nereden gelmiştir? El cevap; “Hüma Kuşu’ndan gelmiştir.” Hüma Kuşu aynı zamanda doğumu ve bereketi simgelerken çocukları korumasıyla da bilinmektedir. İnanışa göre; Hüma Kuşu, “Cennet Kuşu” olarak da bilinmekte olup görünmeyecek kadar yükseklerde hiç dinlenmeden uçmaktadır… Daha ilginci; başına konduğu kimseye mutluluk getirdiğine inanılması sebebiyle “Talih Kuşu” veya “Devlet Kuşu” da denmektedir.
48 
 Uzun Metraj Korku Filmi, Bol Kan, Bol Siyaset, Bol Kavga, Boş Hayat!  (Rüya Bayram )

20 sene sonra o kadınlardan biri de ben olmak istemiyorum.. O ateşin düşüp beni de yakma ihtimalini düşünmek içimi daraltıyor. Çok mu uzak 20 yıl sonrasını düşünmek? Hiç değil.. Bu senaristleri de seyircileri de fazla sabırlı korku filmi başlayalı 27 sene olmuş. Bitsin artık bu filmin kapalı gişe saltanatı!
49 
 Şiddetin Her Türlüsüne Hayır  (Şevket Başıbüyük)

Her gün şiddetle yüzleşen bir toplum olarak; “neden yalnız kadına şiddete hayır?” Bu memlekette şiddet gören yalnız kadınlar mı? Erkeği şiddet görmüyor mu? Çocuklar şiddet görmüyor mu? Gençler şiddet görmüyor mu? Yaşlılar şiddet görmüyor mu? Son günlerde nerden ve ne amaçla ortaya çıkıp, şiddet gördüğü iddia edilen bazı gençler polislere şiddet uygulamıyor mu? Bırakın polisleri, bu ülkenin başbakanı şiddet görüyor… Tevafuk bu ya, Malatya’da ‘şiddete hayır” sempozyumun devam ettiği gün ve saatte Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) de, Başbakanın şiddete maruz kaldığı haberi geçiyordu tüm ajanslarda…
50 
 Malatya; Hem Okuyor, Hem Yazıyor...  (Şevket Başıbüyük)

Vali Dr. Ulvi Saran, Malatya'nın özüne yakışır “Malatya Okuyor” kampanyasıyla ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. “Malatya Okuyor” ve “Malatya Yazıyor” kampanyalarıyla reform niteliğinde iki dev kültürel proje... özün özü, Malatya; hem okuyor, hem yazıyor...
51 
 Lefke"de Kahve Sohbeti  (Hakan Yozcu)

Sohbet ede ede, güle oynaya gittik. Lefke’ye girdiğimizde bizi yeşillikler karşıladı. Bir tepe üzerine kurulmuş büyük bir belde idi Lefke. Doğrusu benim çok hoşuma gitti. Şehir havası var. Küçük; ama eksik olan pek bir şey yok gibi görünüyor. Şirin, güzel bir yer.
52 
 Aman Allah'ım Ne Günlere Kaldık!..  (Vildan Sevil)

Görücü usulü evlenmeyi reddedip büyüklerimizin dengi dengine bulmadıkları eş seçimlerimiz; kız istenmesini, kızın kendisini mal gibi algılamasına neden olduğu için reddetmemiz; söz kesmelere, nişanlara, tantanalı düğünlere, eşya takı düzmelere burun kıvırmamız gibi davranışlarımızı da anlayamazlardı. Her şeyin bir usulü adabı vardı, kural tanımaz gençlerdi bu yeni yetişen okumuş kızlar
53 
 Sinir Olduğum Tipler - 5  (Kâmuran Esen)

Küfürbaz Erkekler
54 
 Goji Berry  (Şevket Başıbüyük)

Garipseyeceksiniz ama be bu meyvenin (meyve mi) adını Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında gerçekleştirilen ortak proje ile öğrendim. Meğer kilo vermek, zayıflamak isteyenlerin bolca konuşup dillendirdikleri son zamanların en popüler meyvesi imiş Goji Berry. Peki Goji Berry nedir? Goji Berry’nin faydaları nelerdir? Yenilir mi, içilir mi, nasıl bir meyve Goji Berry.
55 
 Söz Konusu Sağlık Olunca…  (Şevket Başıbüyük)

Her şeyi görmezlikten gelebilirim ama söz konusu sağlık olunca asla… Söze, eveleyip gevelemeden girelim. Bazı doktorlar hastasının sıhhati için çalışırken bazı doktorlar da sırf para kazanmak için çalışıyorlar.
56 
  önce Sağlık  (Hakan Yozcu)

Unutamadığım şey ise, gecenin bir yarısında bir heyula gibi ben uyurken yanıma gelip, “Arkanı dön, iğne yapacağım ve kolundan kan alacağım” diyen esmer, azgın bakışlı, hiç gülmeyen, o sert sesli hemşire idi. Onu asla unutmayacağım.
57 
 Mutsuzuz Çünkü...  (Ahmet Melih Karauğuz)

Gülmek ne kadar zor. Özellikle de uzmanların deyimiyle 'globalleşen dünyada'. Peki gülmek neden bu kadar zor. küçük bir tebessümü neden birbirimizden esirgiyoruz. Öncelikle gülmekten kastımız kahkaha atmak felan değil ya da yüzünüz gülerken içerlerde bir yerlerde hüzün frtınaları kopması da değil. İçinizin ve dışınızın aynı anda mutlu olmasından bahsediyoruz. Zor dedik peki neden zor?
58 
 Beklentiler ve Sonuç (Pardon)  (Ahmet Odabaş)

Yine şiirde, hak, hukuk adalet gibi kavramların yalnızca birer sözcük oluduğunu öğretir zaman deniliyor. Böyle olduğunu görmek zor bir durum. Bizi izlemeye devam edin.
59 
 Hayata Karşı...  (pelin)

Sana söylüyorum ey aşık olduğum hayat. Sana yazıyorum bu satırları, hadicevap bul sorularıma..
60 
 Islanıyorum En Az Şehrimin Karnındaki Balıklar Kadar…  (yeşim kırlı)

Mavi soluklu şehrimin deniz kokan nefesi okşuyor ensemi, uzansam dalgalı saçlarını öperim, öyle yakınız biz ikimiz…

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.