..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bu hafifçe kenara itilecek bir roman değil. Daha büyük bir şiddetle uzağa fırlatılmalıdır. -Dorothy Parker
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Şeytansın Ben Ademoglu
Gürkan BAYKAL
Şiir > Bireysel

Sen oradamısın.. sana sesleniyorum, duy beni, yalvartma beni, bana mahkum etme.. beynimle, kalbim arasında bir çizgidesin.. saklanma, çık artık... biliyorum oradasın. çünkü hayatımda ki, bütün fazlalık ları çıkardım geriye yanlız sen kaldın... sana sesleniyorum, kaçamazsın artık kandırma beni.. biliyorum....... .. nefretimin içindeki cehennemsin biliyorum .. ihanetimi gören gözlerimsin biliyorum .. cehennemin kapısına açıla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
121 
 Çocuklar ve Çiçekler  (Kâmuran Esen)

Her canlı, sevgi ister.
122 
 Eyvah!.. Postmodern Tanrıça Angelina Yine Geldi. Ateş ve Kan Kokusu Mudur Burnumu Yakan?..  (Vildan Sevil)

Ateş ve kan kokusu mudur burnumu yakan?... Ve biz... Sen, ben, o... Ateşin dumanları arşa yükselmeden henüz, etnik, dinsel, mezhepsel ayrımlarla çatışacak, kısır ideolojik tartışmalarla boğuşup duracak mıyız?... İzin verecek miyiz çocuklarımızın kan gölünde boğulmasına?... İzin verecek miyiz topraklarımızın ekmek diler gibi dilimlenmesine ve yok edilmesine?... Hem de gözümüzün içine baka baka, postmodern tanrılar ve tanrıçalar ölüme çağırırken bizleri?...
123 
 Zeus'un Kızı; Kadın,ölüm,özgecan  (Aysun Güven)

Google’da “porno&tecavüz” ikilisinin yapıldığı aramalar, gün geçtikçe artıyor. Bunu, taksilere ve dolmuşlara kamera koyarak, acil butonu koyarak engelleme şansımız maalesef yok. Zira kargo elemanının bile, müşterisine tacizde bulunduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bugün kaç kadın, ufak da olsa tacize uğramadığını söyleyebilir Türkiye’de.
124 
 Muhteşem Bir Operasyon!  (Mudi Beya)

.... Burada Nurbanuşah’ ın namusunu nasıl kurtardığı anlatılacağı için küçük kardeşlerinin yaşam öykülerine yer verilmeyecektir. Öykünün devamını Nurbanuşah’ ın Suzin Abla’ ya yazdığı mektuptan izleyelim: “ Suzin Abla; sizin bir ana şefkatiyle, size başvuran herkesin derdine çare bulduğunuz ve yolunu kaybetmiş nice hemcinsime umut olduğunuz için teşekkür ederim. Ancak benim size açacağım herhangi sorunum olmamakla birlikte, başıma gelmesi muhtemel olan bir felaketten nasıl kurtulduğumu sizinle paylaşmak istedim.
125 
 İncecikten Bir Kar Yağıyor  (NUH KENİŞ)

Arabalarımız yollarda biraz debelensin,nolacak... Yeter ki bereket insin göklerden. Narin kelebekler gibi dans ederek devam etsin kar... Valla,ağız tadıyla kar topu oynayamadık bu yıl. Gözleri kömürden,burnu havuçtan kardan adamlar yapmayı da unutur olduk.
126 
 Hep Bir "An" Meselesi midir Hayat?  (öykü yılmaz)

Arıza-bakım-tadilat-tasfiye-değişiklik-taşınma ve sayamadığım birçok nedenden zihnim bir süre kapalıdır. Bu süreçte verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür beklemeyin zira özür dileyecek bilinçte olsam özür dilenecek davranışı gerçekleştirmekten kaçınırdım…
127 
 Neşeli Bir Gün  (osman demircan)

Bugün neşeli bir gün... Dudaklarımda insanca gülümsemeler... Güzel bir yüz ifadesi var bende. Yağmurları ve sisleri istemem artık. Gitsin kara bulutlar, ağlamak isteyenlere. Tozlu kitapların tertemiz sayfalarını çevirmekteyim. Bugün en güzel cümleleri ezberlemekteyim." Ölüyorum, ellerini uzat bana. Son sıcaklığımı vereyim sana." cümlesi gibi. Yaşamak ne harika. Paketlere konulan hayatın hediyelerini açmaktayım.
128 
 Şundan Bundan!  (Cahit KILIÇ)

İsrail'in Lübnan ve Filistin'de ki zulüm üzerine bir yazı ve iki ayrı ( üstü kapalı) kişisel tespitten ibaret 3 bölümlü kısa bir yazı.Not: Çugaşvili, Stalin'in gerçek soyadıdır.
129 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü - 21  (Kâmuran Esen)

Rekor üstüne rekor kırıyormuşuz.
130 
 Farklı Bir Gün  (Hakan Yozcu)

Çocukluğu yaşayamamanın nedeni ise küçükken yeterince oyun oynayamamaktan gelir. Oysa hangimiz çocukluğumuzda Çelik Çomak, Uzun Eşek, Birdir Bir, Evcilik, Saklambaç, Yağ Satarım Bal Satarım ve şu anda aklımda olmayan birçok oyunu oynamadık. İşte o dönemde oynadığımız bu oyunlar, aslında bizi geleceğe hazırlayan, şu andaki mesleklerimize adım atmamızı sağlayan ve toplum içinde nasıl davranmamızı, nasıl hareket etmemizi sağlayan oyunlarmış. İnsan bunu yıllar sonra çok daha iyi anlıyor.
131 
 Taciz  (Üzeyir Lokman CAYCI)

İNSANLIK İlkel özlemlerle Çıkar kavgası birleşti mi Dostluktan eser kalmaz Kardeşim…İnsanın kendi seviyesindedir Bütün kötü davranışlar…İyinin gerisindedir Çirkine tırmanışlar…İşlerini bencillikle yürütenDost bulamaz
132 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü - 22  (Kâmuran Esen)

Bakan, milletvekili, müşteşar referansı lâzım.
133 
 Zeus'un Kızı; Sonsuzlukta Çocuk Kalmak  (Aysun Güven)

Küçük kızımın 15 Aralık gecesi, bana anlattığı masalı, Pakistan’da ölen masum çocuklara adıyorum.
134 
 Şehitleri Anma Gecesi"ne Şahadet Ederken  (Şevket Başıbüyük)

Zılgıt; Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi’nin bazı yerlerinde düğünlerde eğlenmek amacıyla dili ağız içinde değişik bir biçimde oynatarak ahenkli bir ses çıkarmakmış. Ancak ben o anlamda kastetmedim. Zılgıt derken…. Coşku ve sevinç anlarda bağırarak melodik sesler çıkartmanın yanı sıra… Hüzün ve acılı günler de aynı melodik sesleri çıkartmaktır… Hatta paylamak, bağırarak azarlamak, ağzının payını vermek ve kızmak anlamında da algılayabilirsiniz benim kastettiğim zılgıttan…
135 
 Gözlem  (N. Özgün Erbulan)

Hava kararıyor yavaş yavaş. Kim bilir hangi hislerin hüzünle tanışmasıyla etrafa siyahlık çöktü. Merak ediyor insan. Hangi şehirde kim şuan ayrılıyor birbirinden ya da seviyor birbirini diye.. Kahvemden son bir yudum alırken elim kayıyor dizelere. Son bir not daha ekliyorum kimsesiz sözcüklere; hiçbir gün size özel değildir.Çünkü...
136 
 Kondüktörlü Ulaşım  (Şevket Başıbüyük)

Başlığa bakıp da bir tren yolculuğu yazısı yazacağımı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Zira bir zamanlar Malatya ile Adana arası trenle mekik dokumuş birisi olarak kondüktörlü ulaşıma yabancı değilim.
137 
 Şundan Bundan (2)  (Cahit KILIÇ)

Daha önce yazdığım bir yazının tamamlayıcı bölümü.Tarih ve siyasetin küçük bir analizi denebilir.
138 
 Leyla Gencer, Bir Tane  (Mehmet Sinan Gür)

İnsanı insan yapan kültürdür, sanattır.
139 
 Bu Memleket Bizim…  (Şevket Başıbüyük)

Hainler besbelli… Bir de gafiller var olup bitenleri fehmetmeyen… Hainler hinlikleriyle, gafiller saf torikleriyle zarar veriyor bu memlekete. Adeta bir bağy başkaldırısı başlatılmış… Ben burada bağy’in fıkhi anlamaları üzerinden durmayacağım anacak siyasî fikir hürriyeti açısından ele alındığında, her ne kadar siyasî fikir hürriyeti kavramı kanaatlerin ifade edilmesinin yanında, gereğine göre davranılabilmesini de içermesine rağmen, bağy’in bu ortamda siyasî fikir hürriyetine konu edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Zira siyasî fikir hürriyetinin sınırlarından da hatırlanacağı üzere devlete isyan hürriyet konusu olamamaktadır.
140 
 Çotadanak Pide Salonu ve Mustafa Kemal Katilleri  (Demirhan Ocak)

Biz istedik, biz savaştık, biz kazandık, biz kurduk. Oh ne etmişiz, elimize sağlık. Doğrusu yerine O istedi, O savaştı, O kazandı, O kurdu.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.