..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sevmek bir başkasının yaşamını yaşamaktır. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazarlar ve Yapıtlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
21 
 Hayvan Çiftliği (George Orwell)  (İlkay Hüsmüllü)

Kanımca bu kitap Soğuk Savaş etkisiyle aşka gelen pek çok eleştirmenin yazdığı gibi bir sosyalizm eleştirisi değil. Tam tersine, en eşitlikçi düzende bile insanın hayvanlaşabileceğini gösteren muhteşem bir taşlama.
22 
 Korkak ve Canavar Eleştirisi  (Levent Ölçer)

Aslında satması lazım. Niye? Çünkü bu kitap güzel bir kitap. Öyle çok beğendim amam aman harika demiyecem. Ama güzel bir kitaptı. Hikayenin 2. kitabını da okuma listeme aldığımı söylemek isterim. Elbette yabancı edebiyat ile Türk yazarlar arasında bir fark var.
23 
 Berlin Kuşatması Üzerine  (ALİ YERLİ)

Bu anlamda mesajı da evrensel… Her milli devletin bir resmi tarihi var. Zaferlerle süslenen ve şekillendirilen! Buradan bakarsak hepimizde biraz Albay Jouve’luk vardır.
24 
 Zendagi Migzara (Yaşam Devam Ediyor)  (Hilâl Erboyacı)

‘’Uçurtma Avcısı’’ adını Kabil’de, kış mevsiminde yapılan uçurtma yarışlarından alır. Zaten romanı düğümleyen olay da burada başlayacak yine bir uçurtma yarışıyla sonlanacaktır.Khaled Hosseini (Halit Hüseyin)’in de Afganistan doğumlu Amerikalı bir yazar olması, romanın ana kahramanıyla örtüşür. Yazarlık yeteneğini Hasan’ı kandırmak için uydurduğu hikayelerle anlayan Emir’le yazar arasında ortak bir bağ oluşturur.
25 
 Aforizmalar, Kafka  (ömer akşahan)

Yaşamı boyunca derin bir kimlik çatışması yaşamış, ne gerçek bir Alman ne de gerçek bir Çek olabilmeyi başarabilmiş Franz Kafka...
26 
 Yalanlara Dair Erdinç Aras  (CEM AKKILIÇ)

Sen nasıl bir insansın? Hiç utanmada mı yok sende. Yaptığın hırsızlığı meşrulaştırmak için çırpınmışsın. Çırpındıkça rezil olmuşsun… Bu sözleri ve hatta daha fazlasını hak eden azılı bir emek hırsızı var. İsmi Erdinç Aras ve kıytırık sitesi Ardahansesi.com dan söz ediyorum.
27 
 Dostoyevski'nin Sosyal Gerçekçiliği  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Dostoyevski, devrin bir çok ilerici genci gibi büyük toprak ağalarını koruyan kölelik kanunlarının yarattığı sosyal ve siyasal yapıdan rahatsızlığını Belinski’nin toplantılarına katılarak belirtir.
28 
 Dücane Cündioğlu'nun Cenab-ı Aşkı  (Oğuz Düzgün)

Dücane Cündioğlu’nun “Cenab-ı Aşk” adlı kitabı, yazarın diğer kitapları gibi eğitici ve öğretici nitelikleri hâiz. Ama kitapta katılmadığımız bazı noktalar da var.
29 
 Pal Sokağı Çocukları  (CEM AKKILIÇ)

Geçenlerde Bir dilim sohbet sitesinde rastladığım Pal sokağı çocukları kitabıyla ilgili yazıyı okuyunca birden çocukluğum aklıma geldi.
30 
 Mutlu Haspolat'ın Mor Ölüm'ü  (Tibet AYAZ)

İlk defa İzedebiyat’ta görüldü ‘Mor Ölüm’ romanı... Ama daha pek çok İzedebiyat okuru görmeye fırsat bulamadan siteden çekildi. Ardından da Sanem ALTAYLI’nın romanı çekildi. Fantastik roman kümesine bir virüs girmişti sanki. İzedebiyat’ta görünüp kaçan ‘roman bölümleri’ bir kitap olarak vitrinlere dağılmıştı...
31 
 "Para İçin Yazmak" Gerçekten Duyulduğu Kadar Kötü Mü?  (Diren Yardımlı)

Amatör ya da profesyonel bütün sanat çevrelerindeki can alıcı tartışma konularından biridir: "Para için sanat." Üzerinde düşünülmeye değer bir argüman mı?
32 
 Öfkeli Mektuplar - 18  (Veysel Menekşe)

Bak İsmet Efendi.! “Sakın yıkılma.!” “Toparlanın gidiyoruz.!” Diye. Hitab ettiğin kim veya kimler se açık konuş.! İma ile söz söylemek Muhammed Yoldaşımız’ca men edilmiştir.
33 
 M. Nihat Malkoç"a Malatya"dan 6 Çeyrek Altın…  (M.NİHAT MALKOÇ)

“Firuze gözlü yârimdir Malatya!... Zamanın buz tutmuş eteklerinde kırık dökük düşlerime tutunurken, peşinden gittiğim acı tatlı hayallerim beni Beydağı eteklerine götürüyor. Yürek devletimin payitahtı olan bu gizemli ak şehir, bana kaybettiklerimin izinden ısrarla gitmemi söylüyor. Ne kadar uzağına düşsem de, Malatya hep yanımda, yanı başımda… Ben her ne kadar onu terk etsem de o bir vefalı dost olarak beni hiç terk etmiyor. Gönül soframda başköşeye kuruluyor günde üç öğün… Hasreti yudumluyoruz zamanın billur kadehlerinde. Aşka kalkıyor câm ü cemler…
34 
 Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Birincilikle Taçlandırılan Skandal Bir Çanakkale Şiiri  (M.NİHAT MALKOÇ)

Ümraniye Belediyesi 11 seneden beri ülke geneline şamil şiir, hikâye ve resim yarışmaları düzenliyor. Belediyelerin sadece altyapı, su, kanalizasyon, çöp toplama, asfaltlama işlerinden sorumlu olmadıklarını, kültürel etkinliklere de el atmaları gerektiğini yıllardan beri söyler dururuz. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, sesimizi duymuş olmalı ki 11 seneden beri bu anlamlı kültürel hizmeti ısrarla devam ettiriyor. Sağ olsun, var olsun.
35 
 Mağaranın Kamburu Romanından Seçmeler…  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Onun gibi tevazu sahibi bir insan kolay kolay şikâyette bulunmaz. Yıllardır buraya gelir giderim, ancak onun sırtındaki kambur pek dikkatimi çekmezdi. Tâ ki şu ana kadar… Evet, düşünüyorum da onun sırtında kambur vardı, hem de iki tane. Ben onun kamburlarına değil, ağzından çıkan hikmet dolu sözlere bakardım.
36 
 28 Şubat  (mehmet avcı)

köşe yazarlığımı yoksa benim adına söylediğim gibi köşe kapmaca yazarlığımı....
37 
 Bir İzedebiyat Yıllığı Alır Mıydınız?  (Kâmuran Esen)

Sevgili izedebiyat yazarları! Yüzlerce şair ve yazarın eserlerinden oluşan bu yıllığı hiç merak etmiyor musunuz?
38 
 Dışardakiler  (Hakan Yozcu)

Oyunun geri planında olan hemşire ve hastabakıcı erkek var. Oyunda fazla görevleri yok. Arada bir görünüyorlar. Aralarında bir ilişki olduğu hemen anlaşılıyor. Hemşirenin burada kıyafetiyle dikkatleri çektiğini belirtmeliyim. Güzel bir fiziğe sahip.
39 
 Küçük Prens Aramızda  (kemal düz)

İş adamı başını kaldırdı: - Elli dört yıldır bu gezegende oturuyorum, yalnızca üç kez çalışmama ara verdim. Birincisi yirmi iki yıl önce, Tanrı bilir neden buraya düşmüş bir mayısböceği yüzünden. Korkunç bir gürültü çıkarıyordu...
40 
 Teslis Sendromu >> Ücretsiz E - Kitap: Hulki Can Duru  (Vildan Sevil)

Teslis Sendromu, gerçekten çok ilginç bir çalışma. Kitabı okurken, yazarla birlikte, dinlerin arka bahçelerinde, mahzenlerinde, geziniyorsunuz. Kurban sunma nedir, bu sunuşta gerçek amaç nedir, öğreniyorsunuz. Papaz cüppelerinin, imam sarıklarının altında neler gizli, görüyorsunuz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Yılmaz Özdil; 2. 500 Tl
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Kadirlili Şair Mehmet Yozcu’nun Şiirleri
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Edebiyat Parçalanmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Tanklar Kabeye Dayanmadan
YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Memet Fuat
YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Talip Güvel Anısına Şiirler
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Kaval
Bay Nida
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Şiir ve Estetik
Bayram Kaya
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Matrix ve Felsefe
Derya Erdem
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Zigana'nın Gür Sesi: Herfene Dergisi
M.NİHAT MALKOÇ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.