..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam başlangıcı olmayan bir yolculuktur. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum ve Birey
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Tebessüm-i Aşk...
PINAR ÖNALAN
Şiir > Umut

*** Umut diyorlar... Bana sen gülümsüyorsun, Umudun unutmaktan yana olmadığını anlıyorum. Zihnimi envai sözler kaplıyor, Senden yüreğime sızan ferah kelimeler saklıyorum Bazı sözler var... buz tutmuş yürekleri sevgiyle sarıyor, bağrında saklıyor ج Cim gibi... Bazı yüzler var... ruhumuzu huzuruyla dolduran tebessüm-i aşkıyla Düştüm ha düşecekken ellerinden tutupta kaldırıyor ت TE gibi... Bazı gözler var.. Ci

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey
201 
 Duruş…  (David Durak ARSLAN)

Kendini bilmeli insan. Bilmiyorsa öğrenmeli.
202 
 10 Kasım ve Biraz Fazlası  (Alp Şahin)

Uzun ve sitem dolu bir yazı olacak bu. Birazcık alkol ve müzik eşliğinde okunması tercihimdir. Böyle yaparsanız yazıdan daha çok keyif alır ve sıkılmazsınız, ben şimdiden söyleyeyim.
203 
 Var mı İnsanlığından Utanan  (osman demircan)

Neden en güzel şeyler kötülerin olur? En çok zalimlerin dostu olur. En çok hırsızların, vicdansızların seveni bulunur. En çok kara bulutların olduğu saatlerde yağmur yağar. En çok çiçekler sıcak havalarda açar. En güzel gökyüzü karanlıkta bulunur. Neden en güzel an gün batımlarında oluşur? En içten gözyaşı acının doruğa çıktığı anlarda akar. Neden bardak en dolu olduğu zamanda taşar?
204 
 Lastik Uçlarını Çekiştirdiğimizde...  (Emine Pişiren)

Sevgili Hilal Erboyacı, “Sakınan Göze Çöp Batar” adlı emeğiniz daha çok konuşulur ve örneklemeler yapılabilecek değerde bir yazıydı. Hatta davranış bilimlerinde okutulabilecek nefis bir tad aldığım yazıydı…
205 
 Hayal Çeşitlemeleri IV  (ESRA VIZVIZ)

çeşitlerken hep benzer yollardan geçiyor hayallerim kalemimi aynılaştırıyor bu da sanırım ama ne yapayım. dilim de elim de durmuyor.
206 
 Rahatsızsınız!  (Utku KOÇAK)

O aşşağılık insanlar elimizden ekmeğimizi alıyor, bir yığın dolandırıcı, kaçakçı zengin oluyor diyeceksiniz. Ama çok safsınız! Ama çok doğrucu ve aptalsınız! Tüm hayatınız boyunca hep böyle şikayet edip durduğunuzun artık farkına varmalısınız!
207 
 Dindarlık Eğitimin Neresinde?  (hasan tülüceoğlu)

Aslında bütün suç, Batının reform ve rönesanslarla bilim devrimi yapıp kimsenin bileğini bükemeyeceği bilim ve teknoloji devi haline gelmesi ve tahrif edilmiş Hıristiyanlık-Antik Yunan kaynaklı aşırı dominant kültürünü dünyaya dayatmasında. Yoksa öncelikle biz Müslüman Türkler ile doğu Müslüman halkların suçu neydi ki?
208 
 Sadece Sosyal Bir Varlık Olarak İnsan  (Mehmet Emin Çelik)

Değişen dünyada, değişen eğitim sistemiyle, değişen yaşam tarzıyla, genç bireyin kendini toplumsal olaylardan uzaklaştırma arzusuna(!) yönelik bir eleştiri...
209 
 İki Dil Fobisi ve Bölünme Korkusu  (M.Nazım Güler)

Elbette, birlikten kuvvet doğar; ancak her birlik, gönüllü birliktelik anlayışıyla ve özgürce alınmış kararlarla oluşursa çok daha anlamlı ve çok daha uzun soluklu bir birlik olur.
210 
 Fakir Yine Fakir  (Alp Şahin)

Ne demek herkesin esit olmasi? Ben suyum, ben buyum, o ise su. Kaldi ki bunlarin sectikleri o koltukta oturdular da ne yaptilar?
211 
 İyi İnsanların İntikamı, Uysal Atın Çiftesi  (Ali Berkay Bircan)

geri dur ve bana iyi deme. iyi insan kavramı, bazılarının üzerine, diğerlerinin kendilerini rahatlatmak için attığı bir yaftadır.
212 
 Düşünülse De...  (Önder Anli )

Ben sadece kendimden ibaret bir varlık değilim. Toplumu oluşturan bir bireyim. Eğer bireysem, duyarlıysam çevremde yaşananlara kayıtsız kalamam, kör olup sağır kalamam. Kalbimi taşlaştıramam. Her ne kadar yazdıklarım benim yaşantımdan ibaret olduğu düşünülse de…
213 
 4000 Yıllık Yasa  (ARZU MUMCU)

4000 yıl evvelki zihniyet buysa şimdilere nasıl geldik anlamak çok zor...
214 
 Cumhuriyet Tarihinde A - Rmhc ve Kemalizm Gerçeği  (eyyüp yıldırmış)

23 Nisan 1920 günü açılan BMM ‘ nin yapısı incelendiğinde 19 Mart 1920 seçim talimatına göre seçilmîş üyeler, Meclis-i Mebus an’dan gelen üyeler, Yunanistan ve Malta'dan gelen...
215 
 Oyunuzu Kime Vereceksiniz?  (Meryem Rabia Taşbilek)

-Esbab-ı Nuzülden, Tefsirden, Buhariden, Tırmiziden, Bakaradan, Nisadan, Ahzaptan ıslanmadan; iki salla, bir bağla yaparak Müslüman olduğunu sanan Sen. -Rönesans ve Reformdan, 1789 dan, Tanzimattan, Cumhuriyetten kana kana içmeden; denize girip, bira içmeyi çağdaşlık sanan “elhamdülillah atatürkçüyüm” ya da “Allah laiklikten ayırmasın” diye absürd dualar eden Sen. Sen oyunu kime vereceksin?
216 
 Söylemler ve Eylemler - 3 -  (Hilâl Erboyacı)

Bugünlük de bu kadar…Eleştirdiğim kuyuya kendim düşmeyeyim ne olur ne olmaz. Ne diyor (Oruç Baba’dan Aforizmalar-15)’te: ‘Seni birisi konuşturana kadar sus, ama seni birisi susturana kadar konuşma!’….
217 
 Hepimiz Salağız  (Alp Şahin)

Çok fazla inandık. Çok fazla güvendik. Çok fazla kaybettik. Suçlusu aslında biziz ama başkalarını suçlamayı seviyoruz.
218 
 Dil İşi  (Yaşar Çetinkaya)

... Çok konuşmamalı insan... Yorulursa dinlenmeli, Allah'a yönelip din'lenmeli ama başkasınca dinlenmemeli...
219 
 "Senin Eline Diken Batar Mı?"  (Ramazan Karalar)

Beyaz camda haftalardır keyifle izlemekteyim Ata’yı. Kimisi Ata’yı ticari bir reklam metası yapmanın yanlış olduğunu savundu. Kimisi reklam filminde anlatılanlardan çok “Aaa… ne kadar da benzetmişler…” yönüyle ilgilendi. Reklam filminde gül bahçesinde Atatürk ile bir çocuk arasında geçen diyalog yansıtılıyor.
220 
 Ayyuka Çıkan Müstehcenlik  (M.NİHAT MALKOÇ)

Bu millet dış düşmanlara, fitne odaklarına, ekonomik yetersizliklere, moral çöküntüye rağmen hâlâ ayakta durabiliyorsa bunu ortak değerlerine ve inançlarına borçludur. Bu inançlar da hiçbir kesimin tekelinde değildir. Yetkili birimler müstehcenlik tehlikesini niçin görmezden gelirler? ‘Bazı çevreler ne der’ korkusuyla, yaşanan değer aşınmasını görmemek bu milletin geleceğini dinamitlemekten farksızdır. Bunu hoş görme lüksümüz yoktur.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Futbolun İlahları
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Tavan Yapan Egolara Malzeme
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Yeni Zelanda ve Cami Saldırısı
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ezan-ı Muhammedi ve Islık
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ağır Bedeller Ödenir
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Mersi'lerden Kaç Demet
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Değişik Söylemler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Hrant Dink Anısına Birkaç Söz
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ah Be Gözlerim
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Yersen Revani Yemezsen Tulumba
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Bir Yazı Çalışması
Bayram Kaya
Eleştiri > Toplum ve Birey

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.