..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her gün yeniden doğmalı. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - <i>Kesinlikle Karşıyım!</i>
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahilin Sevimli, Kızı
Behçet Bilgiç
Şiir > Aşk ve Romantizm

Sapladın okunu, şu sol yanıma Başladı gönlümde, derin bir sızı Can suyu oldun sen, inan canıma Sen sahilin asi,l sevimli kızı Kapatmıştım çoktan, gönül kapımı Bak kırıp geçtin, kapanmaz artık Bozulmazım derken, bozdun çapımı Paramparça kalbim, bak dökük yırtık Son baharım derken, sen çıkıverdin İlk baharım olup, girdin kalbime Yanan alev gibi, bak yakıverdin Perişan eyledin, bak şu halime Güller karanfiller, güzeldir amma İzmir

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
41 
 Evlilik Programları  (Fuat Türker)

Bazı annelerin toplumda yerleşmiş olan "kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi vermedim" sözü kızını yüceltmek değil aşağılamaktır. Bu sözü annelerin gururlanarak söylemeleri onların ne denli cehalet içinde ve Allah’tan uzak yaşadıklarını gösterir. Allah’tan korkan ve O’nun sınırlarını korumaya çalışan bir annenin kızının eşi olacak insanda aradığı özellikler bunlar olmamalıdır.
42 
 Bir Kadının Aşkı Samanyolu ve Yıldızlara Denk Midir?  (Emine Pişiren)

Freud’un “Henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: Kadın ne ister?” sözlerine karşı çıkıyorum asi kadın ruhumla…
43 
 Birlikte Allah'ın İpine Sarılma Zamanı Gelmedi mi?  (Fuat Türker)

Biz Müslümanlar aşağıda bazılarını verdiğim ayetlerden de sorgulanacağımızın bilincinde miyiz? Bu ayetlere ne kadar itaat ettiğimiz konusunda tevilde bulunmadan kendimizi gözden geçirelim...
44 
 Memleket İsterim  (M.NİHAT MALKOÇ)

Şimon Efendi hangi yüzle bu şiiri okudu? Acaba bu şiirde istenenler kimler tarafından verilmiyor? Yoksa bir anda kendini Mahmud Abbas’ın yerine mi koydu? Kardeş kavgasını çıkaranlar, Müslümanların inançlarıyla alay edenler, kendileri dışındakilere hayat hakkı tanımayanlar İsrailliler değil mi? Pişkinliğin bu kadarına da pes doğrusu!... Yoksa bu adam bizden toprak istiyor da bunu üstü kapalı bir dille, şiirle dile getiriyor olmasın.
45 
 Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - I  (Fuat Türker)

Kimi zaman düşünmeden bilinçsizce söyleniyor da olsa dine tamamen aykırı olan onlarca söz yerleşmiş toplumda. Duyduğunuzda bir anda irkilmenize yol açan, Kur’an’a ve dine karşı saygısız üslup içeren sözleri söyleyen kişiyi kesinlikle uyarmak gerekir. Neden yanlış olduğu açıklanmalı ve kişi Kur’an’la uyarılmalıdır.
46 
 Rize Dağınık Bir Masa Gibi  (osman demircan)

Bir kalabalığın içinde jop kimdir, yumruk kimdir, kırılan parmaklar kimdir. Etten ve tırnaktan oluşan bir düşünce, insan beynini tırmalamadıktan sonra linçtir. Sesler, feryadın ve haykırışların oluşturduğu bir kapı gıcırtısıdır ve tüm eşiklerde sıkışan insandır. Bir olay ve ardından aynı düşüncede sıkılmış bir yumruk gibi beş, on kişi. Ve polisler o yumruğun altında ezilen çaresizliktir. Balkonlar dolu, pencerelerde insan suretleri, yoldan geçen arabalar sadece bir tekerlek polislerin işaret parmaklarını ezmekte.
47 
 Kadına Şiddet!  (Elif Alkın)

kadına vuran erkekliğinin vuruşlarındayım sansız biz onları adam saymadıktan sonra. adamlık kadına kadın gibi davrananlardır.!!! adaletiniz vurmaksa karınıza ,kızınıza,ananıza tüm kadınlarınıza, sizin ben adaletinizi S..K...m
48 
 Kalpleri İslam'dan Soğutanlar  (Fuat Türker)

Saygısızca, düzeysiz espri ve basit fıkralarla insanlarda dine ilgi uyandırma yöntemi çok tehlikeli. Değil ilgi duymak, izledikleriyle adeta kanı donan insanın Allah’a, İslam’a, Kur’an’a ve Müslümanlara karşı kalbi soğur. Karanlık kafaların hurafe dolu bu tarz bir tebliğ yöntemi, insanları dinden uzaklaştırır, adeta cehenneme iter.
49 
 Wowturkey. Com Un Gerçek Yüzü  (CEM AKKILIÇ)

Wowturkey hakkında her gün yeni bir konu çıkıyor ortaya. Araştırmalarım sonucu bir kaynaktan çok ciddi ve düşündürücü bir mesaj aldım. Mesajı bana gönderen kişi belli ki sitenin sahibini yakından tanıyor.Mesaj geldikten sonra yaptığım araştırmalarda daha önce bu kişinin A.B.D vatandaşlığıyla ilgili yazılmış bir takım ifadelerede rastladım.
50 
 12 Eylül Vahşeti ve Davası Üzerine (Iı)  (Vildan Sevil)

Bugüne değin atılan adımlar, ileri değil de geriye geriye götürürken... Bu adımları atanlar, 12 Eylül’ün, ardından 28 Şubat’ın döşediği yollardan koşar adım geçip bugünlere ulaşmışsa... 12 Eylül Davası, bütün alt birimler göz ardı edilerek iki elebaşıyla sınırlandırılırken... Bu davada adaletin tecelli edeceğine dair en ufak bir umut nasıl yeşerebilir?
51 
 Eğitim ve Kast Sistemi  (Mehmet Fatih Doğrucan)

Eğitim meselemiz hakkında konuşmak gerekirse, yeteri kadar planlayıcı ve istatiksel. Halbuki insan dediğimiz varlık planlanamaz hür irade sonucu kendisini gerçekleştirir ki, bu da onun ahlaki ve hukuki bir varlık olarak hür iradeye sahip olmasını anlamlı kılar. O halde planlanamaz insanı planlama çabaları nasıl bir kast sistemine yol açıyor acaba?
52 
 Hadi Tosuncuklar İşte Ramazan Fiyatları Uçurun!  (Cafer ŞAHİN)

Şimdi Türkiye’de iki farklı beklenti ve iki ayrı heyecan aynı anda yaşanıyor. Birincisi; Mübarek Ramazana bir an önce kavuşma iştiyakıyla uzun ve sıcak günlerde bile oruç ibadetini başa taç, ruha ilaç diye telakki ile özlemle ve sürurla karşılama heyecanı…
53 
 12 Eylül Vahşeti ve Davası Üzerine (I)  (Vildan Sevil)

Bizler, o gün muhaliftik, bugün de... Yaşarsak yarın da muhalif olacağız. Çünkü iktidar, paranın egemenliği, çeşitli dozda da olsa şiddet olmadan sürdürülemez. Para ve güç kirleticidir, baştan çıkarıcıdır. Her iktidarın muhalefeti olmak zorundadır, olacaktır. Tarihte olduğu gibi her dönemde, ama hep az sayıda, doğrulukları sonradan anlaşılan, kadim erdemlere, özlemlere, doğrulara inananlar da olacaktır
54 
 Savaş… Savaş… Savaş… Ölüm… Ölüm… Ölüm...  (Vildan Sevil)

Türk, Kürt, Arap, Türkmen, Ezidi, Alevi, Sünni , Şii kanlarıyla doluyor ev ve banka kasaları ve ayakkabı kutuları ve kimbilir daha nereler…
55 
 One A Day!  (Yûşa Irmak)

Işıl ışıl “one Saturday” sabahı yatağımdan kalktığım gibi “Nike” terliklerimi giyip “WC”nin yolunu tuttum. WC’ye uğradıktan sonra salondan mutfağa doğru ilerledim. Mutfakta eşimin bana kahvaltı hazırladığını görünce “good morning honey” dedim. O da “good morning bey” diye karşılık verdi. Ehh bu sabah “Holiday” olunca bende onlara biraz zaman ayırırım düşüncesiyle eşime –kızım uyandı mı? diye sordum. –Eşim geç uyudu, biraz daha uyur dedi. “Okay” dedim. Kapıya gelen gazeteyi alıp salonda televizyonu açtım. Digiturk’te; önce show TV, Comedy Max sonra Star, ATV, Fox TV ye takıldım. Derken sıkılıp “computer”in başına geçtim. “İnternet”te “twitter, facebook ve freandfeed’e takıldım. Twitter’de bana “mentions” atanları “reply” yardımıyla cevap yetiştirdim.
56 
 Youtube Hâlâ Yasak  (Mehmet Sinan Gür)

Bu siteye erişim engellenmiştir.
57 
 Özrünüz Kabul Değil!  (Fuat Türker)

Şeytani sistem bozgunculuk çıkarmaya, huzur ve düzeni bozmaya, barışı engellemeye devam ediyor. Arap dünyasındaki iç çatışmalar, masum insanların ölümleri, bireysel şiddet; bunların tümü son dönemde sayısı artan bozgunculuk örnekleri.
58 
 Vay Benim Dertli Başım  (Kâmuran Esen)

İbretlilik şeyler yaşıyoruz.
59 
 Cezaevlerinde Neler Oluyor  (Şenol Durmuş)

Bir şair “Hasretinden prangalar eskittim” dediğinde insanlar yıllar boyu ağlamıştı. Bir şarkıcı “Dışarıda deli dalgalar var, vurur duvarları yarar.” dediğinde yine ağladılar. Bir diğeri de “Uçurtmam tellere takıldı anne, hani benim gençliğim nerede” diye haykırırken ağlamalar bu kez feryatlara dönüştü. Dünyanın hiçbir toplumunda görülmeyen tuhaf bir hak arama mücadelesini asırlardır yapıyoruz. Ağlayarak, yalvararak bizi sömürenlerden, işkencecimizden, af aman diliyoruz. Askeri darbelerde, işkencelerde öldürülen idam edilen insanlara ağladıktan sonra bir gün geliyor bu kez o işkenceyi yapan otoritenin subaylarına, gazetecilerine, sözde aydınlarına ağlayıp , acıyoruz.
60 
 Akkuyu"da Ateşböcekleri Çığlık Çığlığa... Nükleere Hayır!..  (Vildan Sevil)

Bu gerekçelerin yanısıra, çevreciler ve nükleer reaktörlerle ilgili bilim insanlarının bir endişesi daha var. Reaktörleri soğutmakta deniz suyu kullanılacak. Denizsuyu ısısının, Akdeniz’de soğutma işlemini yapacak yükseklikte olmadığını söylüyorlar. Bu durum, tehlikeyi daha da büyütüyor. Aynı zamanda, tesisin, nükleer enerji üretmek yerine, nükleer atık temizlemekte kullanılacağı kuşkuları doğuyor.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Küçük İnsan
Betty Blue
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Cumali'ye Yapılan Haksızlık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Yarım Somun Yemek İçin Orospuluk
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Havada Bok Kokusu Var Baba
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İnsanlar Katildir
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İyilik & Kötülük
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Ben Selfi'ye Karşıyım.
Taner SARGIN
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Asalettir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Nedir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Bunun Adı Faşizmdir Dostlar, Faşizm!..
Vildan Sevil
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
50 Bin Suriyeli Kktc"ye mi Geliyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İsrail"e Dur Diyen Yok Mu?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.