..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam hoştur, ölüm rahat ve huzurludur. Zor olan geçiştir. -Asimov
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - <i>Kesinlikle Karşıyım!</i>
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Öldüm
Erkan baykal
Şiir > Aşk ve Romantizm

Ruhumun yarısını gömdüm! Gün batımında, Daha laleler açmadan,araftayken, Daha koynuna girmemişken kadınımın, Gün batımında kalbimi gömdüm. Gözlerinde öldüm, teninde soldum. Sabahlar artık sensizlikten soğuk Ruhum uşüyor, bedenim üşüyor, Dudaklarım sensizlikten kurudu. Ben bu sabah sensizlikten öldüm.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
101 
 Dünya Kaynıyor!.. Seçim Senin Ey İnsan!..  (Vildan Sevil)

Bu halk hareketlerinin görüldüğü ülkelerin sosyo-ekonomik durumları, rejimleri arasındaki farklılık, çoğunda bu hareketlerin, emperyalist çıkarlar doğrultusunda yönlendirilmesi, gelenin gideni aratması yukarda yaptığımız “Ancak, dünyaya tohumu atılan anti-kapitalist bilinç, devrimle dünyayı değiştirme anlayışı, özgür, sömürüsüz, barışçıl, adil bir dünya özlemiyle başkaldırı geleneği tekrar kendini göstermeye başladı.” tesbitini çürütmüyor kanımca.
102 
 Darwinizm Putunu Kırmak Neden Önemlidir? - II  (Fuat Türker)

Evrimcilerin ileri sürdükleri iddialara Müslümanlar yıllar boyu "evrim yok, Allah yarattı" diyerek cevap verdiler. Çünkü evrimin iddialarını çökertecek bilgiye sahip değillerdi ve bu nedenle Yaratılışın delillerini gösteremediler.
103 
 Kültürümüzle Barışmak  (Hacer Aktaş)

Araştırmanın, sorgulamanın ve haksızlıklara karşı çıkarak sesimizi duyurmanın önemini kavradığımız ve bunun bilinciyle bu ülkeyi daha iyi yerlere getirdiğimiz bir gelecek duası ve ümidiyle…
104 
 Öfkeli Mektuplar - 26  (Veysel Menekşe)

Leh- Girdabında -Hayal -Ah’larım .. Kelam-ı Ahirdir Kaknüs’ten. İçimin Vahalarından. Gidişiyle Yakılan Bu Ateşi Zaman Körükler. Sen Söyle Annem.! Aşk Bitti mi.? Ne Diyebilirim ki.? Kırmızı Etek ve Futbol Ayakkabıları.. Mutluluk Piyesi. Mavi Cevapsız Mektuplar
105 
 Sakalla Bıyık Arasında Sıkışmış İnsan  (osman demircan)

Bugün bir sınavda görevliydim.Hani araba sürersiniz de viraja gelince zorlanırsınız ya.İşte öyle insanlar çıktı karşıma.Sarıklı, cübbeli kişiler girdi sınava.Sanki bilerek böyle yapıyorlardı ya da bu tarz giyinerek kişilik buluyorlardı. Belki de birtakım odaklara hizmet ediyorlardı.Bu yüzden samimi Müslümanları istismar ediyorlardı.
106 
 Bir Hastanın Günlüğü / Eleştiri  (Kâmuran Esen)

Yaşamın içinden.....
107 
 Şarkı ve Şiirlerdeki Olumsuz Sözler  (Fuat Türker)

Din ahlakını yaşamayan, olayları imani bir akılla değerlendirmeyen kimi insanlar, şarkı ve şiirlerde söz edilen kıskançlık sonucu intikam almanın, normal bir davranış olduğunu düşünebilirler. Medyada "aşkı için ölen" ya da "çok sevdiği için öldüren" kişilerin haberlerine sıkça rastlarız.
108 
 Bir Derdin mi Var!..  (Deniz Ak)

...Sonra içerlerde yaşanıyor kavgalar söylenesi gereken sözler, biz de kitaplara sığınıyor, kalemlere sarılıyor avunmaya çalışıyoruz. A-sosyal deniyor adınıza, muhalif kalıyorsunuz doğruya inat. Körler ülkesinde gören olmak ne zor!..
109 
 Alman Vatandaş Hareketi ve Vatandaş Bile Olamayan Almanlar  (eyyüp yıldırmış)

Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin, ülkelerinde yaşayan diğer millet ve dindeki insanlarına yaklaşımı zaman zaman tartışma konusu olagelmiştir...
110 
 Dün Gece Bir Rüya Gördüm - 13  (Kâmuran Esen)

Uykuda bile rahat yok.
111 
 Ne Şiiri, Hangi Şair, Ne Günü  (Yavuz Nufel)

Bitmeyen günlere
112 
 Mustafa Kemal"e Çeşitli Saldırılar Üzerine Bazı Düşünceler  (Vildan Sevil)

M.Kemal ve cumhuriyete saldırının amacı yukarda belittiğimiz gibi olmasaydı eğer, cumhuriyetin göreceli kazanımları her alanda geri alınmaz; yerine küresel egemenlerin buyrukları doğrultusunda yapılanma ve dinsel gericilik konmazdı. Halkların barışçıl ve kardeşçe yaşama koşulları yaratılır; düşmanlıklar körüklenmez; toplumun enerjisi barışa ve üretime, yoksulluktan kurtulmaya yönlendirilirdi.
113 
 Gaz Bombası ve Basınçlı Su İle Saldırılması Olası Eylemlere Katılacak Olanların Dikkâtine!  (Mudi Beya)

1 Mayıs 2008’ de hayasızca yapılan insanlık dışı uygulamaların toplumsal bünyede açtığı yaraları sarmak yine de işçilere, emekçilere, kamu çalışanlarına ve onların örgütlerine düşecek. Zira, çalışan, üreten, inşa eden, yapan ve ortaya çıkaran onlardır. 1 Mayıs da onların bayramıdır…
114 
 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü  (Mudi Beya)

Büyük kentin kıyı mahallerinden olan Ebedi Müebbet mahallesinin üç kadını vardı. Habibi Külahşör’ ün eşi Fırtıklı Fikriye, İstinat İstifade’ nin eşi Nurbade ve Müşkülat Acıçekirdek’ in eşi Döndü… Bu kadınlar’ ın onbeş onaltı yaşlarına gelip de bakliyat depolarında ve meyve bahçelerinde çalışmak veya çocuk bakımı, ev temizliği gibi işlere gitmeye başladıkları yıllara kadar kendilerine ait yeni bir giysileri bile olmamış, kendilerinden küçük kardeşlerinin eşten, dosttan sağlanan eskileriyle büyümüşlerdi! Bu tür ailelerin erkek çocuklarının da çevreden gelen eskilerle büyütülmesi olağan karşılanırken, erkek çocuklarına uymayan veya erkek çocuklar tarafından beğenilmeyen, ve hatta öncelikle erkek çocuklarının heveslerini aldıktan sonra istekli giymedikleri giysilerin kız çocuklarına giydirildiği ve erkek çocuklarla benzer yaşlardaki kız çocuklarının buna itiraz edemediği o çevrelerde çok iyi bilinir.
115 
 Deli Mektuplar - 18  (Veysel Menekşe)

Üzülmeyiniz efendim.. Sizin bir kusurunuz yok efendim. Kusurlu Aşk yoktur .. Sakın kendinizi harab etmeyiniz efendim. Hiç bi borcunuz yok.
116 
 Ümmetçi - Kürtçü Dayanışması  (Türk Şad Köktürk)

"Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz! En doğru ve en hakîkî tarikat medeniyet tarikatıdır." Son Başbuğ Atatürk
117 
 Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Düşündürdükleri  (Vildan Sevil)

Büyük patronlar, birinci figürün halktaki tahammül sınırını iyice zorladığını, megolamanisinin zaptedilmez olduğunun farkına vardılar. Ama bu coğrafyada siyasal İslam’ın Işid, El-Nusra gibi en vahşi renkleri de olmak üzere her rengine, bunlar aracılığıyla mezhep ve etnik ayrıştırmalarla halkları kırdırmaya hâlâ ihtiyaçları var. Dünya yeniden paylaşılmakta, dünya pazarı yeniden oluşturulmakta, sınırlar yeniden çizilmekte.
118 
 Deli Mektuplar - 19  (Veysel Menekşe)

Demograsi yok bi kerem.! Sigara içmek te serbestmiş..Şu hale bak..! --Efenim.!?.Konuya mı geleyim.?! Parti mi.? Kapatmak mı.?!.
119 
 İleridemokrasi Getirmeyi Amaçlayan Balyoz Vb. Davalar Üzerine  (Vildan Sevil)

Demokratik güçlerin bir bölümü, özellikle Ergenekon tutuklamalarıyla başlayıp referandumla ilerleyen süreçte, bilerek ya da bilmeyerek, “İnsan hakları” aldatmacasına kanarak, bu güçlerden demokrasi bekleme yanılgısına düştüler. “Yetmez ama evet” diyerek utangaç bir iktidar yandaşlığı sergilediler. Ya da boykot çağrısıyla güçlü bir tepkiyi önlediler. Bu büyük bir yanılgıydı. Bu yanlışlardan geri dönüş, kimseyi küçültmez. O günden bu yana, anti-demokratik, totaliter, baskıcı yapı iyice yüzünü gösterdi. Dinsel baskı iyice arttı ve kurumlaştı.
120 
 Eleştiri Özgürlüğü ve Hoşgörü  (Mehmet Atılgan)

Eleştiri özgürlüğü, kimseye hakaret, iftira hakkı vermez... Ama, eleştirilere karşı hoşgörülü olmayanlar da, toplumda çatışmalara yolaçtığı gibi, bu süreçten en büyük zararı da kendileri görür.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Sonraki Sayfa
son eklenenler
İsyanım Var
Pınar Fellahvezirabad
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Küçük İnsan
Betty Blue
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Cumali'ye Yapılan Haksızlık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Yarım Somun Yemek İçin Orospuluk
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Havada Bok Kokusu Var Baba
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İnsanlar Katildir
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İyilik & Kötülük
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Ben Selfi'ye Karşıyım.
Taner SARGIN
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Asalettir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Nedir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Bunun Adı Faşizmdir Dostlar, Faşizm!..
Vildan Sevil
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
50 Bin Suriyeli Kktc"ye mi Geliyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.