..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın." -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - BELGİN ERYAVUZ
BELGİN ERYAVUZ - BERYA'NIN KALEMİNDEN
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  İlişkiler Düğüm Olmuş Çözülmüyor (BELGİN ERYAVUZ) 26 Ağustos 2009 Sevgi ve Aşk 

“Ve kırıyoruz göğsümüze bastırırken sevdiğimiz her şeyi. Ve kırdığımız sevgilerden duvarlar örüyoruz hayatla aramıza.” Ne kadar doğru değil mi? Her şeyden çok severken, göğsümüze sımsıkı bastırırken kırmak, incitmek, yersiz yere kıskanmak, değiştirmeye çalışmak, duygularını hiçe saymak ve mutlu giden ilişkileri yok yere mutsuzluğa çevirmek….

  Sevgi ve Pozitif Enerjinin Gücü (BELGİN ERYAVUZ) 26 Ağustos 2009 Sevgi ve Aşk 

Sınırsız, karşılıksız, alabildiğine sevmek. Ünlü tiyatrocu Ali Poyrazoğlu’nun bir köşe yazısında yaptığı sevgi tanımını çok beğendim ben. Diyor ki; “Sevgi oktanı en yüksek, fiyatı en ucuz enerji kaynağıdır. Bagajınıza daha çok sevgi yükleyin.” O halde hiç durmadan yüklemeye başlayalım, ne dersiniz?

  Son Durak Huzurevi (Mi?) (BELGİN ERYAVUZ) 26 Ağustos 2009 Toplum 

“Birbir uzaklaşıyor sevdiğim insanlar Ne zaman bir dosta gitsem Evde yoklar…”

  Kadınsan Hem De... (BELGİN ERYAVUZ) 26 Ağustos 2009 Toplum 

Çocukları olsa da yanlarında geceleri buz gibi bir yatakta uykuyu hasretle bekleyenler… Göz yaşlarını yastığa akıtırken, bedenlerinin isteklerini çaresizce susturanlar, unutmaya çalışanlar…

  Bir Serginin Ardındaki Duygu Seli (BELGİN ERYAVUZ) 7 Şubat 2007 Toplum 

Tümünü ayakta alkışlıyorum; bu işe gönül koyanlarla beraber hepsine yüreğimden kocaman bir teşekkür buketi gönderiyorum.

  Engellere Çarpa Çarpa… (BELGİN ERYAVUZ) 7 Şubat 2007 Toplum 

Hiçbir hareket koymadı ana ama anlaşılamamış olmak koydu. İnsanların böylesi hassas bir konuya bu kadar kapalı olmaları, bir takım art niyetlerle yaklaşmak istemeleri içimi acıttı.

  Bakıp da Görenlere, Görüp de Sevenlere! (BELGİN ERYAVUZ) 29 Ocak 2007 Anılar 

Keşke dedim içimden keşke biz insanlar da birbirimize o kadar güzel bakabilsek! O kadar anlamlı, o kadar sevgi dolu, o kadar içten ve o kadar sıcak…

  An"ı Yakala, Çilek Tadındaysa Bırakma! (BELGİN ERYAVUZ) 23 Ocak 2007 Yaşam 

An’lardan anılara kuyruklu bir yıldızınız olsun yaşamınız boyunca...

  Kayıp Kimlikler! (BELGİN ERYAVUZ) 12 Ocak 2007 Toplum 

"Cemre düştü düşlerime dün gece Bahar geldi sandım Kör kuyularda bırakıp kör karanlıkları Yaşam denen bir düşe uyandım!.. "

  Doktorum Beni Anlamıyor (BELGİN ERYAVUZ) 12 Ocak 2007 Toplum 

Hastanın doktor karşınsındaki endişeleri, yaşadığı tatsız deneyimler sonrasında iyice derinleşir. Böyle bir psikoloji kolay kolay atlatılmaz ve işte bu sebeptendir ki bir sonraki randevuda ayaklarınız gerisin geriye gider.

  Seninde Hayalin Olsun... (BELGİN ERYAVUZ) 12 Ocak 2007 Toplum 

Tıpkı gökyüzündeki yıldızları yakalayamayacağımızı bildiğimiz halde onları izlemenin, gözlerimizi kırpmadan dakikalarca takip etmenin keyfine varmak gibi…

  Sır Dolu Papuçlar (BELGİN ERYAVUZ) 21 Aralık 2006 Yaşam 

Daha düne kadar kullanılmakta olan papuçların sanki yarın yeniden giyilecekmişcesine tertemiz silinmiş boyanmış bir şekilde sokağa terk edilmesinin bir nedeni olmalı, öyle değil mi?

  Beyaz Kurdele (BELGİN ERYAVUZ) 21 Aralık 2006 Toplum 

Şiddete maruz kalmak, o acımazlığı an be an yaşamak, ince ince sızlayan bir yürekle bir ömür geçirmek, yıllarca kimselerle paylaşamamak hiç de kolay değil. Mutlaka çeken bilir, bizler ise sadece anlamaya çalışabiliriz.

  Çocuğumla Arkadaş (BELGİN ERYAVUZ) 21 Aralık 2006 Toplum 

Konu her ne olursa olsun; sosyal ve kültürel konular, müzik, spor, dersler, arkadaşlık, sevgi, aşk, cinsellik,…aklımıza gelebilecek her ne varsa her şeyi çocuklarımızla, gençlerimizle açık ve net olarak konuşmamız gerektiğine inanıyorum ben.

  Sessiz Çığlık (BELGİN ERYAVUZ) 21 Aralık 2006 Toplum 

TV’deki sabah kuşağı kadın programlarını saran absürd ilişkilerden kurtulduk sonunda. Sarı kurdele takarak, sessiz bir protesto ile çoğunluğun sesini duyurduk ilk defa!

  Böyle Töre Olmaz Olsun (BELGİN ERYAVUZ) 21 Aralık 2006 Toplum 

Bir şeylere karar vermek bile o işin yapılanmasında olumlu bir adım değil midir sizce de? Madem ki şu anda oralarda ardı ardına yaşananlar içimizi yakıyor, yüreğimizi sızlatıyor o halde bir yerlerden ses vermeliyiz bizlerde.

  Neden Bu Kadar Duyarsız Olduk? (BELGİN ERYAVUZ) 29 Eylül 2006 Toplum 

Bu nasıl bir döngü? Kalbimiz, duygularımız değişebilir mi? Yakınlarımızın başına gelen kötü olaylarda sızlayan içimiz, akan göz yaşlarımız yabancı bir insan söz konusu olduğunda durabilir mi?

  Bana Yalan Söyleme! Beyaz Olsa Bile… (BELGİN ERYAVUZ) 25 Eylül 2006 Toplum 

İçimizden “nasılda sıyrıldım bu olaydan ruhu bile duymadı” deriz hatta; ya da “ ne kadarda safmış, hemen inanıverdi” diye geçiririz.

  Kaderini Kendin Çiz! (BELGİN ERYAVUZ) 27 Temmuz 2005 Toplum 

...Şu anda yepyeni bir yol ayırımında olabilirsiniz. İçiniz kıpır kıpır, hafif bir endişe zaman zaman içinizi doldursa da, heyecanla ve cesaretle karar vermeyi bekliyorsunuz. Terazinizin bir kefesine kaybedeceklerinizi koydunuz, diğer kefesine ise sadece

  Rengarenk Duygularda Yaşatmak Sevgiyi! (BELGİN ERYAVUZ) 27 Temmuz 2005 Sevgi ve Aşk 

...Sevmek, hayatın şifresini çözen bir anahtar, yaşantınızı anlamlı hale getiren bir tılsım gibidir. Çünkü sevmekle içinize ve ruhunuza pozitif bir enerjinin dolmasını sağlarsınız. Bu sayede ufkunuz öylesine genişler ki, bu güzellik sizden etrafınıza bir

 

 Denizin engin maviliklerinde kendinizi kulaç atarken hissetmek isterseniz, yazılarımla yanınızdayım. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © BELGİN ERYAVUZ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 11.12.2019 16:29:24